'Alves bezorgt Barça-bestuur slapeloze nachten'

door
'Alves bezorgt Barça-bestuur slapeloze nachten'

Het bestuur van FC Barcelona heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Om volgend seizoen op meerdere fronten te kunnen meerstrijden is versterking nodig, maar ondertussen wil men ook de nodige spelers verkopen. En dan is er ook nog het dossier van Dani Alves wat voor kopbrekens zorgt.


In de zoektocht naar versterking op de rechtsback-positie en het middenveld, belandde Barcelona afgelopen winter bij de Braziliaan. Gezien zijn leeftijd en het feit dat Alves al enkele maanden geen wedstrijd meer gespeeld had, werden de nodige vraagtekens geplaatst achter zijn transfer. Maar de 39-jarige maakte in zijn eerste wedstrijden meteen indruk en toonde zich uiteindelijk toch een meerwaarde, doorgaans stond hij ook in de basis tijdens de duels in La Liga.

Zijn contract loopt eind volgende maand echter af. Barça heeft een optie om die overeenkomst te verlengen, volgens Mundo Deportivo wordt daarover echter getwijfeld. Zo zorgt zijn leeftijd en fysieke paraatheid voor twijfel. Daarnaast werkt Barcelona nadrukkelijk aan versterking op de rechtsback-positie, César Azpilicuetta wordt bijvoorbeeld genoemd. Hierdoor zou de Braziliaan eigenlijk overbodig worden.

COMPROMIS
Langs de andere kant is de clubleiding hem erkentelijk voor bewezen diensten en speelt Alves binnen de kleedkamer een belangrijke rol voor de jongere spelers. Bovendien geldt hij als een ware clublegende en die moet met respect behandeld worden. Zijn toekomst zou de clubleiding dan ook zwaar op de maag liggen. Men zou daarom een compromis bedacht hebben. Zo overweegt Barça om hem een nieuw contract geven tot eind dit kalenderjaar. Op die manier ligt Alves vast tot aan het WK in Qatar, waar hij eveneens zijn zinnen op gezet heeft. Na het WK zou hij dan kunnen uitzwaaien of eventueel nog een nieuw contract tekenen.

LEES OOK: 'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

🚀

Barça moet Alves gewoon houden ...

Meest recent

'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

9
9
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

21
21
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

92
92
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

59
59
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

97
97
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

178
178
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

198
198
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

109
109
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

198
198
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

340
340
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

104
104
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

565
565
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

280
280
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

466
466
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

390
390
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

406
406
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

76
76
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

66
66
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

101
101
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

240
240
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

89
89
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

360
360
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

221
221
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

100
100

Meer sportnieuws