'Anderlecht onderhandelt met opvolger Kompany'

door
'Anderlecht onderhandelt met opvolger Kompany'

RSC Anderlecht kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Zo maakte de recordkampioen bekend dat de samenwerking met Vincent Kompany in onderling overleg is stopgezet. De Brusselaars moeten dus een nieuwe hoofdtrainer aanstellen en lijken die niet al te ver te gaan zoeken.


Meteen na het vertrek van Kompany deed één naam nadrukkelijk de ronde als mogelijke opvolger, die van Felice Mazzu. De 56-jarige Belg met Italiaanse roots heeft een geweldig seizoen bij Union SG achter de rug en is momenteel de regerende 'Trainer van het Jaar' in de Jupiler Pro League. Zijn contractverlenging in het Dudenpark leek voor de hand te liggen, maar de interesse van Anderlecht heeft het dossier plots op zijn kop gezet.

Dat bevestigde CEO Philippe Bormans inmiddels ook bij L'Avenir. "Felice heeft ons verteld dat hij een voorstel heeft ontvangen, zonder aan te geven om welke club het ging. Maar het is waarschijnlijk Anderlecht", stelt Bormans. "Hij heeft wat meer bedenktijd gevraagd. We hebben hem een mooi voorstel gedaan, waarbij hij alle vrijheid kreeg om te werken in de best mogelijke omstandigheden. We hopen natuurlijk dat hij blijft, maar zijn misschien wat naïef."

GESPREKKEN LOPEN
Volgens HNB-journalist Pieter-Jan Calcoen zouden de onderhandelingen tussen Mazzu en Anderlecht alvast lopen. Iets wat ook transfergoeroe Fabrizio Romano lijkt te beamen. De bal lijkt dus in het kamp van de trainer zelf te liggen. Verzilvert hij zijn goede werk bij Union volgend seizoen met een Europese campagne? Of kiest Mazzu, nadat hij eerder al faalde bij KRC Genk, voor een herkansing bij een traditionele topclub? Het antwoord laat allicht niet te lang op zich wachten.

LEES OOK: Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

Vindt u Mazzu een goede keuze voor Anderlecht?

Meest recent

"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

9
9
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

127
127
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

192
192
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

54
54
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

114
114
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

230
230
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

117
117
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

50
50
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

128
128
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

136
136
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

275
275
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

137
137
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

973
973
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

135
135
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

178
178
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

18
18
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

700
700
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

344
344
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

243
243
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

169
169
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

43
43
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

408
408
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

318
318
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

167
167
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

234
234

Meer sportnieuws