'Alves bezorgt Barça-bestuur slapeloze nachten'

door
'Alves bezorgt Barça-bestuur slapeloze nachten'

Het bestuur van FC Barcelona heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Om volgend seizoen op meerdere fronten te kunnen meerstrijden is versterking nodig, maar ondertussen wil men ook de nodige spelers verkopen. En dan is er ook nog het dossier van Dani Alves wat voor kopbrekens zorgt.


In de zoektocht naar versterking op de rechtsback-positie en het middenveld, belandde Barcelona afgelopen winter bij de Braziliaan. Gezien zijn leeftijd en het feit dat Alves al enkele maanden geen wedstrijd meer gespeeld had, werden de nodige vraagtekens geplaatst achter zijn transfer. Maar de 39-jarige maakte in zijn eerste wedstrijden meteen indruk en toonde zich uiteindelijk toch een meerwaarde, doorgaans stond hij ook in de basis tijdens de duels in La Liga.

Zijn contract loopt eind volgende maand echter af. Barça heeft een optie om die overeenkomst te verlengen, volgens Mundo Deportivo wordt daarover echter getwijfeld. Zo zorgt zijn leeftijd en fysieke paraatheid voor twijfel. Daarnaast werkt Barcelona nadrukkelijk aan versterking op de rechtsback-positie, César Azpilicuetta wordt bijvoorbeeld genoemd. Hierdoor zou de Braziliaan eigenlijk overbodig worden.

COMPROMIS
Langs de andere kant is de clubleiding hem erkentelijk voor bewezen diensten en speelt Alves binnen de kleedkamer een belangrijke rol voor de jongere spelers. Bovendien geldt hij als een ware clublegende en die moet met respect behandeld worden. Zijn toekomst zou de clubleiding dan ook zwaar op de maag liggen. Men zou daarom een compromis bedacht hebben. Zo overweegt Barça om hem een nieuw contract geven tot eind dit kalenderjaar. Op die manier ligt Alves vast tot aan het WK in Qatar, waar hij eveneens zijn zinnen op gezet heeft. Na het WK zou hij dan kunnen uitzwaaien of eventueel nog een nieuw contract tekenen.

LEES OOK: 'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

🚀

Barça moet Alves gewoon houden ...

Meest recent

'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

28
28
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

94
94
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

127
127
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

264
264
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

319
319
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

25
25
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

76
76
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

201
201
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

40
40
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

81
81
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

68
68
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

211
211
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

262
262
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1038
1038
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

55
55
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

623
623
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

377
377
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

154
154
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

153
153
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

910
910
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

696
696
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

282
282
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

170
170
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

99
99

Meer sportnieuws