'Bongonda trekt deur bij Genk achter zich dicht'

918 stemmen
'Bongonda trekt deur bij Genk achter zich dicht'

Na een teleurstellend seizoen sprak Dimitri de Condé harde taal. Het Head of Football van KRC Genk nam zonder verbloemen een deel van de kleedkamer op de korrel. Volgens hem konden zij de knop niet omdraaien na het mislopen van een transfer, en mogen ze daarom deze zomer beschikken uit de Cegeka Arena.


Namen werden daarbij niet genoemd, al was het voor iedereen duidelijk om wie het ging. Terwijl pakweg Paul Onuachu en Kristian Thorstvedt ondanks hun mindere prestaties ten opzichte van vorig seizoen weinig te verwijten viel, waren vooral sterkhouders als Jhon Lucumi en Théo Bongonda niet op de afspraak. Bovendien beschikken beiden over een contract dat in 2023 afloopt. Een transfer lijkt deze keer dan ook onoverkomelijk, waarbij beide partijen aansturen op een breuk.

Geen verrassing, want bij hun laatste verlengingen kregen zowel Lucumi als Bongonda kreeg wellicht de nodige garanties dat ze bij een aantrekkelijk bod mochten vertrekken. Alleen dreigen de vetpotten, net zoals bij Onuachu, straks een pak minder lucratief uit te vallen dan wat een jaar geleden nog werd verwacht. Toch heeft Genk volgens Het Nieuwsblad de knoop definitief doorgehakt, althans wat Bongonda betreft. Hem zien we normaal gezien niet meer terug in de Cegeka Arena.

7,5 MILJOEN
De krant stelt immers dat de 26-jarige winger, dit seizoen goed voor 13 doelpunten en vijf assists, de club sowieso verlaat. In totaal tikt Bongonda af op 36 goals en 20 assists in 111 optredens in Limburgse loondienst. Zijn marktwaarde wordt nog op 7,5 miljoen geschat, in het verleden deed geregeld een terugkeer naar Spanje de ronde. Wellicht vangt Genk straks dus toch nog een aardige som, die het mogelijk kan gebruiken om potentiële vervanger Nikola Storm weg te plukken bij KV Mechelen.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

🚀

Hoeveel is Bongonda volgens u nog waard?

Meest recent

Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

47
47
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

161
161
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

222
222
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

66
66
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

323
323
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

120
120
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

41
41
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

465
465
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

269
269
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

227
227
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

484
484
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

189
189
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

95
95
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

104
104
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

80
80
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

56
56
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

253
253
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

102
102
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

353
353
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

409
409
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

105
105
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

400
400
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

46
46
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

557
557
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

386
386

Meer sportnieuws