'Bongonda trekt deur bij Genk achter zich dicht'

918
'Bongonda trekt deur bij Genk achter zich dicht'

Na een teleurstellend seizoen sprak Dimitri de Condé harde taal. Het Head of Football van KRC Genk nam zonder verbloemen een deel van de kleedkamer op de korrel. Volgens hem konden zij de knop niet omdraaien na het mislopen van een transfer, en mogen ze daarom deze zomer beschikken uit de Cegeka Arena.


Namen werden daarbij niet genoemd, al was het voor iedereen duidelijk om wie het ging. Terwijl pakweg Paul Onuachu en Kristian Thorstvedt ondanks hun mindere prestaties ten opzichte van vorig seizoen weinig te verwijten viel, waren vooral sterkhouders als Jhon Lucumi en Théo Bongonda niet op de afspraak. Bovendien beschikken beiden over een contract dat in 2023 afloopt. Een transfer lijkt deze keer dan ook onoverkomelijk, waarbij beide partijen aansturen op een breuk.

Geen verrassing, want bij hun laatste verlengingen kregen zowel Lucumi als Bongonda kreeg wellicht de nodige garanties dat ze bij een aantrekkelijk bod mochten vertrekken. Alleen dreigen de vetpotten, net zoals bij Onuachu, straks een pak minder lucratief uit te vallen dan wat een jaar geleden nog werd verwacht. Toch heeft Genk volgens Het Nieuwsblad de knoop definitief doorgehakt, althans wat Bongonda betreft. Hem zien we normaal gezien niet meer terug in de Cegeka Arena.

7,5 MILJOEN
De krant stelt immers dat de 26-jarige winger, dit seizoen goed voor 13 doelpunten en vijf assists, de club sowieso verlaat. In totaal tikt Bongonda af op 36 goals en 20 assists in 111 optredens in Limburgse loondienst. Zijn marktwaarde wordt nog op 7,5 miljoen geschat, in het verleden deed geregeld een terugkeer naar Spanje de ronde. Wellicht vangt Genk straks dus toch nog een aardige som, die het mogelijk kan gebruiken om potentiële vervanger Nikola Storm weg te plukken bij KV Mechelen.

LEES OOK: Surprise in opstelling Genk? Thorup gooit kaarten open

Hoeveel is Bongonda volgens u nog waard?

Meest recent

Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

15
15
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

13
13
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

35
35
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

39
39
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

36
36
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

23
23
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

144
144
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

131
131
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

88
88
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

159
159
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

75
75
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

32
32
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

47
47
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

79
79
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

50
50
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

444
444
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

102
102
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

92
92
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

171
171
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

86
86
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

66
66
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

172
172
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

36
36
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

169
169

Meer sportnieuws