Kompany op weg naar catastrofe bij Burnley

door
Kompany op weg naar catastrofe bij Burnley

The Telegraph meldde bijna één maand geleden dat Vincent Kompany een topkandidaat was om hoofdcoach te worden bij Burnley FC. Ondertussen lijkt niets of niemand hem nog tegen te houden, want woensdag besloten RSC Anderlecht en Kompany om hun samenwerking in onderling overleg te beëindigen. Turf Moor lonkt harder dan ooit, maar daar zal hij wellicht op nagenoeg dezelfde problemen botsen als in het Lotto Park.


TWEE SNELHEDEN

Vincent Kompany is een geduldig man, maar het moet wel vooruit gaan. De 36-jarige is bij Anderlecht verplicht om elk jaar quasi vanaf nul te herbeginnen, en volgend seizoen zal dat ook sowieso het geval zijn. Het staat nu al vast dat Sporting weeral de vinger op de knip moet houden om transfers te doen, en dat er verschillende sterkhouders de club zullen verlaten, zoals onder meer de gehuurde spitsen Joshua Zirkzee (Bayern München) en Christian Kouamé (Fiorentina). Ook aan de mouw van Hendrik Van Crombrugge, Francis Amuzu en Josh Cullen wordt er stevig getrokken.



Vincent Kompany zou volgend seizoen aldus opnieuw een ploeg moeten bouwen en dat zorgde voor een grote frustratie bij hem. Helemaal begrijpelijk vanuit zijn standpunt, maar anderzijds moet Anderlecht zich ook houden aan hun krappe financiële limieten. Zowel Kompany als Anderlecht zijn ambitieus, maar de ene partij wil merkelijk sneller vooruitgaan dan de andere. En dat is heus geen schande. Het onderling beëindigen van de samenwerking is dan ook de best mogelijke oplossing voor de club en voor Kompany. Een gentlemen's agreement als het ware.

EEN STAP VOORUIT OF TERUG?

Volgens Het Nieuwsblad, Het Laatste Nieuws, The Athletic en The Telegraph, stuk voor stuk betrouwbare bronnen, is Vincent Kompany goed op weg om de hoofdcoach van Burnley te worden. De pas 36-jarige coach - een jong veulen in het vak - kan onbetaalbare ervaring opdoen in de Championship en er ook zijn horizonten verleggen. Maar daar stopt de goednieuwsshow met betrekking tot een verhuis naar Burnley wel een beetje. We kunnen de vraag stellen of deze stap wel de juiste zou zijn in de prille trainerscarrière van Kompany.

Op Turf Moor zou hij namelijk ook een volledig nieuwe ploeg moeten bouwen. Sterkhouders James Tarkowski, Nick Pope, Wout Weghorst en Maxwel Cornet zien we straks niet meer terug in de Championship. Daarnaast kunnen er nog negen andere spelers de club verlaten omdat hun contract eind juni ten einde loopt. Op het gebied van herstarten staat er bij Anderlecht - puur op het sportieve vlak - volgend seizoen misschien wel nog een stevigere basis dan bij Burnley. Ook biedt Anderlecht momenteel een duidelijker toekomstperspectief, terwijl er vandaag donkere wolken hangen boven Burnley.

DRAMATISCH PERSPECTIEF

The Clarets beschikken met een begroting van 130 miljoen euro wel over een aanzienlijk groter budget dan Anderlecht, maar daarvan zullen er straks ettelijke miljoenen verdwijnen. Het is namelijk gedaan met de vetpotten van de Premier League-televisierechten, die maar liefst 90% van het clubbudget behelsten. Dat alleen is al dramatisch nieuws voor de club en haar toekomst. Eigenaar ALK Capital maakt zich bijgevolg terecht zorgen over de financiële situatie van de club en daarnaast is het nog onduidelijk wat er met de academy zal gebeuren. Dat laatste is ook erg belangrijk voor Kompany, want bij Anderlecht bewees hij dolgraag te werken met jonge spelers.

De druk is dus hoog bij Burnley FC. Indien ALK Capital maar half werk levert in het tussenseizoen, dan wordt het onbegonnen werk om ooit terug naar de Premier League te promoveren. Want ook dat is het uiteindelijke doel van Vincent Kompany. Hij gaat niet zomaar naar Lancashire. Hij gaat er om resultaten te boeken om ten slotte terug in het walhalla van de Premier League te arriveren. Meer dan de broodnodige ervaring verzamelen als hoofdcoach, en zich in de kijker coachen van de clubs op het hoogste niveau, valt er voor Kompany dan ook niet veel te rapen bij Burnley.



De club werkte in de Premier League al met één van de kleinste budgetten, en dat beschikbaar kapitaal zal volgend seizoen aldus drastisch afnemen. Verder is er in de stad niet veel te beleven, vraag maar eens aan Steven Defour, want Burnley behoort zelfs niet tot de 100 grootste Engelse steden. De club heeft een bescheiden fanbase en Turf Moor beschikt over een beperkte capaciteit van amper 21.944. Op die manier waren de zes opeenvolgende seizoenen in de Premier Leagu een echt huzarenstukje. Misschien zit Burnley in de Championship nu misschien wel terug op haar juiste plaats?

VREEMDE KEUZE

Verschillende media en analisten stellen zich dan ook grote vragen bij de potentiële aanstelling van Vincent Kompany bij Burnley FC. “Kompany gaat geen uitdaging uit de weg, maar The Championship? Neen toch”, stelde Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld. “Burnley is niets voor Kompany. Vandaag moet hij nog zeggen dat hij niet wil, anders zie ik groot verdriet aan de horizon”, pende Nico Dijkshoorn neer in zijn column voor Het Nieuwsblad. Zijn collega Hugo Camps van Het Laatste Nieuws schreef dat Kompany bij een club als Burnley weinig eer kan halen, terwijl Marc Degryse in dezelfde krant opperde dat die club niet past bij de voormalige Rode Duivel.

LEES OOK: Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Is Burnley de juiste stap voor Kompany?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

38
38
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

85
85
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

48
48
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

54
54
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

62
62
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

139
139
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

89
89
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

85
85
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

109
109
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

50
50
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

272
272
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

303
303
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

145
145
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

316
316
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

99
99
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

127
127
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

357
357
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

195
195
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

214
214
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

65
65
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

453
453
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

197
197

Meer sportnieuws