Nieuwe trainer Antwerp: Van Bommel naar Bosuil

210 stemmen
Nieuwe trainer Antwerp: Van Bommel naar Bosuil

Antwerp FC nam maandag officieel afscheid van Brian Priske, enkele dagen later heeft de Great Old alweer een nieuwe hoofdtrainer gevonden. Zoals verwacht gaat Mark van Bommel aan de slag op de Bosuil. De Nederlander tekende donderdag een contract van twee seizoenen bij het stamnummer 1.


De Great Old kon zijn ambities in de voorbije maanden totaal niet waarmaken. Zo stelde de Europese campagne teleur, zat het bekeravontuur er al na één wedstrijd op en de competitie werd afgesloten op een plekje lager dan vorig seizoen. Dus moet de nieuwe sportieve baas Marc Overmars voor een compleet nieuwe doorstart zorgen. Te beginnen met de aanstelling van een opvolger voor Priske. Diens job als T1 hing al maanden aan een zijden draadje. Niet alleen stelden de resultaten teleur, ook was er de veelbesproken aanvaring met preses Paul Gheysens.

< Al snel geraakte bekend dat de Overmars daarvoor dacht aan zijn landgenoot Van Bommel, met wie hij destijds nog de kleedkamer deelde bij de nationale ploeg. De oud-middenvelder kon ook rekenen op interesse van KRC Genk, maar verkoos dus het Antwerpse project. Hij tekende voor twee seizoenen op de Bosuil. De ex-trainer van onder meer PSV en Wolfsburg start er met de trainingen vanaf 20 juni.

NEDERLANDSE STAF
Van Bommel krijgt zoals verwacht ook een Nederlandse sportieve staf. "Andries Ulderink (52) komt over van FC Twente en zal samen met John Stegeman (45), die in maart Al-Ahli verliet, de rol van assistent op zich nemen. Beiden hebben heel wat ervaring, als hoofdcoach en als assistent", schrijft de club. Mogelijk wordt de omkadering van de eerste ploeg nog verder uitgebouwd. Ook Jürgen Dirkx (jeugdopleiding PSV) wordt genoemd als assistent-coach.

LEES OOK: Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Goede keuze van Antwerp?

Meest recent

KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

0
0
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

11
11
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

95
95
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

48
48
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

87
87
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' D&eacute;vy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

276
276
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

82
82
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

238
238
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

356
356
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

231
231
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

700
700
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

344
344
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

265
265
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

276
276
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

73
73
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

539
539
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

92
92
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om D&eacute;vy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

288
288
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

266
266
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

327
327
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1253
1253
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

569
569
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

188
188
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

106
106
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

263
263

Meer sportnieuws