Kompany geeft eerste reactie op Anderlecht-breuk

door
Kompany geeft eerste reactie op Anderlecht-breuk

Het einde van het seizoen heeft een heuse trainerscarrousel doen ontstaan in de Jupiler Pro League. En woensdag heeft ook RSC Anderlecht beslag gelegd op een zitje in die carrousel. Zo maakte de recordkampioen het opvallende vertrek van Vincent Kompany wereldkundig.


Tot een paar weken geleden leek een vertrek van de ex-Rode Duivel nog ondenkbaar in het Lotto Park. Kompany leidde Paars-Wit immers naar de bekerfinale én de Champions' Play-Offs. Maar de bekerfinale ging pijnlijk verloren en in de nacompetitie werd al snel duidelijk dat de derde plaats het hoogst haalbare was. Ook de relatie tussen speler en trainer was naar verluidt niet langer optimaal.

En dus werd woensdag in onderling overleg een punt gezet achter de samenwerking. Inmiddels heeft Kompany via zijn sociale media-kanalen ook gereageerd op het nieuws. Zo deelde hij een video van zichzelf terwijl hij een motiverende speech geeft aan enkele jeugdspelers van RSCA. Ook op de officiële clubwebstek gaf hij een korte reactie. "Vandaag overheerst maar één gevoel: ik ben fier dat ik dit nieuwe hoofdstuk ben kunnen starten bij de club van mijn hart. Ik ben nu speler en coach van RSC Anderlecht geweest, maar ik blijf vooral een trouwe supporter van Paars-Wit", klonk het.

BURNLEY?
De Brusselaars zullen dus op zoek moeten naar een nieuwe hoofdtrainer, de naam van Felice Mazzu weerklinkt alvast steeds luider. Daarnaast is het uitkijken naar wat de toekomst voor Kompany zal brengen. Vanuit Engeland wordt hij inmiddels volop aan Burnley FC gelinkt. Die piste leek nochtans geschrapt na de degradatie van de club uit de Premier League, maar The Clarets zouden zijn komst dus nog niet hebben opgegeven.

LEES OOK: Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

De periode met Kompany als coach was ...

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

232
232
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

115
115
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

75
75
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

29
29
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

34
34
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

201
201
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

71
71
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

139
139
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

207
207
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

133
133
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

15
15
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

468
468
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

21
21
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

159
159
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

100
100
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

146
146
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

54
54
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

242
242
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

278
278
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

47
47
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

151
151
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

88
88
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

398
398
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

90
90
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

135
135

Meer sportnieuws