Eerste bedenkingen bij aanstelling Hoefkens duiken op

536
Eerste bedenkingen bij aanstelling Hoefkens duiken op

Daags na de titelviering op de Grote Markt, heeft Club Brugge zijn hoofdcoach voor volgend seizoen bekend gemaakt. En die ging de landskampioen niet al te ver zoeken. Zo besloot de clubleiding van Blauw-Zwart om assistent-trainer Carl Hoefkens te promoveren tot T1.


Nadat bekend geraakte dat Alfred Schreuder naar Ajax zou vertrekken, deden verschillende namen de ronde als mogelijke opvolger. Daarbij geraakte bekend dat ook de piste-Hoefkens onderzocht werd. Die had intern immers indruk gemaakt. Zo leverde hij als assistent-trainer goed werk en profileerde hij zich tijdens de match ook steeds vaker naast de zijlijn. Daarnaast heeft hij een uitstekend zicht op de jonge talenten die er aan zitten te komen, wat de doorstroming moet bevorderen.

Al zorgt zijn aanstelling ook voor de nodige bedenkingen. Hoefkens heeft immers nog geen enkele ervaring opgedaan als hoofdcoach. "Voor een groep staan als T1 is toch niet hetzelfde als wat hij tot nu toe heeft gedaan. Bij Club zullen ze er wel een goed zicht op hebben, maar hoofdtrainer worden is toch iets helemaal anders dan assistent-trainer of tussenpersoon voor de jongere spelers zijn", stelt ook analist/clubboegbeeld Franky Van der Elst bij Het Nieuwsblad.

WEINIG ERVAREN STAF
Bovendien loopt ook de staf van Hoefkens niet over van ervaring. Rik De Mil is weliswaar al jaren actief bij Blauw-Zwart, maar werkte vooral binnen het jeugddepartement. Nieuwkomer Paul Okon zat sinds 2018 dan weer zonder club. Daar tegenover kan Hoefkens wel voortborduren op de structuur die werd neergepoot door zijn voorgangers en gaat hij aan de slag met een selectie die al grotendeels op mekaar is ingespeeld. Bovendien speelt Club geen Europese voorrondes waardoor er voldoende tijd is om alles op punt te krijgen.

LEES OOK: Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Club had Hoefkens van een meer assistent moeten voorzien ...

Meest recent

'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

0
0
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

16
16
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

23
23
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

22
22
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

16
16
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

87
87
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

34
34
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

24
24
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

69
69
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

81
81
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

52
52
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

31
31
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

98
98
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

61
61
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

59
59
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

71
71
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

130
130
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

48
48
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

156
156
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

55
55
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

379
379
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

49
49
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

89
89
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

39
39
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

81
81

Meer sportnieuws