Van Bommel geeft reden voor Antwerp-keuze

251 stemmen
Van Bommel geeft reden voor Antwerp-keuze

Antwerp FC heeft sinds donderdag zijn nieuwe hoofdtrainer beet. Zoals verwacht neemt Mark van Bommel de sportieve touwtjes op de Bosuil over van de ontslagen Brian Priske. De oud-international van Nederland tekende een contract van twee seizoenen bij het stamnummer 1.


Ondanks de investeringen tijdens de voorbije zomermercato, heeft RAFC een vrij teleurstellend seizoen achter de rug. De campagnes in de beker en Europa League kwamen al vroegtijdig ten einde, in de competitie eindigde Antwerp dan weer een plekje lager dan vorig seizoen. In de voorbije weken was dan ook al duidelijk geworden dat een trainerswissel eraan zat te komen. En nu is de keuze dus gevallen op Van Bommel.

De Nederlander wordt officieel pas voorgesteld na de eerste training op 20 juni, maar via de clubkanalen gaf hij nu al wat uitleg bij zijn keuze voor Antwerp. "Het gevoel was vanaf de eerste gesprekken goed en dat is belangrijk. Zowel het gevoel bij de familie Gheysens als bij Marc Overmars", klonk het. Daar komt de ambitie en traditie bij die deze club uitstraalt. En ook De werkethiek die bij deze club hoort, trekt me aan. De sfeer in het stadion bijvoorbeeld. Als speler zou het voor mij fantastisch geweest zijn om hier te spelen. Helaas speel ik niet meer."

DIRECT VOETBAL
Van Bommel liet ook al wat in zijn sportieve plannen kijken. Zo mogen de supporters zich aan een behoorlijk directe speelwijze verwachten. "Ik probeer een trainer te zijn naar het beeld dat ik zelf als speler was: agressief, de bal snel recupereren, snel naar voor trekken, zoveel mogelijk goals maken en zo weinig mogelijk doelpunten slikken Elke trainer heeft natuurlijk een verhaal over dominant voetbal en we kunnen het allemaal mooi verwoorden, maar mijn intentie is om snel de bal te hebben en aan te vallen."

LEES OOK: 'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Antwerp doet volgend seizoen mee voor de titel ...

Meest recent

Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

2
2
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

142
142
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

17
17
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

192
192
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

435
435
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

90
90
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

176
176
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

146
146
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

281
281
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

70
70
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

47
47
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

37
37
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

522
522
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

76
76
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

250
250
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

52
52
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

252
252
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

181
181
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

124
124
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

756
756
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

69
69
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

193
193
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

185
185
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1145
1145
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

758
758

Meer sportnieuws