Anderlecht-fans hebben duidelijk voorkeur voor nieuwe coach

door
Anderlecht-fans hebben duidelijk voorkeur voor nieuwe coach

Het was woensdag een zeer bewogen dag op Neerpede, want de geruchtenmolen rond de toekomst van Vincent Kompany ging plots in overdrive en dat resulteerde in de avond in de officiële aankondiging dat Anderlecht en zijn trainer uit elkaar gaan. Het vertrek van het Paars-Witte boegbeeld laat een grote leemte na en Wouter Vandenhaute en Peter Verbeke zullen de juiste opvolger moeten kiezen om de steun van de fans niet helemaal te verliezen.


VoetbalNieuws stelde alvast een lijst samen met negen mogelijke opvolgers voor Kompany, met daarin trainers die al in de wandelgangen genoemd worden of over een voor RSCA wenselijk profiel beschikken. Van die negen opties is er echter één die verreweg de voorkeur wegdraagt van het publiek, zo blijkt uit het stemgedrag in de poll.

Van de meer dan 700 stemmers kiest maar liefst 29 procent immers voor Felice Mazzu. De trainer van Union geldt als de topkandidaat om de nieuwe coach te worden en Anderlecht zou al contact met hem opgenomen hebben. Doorgaans staat Mazzu wel voor een speelwijze die minder strookt met de waarden van Anderlecht, maar het lijkt erop dat fans meer belang hechten aan het feit dat hij bij Union en eerder ook Charleroi bewees het maximum uit een spelersgroep te kunnen halen.

OUDE BEKENDEN
Mazzu krijgt bijna dubbel zoveel stemmen als de tweede keuze van het publiek: Xabi Alonso (15%). De Spanjaard beschikt over een gelijkaardig profiel als Kompany: een topper als speler en een jonge en moderne coach, maar ook met weinig ervaring. In zijn kielzog volgen nog twee trainers die het huis zeer goed kennen, want ook Franky Vercauteren en Nicolas Frutos ronden de kaap van tien procent.

LEES OOK: 'Antwerp haakt af: géén transfer bij Anderlecht'

Is Mazzu de meest realistische kandidaat?

Meest recent

‘Vier Club-smaakmakers gewild: niet te weigeren bedragen’

Club Brugge vreest vertrekkers deze wintermercato. Verschillende sterkhouders worden in verband ...

90
90
De Camargo hangt vuile was buiten: Bouchez afgemaakt

Igor De Camargo gaat aan de slag als trainer van de beloften van KRC Genk, maar nog niet zo lang ...

47
47
‘Gheysens breekt woord: transferplan Antwerp bekend’

De wintermercato is volop aan de gang en ook Royal Antwerp FC zoekt naar versterkingen. Eerder werd ...

112
112
Ramp in Crans-Montana zorgt voor drama's in voetbalwereld

Het Zwitserse skioord Crans-Montana is opgeschrikt door een zware tragedie. Bij een verwoestende ...

28
28
Knaltransfer Trossard? Grote hint over toekomst

Leandro Trossard is dit seizoen één van de smaakmakers bij Arsenal. De Rode Duivel ...

46
46
'Will Still mag dromen: 'droomjob' loert om de hoek'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

40
40
Mannaert verrast met uitspraak over toekomst Lukaku

Romelu Lukaku is al heel het seizoen buiten strijd met een zeer zware spierblessure. Zijn ...

128
128
'Antwerp haakt af: géén transfer bij Anderlecht'

Royal Antwerp FC heeft ondanks een geweldige maand december zeker versterking nodig. Er moet ...

202
202
'Hayen ontvangt cruciaal transfernieuws bij KRC Genk'

KRC Genk trekt volgende week naar Marbella voor een winterse stage. Een ideaal moment voor nieuwe ...

370
370
'Jackpot Antwerp: toptransfer onverwachte sterkhouder'

Antwerp FC wil bij de start van de tweede seizoenshelft de goede prestaties van in de laatste weken ...

349
349
‘Tzolis verstomd: Palace choqueert met transferwending’

Hij zag het al voor zich: eindelijk die stap naar de Premier League. Maar in Engeland is ...

775
775
Géén Tzolis? "Als je eerlijk bent, geef je hém de Gouden Schoen"

Binnen een dikke week is het weer zover, dan wordt de winnaar van de Gouden Schoen bekend gemaakt. ...

441
441
'Club legt zak geld klaar: twee topaanwinsten onderweg'

Bij Club Brugge gaat de tweede seizoenshelft zaterdag al van start, tenminste toch de voorbereiding ...

965
965
'Anderlecht is los op mercato: eerste vertrekker staat klaar'

Na een dikke week de batterijen te hebben opgeladen, beginnen de eersteklassers eerstdaags aan de ...

552
552
'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

568
568
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

476
476
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

157
157
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

171
171
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

353
353
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

96
96
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

177
177
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

609
609
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

205
205
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

360
360
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

677
677

Meer sportnieuws