Oorlog rond Mbappé: "Onacceptabel en respectloos"

door
Oorlog rond Mbappé:

De contractverlenging van Kylian Mbappé bij Paris Saint-Germain heeft heel wat stof doen opwaaien. De topaanvaller besloot in te gaan op een lucratief aanbod van de Franse kampioen en liet daarom Real Madrid links liggen. Iets waar men Spanje absoluut niet over te spreken was.


Real werkte jarenlang aan de komst van Mbappé en leek de superster nagenoeg beet te hebben, maar een buitenaardse aanbieding van de Qatarese PSG-eigenaars gooide dus roet in het eten van de Spaanse kampioen. La Liga-baas Javier Tebas, die had gerekend op een nieuwe posterboy voor zijn competitie, was dan ook vernietigend toen hij het nieuws hoorde. "Wat PSG gaat doen met Mbappé na het lijden van 700 miljoen euro verlies in de afgelopen seizoenen en het hebben van meer dan 600 miljoen aan loonkosten, is een belediging voor het voetbal", liet Tebas verstaan via Twitter.

Maar die uitspraken worden niet bepaald geapprecieerd in Frankrijk. Vincent Labrune, voorzitter van competitieorganisator LFP, sloeg via een open brief stevig terug. "Het feit dat u publiekelijk en herhaaldelijk denigrerend doet over onze competitie en onze clubs, is onacceptabel en bovendien volledig onjuist. En nu heeft u het met uw respectloze en denigrerende uitspraken gemikt op Kylian Mbappé, een van de beste aanvallers ter wereld", wordt Labrune geciteerd bij VI.

UEFA NIET HAPPIG
Tebas en La Liga lieten na de bekendmaking van La Liga ook verstaan dat er een officiële klacht zou worden neergelegd en dat onder meer de UEFA stappen moeten ondernemen. Maar de Europese voetbalbond lijkt daar niet bepaald happig over. "Real Madrid noch iemand anders hoeft de UEFA te vertellen wat we moeten doen. Ze zijn volgens mij verontwaardigd omdat, voor zover ik weet, hun aanbieding vergelijkbaar was met die van PSG", aldus UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin bij BBC.

LEES OOK: Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

De uitgaven van PSG moeten strenger gecontroleerd worden ...

Meest recent

Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

12
12
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

35
35
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

35
35
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

192
192
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

49
49
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

206
206
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

88
88
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

531
531
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

355
355
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

94
94
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

458
458
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

516
516
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

823
823
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

153
153
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

111
111
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

133
133
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

167
167
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

198
198
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

252
252
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

90
90
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

558
558
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

476
476
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

949
949

Meer sportnieuws