'Anderlecht onderhandelt met opvolger Kompany'

door
'Anderlecht onderhandelt met opvolger Kompany'

RSC Anderlecht kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Zo maakte de recordkampioen bekend dat de samenwerking met Vincent Kompany in onderling overleg is stopgezet. De Brusselaars moeten dus een nieuwe hoofdtrainer aanstellen en lijken die niet al te ver te gaan zoeken.


Meteen na het vertrek van Kompany deed één naam nadrukkelijk de ronde als mogelijke opvolger, die van Felice Mazzu. De 56-jarige Belg met Italiaanse roots heeft een geweldig seizoen bij Union SG achter de rug en is momenteel de regerende 'Trainer van het Jaar' in de Jupiler Pro League. Zijn contractverlenging in het Dudenpark leek voor de hand te liggen, maar de interesse van Anderlecht heeft het dossier plots op zijn kop gezet.

Dat bevestigde CEO Philippe Bormans inmiddels ook bij L'Avenir. "Felice heeft ons verteld dat hij een voorstel heeft ontvangen, zonder aan te geven om welke club het ging. Maar het is waarschijnlijk Anderlecht", stelt Bormans. "Hij heeft wat meer bedenktijd gevraagd. We hebben hem een mooi voorstel gedaan, waarbij hij alle vrijheid kreeg om te werken in de best mogelijke omstandigheden. We hopen natuurlijk dat hij blijft, maar zijn misschien wat naïef."

GESPREKKEN LOPEN
Volgens HNB-journalist Pieter-Jan Calcoen zouden de onderhandelingen tussen Mazzu en Anderlecht alvast lopen. Iets wat ook transfergoeroe Fabrizio Romano lijkt te beamen. De bal lijkt dus in het kamp van de trainer zelf te liggen. Verzilvert hij zijn goede werk bij Union volgend seizoen met een Europese campagne? Of kiest Mazzu, nadat hij eerder al faalde bij KRC Genk, voor een herkansing bij een traditionele topclub? Het antwoord laat allicht niet te lang op zich wachten.

LEES OOK: Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

Vindt u Mazzu een goede keuze voor Anderlecht?

Meest recent

STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

15
15
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

89
89
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

69
69
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

22
22
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

70
70
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

124
124
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

45
45
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

169
169
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

51
51
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

69
69
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

183
183
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

56
56
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

693
693
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

362
362
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

43
43
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

372
372
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

140
140
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

386
386
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

128
128
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

173
173
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

73
73
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

286
286
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

230
230
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

239
239
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

833
833

Meer sportnieuws