Eerste bedenkingen bij aanstelling Hoefkens duiken op

536 stemmen
Eerste bedenkingen bij aanstelling Hoefkens duiken op

Daags na de titelviering op de Grote Markt, heeft Club Brugge zijn hoofdcoach voor volgend seizoen bekend gemaakt. En die ging de landskampioen niet al te ver zoeken. Zo besloot de clubleiding van Blauw-Zwart om assistent-trainer Carl Hoefkens te promoveren tot T1.


Nadat bekend geraakte dat Alfred Schreuder naar Ajax zou vertrekken, deden verschillende namen de ronde als mogelijke opvolger. Daarbij geraakte bekend dat ook de piste-Hoefkens onderzocht werd. Die had intern immers indruk gemaakt. Zo leverde hij als assistent-trainer goed werk en profileerde hij zich tijdens de match ook steeds vaker naast de zijlijn. Daarnaast heeft hij een uitstekend zicht op de jonge talenten die er aan zitten te komen, wat de doorstroming moet bevorderen.

Al zorgt zijn aanstelling ook voor de nodige bedenkingen. Hoefkens heeft immers nog geen enkele ervaring opgedaan als hoofdcoach. "Voor een groep staan als T1 is toch niet hetzelfde als wat hij tot nu toe heeft gedaan. Bij Club zullen ze er wel een goed zicht op hebben, maar hoofdtrainer worden is toch iets helemaal anders dan assistent-trainer of tussenpersoon voor de jongere spelers zijn", stelt ook analist/clubboegbeeld Franky Van der Elst bij Het Nieuwsblad.

WEINIG ERVAREN STAF
Bovendien loopt ook de staf van Hoefkens niet over van ervaring. Rik De Mil is weliswaar al jaren actief bij Blauw-Zwart, maar werkte vooral binnen het jeugddepartement. Nieuwkomer Paul Okon zat sinds 2018 dan weer zonder club. Daar tegenover kan Hoefkens wel voortborduren op de structuur die werd neergepoot door zijn voorgangers en gaat hij aan de slag met een selectie die al grotendeels op mekaar is ingespeeld. Bovendien speelt Club geen Europese voorrondes waardoor er voldoende tijd is om alles op punt te krijgen.

LEES OOK: Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Club had Hoefkens van een meer assistent moeten voorzien ...

Meest recent

'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

30
30
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

12
12
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

175
175
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

232
232
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

215
215
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

215
215
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

426
426
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

264
264
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

367
367
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

112
112
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1683
1683
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

154
154
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

235
235
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

201
201
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

72
72
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

330
330
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

317
317
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

151
151
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

155
155
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

58
58
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

439
439
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

51
51
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

397
397

Meer sportnieuws