'Oorzaak gekend voor onvrede Kompany'

972 stemmen
'Oorzaak gekend voor onvrede Kompany'

Drie jaar na zijn spraakmakende comeback, is er opnieuw een eind gekomen aan de samenwerking tussen RSC Anderlecht en Vincent Kompany. De recordkampioen maakte woensdag bekend dat de overeenkomst van de trainer in onderling overleg werd stopgezet. Zijn relatie met het bestuur zou dan ook flink vertroebeld zijn geraakt.


Naar verluidt vond de clubleiding dat Kompany te weinig uit de selectie heeft gehaald, men was van mening dat er veel meer inzat dan de derde plaats en een verloren bekerfinale. Daarnaast zouden de grote bazen vinden dat Kompany de zaken veel te positief voorstelde. Maar volgens analist Alexandre Teklak was de onvrede wederzijds. Zo zou de trainer zich zelf ook geïrriteerd hebben aan een aantal zaken.

Bijvoorbeeld het feit dat hij komende zomer allicht wéér opnieuw zou moeten bouwen. "Als hij op zichzelf is vertrokken, is dat om dat hij niet akkoord was met de directie. Maar ook omdat hij gevoeld zal hebben dat hij weer helemaal vanaf nul zal moeten beginnen na het verwachte vertrek van Zirkzee en Kouamé", stelt Teklak bij RTBF.

GEEN HARRY POTTER
Ook in de voorbije seizoen moest Kompany telkens opnieuw bouwen na het vertrek van enkele sterkhouders. En dat had zijn invloed op de resultaten, wat voor frustraties zorgde bij de ambitieuze trainer. "Hij is geen Harry Potter, hij kan geen wonderen verrichten. Eer dat hij de nieuwe spelers telkens heeft ingepland in zijn tactisch systeem, hebben de andere topploegen al een tiental punten meer kunnen pakken. Want daar kennen de spelers mekaar en is er meer stabiliteit", aldus Teklak.

LEES OOK: Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

Kompany heeft het maximum uit zijn selectie gehaald ...

Meest recent

Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

22
22
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

70
70
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

53
53
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

115
115
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

44
44
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

48
48
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

54
54
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

61
61
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

92
92
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

70
70
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

187
187
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

104
104
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

499
499
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

123
123
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

579
579
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

524
524
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

66
66
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

201
201
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

351
351
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

259
259
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

181
181
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

372
372
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

62
62
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

100
100
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

58
58

Meer sportnieuws