Hoefkens start met gigantisch voordeel bij Club

411
Hoefkens start met gigantisch voordeel bij Club

Club Brugge heeft besloten om zijn sportieve lot in handen van Carl Hoefkens te leggen. Op zich een opvallende keuze, vermits de oud-verdediger nog geen ervaring heeft opgedaan als hoofdtrainer. Maar hij liet een uitstekende indruk achter als assistent-coach en zo mogelijk nog belangrijker: hij krijgt voldoende tijd om te groeien in zijn nieuwe functie.


Nadat het nieuws over het vertrek van Alfred Schreuder naar Ajax bekend geraakte, deden heel wat grote namen de ronde als mogelijke T1 van Blauw-Zwart. Het bestuur besloot echter toch om voor een interne oplossing te gaan. Dat neemt uiteraard een bepaald risico met zich mee gezien het feit dat Hoefkens nog nooit als T1 actief was. Maar hij begint aan dit nieuwe avontuur met een belangrijk voordeel.

Omdat Club sowieso geplaatst is voor de groepsfase van de Champions League, moet het geen Europese voorrondes spelen. En vorig seizoen is andermaal gebleken dat er door het competitieformat in eigen land voldoende tijd is om één en ander recht te zetten na een mindere start. Hoefkens, die sowieso al beroep kan doen op een structuur die op punt staat, krijgt dus meer dan voldoende tijd om te wennen aan zijn nieuwe job, nieuwe spelers in te passen én zijn eigen ideeën over te brengen op de groep.

IVAN LEKO
Analist Peter Vandenbempt merkte bij De Tribune op dat dit een luxe is die verschillende voorgangers van Hoefkens niet hadden. "Hoefkens heeft bij wijze van spreken tot september om de ploeg op de rails te krijgen. Ik kan me herinneren dat dit bijvoorbeeld bij Ivan Leko wel anders was. Die moest al meteen aan de slag in de voorronde van de Champions League en dat liep overigens erg slecht af", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

Hoefkens gaat het maken als T1 bij Club ...

Meest recent

'Leko houdt adem in: strijd om Tresoldi barst los'

In het slot van de mercato lijkt er plots nog heel wat te bewegen bij Club Brugge. Op inkomend ...

59
59
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: goudhaantje pakt koffers'

Club Brugge streek deze zomer al zo'n 80 miljoen op aan transferinkomsten, maar in het slot van de ...

124
124
De Bruyne verbaast met straffe uitspraken na glansrol

Kevin De Bruyne (35) kende een moeilijk WK waar hij niet echt zijn stempel kon drukken bij de Rode ...

34
34
Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

De Jupiler Pro League is drie speeldagen ver en de analisten maken al een eerste (vroege) balans op. ...

109
109
Vanderbiest onder druk bij KV Mechelen: “Labiele omstandigheden”

KV Mechelen is niet goed gestart aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Malinwa stond ...

134
134
'Last-minute vuurwerk bij Club: megadeal in stroomversnelling'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

374
374
'Straffe JPL-comeback Bodart; ook KVM haalt oude bekende'

Het eindspel is stilaan ingezet op de zomerse transferperiode. Maar er zitten nog heel wat ...

226
226
Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?

Eind september vatten de Rode Duivels hun Nations League-campagne aan met een XXL-interlandperiode ...

674
674
Club shopt bij Kompany: opvallende transferdetail lekt uit

Even leek het erop dat Club Brugge na de komst van Matteo Dams klaar was met zijn transferwerk aan ...

522
522
'Liverpool tot uiterste: spectaculaire opvolger Salah nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

155
155
Hans Vanaken emotioneel: boodschap Club raakt diep

Hij heeft in Brugge intussen zowat alles meegemaakt. Grote overwinningen, prijzen, moeilijke ...

414
414
Engeland schrikt van bekentenis Tielemans: “Wat?”

Een luchtige uitspraak van Youri Tielemans zorgt plots voor ophef in Engeland. Na de pijnlijke ...

196
196
'Club Brugge zet record scherper: kaap van 50 miljoen'

Vooraf werd al aangekondigd dat Club Brugge wel eens een bijzonder drukke zomer tegemoet kon gaan. ...

720
720
Lardot velt verdict: Antwerp en Club Brugge bevoordeeld?

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag drie op het programma. Zoals gebruikelijk ...

699
699
Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Steven Defour heeft door de jaren heen heel wat meegemaakt, zowel op als naast het voetbalveld. De ...

136
136
'Ahoka neemt afscheid: Antwerp all-in voor vervanger'

Terwijl de fans nog altijd aan het bekomen zijn, gaat Antwerp na het knotsgekke 4-4 gelijkspel tegen ...

306
306
'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Ruim een week voor het sluiten van de transfermarkt leek het inkomend huiswerk van Club Brugge al ...

630
630
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

267
267
Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

327
327
Debast eindelijk weer voetballer: "Het was niet makkelijk"

Rudi Garcia rekende de voorbije dagen af met de voetbalbond na zijn ontslag als bondscoach van de ...

49
49
Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

638
638
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

102
102
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

88
88
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

84
84
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

93
93

Meer sportnieuws