Titelontknoping 1ste Nationale: samenstelling 1B staat vast

door
Titelontknoping 1ste Nationale: samenstelling 1B staat vast

Afgelopen weekend viel het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League, in Eerste Nationale werd de titelstrijd echter woensdagavond pas beslist. En uiteindelijk is het FCV Dender dat aan het langste einde trekt. De Oost-Vlamingen wonnen thuis van Dessel Sport en mogen dus promoveren naar 1B.


De reguliere competitie in 1ste Nationale werd gewonnen door Club Luik, maar het ticket naar 1B zou beslist worden in een Play-Off-competitie met de eerste vier ploegen in het klassement. En tijdens die PO's toonde Dender, dat vierde was geworden in de reguliere competitie, zich opvallend sterk. Bovendien kregen de Oost-Vlamingen een helpende hand toegestoken.

Afgelopen maandag besloot het sportcomité om Club Luik wegens een administratieve fout een forfait-nederlaag aan te smeren voor het onderlinge duel met Dender in de reguliere competitie. Hierdoor kon die laatste ploeg beslag leggen op de leidersplaats en was een thuiszege tegen Dessel voldoende om kampioen te worden. Dat lukte uiteindelijk ook: Lennard Hens scoorde al snel het enige doelpunt van de partij.

SAMENSTELLING 1B BEKEND
Behoudens juridische stappen vanuit Luik, lijkt de samenstelling van 1B dus bekend. RWDM, KMSK Deinze, Waasland-Beveren, Lommel SK, Lierse-Kempenzonen en Excelsior Virton behouden hun plekje. Beerschot VA komt kampioen Westerlo aflossen, terwijl Dender het plekje van het ter ziele gegane Moeskroen inneemt. Daarnaast komen ook de beloften-teams van RSC Anderlecht, Club Brugge, KRC Genk en Standard de reeks vervoegen.

Anderlecht, Club Brugge, KRC Genk, Standard, Beerschot, RWDM, Deinze, Lierse, WB, Lommel, Virton, Dender

LEES OOK: 'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

1B wordt beter door de beloftenploegen ....

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

5
5
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

5
5
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

37
37
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

62
62
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

226
226
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

248
248
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

152
152
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

194
194
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

178
178
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

100
100
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

115
115
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

59
59
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

164
164
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

441
441
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

366
366
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

267
267
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

131
131
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

419
419
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

92
92
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

799
799
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

280
280
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

226
226
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

173
173
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

409
409
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

156
156

Meer sportnieuws