Hoefkens start met gigantisch voordeel bij Club

door
Hoefkens start met gigantisch voordeel bij Club

Club Brugge heeft besloten om zijn sportieve lot in handen van Carl Hoefkens te leggen. Op zich een opvallende keuze, vermits de oud-verdediger nog geen ervaring heeft opgedaan als hoofdtrainer. Maar hij liet een uitstekende indruk achter als assistent-coach en zo mogelijk nog belangrijker: hij krijgt voldoende tijd om te groeien in zijn nieuwe functie.


Nadat het nieuws over het vertrek van Alfred Schreuder naar Ajax bekend geraakte, deden heel wat grote namen de ronde als mogelijke T1 van Blauw-Zwart. Het bestuur besloot echter toch om voor een interne oplossing te gaan. Dat neemt uiteraard een bepaald risico met zich mee gezien het feit dat Hoefkens nog nooit als T1 actief was. Maar hij begint aan dit nieuwe avontuur met een belangrijk voordeel.

Omdat Club sowieso geplaatst is voor de groepsfase van de Champions League, moet het geen Europese voorrondes spelen. En vorig seizoen is andermaal gebleken dat er door het competitieformat in eigen land voldoende tijd is om één en ander recht te zetten na een mindere start. Hoefkens, die sowieso al beroep kan doen op een structuur die op punt staat, krijgt dus meer dan voldoende tijd om te wennen aan zijn nieuwe job, nieuwe spelers in te passen én zijn eigen ideeën over te brengen op de groep.

IVAN LEKO
Analist Peter Vandenbempt merkte bij De Tribune op dat dit een luxe is die verschillende voorgangers van Hoefkens niet hadden. "Hoefkens heeft bij wijze van spreken tot september om de ploeg op de rails te krijgen. Ik kan me herinneren dat dit bijvoorbeeld bij Ivan Leko wel anders was. Die moest al meteen aan de slag in de voorronde van de Champions League en dat liep overigens erg slecht af", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Hoefkens gaat het maken als T1 bij Club ...

Meest recent

Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

16
16
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

10
10
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

26
26
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

41
41
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

38
38
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

230
230
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

288
288
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

50
50
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

160
160
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

201
201
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

209
209
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

57
57
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

144
144
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

51
51
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

27
27
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

361
361
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

465
465
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

390
390
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

52
52
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

40
40
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

324
324
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

346
346
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

325
325
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

325
325
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

270
270

Meer sportnieuws