'Oorzaak gekend voor onvrede Kompany'

972
'Oorzaak gekend voor onvrede Kompany'

Drie jaar na zijn spraakmakende comeback, is er opnieuw een eind gekomen aan de samenwerking tussen RSC Anderlecht en Vincent Kompany. De recordkampioen maakte woensdag bekend dat de overeenkomst van de trainer in onderling overleg werd stopgezet. Zijn relatie met het bestuur zou dan ook flink vertroebeld zijn geraakt.


Naar verluidt vond de clubleiding dat Kompany te weinig uit de selectie heeft gehaald, men was van mening dat er veel meer inzat dan de derde plaats en een verloren bekerfinale. Daarnaast zouden de grote bazen vinden dat Kompany de zaken veel te positief voorstelde. Maar volgens analist Alexandre Teklak was de onvrede wederzijds. Zo zou de trainer zich zelf ook geïrriteerd hebben aan een aantal zaken.

Bijvoorbeeld het feit dat hij komende zomer allicht wéér opnieuw zou moeten bouwen. "Als hij op zichzelf is vertrokken, is dat om dat hij niet akkoord was met de directie. Maar ook omdat hij gevoeld zal hebben dat hij weer helemaal vanaf nul zal moeten beginnen na het verwachte vertrek van Zirkzee en Kouamé", stelt Teklak bij RTBF.

GEEN HARRY POTTER
Ook in de voorbije seizoen moest Kompany telkens opnieuw bouwen na het vertrek van enkele sterkhouders. En dat had zijn invloed op de resultaten, wat voor frustraties zorgde bij de ambitieuze trainer. "Hij is geen Harry Potter, hij kan geen wonderen verrichten. Eer dat hij de nieuwe spelers telkens heeft ingepland in zijn tactisch systeem, hebben de andere topploegen al een tiental punten meer kunnen pakken. Want daar kennen de spelers mekaar en is er meer stabiliteit", aldus Teklak.

LEES OOK: Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Kompany heeft het maximum uit zijn selectie gehaald ...

Meest recent

Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

0
0
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

16
16
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

19
19
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

15
15
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

88
88
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

61
61
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

238
238
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

286
286
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

332
332
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

104
104
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

224
224
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

151
151
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

414
414
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

304
304
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

198
198
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

447
447
Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

559
559
Karel Geraerts weldra weer aan de slag?

Het is al een tijdje stil rondom Karel Geraerts. De Belgische trainer werd, ten onrechte, gelinkt ...

219
219
Degryse tipt Thorup: gloednieuwe aanvalslinie bij Genk?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

185
185
Crisis bij Kortrijk compleet: Jonckheere stapt zelf op

KV Kortrijk is bezig aan een dramatische start van het seizoen. Na zes speeldagen staan de Kerels ...

449
449
Vanaken op tribunes bij Club: Leko speelt open kaart

Club Brugge hield zondagmiddag de drie punten thuis tegen Antwerp FC: 3-1. Nochtans verscheen de ...

529
529
4 op 12 voor United: optreden Tielemans verdeelt Engelse pers

Manchester United heeft een tegenvallende start van de Premier League genomen. De grootmacht telt ...

151
151
Gent blijft ongeslagen: "Dát is het verschil met vorig seizoen"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

103
103
‘Van Bommel schokt België met harde Lukaku-ingreep’

Romelu Lukaku begon donderdag tegen AS Roma voor de zesde keer op rij op de bank bij ...

576
576

Meer sportnieuws