TU: 'Club nadert topakkoord, drie clubs vechten om Januzaj'

233 stemmen
TU: 'Club nadert topakkoord, drie clubs vechten om Januzaj'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zal Noa Lang deze zomer andere oorden opzoeken. AC Milan lijkt in polepositie te liggen. Volgens Calciomercato.it hebben alle partijen intussen een afspraak gemaakt om over de transfer te onderhandelen. Volgens het medium kan er met Club een akkoord gevonden worden over een som van zo'n 25 miljoen euro. Lang kan in San Siro jaarlijks naar verluidt een salaris van een drietal miljoen opstrijken.

Mogelijk worden er nog een aantal bonussen voorzien in de deal. Ook Charles De Ketelaere wordt van nabij gevolgd door Milan. Journalist Daniele Longo meldt immers dat het toch vooral van CDK is dat ze in San Siro gecharmeerd zijn. Hoe dan ook lijkt de kassa voor Club Brugge stevig te zullen rinkelen, want zowel Lang als De Ketelaere moeten een bedrag opleveren dat het Belgische transferrecord zal benaderen en liefst verbreken.

Club zal in het aanvallende compartiment dus wat vers bloed gebruiken. Een van de voornaamste kandidaten die daarvoor in aanmerking komt, is blijkbaar Kastriot Imeri, een 21-jarige Zwitser van Servette FC. Het Nieuwsblad stelt dat de eenmalige international zélf een overstap naar Jan Breydel ook best ziet zitten. Volgens Het Laatste Nieuws beschouwt hij België als een ideale tussenstap in zijn carrière. De onderhandelingen zijn volgens Zwitserse media volop aan de gang zijn. Naar verluidt moet Imeri een vijftal miljoen kosten.

Volgens Sudpresse heeft Standard contact opgenomen met Christophe Lepoint om hem naar Luik te halen. De 37-jarige middenvelder komt vrij nu Moeskroen uit het profvoetbal verdwijnt. Hij zou er gezien worden als aanwinst voor de U23, die volgend seizoen in 1B uitkomen. Lepoint moet met zijn ervaring de jonkies gaan omringen. Standard krijgt wel concurrentie van AA Gent, dat Lepoint voor dezelfde rol wil, en de speler zou ook andere voorstellen uit 1A hebben.

FC Nantes huurt sinds afgelopen zomer Osman Bukari van AA Gent. De Ghanese flankaanvaller deed het best goed in de Ligue I. Coach Antoine Koumbouaré is gecharmeerd en wil hem graag houden, liet hij onlangs weten in Franse media. Bij Gent past Bukari niet in het systeem van Hein Vanhaezebrouck en mag hij definitief weg. Hij ligt nog tot medio 2023 onder contract en zijn marktwaarde bedraagt 2,5 miljoen euro.

Volgens La Dernière Heure mogen Marco Ilaimaharitra, Joris Kayembe en Ali Gholizadeh Charleroi in de zomer verlaten, mits er een goed bod op tafel komt. Ilaimaharitra tekende vorig jaar nog bij en ligt nog tot medio 2024 onder contract. Hij heeft een marktwaarde van 2,6 miljoen euro. Kayembe ligt nog tot medio 2023, met optie voor nog een jaar, onder contract. Hij heeft een marktwaarde van 3 miljoen euro. Gholizadeh ligt nog tot 2025 onder contract en heeft ook een marktwaarde van 3 miljoen euro.

BUITENLAND

Volgens Fabrizio Romano is de overgang van Divock Origi naar AC Milan bijna helemaal rond. De spits bereikte vorige maand al een mondeling akkoord en nu hij door een blessure moet passen voor de Champions League-finale heeft hij alle tijd om zijn overgang helemaal af te ronden. Volgende week legt hij zijn medische testen af en kunnen de handtekeningen gezet worden.

Adnan Januzaj vertrekt bij Real Sociedad en kan gratis naar een andere club. De linkerpoot werd de laatste tijd al sterk gelinkt aan een transfer naar Napoli. Maar ook vanuit Spanje is er heel wat interesse voor Januzaj. Zo weet Fichajes dat Sevilla, Valencia en FC Barcelona de speler willen binnenhalen. Van het drietal zou Valencia momenteel de slechtste papieren hebben.

Ajax-watcher Mike Verweij weet dat Alfred Schreuder en Ajax actie zullen ondernemen om Owen Wijndal (22) van AZ Alkmaar te halen. Dat vertelt hij in de podcast van De Telegraaf. Wijndal is een jeugdproduct van AZ dat uitgegroeid is tot kapitein van de club. Hij heeft nog een contract tot 30 juni 2024 in Alkmaar en moet volgens Transfermarkt 12 miljoen euro kosten.

Volgens The Telegraph toont Arsenal behoorlijk concrete belangstelling voor Youri Tielemans. Het Engelse medium meldt dat coach Mikel Arteta intern op tafel geklopt heeft voor de komst van Tielemans. En de middenvelder zou een overgang naar Londen wel zien zitten. Leicester zou hopen op een transfersom van 30 miljoen pond of meer, terwijl de Gunners de onderhandelingen zouden willen opstarten met een bod van 25 miljoen pond.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

Wie zal het meeste opbrengen?

Meest recent

'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

1
1
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

86
86
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

47
47
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

32
32
'Club heeft beet: miljoenenaanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

485
485
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

352
352
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

89
89
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

67
67
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

684
684
Vermeeren (met nieuwe look) verbaast vriend en vijand bij Leipzig

Nu Mark van Bommel het roer heeft overgenomen als bondscoach, mag een aantal kandidaat-Rode Duivels ...

427
427
'Concurrentie gruwt: Arsenal pakt uit met nieuwe sterspeler'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

214
214
Witte rook nabij: opvallende gast bij oefenduel Antwerp

Antwerp FC vertoeft momenteel in Londen waar het een week voor de competitiestart nog twee ...

215
215
Onyedika vertrekt na 183 duels: Club vangt aardige som

Club Brugge heeft afscheid genomen van één van zijn vaste krachten. Zondagnamiddag ...

255
255
Romelu Lukaku brengt met zinderende video fans tot kookpunt

De situatie van Romelu Lukaku is nog steeds hoogst onzeker. De aanvaller kende een sterk WK, maar ...

219
219
Groot Arsenal-debuut Tzolis: Engelse pers deelt cijfer uit

Christos Tzolis versierde in het tussenseizoen een droomtransfer naar Arsenal FC. Zaterdag mocht hij ...

482
482
Anderlecht titelkandidaat? Analist doet voorspelling

RSC Anderlecht is in de Europese voorrondes goed begonnen aan het nieuwe seizoen. De vraag is nu ...

945
945
'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Met zijn doelpunt in de supercup toonde Nicolo Tresoldi zich bij de start van het nieuwe seizoen ...

941
941
Net rond Infantino sluit zich: "Achterkamertjesachtige deal"

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

355
355
'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

885
885
Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

613
613
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

224
224
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

181
181
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

343
343
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

282
282

Meer sportnieuws