'Bongonda trekt deur bij Genk achter zich dicht'

door
'Bongonda trekt deur bij Genk achter zich dicht'

Na een teleurstellend seizoen sprak Dimitri de Condé harde taal. Het Head of Football van KRC Genk nam zonder verbloemen een deel van de kleedkamer op de korrel. Volgens hem konden zij de knop niet omdraaien na het mislopen van een transfer, en mogen ze daarom deze zomer beschikken uit de Cegeka Arena.


Namen werden daarbij niet genoemd, al was het voor iedereen duidelijk om wie het ging. Terwijl pakweg Paul Onuachu en Kristian Thorstvedt ondanks hun mindere prestaties ten opzichte van vorig seizoen weinig te verwijten viel, waren vooral sterkhouders als Jhon Lucumi en Théo Bongonda niet op de afspraak. Bovendien beschikken beiden over een contract dat in 2023 afloopt. Een transfer lijkt deze keer dan ook onoverkomelijk, waarbij beide partijen aansturen op een breuk.

Geen verrassing, want bij hun laatste verlengingen kregen zowel Lucumi als Bongonda kreeg wellicht de nodige garanties dat ze bij een aantrekkelijk bod mochten vertrekken. Alleen dreigen de vetpotten, net zoals bij Onuachu, straks een pak minder lucratief uit te vallen dan wat een jaar geleden nog werd verwacht. Toch heeft Genk volgens Het Nieuwsblad de knoop definitief doorgehakt, althans wat Bongonda betreft. Hem zien we normaal gezien niet meer terug in de Cegeka Arena.

7,5 MILJOEN
De krant stelt immers dat de 26-jarige winger, dit seizoen goed voor 13 doelpunten en vijf assists, de club sowieso verlaat. In totaal tikt Bongonda af op 36 goals en 20 assists in 111 optredens in Limburgse loondienst. Zijn marktwaarde wordt nog op 7,5 miljoen geschat, in het verleden deed geregeld een terugkeer naar Spanje de ronde. Wellicht vangt Genk straks dus toch nog een aardige som, die het mogelijk kan gebruiken om potentiële vervanger Nikola Storm weg te plukken bij KV Mechelen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Hoeveel is Bongonda volgens u nog waard?

Meest recent

'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

343
343
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

23
23
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

17
17
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

610
610
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

32
32
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

126
126
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

427
427
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

273
273
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

665
665
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

228
228
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

554
554
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

101
101
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

568
568
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

391
391
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

724
724
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

620
620
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

196
196
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

120
120
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

509
509
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

75
75
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

444
444
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

262
262
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

226
226
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

371
371
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

274
274

Meer sportnieuws