Anderlecht-fans hebben duidelijk voorkeur voor nieuwe coach

door
Anderlecht-fans hebben duidelijk voorkeur voor nieuwe coach

Het was woensdag een zeer bewogen dag op Neerpede, want de geruchtenmolen rond de toekomst van Vincent Kompany ging plots in overdrive en dat resulteerde in de avond in de officiële aankondiging dat Anderlecht en zijn trainer uit elkaar gaan. Het vertrek van het Paars-Witte boegbeeld laat een grote leemte na en Wouter Vandenhaute en Peter Verbeke zullen de juiste opvolger moeten kiezen om de steun van de fans niet helemaal te verliezen.


VoetbalNieuws stelde alvast een lijst samen met negen mogelijke opvolgers voor Kompany, met daarin trainers die al in de wandelgangen genoemd worden of over een voor RSCA wenselijk profiel beschikken. Van die negen opties is er echter één die verreweg de voorkeur wegdraagt van het publiek, zo blijkt uit het stemgedrag in de poll.

Van de meer dan 700 stemmers kiest maar liefst 29 procent immers voor Felice Mazzu. De trainer van Union geldt als de topkandidaat om de nieuwe coach te worden en Anderlecht zou al contact met hem opgenomen hebben. Doorgaans staat Mazzu wel voor een speelwijze die minder strookt met de waarden van Anderlecht, maar het lijkt erop dat fans meer belang hechten aan het feit dat hij bij Union en eerder ook Charleroi bewees het maximum uit een spelersgroep te kunnen halen.

OUDE BEKENDEN
Mazzu krijgt bijna dubbel zoveel stemmen als de tweede keuze van het publiek: Xabi Alonso (15%). De Spanjaard beschikt over een gelijkaardig profiel als Kompany: een topper als speler en een jonge en moderne coach, maar ook met weinig ervaring. In zijn kielzog volgen nog twee trainers die het huis zeer goed kennen, want ook Franky Vercauteren en Nicolas Frutos ronden de kaap van tien procent.

LEES OOK: 'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Is Mazzu de meest realistische kandidaat?

Meest recent

Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

20
20
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

7
7
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

286
286
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

82
82
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

285
285
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

207
207
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

123
123
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

667
667
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

130
130
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

54
54
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

143
143
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

173
173
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

855
855
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

144
144
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

220
220
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

88
88
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

236
236
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1108
1108
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

298
298
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

238
238
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

201
201
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

240
240
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

510
510
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

626
626

Meer sportnieuws