Eerste bedenkingen bij aanstelling Hoefkens duiken op

door
Eerste bedenkingen bij aanstelling Hoefkens duiken op

Daags na de titelviering op de Grote Markt, heeft Club Brugge zijn hoofdcoach voor volgend seizoen bekend gemaakt. En die ging de landskampioen niet al te ver zoeken. Zo besloot de clubleiding van Blauw-Zwart om assistent-trainer Carl Hoefkens te promoveren tot T1.


Nadat bekend geraakte dat Alfred Schreuder naar Ajax zou vertrekken, deden verschillende namen de ronde als mogelijke opvolger. Daarbij geraakte bekend dat ook de piste-Hoefkens onderzocht werd. Die had intern immers indruk gemaakt. Zo leverde hij als assistent-trainer goed werk en profileerde hij zich tijdens de match ook steeds vaker naast de zijlijn. Daarnaast heeft hij een uitstekend zicht op de jonge talenten die er aan zitten te komen, wat de doorstroming moet bevorderen.

Al zorgt zijn aanstelling ook voor de nodige bedenkingen. Hoefkens heeft immers nog geen enkele ervaring opgedaan als hoofdcoach. "Voor een groep staan als T1 is toch niet hetzelfde als wat hij tot nu toe heeft gedaan. Bij Club zullen ze er wel een goed zicht op hebben, maar hoofdtrainer worden is toch iets helemaal anders dan assistent-trainer of tussenpersoon voor de jongere spelers zijn", stelt ook analist/clubboegbeeld Franky Van der Elst bij Het Nieuwsblad.

WEINIG ERVAREN STAF
Bovendien loopt ook de staf van Hoefkens niet over van ervaring. Rik De Mil is weliswaar al jaren actief bij Blauw-Zwart, maar werkte vooral binnen het jeugddepartement. Nieuwkomer Paul Okon zat sinds 2018 dan weer zonder club. Daar tegenover kan Hoefkens wel voortborduren op de structuur die werd neergepoot door zijn voorgangers en gaat hij aan de slag met een selectie die al grotendeels op mekaar is ingespeeld. Bovendien speelt Club geen Europese voorrondes waardoor er voldoende tijd is om alles op punt te krijgen.

LEES OOK: Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Club had Hoefkens van een meer assistent moeten voorzien ...

Meest recent

'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

23
23
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

148
148
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

231
231
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

35
35
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

737
737
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

177
177
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

387
387
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

66
66
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

900
900
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

102
102
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

187
187
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

280
280
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

110
110
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

349
349
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

332
332
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

72
72
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

39
39
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

909
909
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

96
96
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

170
170
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

714
714
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

381
381
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

273
273
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

659
659
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

452
452

Meer sportnieuws