Anderlecht-fans hebben duidelijk voorkeur voor nieuwe coach

door
Anderlecht-fans hebben duidelijk voorkeur voor nieuwe coach

Het was woensdag een zeer bewogen dag op Neerpede, want de geruchtenmolen rond de toekomst van Vincent Kompany ging plots in overdrive en dat resulteerde in de avond in de officiële aankondiging dat Anderlecht en zijn trainer uit elkaar gaan. Het vertrek van het Paars-Witte boegbeeld laat een grote leemte na en Wouter Vandenhaute en Peter Verbeke zullen de juiste opvolger moeten kiezen om de steun van de fans niet helemaal te verliezen.


VoetbalNieuws stelde alvast een lijst samen met negen mogelijke opvolgers voor Kompany, met daarin trainers die al in de wandelgangen genoemd worden of over een voor RSCA wenselijk profiel beschikken. Van die negen opties is er echter één die verreweg de voorkeur wegdraagt van het publiek, zo blijkt uit het stemgedrag in de poll.

Van de meer dan 700 stemmers kiest maar liefst 29 procent immers voor Felice Mazzu. De trainer van Union geldt als de topkandidaat om de nieuwe coach te worden en Anderlecht zou al contact met hem opgenomen hebben. Doorgaans staat Mazzu wel voor een speelwijze die minder strookt met de waarden van Anderlecht, maar het lijkt erop dat fans meer belang hechten aan het feit dat hij bij Union en eerder ook Charleroi bewees het maximum uit een spelersgroep te kunnen halen.

OUDE BEKENDEN
Mazzu krijgt bijna dubbel zoveel stemmen als de tweede keuze van het publiek: Xabi Alonso (15%). De Spanjaard beschikt over een gelijkaardig profiel als Kompany: een topper als speler en een jonge en moderne coach, maar ook met weinig ervaring. In zijn kielzog volgen nog twee trainers die het huis zeer goed kennen, want ook Franky Vercauteren en Nicolas Frutos ronden de kaap van tien procent.

LEES OOK: Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Is Mazzu de meest realistische kandidaat?

Meest recent

Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

11
11
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

26
26
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

156
156
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

93
93
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

43
43
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

118
118
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

447
447
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

108
108
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

152
152
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

531
531
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

270
270
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

69
69
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

145
145
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

90
90
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

68
68
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

98
98
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

206
206
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

107
107
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

151
151
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

353
353
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

367
367
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

175
175
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

96
96

Meer sportnieuws