'Anderlecht onderhandelt met opvolger Kompany'

510 stemmen
'Anderlecht onderhandelt met opvolger Kompany'

RSC Anderlecht kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Zo maakte de recordkampioen bekend dat de samenwerking met Vincent Kompany in onderling overleg is stopgezet. De Brusselaars moeten dus een nieuwe hoofdtrainer aanstellen en lijken die niet al te ver te gaan zoeken.


Meteen na het vertrek van Kompany deed één naam nadrukkelijk de ronde als mogelijke opvolger, die van Felice Mazzu. De 56-jarige Belg met Italiaanse roots heeft een geweldig seizoen bij Union SG achter de rug en is momenteel de regerende 'Trainer van het Jaar' in de Jupiler Pro League. Zijn contractverlenging in het Dudenpark leek voor de hand te liggen, maar de interesse van Anderlecht heeft het dossier plots op zijn kop gezet.

Dat bevestigde CEO Philippe Bormans inmiddels ook bij L'Avenir. "Felice heeft ons verteld dat hij een voorstel heeft ontvangen, zonder aan te geven om welke club het ging. Maar het is waarschijnlijk Anderlecht", stelt Bormans. "Hij heeft wat meer bedenktijd gevraagd. We hebben hem een mooi voorstel gedaan, waarbij hij alle vrijheid kreeg om te werken in de best mogelijke omstandigheden. We hopen natuurlijk dat hij blijft, maar zijn misschien wat naïef."

GESPREKKEN LOPEN
Volgens HNB-journalist Pieter-Jan Calcoen zouden de onderhandelingen tussen Mazzu en Anderlecht alvast lopen. Iets wat ook transfergoeroe Fabrizio Romano lijkt te beamen. De bal lijkt dus in het kamp van de trainer zelf te liggen. Verzilvert hij zijn goede werk bij Union volgend seizoen met een Europese campagne? Of kiest Mazzu, nadat hij eerder al faalde bij KRC Genk, voor een herkansing bij een traditionele topclub? Het antwoord laat allicht niet te lang op zich wachten.

LEES OOK: Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Vindt u Mazzu een goede keuze voor Anderlecht?

Meest recent

'Club Brugge vindt nieuwe goudhaan in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

26
26
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

30
30
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

17
17
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

118
118
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

338
338
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

162
162
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

78
78
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

67
67
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

79
79
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

224
224
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

237
237
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

291
291
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

276
276
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

221
221
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

179
179
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

76
76
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

651
651
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

136
136
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

415
415
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

503
503
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1120
1120
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

158
158
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

906
906
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

248
248

Meer sportnieuws