'Kompany gaat vol voor JPL-smaakmaker'

639 stemmen
'Kompany gaat vol voor JPL-smaakmaker'

Vincent Kompany nam afgelopen woensdag afscheid van RSC Anderlecht, waar zijn contract in onderling overleg werd stopgezet. Maar de jonge trainer lijkt niet lang zonder club te gaan zitten. Zo lijkt de voormalige Rode Duivel goed op weg naar Burnley FC, waar hij al bezig zou zijn met het vormen van zijn selectie.


Op papier lijkt Burnley niet bepaald een aantrekkelijke uitdaging. De club degradeerde zopas naar de Championship, heeft een relatief oude selectie, speelwijze van de voorbije jaren staat haaks op Kompany's visie en zo bijzonder veel geld is er niet om te spenderen. Maar veel andere opties zal Kompany allicht niet gehad hebben als hoofdcoach. Bovendien zou het een geweldig verwezenlijking zijn als hij The Clarets op korte termijn terug naar de Premier League kan loodsen.

Volgens verschillende Engelse bronnen is een akkoord inmiddels dichtbij. En Kompany zelf zou al druk in de weer zijn met het uitrollen van zijn transferplannen. Vrijdag geraakte al bekend dat hij een speler zou willen meepakken uit Anderlecht. En hij zou nog meer namen uit de Jupiler Pro League willen aantrekken. Zo meldt La Dernière Heure dat de 36-jarige trainer zijn zinnen heeft gezet op Makhtar Gueye.

LASTIG KARAKTER
De 24-jarige Senegalees speelt sinds de zomer van 2020 bij KV Oostende en liet daar een degelijke indruk achter. Met zijn fysieke kwaliteiten moet Gueye ook in staat zijn om zijn mannetje te staan in de Engelse tweede divisie. Oostende zou op zich wel willen meewerken aan een transfer. De aanvaller mag dan wel smaakmaker zijn in de Diaz Arena, hij draagt ook een bepaalde reputatie met zich mee en was niet altijd even gemakkelijk om mee te werken. Hoeveel Gueye precies moet kosten is voorlopig niet bekend.

LEES OOK: 'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Zou Gueye ook een goede spits voor Anderlecht zijn?

Meest recent

Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

1
1
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

24
24
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

47
47
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

37
37
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

147
147
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

289
289
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

343
343
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

271
271
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

205
205
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

71
71
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

230
230
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

213
213
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

42
42
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

130
130
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

311
311
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

159
159
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

369
369
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

107
107
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

535
535
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

532
532
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

344
344
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

97
97
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

183
183
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

976
976
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

48
48

Meer sportnieuws