Anderlecht-fans hebben duidelijk voorkeur voor nieuwe coach

door
Anderlecht-fans hebben duidelijk voorkeur voor nieuwe coach

Het was woensdag een zeer bewogen dag op Neerpede, want de geruchtenmolen rond de toekomst van Vincent Kompany ging plots in overdrive en dat resulteerde in de avond in de officiële aankondiging dat Anderlecht en zijn trainer uit elkaar gaan. Het vertrek van het Paars-Witte boegbeeld laat een grote leemte na en Wouter Vandenhaute en Peter Verbeke zullen de juiste opvolger moeten kiezen om de steun van de fans niet helemaal te verliezen.


VoetbalNieuws stelde alvast een lijst samen met negen mogelijke opvolgers voor Kompany, met daarin trainers die al in de wandelgangen genoemd worden of over een voor RSCA wenselijk profiel beschikken. Van die negen opties is er echter één die verreweg de voorkeur wegdraagt van het publiek, zo blijkt uit het stemgedrag in de poll.

Van de meer dan 700 stemmers kiest maar liefst 29 procent immers voor Felice Mazzu. De trainer van Union geldt als de topkandidaat om de nieuwe coach te worden en Anderlecht zou al contact met hem opgenomen hebben. Doorgaans staat Mazzu wel voor een speelwijze die minder strookt met de waarden van Anderlecht, maar het lijkt erop dat fans meer belang hechten aan het feit dat hij bij Union en eerder ook Charleroi bewees het maximum uit een spelersgroep te kunnen halen.

OUDE BEKENDEN
Mazzu krijgt bijna dubbel zoveel stemmen als de tweede keuze van het publiek: Xabi Alonso (15%). De Spanjaard beschikt over een gelijkaardig profiel als Kompany: een topper als speler en een jonge en moderne coach, maar ook met weinig ervaring. In zijn kielzog volgen nog twee trainers die het huis zeer goed kennen, want ook Franky Vercauteren en Nicolas Frutos ronden de kaap van tien procent.

LEES OOK: Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

Is Mazzu de meest realistische kandidaat?

Meest recent

Protesten Club terecht? Lardot neemt penalty onder de loep

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

1
1
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

8
8
'Vers bloed voor Leko: AA Gent mikt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

2
2
Standard & STVV presenteren financiële jaarcijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

40
40
DAZN-drama escaleert: Pro League onderneemt meteen actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

184
184
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

269
269
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

137
137
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

469
469
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

272
272
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

154
154
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

279
279
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

245
245
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

909
909
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

382
382
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

278
278
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

138
138
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

250
250
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

227
227
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

201
201
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

160
160
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

450
450
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

429
429
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

701
701
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

262
262
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

326
326

Meer sportnieuws