'Oorzaak gekend voor onvrede Kompany'

door
'Oorzaak gekend voor onvrede Kompany'

Drie jaar na zijn spraakmakende comeback, is er opnieuw een eind gekomen aan de samenwerking tussen RSC Anderlecht en Vincent Kompany. De recordkampioen maakte woensdag bekend dat de overeenkomst van de trainer in onderling overleg werd stopgezet. Zijn relatie met het bestuur zou dan ook flink vertroebeld zijn geraakt.


Naar verluidt vond de clubleiding dat Kompany te weinig uit de selectie heeft gehaald, men was van mening dat er veel meer inzat dan de derde plaats en een verloren bekerfinale. Daarnaast zouden de grote bazen vinden dat Kompany de zaken veel te positief voorstelde. Maar volgens analist Alexandre Teklak was de onvrede wederzijds. Zo zou de trainer zich zelf ook geïrriteerd hebben aan een aantal zaken.

Bijvoorbeeld het feit dat hij komende zomer allicht wéér opnieuw zou moeten bouwen. "Als hij op zichzelf is vertrokken, is dat om dat hij niet akkoord was met de directie. Maar ook omdat hij gevoeld zal hebben dat hij weer helemaal vanaf nul zal moeten beginnen na het verwachte vertrek van Zirkzee en Kouamé", stelt Teklak bij RTBF.

GEEN HARRY POTTER
Ook in de voorbije seizoen moest Kompany telkens opnieuw bouwen na het vertrek van enkele sterkhouders. En dat had zijn invloed op de resultaten, wat voor frustraties zorgde bij de ambitieuze trainer. "Hij is geen Harry Potter, hij kan geen wonderen verrichten. Eer dat hij de nieuwe spelers telkens heeft ingepland in zijn tactisch systeem, hebben de andere topploegen al een tiental punten meer kunnen pakken. Want daar kennen de spelers mekaar en is er meer stabiliteit", aldus Teklak.

LEES OOK: Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Kompany heeft het maximum uit zijn selectie gehaald ...

Meest recent

Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

34
34
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

41
41
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

86
86
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

316
316
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

36
36
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

72
72
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

29
29
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

398
398
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

448
448
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

170
170
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

312
312
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

213
213
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

71
71
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

230
230
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

236
236
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

454
454
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

496
496
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

406
406
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

200
200
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

483
483
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1170
1170
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

151
151
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

874
874
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

688
688

Meer sportnieuws