Clement geeft mening over aanstelling Hoefkens

door
Clement geeft mening over aanstelling Hoefkens

Club Brugge heeft afgelopen woensdag zijn nieuwe hoofdtrainer bekend gemaakt. En die ging de landskampioen niet ver zoeken, zo werd assistent-trainer Carl Hoefkens gepromoveerd tot T1. Zijn voormalige leermeester Philippe Clement geeft in gesprek met De Standaard alvast zijn zegen voor die keuze.


Nadat het nieuws over het vertrek van Alfred Schreuder naar Ajax bekend geraakte, deden heel wat grote namen de ronde als mogelijke T1 van Blauw-Zwart. Het bestuur besloot echter toch om voor een interne oplossing te gaan. Dat neemt uiteraard een bepaald risico met zich mee gezien het feit dat Hoefkens nog nooit als T1 actief was.

Maar binnen de club klonken al een tijdje positieve geluiden over Hoefkens. En ook Clement, die samenwerkte met Hoefkens toen hij nog 'talent manager' was, vindt het een goede keuze. "Als je iemand met kwaliteiten in eigen huis hebt, win je tijd. Ik heb heel goed met Carl gewerkt. Hij heeft zijn rol in de staf heel goed ingevuld. Onder Alfred Schreuder had hij een andere rol die hij ook goed heeft ingevuld. Ik schat Carl heel hoog in", aldus Clement bij De Standaard.

TEVREDEN MET PARCOURS
De huidige trainer van Monaco begon destijds zelf als jeugdcoach en daarna assistent bij Club Brugge, om er uiteindelijk ook hoofdtrainer te worden. Maar Clement passeerde tussendoor wel eerst via Waasland-Beveren en KRC Genk. "Ik kan alleen zeggen dat ik heel blij ben met het parcours dat ik heb afgelegd. Misschien is dat net de reden waarom Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert nu zeggen: we hadden dat misschien wél kunnen doen", aldus Clement.

LEES OOK: Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Hoefkens gaat het maken als T1 bij Club ...

Meest recent

Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

2
2
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

58
58
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

37
37
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

12
12
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

76
76
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

45
45
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

231
231
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

173
173
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

250
250
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

255
255
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

381
381
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

196
196
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

63
63
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

323
323
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

61
61
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

241
241
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

183
183
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

94
94
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

267
267
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

199
199
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

127
127
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

151
151
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

355
355
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

194
194
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

144
144

Meer sportnieuws