Hoefkens start met gigantisch voordeel bij Club

411 stemmen
Hoefkens start met gigantisch voordeel bij Club

Club Brugge heeft besloten om zijn sportieve lot in handen van Carl Hoefkens te leggen. Op zich een opvallende keuze, vermits de oud-verdediger nog geen ervaring heeft opgedaan als hoofdtrainer. Maar hij liet een uitstekende indruk achter als assistent-coach en zo mogelijk nog belangrijker: hij krijgt voldoende tijd om te groeien in zijn nieuwe functie.


Nadat het nieuws over het vertrek van Alfred Schreuder naar Ajax bekend geraakte, deden heel wat grote namen de ronde als mogelijke T1 van Blauw-Zwart. Het bestuur besloot echter toch om voor een interne oplossing te gaan. Dat neemt uiteraard een bepaald risico met zich mee gezien het feit dat Hoefkens nog nooit als T1 actief was. Maar hij begint aan dit nieuwe avontuur met een belangrijk voordeel.

Omdat Club sowieso geplaatst is voor de groepsfase van de Champions League, moet het geen Europese voorrondes spelen. En vorig seizoen is andermaal gebleken dat er door het competitieformat in eigen land voldoende tijd is om één en ander recht te zetten na een mindere start. Hoefkens, die sowieso al beroep kan doen op een structuur die op punt staat, krijgt dus meer dan voldoende tijd om te wennen aan zijn nieuwe job, nieuwe spelers in te passen én zijn eigen ideeën over te brengen op de groep.

IVAN LEKO
Analist Peter Vandenbempt merkte bij De Tribune op dat dit een luxe is die verschillende voorgangers van Hoefkens niet hadden. "Hoefkens heeft bij wijze van spreken tot september om de ploeg op de rails te krijgen. Ik kan me herinneren dat dit bijvoorbeeld bij Ivan Leko wel anders was. Die moest al meteen aan de slag in de voorronde van de Champions League en dat liep overigens erg slecht af", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: 'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Hoefkens gaat het maken als T1 bij Club ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

90
90
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

49
49
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

85
85
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

185
185
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

81
81
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

177
177
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

460
460
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

107
107
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

539
539
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

307
307
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

650
650
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

166
166
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

410
410
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

186
186
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

303
303
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

321
321
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

457
457
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

495
495
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

516
516
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

185
185
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws