Klopp duidt favoriet Champions League-finale aan

door
Klopp duidt favoriet Champions League-finale aan

Vanaf volgende week zorgen de nationale ploegen voor het slotstuk van het seizoen, maar eerst staat nog een belangrijke afspraak in het clubvoetbal op het programma. Zo wordt zaterdagavond de finale van de Champions League betwist. Liverpool FC en Real Madrid nemen het dan tegen mekaar op.


In 2018 stonden Los Blancos en de Reds ook al tegenover mekaar tijdens de finale van het kampioenenbal. Toen haalden de Spanjaarden het met 3-1, maar sindsdien zijn toch een aantal zaken veranderd. Vooral dan in het voordeel van Liverpool. Met Alisson Becker haalden de Engelsen immers een betrouwbare sluitstuk in huis, een grote upgrade ten opzichte van Loris Karius. Bovendien kreeg coach Jürgen Klopp meer wisselmogelijkheden in de breedte ter beschikking.

Ook Real kon zijn selectie sindsdien versterken, niet in het minst met Thibaut Courtois, David Alaba en Vinicius Junior. Maar daar tegenover werd wel afscheid genomen van Cristiano Ronaldo en Sergio Ramos. En hoewel die twee ervaren krachten hun beste tijd gehad lijken te hebben, wisten zij als geen ander hoe ze een finale naar zich moeten toetrekken. Het wordt dus afwachten naar hoe de waardeverhoudingen in de voorbije vier jaar geëvolueerd zijn op het veld.

REAL FAVORIET
In aanloop naar de finale liet Klopp het in ieder geval niet na om de druk bij de tegenstander wat op te voeren. Zo schoof hij Real naar voren als de grote favoriet. "Je hebt de comebacks van Real gezien, een ploeg die nooit verliest in de finale. Dus ik zou zeggen dat Real de favoriet is, door zijn ervaring", werd de Duitse trainer geciteerd bij Sporza. "Maar ik wil dat we op hetzelfde niveau staan, dat we onszelf zijn. En als we op de top van ons kunnen zijn, zijn we heel moeilijk te bespelen."

LEES OOK: 'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Wie is uw persoonlijke favoriet voor de finale?

Meest recent

'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

97
97
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

64
64
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

46
46
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

239
239
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

280
280
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

90
90
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

41
41
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

165
165
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

360
360
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

223
223
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

358
358
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

179
179
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

129
129
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

228
228
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

368
368
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

142
142
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

589
589
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

225
225
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

186
186
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

184
184
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

374
374
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

413
413
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

173
173
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

98
98
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

68
68

Meer sportnieuws