Nieuwe trainer Antwerp: Van Bommel naar Bosuil

door
Nieuwe trainer Antwerp: Van Bommel naar Bosuil

Antwerp FC nam maandag officieel afscheid van Brian Priske, enkele dagen later heeft de Great Old alweer een nieuwe hoofdtrainer gevonden. Zoals verwacht gaat Mark van Bommel aan de slag op de Bosuil. De Nederlander tekende donderdag een contract van twee seizoenen bij het stamnummer 1.


De Great Old kon zijn ambities in de voorbije maanden totaal niet waarmaken. Zo stelde de Europese campagne teleur, zat het bekeravontuur er al na één wedstrijd op en de competitie werd afgesloten op een plekje lager dan vorig seizoen. Dus moet de nieuwe sportieve baas Marc Overmars voor een compleet nieuwe doorstart zorgen. Te beginnen met de aanstelling van een opvolger voor Priske. Diens job als T1 hing al maanden aan een zijden draadje. Niet alleen stelden de resultaten teleur, ook was er de veelbesproken aanvaring met preses Paul Gheysens.

< Al snel geraakte bekend dat de Overmars daarvoor dacht aan zijn landgenoot Van Bommel, met wie hij destijds nog de kleedkamer deelde bij de nationale ploeg. De oud-middenvelder kon ook rekenen op interesse van KRC Genk, maar verkoos dus het Antwerpse project. Hij tekende voor twee seizoenen op de Bosuil. De ex-trainer van onder meer PSV en Wolfsburg start er met de trainingen vanaf 20 juni.

NEDERLANDSE STAF
Van Bommel krijgt zoals verwacht ook een Nederlandse sportieve staf. "Andries Ulderink (52) komt over van FC Twente en zal samen met John Stegeman (45), die in maart Al-Ahli verliet, de rol van assistent op zich nemen. Beiden hebben heel wat ervaring, als hoofdcoach en als assistent", schrijft de club. Mogelijk wordt de omkadering van de eerste ploeg nog verder uitgebouwd. Ook Jürgen Dirkx (jeugdopleiding PSV) wordt genoemd als assistent-coach.

LEES OOK: Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

Goede keuze van Antwerp?

Meest recent

Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

2
2
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

43
43
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

62
62
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

353
353
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

31
31
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang h&eacute;t uithangbord van de Saudische competitie. ...

30
30
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

30
30
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

231
231
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

131
131
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

340
340
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

203
203
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

183
183
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

64
64
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

269
269
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

304
304
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

335
335
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

85
85
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

457
457
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een h&eacute;&eacute;l pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

414
414
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

486
486
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

227
227
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

112
112
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

210
210
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

86
86
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

440
440

Meer sportnieuws