Eerste bedenkingen bij aanstelling Hoefkens duiken op

door
Eerste bedenkingen bij aanstelling Hoefkens duiken op

Daags na de titelviering op de Grote Markt, heeft Club Brugge zijn hoofdcoach voor volgend seizoen bekend gemaakt. En die ging de landskampioen niet al te ver zoeken. Zo besloot de clubleiding van Blauw-Zwart om assistent-trainer Carl Hoefkens te promoveren tot T1.


Nadat bekend geraakte dat Alfred Schreuder naar Ajax zou vertrekken, deden verschillende namen de ronde als mogelijke opvolger. Daarbij geraakte bekend dat ook de piste-Hoefkens onderzocht werd. Die had intern immers indruk gemaakt. Zo leverde hij als assistent-trainer goed werk en profileerde hij zich tijdens de match ook steeds vaker naast de zijlijn. Daarnaast heeft hij een uitstekend zicht op de jonge talenten die er aan zitten te komen, wat de doorstroming moet bevorderen.

Al zorgt zijn aanstelling ook voor de nodige bedenkingen. Hoefkens heeft immers nog geen enkele ervaring opgedaan als hoofdcoach. "Voor een groep staan als T1 is toch niet hetzelfde als wat hij tot nu toe heeft gedaan. Bij Club zullen ze er wel een goed zicht op hebben, maar hoofdtrainer worden is toch iets helemaal anders dan assistent-trainer of tussenpersoon voor de jongere spelers zijn", stelt ook analist/clubboegbeeld Franky Van der Elst bij Het Nieuwsblad.

WEINIG ERVAREN STAF
Bovendien loopt ook de staf van Hoefkens niet over van ervaring. Rik De Mil is weliswaar al jaren actief bij Blauw-Zwart, maar werkte vooral binnen het jeugddepartement. Nieuwkomer Paul Okon zat sinds 2018 dan weer zonder club. Daar tegenover kan Hoefkens wel voortborduren op de structuur die werd neergepoot door zijn voorgangers en gaat hij aan de slag met een selectie die al grotendeels op mekaar is ingespeeld. Bovendien speelt Club geen Europese voorrondes waardoor er voldoende tijd is om alles op punt te krijgen.

LEES OOK: "Dan klopt er iets niet" - zuivere diefstal op Gouden Schoen?

Club had Hoefkens van een meer assistent moeten voorzien ...

Meest recent

Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

29
29
"Dan klopt er iets niet" - zuivere diefstal op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

50
50
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

9
9
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

227
227
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

199
199
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

58
58
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

135
135
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

325
325
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

91
91
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

216
216
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

93
93
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

448
448
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

68
68
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

462
462
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

896
896
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

261
261
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1167
1167
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

599
599
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

580
580
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

625
625
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

27
27
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

70
70
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

534
534
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

408
408

Meer sportnieuws