'Oorzaak gekend voor onvrede Kompany'

door
'Oorzaak gekend voor onvrede Kompany'

Drie jaar na zijn spraakmakende comeback, is er opnieuw een eind gekomen aan de samenwerking tussen RSC Anderlecht en Vincent Kompany. De recordkampioen maakte woensdag bekend dat de overeenkomst van de trainer in onderling overleg werd stopgezet. Zijn relatie met het bestuur zou dan ook flink vertroebeld zijn geraakt.


Naar verluidt vond de clubleiding dat Kompany te weinig uit de selectie heeft gehaald, men was van mening dat er veel meer inzat dan de derde plaats en een verloren bekerfinale. Daarnaast zouden de grote bazen vinden dat Kompany de zaken veel te positief voorstelde. Maar volgens analist Alexandre Teklak was de onvrede wederzijds. Zo zou de trainer zich zelf ook geïrriteerd hebben aan een aantal zaken.

Bijvoorbeeld het feit dat hij komende zomer allicht wéér opnieuw zou moeten bouwen. "Als hij op zichzelf is vertrokken, is dat om dat hij niet akkoord was met de directie. Maar ook omdat hij gevoeld zal hebben dat hij weer helemaal vanaf nul zal moeten beginnen na het verwachte vertrek van Zirkzee en Kouamé", stelt Teklak bij RTBF.

GEEN HARRY POTTER
Ook in de voorbije seizoen moest Kompany telkens opnieuw bouwen na het vertrek van enkele sterkhouders. En dat had zijn invloed op de resultaten, wat voor frustraties zorgde bij de ambitieuze trainer. "Hij is geen Harry Potter, hij kan geen wonderen verrichten. Eer dat hij de nieuwe spelers telkens heeft ingepland in zijn tactisch systeem, hebben de andere topploegen al een tiental punten meer kunnen pakken. Want daar kennen de spelers mekaar en is er meer stabiliteit", aldus Teklak.

LEES OOK: Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

Kompany heeft het maximum uit zijn selectie gehaald ...

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

138
138
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

23
23
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

20
20
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

47
47
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

71
71
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

12
12
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

27
27
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

66
66
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

149
149
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

34
34
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

74
74
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

15
15
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

51
51
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

90
90
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

204
204
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

96
96
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

79
79
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

159
159
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

35
35
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

140
140
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

80
80
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

31
31
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

95
95
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

36
36

Meer sportnieuws