Hoefkens start met gigantisch voordeel bij Club

411
Hoefkens start met gigantisch voordeel bij Club

Club Brugge heeft besloten om zijn sportieve lot in handen van Carl Hoefkens te leggen. Op zich een opvallende keuze, vermits de oud-verdediger nog geen ervaring heeft opgedaan als hoofdtrainer. Maar hij liet een uitstekende indruk achter als assistent-coach en zo mogelijk nog belangrijker: hij krijgt voldoende tijd om te groeien in zijn nieuwe functie.


Nadat het nieuws over het vertrek van Alfred Schreuder naar Ajax bekend geraakte, deden heel wat grote namen de ronde als mogelijke T1 van Blauw-Zwart. Het bestuur besloot echter toch om voor een interne oplossing te gaan. Dat neemt uiteraard een bepaald risico met zich mee gezien het feit dat Hoefkens nog nooit als T1 actief was. Maar hij begint aan dit nieuwe avontuur met een belangrijk voordeel.

Omdat Club sowieso geplaatst is voor de groepsfase van de Champions League, moet het geen Europese voorrondes spelen. En vorig seizoen is andermaal gebleken dat er door het competitieformat in eigen land voldoende tijd is om één en ander recht te zetten na een mindere start. Hoefkens, die sowieso al beroep kan doen op een structuur die op punt staat, krijgt dus meer dan voldoende tijd om te wennen aan zijn nieuwe job, nieuwe spelers in te passen én zijn eigen ideeën over te brengen op de groep.

IVAN LEKO
Analist Peter Vandenbempt merkte bij De Tribune op dat dit een luxe is die verschillende voorgangers van Hoefkens niet hadden. "Hoefkens heeft bij wijze van spreken tot september om de ploeg op de rails te krijgen. Ik kan me herinneren dat dit bijvoorbeeld bij Ivan Leko wel anders was. Die moest al meteen aan de slag in de voorronde van de Champions League en dat liep overigens erg slecht af", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Hoefkens gaat het maken als T1 bij Club ...

Meest recent

Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

25
25
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

44
44
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

83
83
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

43
43
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

114
114
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

52
52
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

952
952
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

148
148
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

210
210
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

297
297
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

99
99
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

178
178
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

44
44
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

120
120
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

590
590
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

159
159
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

199
199
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

38
38
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

352
352
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

654
654
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

505
505
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

516
516
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

162
162
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

148
148
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

98
98

Meer sportnieuws