Van Bommel geeft reden voor Antwerp-keuze

251
Van Bommel geeft reden voor Antwerp-keuze

Antwerp FC heeft sinds donderdag zijn nieuwe hoofdtrainer beet. Zoals verwacht neemt Mark van Bommel de sportieve touwtjes op de Bosuil over van de ontslagen Brian Priske. De oud-international van Nederland tekende een contract van twee seizoenen bij het stamnummer 1.


Ondanks de investeringen tijdens de voorbije zomermercato, heeft RAFC een vrij teleurstellend seizoen achter de rug. De campagnes in de beker en Europa League kwamen al vroegtijdig ten einde, in de competitie eindigde Antwerp dan weer een plekje lager dan vorig seizoen. In de voorbije weken was dan ook al duidelijk geworden dat een trainerswissel eraan zat te komen. En nu is de keuze dus gevallen op Van Bommel.

De Nederlander wordt officieel pas voorgesteld na de eerste training op 20 juni, maar via de clubkanalen gaf hij nu al wat uitleg bij zijn keuze voor Antwerp. "Het gevoel was vanaf de eerste gesprekken goed en dat is belangrijk. Zowel het gevoel bij de familie Gheysens als bij Marc Overmars", klonk het. Daar komt de ambitie en traditie bij die deze club uitstraalt. En ook De werkethiek die bij deze club hoort, trekt me aan. De sfeer in het stadion bijvoorbeeld. Als speler zou het voor mij fantastisch geweest zijn om hier te spelen. Helaas speel ik niet meer."

DIRECT VOETBAL
Van Bommel liet ook al wat in zijn sportieve plannen kijken. Zo mogen de supporters zich aan een behoorlijk directe speelwijze verwachten. "Ik probeer een trainer te zijn naar het beeld dat ik zelf als speler was: agressief, de bal snel recupereren, snel naar voor trekken, zoveel mogelijk goals maken en zo weinig mogelijk doelpunten slikken Elke trainer heeft natuurlijk een verhaal over dominant voetbal en we kunnen het allemaal mooi verwoorden, maar mijn intentie is om snel de bal te hebben en aan te vallen."

LEES OOK: 'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Antwerp doet volgend seizoen mee voor de titel ...

Meest recent

Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

25
25
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

27
27
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

36
36
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

109
109
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

74
74
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

128
128
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

152
152
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

23
23
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

44
44
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

409
409
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

190
190
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

586
586
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

213
213
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

49
49
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

191
191
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

128
128
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

63
63
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

171
171
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

116
116
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

91
91
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

57
57
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

159
159
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

38
38
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

135
135
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

208
208

Meer sportnieuws