TU: 'Club nadert topakkoord, drie clubs vechten om Januzaj'

233 stemmen
TU: 'Club nadert topakkoord, drie clubs vechten om Januzaj'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zal Noa Lang deze zomer andere oorden opzoeken. AC Milan lijkt in polepositie te liggen. Volgens Calciomercato.it hebben alle partijen intussen een afspraak gemaakt om over de transfer te onderhandelen. Volgens het medium kan er met Club een akkoord gevonden worden over een som van zo'n 25 miljoen euro. Lang kan in San Siro jaarlijks naar verluidt een salaris van een drietal miljoen opstrijken.

Mogelijk worden er nog een aantal bonussen voorzien in de deal. Ook Charles De Ketelaere wordt van nabij gevolgd door Milan. Journalist Daniele Longo meldt immers dat het toch vooral van CDK is dat ze in San Siro gecharmeerd zijn. Hoe dan ook lijkt de kassa voor Club Brugge stevig te zullen rinkelen, want zowel Lang als De Ketelaere moeten een bedrag opleveren dat het Belgische transferrecord zal benaderen en liefst verbreken.

Club zal in het aanvallende compartiment dus wat vers bloed gebruiken. Een van de voornaamste kandidaten die daarvoor in aanmerking komt, is blijkbaar Kastriot Imeri, een 21-jarige Zwitser van Servette FC. Het Nieuwsblad stelt dat de eenmalige international zélf een overstap naar Jan Breydel ook best ziet zitten. Volgens Het Laatste Nieuws beschouwt hij België als een ideale tussenstap in zijn carrière. De onderhandelingen zijn volgens Zwitserse media volop aan de gang zijn. Naar verluidt moet Imeri een vijftal miljoen kosten.

Volgens Sudpresse heeft Standard contact opgenomen met Christophe Lepoint om hem naar Luik te halen. De 37-jarige middenvelder komt vrij nu Moeskroen uit het profvoetbal verdwijnt. Hij zou er gezien worden als aanwinst voor de U23, die volgend seizoen in 1B uitkomen. Lepoint moet met zijn ervaring de jonkies gaan omringen. Standard krijgt wel concurrentie van AA Gent, dat Lepoint voor dezelfde rol wil, en de speler zou ook andere voorstellen uit 1A hebben.

FC Nantes huurt sinds afgelopen zomer Osman Bukari van AA Gent. De Ghanese flankaanvaller deed het best goed in de Ligue I. Coach Antoine Koumbouaré is gecharmeerd en wil hem graag houden, liet hij onlangs weten in Franse media. Bij Gent past Bukari niet in het systeem van Hein Vanhaezebrouck en mag hij definitief weg. Hij ligt nog tot medio 2023 onder contract en zijn marktwaarde bedraagt 2,5 miljoen euro.

Volgens La Dernière Heure mogen Marco Ilaimaharitra, Joris Kayembe en Ali Gholizadeh Charleroi in de zomer verlaten, mits er een goed bod op tafel komt. Ilaimaharitra tekende vorig jaar nog bij en ligt nog tot medio 2024 onder contract. Hij heeft een marktwaarde van 2,6 miljoen euro. Kayembe ligt nog tot medio 2023, met optie voor nog een jaar, onder contract. Hij heeft een marktwaarde van 3 miljoen euro. Gholizadeh ligt nog tot 2025 onder contract en heeft ook een marktwaarde van 3 miljoen euro.

BUITENLAND

Volgens Fabrizio Romano is de overgang van Divock Origi naar AC Milan bijna helemaal rond. De spits bereikte vorige maand al een mondeling akkoord en nu hij door een blessure moet passen voor de Champions League-finale heeft hij alle tijd om zijn overgang helemaal af te ronden. Volgende week legt hij zijn medische testen af en kunnen de handtekeningen gezet worden.

Adnan Januzaj vertrekt bij Real Sociedad en kan gratis naar een andere club. De linkerpoot werd de laatste tijd al sterk gelinkt aan een transfer naar Napoli. Maar ook vanuit Spanje is er heel wat interesse voor Januzaj. Zo weet Fichajes dat Sevilla, Valencia en FC Barcelona de speler willen binnenhalen. Van het drietal zou Valencia momenteel de slechtste papieren hebben.

Ajax-watcher Mike Verweij weet dat Alfred Schreuder en Ajax actie zullen ondernemen om Owen Wijndal (22) van AZ Alkmaar te halen. Dat vertelt hij in de podcast van De Telegraaf. Wijndal is een jeugdproduct van AZ dat uitgegroeid is tot kapitein van de club. Hij heeft nog een contract tot 30 juni 2024 in Alkmaar en moet volgens Transfermarkt 12 miljoen euro kosten.

Volgens The Telegraph toont Arsenal behoorlijk concrete belangstelling voor Youri Tielemans. Het Engelse medium meldt dat coach Mikel Arteta intern op tafel geklopt heeft voor de komst van Tielemans. En de middenvelder zou een overgang naar Londen wel zien zitten. Leicester zou hopen op een transfersom van 30 miljoen pond of meer, terwijl de Gunners de onderhandelingen zouden willen opstarten met een bod van 25 miljoen pond.

LEES OOK: De Ketelaere-blunder kan hem WK kosten

Wie zal het meeste opbrengen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

15
15
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

115
115
De Ketelaere-blunder kan hem WK kosten

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

54
54
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

40
40
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

55
55
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

54
54
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

99
99
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

601
601
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

127
127
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

245
245
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

89
89
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

685
685
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

143
143
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

168
168
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

198
198
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

67
67
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

213
213
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

1042
1042
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

94
94
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

349
349
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

910
910
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

135
135
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

756
756
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

390
390
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

310
310

Meer sportnieuws