'Kompany gaat vol voor JPL-smaakmaker'

door
'Kompany gaat vol voor JPL-smaakmaker'

Vincent Kompany nam afgelopen woensdag afscheid van RSC Anderlecht, waar zijn contract in onderling overleg werd stopgezet. Maar de jonge trainer lijkt niet lang zonder club te gaan zitten. Zo lijkt de voormalige Rode Duivel goed op weg naar Burnley FC, waar hij al bezig zou zijn met het vormen van zijn selectie.


Op papier lijkt Burnley niet bepaald een aantrekkelijke uitdaging. De club degradeerde zopas naar de Championship, heeft een relatief oude selectie, speelwijze van de voorbije jaren staat haaks op Kompany's visie en zo bijzonder veel geld is er niet om te spenderen. Maar veel andere opties zal Kompany allicht niet gehad hebben als hoofdcoach. Bovendien zou het een geweldig verwezenlijking zijn als hij The Clarets op korte termijn terug naar de Premier League kan loodsen.

Volgens verschillende Engelse bronnen is een akkoord inmiddels dichtbij. En Kompany zelf zou al druk in de weer zijn met het uitrollen van zijn transferplannen. Vrijdag geraakte al bekend dat hij een speler zou willen meepakken uit Anderlecht. En hij zou nog meer namen uit de Jupiler Pro League willen aantrekken. Zo meldt La Dernière Heure dat de 36-jarige trainer zijn zinnen heeft gezet op Makhtar Gueye.

LASTIG KARAKTER
De 24-jarige Senegalees speelt sinds de zomer van 2020 bij KV Oostende en liet daar een degelijke indruk achter. Met zijn fysieke kwaliteiten moet Gueye ook in staat zijn om zijn mannetje te staan in de Engelse tweede divisie. Oostende zou op zich wel willen meewerken aan een transfer. De aanvaller mag dan wel smaakmaker zijn in de Diaz Arena, hij draagt ook een bepaalde reputatie met zich mee en was niet altijd even gemakkelijk om mee te werken. Hoeveel Gueye precies moet kosten is voorlopig niet bekend.

LEES OOK: Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

Zou Gueye ook een goede spits voor Anderlecht zijn?

Meest recent

Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

44
44
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

138
138
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

15
15
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

63
63
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

240
240
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

27
27
Snelders in cel: schokkende feiten blijven nazinderen

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

113
113
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

96
96
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

269
269
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

203
203
'Conflict Lukaku escaleert: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

400
400
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

301
301
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

212
212
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

127
127
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

62
62
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

216
216
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

101
101
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

68
68
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

383
383
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

162
162
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

132
132
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

217
217
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

225
225
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

72
72
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

86
86

Meer sportnieuws