'Anderlecht onderhandelt met opvolger Kompany'

door
'Anderlecht onderhandelt met opvolger Kompany'

RSC Anderlecht kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Zo maakte de recordkampioen bekend dat de samenwerking met Vincent Kompany in onderling overleg is stopgezet. De Brusselaars moeten dus een nieuwe hoofdtrainer aanstellen en lijken die niet al te ver te gaan zoeken.


Meteen na het vertrek van Kompany deed één naam nadrukkelijk de ronde als mogelijke opvolger, die van Felice Mazzu. De 56-jarige Belg met Italiaanse roots heeft een geweldig seizoen bij Union SG achter de rug en is momenteel de regerende 'Trainer van het Jaar' in de Jupiler Pro League. Zijn contractverlenging in het Dudenpark leek voor de hand te liggen, maar de interesse van Anderlecht heeft het dossier plots op zijn kop gezet.

Dat bevestigde CEO Philippe Bormans inmiddels ook bij L'Avenir. "Felice heeft ons verteld dat hij een voorstel heeft ontvangen, zonder aan te geven om welke club het ging. Maar het is waarschijnlijk Anderlecht", stelt Bormans. "Hij heeft wat meer bedenktijd gevraagd. We hebben hem een mooi voorstel gedaan, waarbij hij alle vrijheid kreeg om te werken in de best mogelijke omstandigheden. We hopen natuurlijk dat hij blijft, maar zijn misschien wat naïef."

GESPREKKEN LOPEN
Volgens HNB-journalist Pieter-Jan Calcoen zouden de onderhandelingen tussen Mazzu en Anderlecht alvast lopen. Iets wat ook transfergoeroe Fabrizio Romano lijkt te beamen. De bal lijkt dus in het kamp van de trainer zelf te liggen. Verzilvert hij zijn goede werk bij Union volgend seizoen met een Europese campagne? Of kiest Mazzu, nadat hij eerder al faalde bij KRC Genk, voor een herkansing bij een traditionele topclub? Het antwoord laat allicht niet te lang op zich wachten.

LEES OOK: Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Vindt u Mazzu een goede keuze voor Anderlecht?

Meest recent

Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

4
4
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

63
63
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

77
77
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

24
24
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

49
49
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

34
34
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

194
194
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

188
188
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

61
61
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

150
150
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

165
165
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

184
184
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

168
168
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

71
71
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

43
43
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

183
183
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

86
86
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

393
393
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

318
318
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

100
100
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

636
636
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

73
73
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

687
687

Meer sportnieuws