Oorlog rond Mbappé: "Onacceptabel en respectloos"

door
Oorlog rond Mbappé:

De contractverlenging van Kylian Mbappé bij Paris Saint-Germain heeft heel wat stof doen opwaaien. De topaanvaller besloot in te gaan op een lucratief aanbod van de Franse kampioen en liet daarom Real Madrid links liggen. Iets waar men Spanje absoluut niet over te spreken was.


Real werkte jarenlang aan de komst van Mbappé en leek de superster nagenoeg beet te hebben, maar een buitenaardse aanbieding van de Qatarese PSG-eigenaars gooide dus roet in het eten van de Spaanse kampioen. La Liga-baas Javier Tebas, die had gerekend op een nieuwe posterboy voor zijn competitie, was dan ook vernietigend toen hij het nieuws hoorde. "Wat PSG gaat doen met Mbappé na het lijden van 700 miljoen euro verlies in de afgelopen seizoenen en het hebben van meer dan 600 miljoen aan loonkosten, is een belediging voor het voetbal", liet Tebas verstaan via Twitter.

Maar die uitspraken worden niet bepaald geapprecieerd in Frankrijk. Vincent Labrune, voorzitter van competitieorganisator LFP, sloeg via een open brief stevig terug. "Het feit dat u publiekelijk en herhaaldelijk denigrerend doet over onze competitie en onze clubs, is onacceptabel en bovendien volledig onjuist. En nu heeft u het met uw respectloze en denigrerende uitspraken gemikt op Kylian Mbappé, een van de beste aanvallers ter wereld", wordt Labrune geciteerd bij VI.

UEFA NIET HAPPIG
Tebas en La Liga lieten na de bekendmaking van La Liga ook verstaan dat er een officiële klacht zou worden neergelegd en dat onder meer de UEFA stappen moeten ondernemen. Maar de Europese voetbalbond lijkt daar niet bepaald happig over. "Real Madrid noch iemand anders hoeft de UEFA te vertellen wat we moeten doen. Ze zijn volgens mij verontwaardigd omdat, voor zover ik weet, hun aanbieding vergelijkbaar was met die van PSG", aldus UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin bij BBC.

LEES OOK: Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

De uitgaven van PSG moeten strenger gecontroleerd worden ...

Meest recent

'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

34
34
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

19
19
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

10
10
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

45
45
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

12
12
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

52
52
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

45
45
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

22
22
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

73
73
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

25
25
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

216
216
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

107
107
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

112
112
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

186
186
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

274
274
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

368
368
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

310
310
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

368
368
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

69
69
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

274
274
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

202
202
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

235
235
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

284
284
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

197
197
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

496
496

Meer sportnieuws