'Alves bezorgt Barça-bestuur slapeloze nachten'

door
'Alves bezorgt Barça-bestuur slapeloze nachten'

Het bestuur van FC Barcelona heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Om volgend seizoen op meerdere fronten te kunnen meerstrijden is versterking nodig, maar ondertussen wil men ook de nodige spelers verkopen. En dan is er ook nog het dossier van Dani Alves wat voor kopbrekens zorgt.


In de zoektocht naar versterking op de rechtsback-positie en het middenveld, belandde Barcelona afgelopen winter bij de Braziliaan. Gezien zijn leeftijd en het feit dat Alves al enkele maanden geen wedstrijd meer gespeeld had, werden de nodige vraagtekens geplaatst achter zijn transfer. Maar de 39-jarige maakte in zijn eerste wedstrijden meteen indruk en toonde zich uiteindelijk toch een meerwaarde, doorgaans stond hij ook in de basis tijdens de duels in La Liga.

Zijn contract loopt eind volgende maand echter af. Barça heeft een optie om die overeenkomst te verlengen, volgens Mundo Deportivo wordt daarover echter getwijfeld. Zo zorgt zijn leeftijd en fysieke paraatheid voor twijfel. Daarnaast werkt Barcelona nadrukkelijk aan versterking op de rechtsback-positie, César Azpilicuetta wordt bijvoorbeeld genoemd. Hierdoor zou de Braziliaan eigenlijk overbodig worden.

COMPROMIS
Langs de andere kant is de clubleiding hem erkentelijk voor bewezen diensten en speelt Alves binnen de kleedkamer een belangrijke rol voor de jongere spelers. Bovendien geldt hij als een ware clublegende en die moet met respect behandeld worden. Zijn toekomst zou de clubleiding dan ook zwaar op de maag liggen. Men zou daarom een compromis bedacht hebben. Zo overweegt Barça om hem een nieuw contract geven tot eind dit kalenderjaar. Op die manier ligt Alves vast tot aan het WK in Qatar, waar hij eveneens zijn zinnen op gezet heeft. Na het WK zou hij dan kunnen uitzwaaien of eventueel nog een nieuw contract tekenen.

LEES OOK: Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Barça moet Alves gewoon houden ...

Meest recent

'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

215
215
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

70
70
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

55
55
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

296
296
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

63
63
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

203
203
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

236
236
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

455
455
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

122
122
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

23
23
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

157
157
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

491
491
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

48
48
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

105
105
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

124
124
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1267
1267
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

81
81
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

55
55
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

70
70
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

183
183
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

347
347
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

67
67
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

274
274
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

285
285

Meer sportnieuws