TU: 'Club nadert topakkoord, drie clubs vechten om Januzaj'

233
TU: 'Club nadert topakkoord, drie clubs vechten om Januzaj'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zal Noa Lang deze zomer andere oorden opzoeken. AC Milan lijkt in polepositie te liggen. Volgens Calciomercato.it hebben alle partijen intussen een afspraak gemaakt om over de transfer te onderhandelen. Volgens het medium kan er met Club een akkoord gevonden worden over een som van zo'n 25 miljoen euro. Lang kan in San Siro jaarlijks naar verluidt een salaris van een drietal miljoen opstrijken.

Mogelijk worden er nog een aantal bonussen voorzien in de deal. Ook Charles De Ketelaere wordt van nabij gevolgd door Milan. Journalist Daniele Longo meldt immers dat het toch vooral van CDK is dat ze in San Siro gecharmeerd zijn. Hoe dan ook lijkt de kassa voor Club Brugge stevig te zullen rinkelen, want zowel Lang als De Ketelaere moeten een bedrag opleveren dat het Belgische transferrecord zal benaderen en liefst verbreken.

Club zal in het aanvallende compartiment dus wat vers bloed gebruiken. Een van de voornaamste kandidaten die daarvoor in aanmerking komt, is blijkbaar Kastriot Imeri, een 21-jarige Zwitser van Servette FC. Het Nieuwsblad stelt dat de eenmalige international zélf een overstap naar Jan Breydel ook best ziet zitten. Volgens Het Laatste Nieuws beschouwt hij België als een ideale tussenstap in zijn carrière. De onderhandelingen zijn volgens Zwitserse media volop aan de gang zijn. Naar verluidt moet Imeri een vijftal miljoen kosten.

Volgens Sudpresse heeft Standard contact opgenomen met Christophe Lepoint om hem naar Luik te halen. De 37-jarige middenvelder komt vrij nu Moeskroen uit het profvoetbal verdwijnt. Hij zou er gezien worden als aanwinst voor de U23, die volgend seizoen in 1B uitkomen. Lepoint moet met zijn ervaring de jonkies gaan omringen. Standard krijgt wel concurrentie van AA Gent, dat Lepoint voor dezelfde rol wil, en de speler zou ook andere voorstellen uit 1A hebben.

FC Nantes huurt sinds afgelopen zomer Osman Bukari van AA Gent. De Ghanese flankaanvaller deed het best goed in de Ligue I. Coach Antoine Koumbouaré is gecharmeerd en wil hem graag houden, liet hij onlangs weten in Franse media. Bij Gent past Bukari niet in het systeem van Hein Vanhaezebrouck en mag hij definitief weg. Hij ligt nog tot medio 2023 onder contract en zijn marktwaarde bedraagt 2,5 miljoen euro.

Volgens La Dernière Heure mogen Marco Ilaimaharitra, Joris Kayembe en Ali Gholizadeh Charleroi in de zomer verlaten, mits er een goed bod op tafel komt. Ilaimaharitra tekende vorig jaar nog bij en ligt nog tot medio 2024 onder contract. Hij heeft een marktwaarde van 2,6 miljoen euro. Kayembe ligt nog tot medio 2023, met optie voor nog een jaar, onder contract. Hij heeft een marktwaarde van 3 miljoen euro. Gholizadeh ligt nog tot 2025 onder contract en heeft ook een marktwaarde van 3 miljoen euro.

BUITENLAND

Volgens Fabrizio Romano is de overgang van Divock Origi naar AC Milan bijna helemaal rond. De spits bereikte vorige maand al een mondeling akkoord en nu hij door een blessure moet passen voor de Champions League-finale heeft hij alle tijd om zijn overgang helemaal af te ronden. Volgende week legt hij zijn medische testen af en kunnen de handtekeningen gezet worden.

Adnan Januzaj vertrekt bij Real Sociedad en kan gratis naar een andere club. De linkerpoot werd de laatste tijd al sterk gelinkt aan een transfer naar Napoli. Maar ook vanuit Spanje is er heel wat interesse voor Januzaj. Zo weet Fichajes dat Sevilla, Valencia en FC Barcelona de speler willen binnenhalen. Van het drietal zou Valencia momenteel de slechtste papieren hebben.

Ajax-watcher Mike Verweij weet dat Alfred Schreuder en Ajax actie zullen ondernemen om Owen Wijndal (22) van AZ Alkmaar te halen. Dat vertelt hij in de podcast van De Telegraaf. Wijndal is een jeugdproduct van AZ dat uitgegroeid is tot kapitein van de club. Hij heeft nog een contract tot 30 juni 2024 in Alkmaar en moet volgens Transfermarkt 12 miljoen euro kosten.

Volgens The Telegraph toont Arsenal behoorlijk concrete belangstelling voor Youri Tielemans. Het Engelse medium meldt dat coach Mikel Arteta intern op tafel geklopt heeft voor de komst van Tielemans. En de middenvelder zou een overgang naar Londen wel zien zitten. Leicester zou hopen op een transfersom van 30 miljoen pond of meer, terwijl de Gunners de onderhandelingen zouden willen opstarten met een bod van 25 miljoen pond.

LEES OOK: Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

Wie zal het meeste opbrengen?

Meest recent

Italië gaat los op Diego Moreira: boodschap voor AC Milan

Diego Moreira is bij AC Milan nog geen onbetwistbare basispion, maar de buitenspeler heeft zich de ...

6
6
Ruben Van Gucht gaat diep door het stof: Verbijsterende exit

Ruben Van Gucht beleefde een weekend van uitersten. Terwijl zijn vriendin Valentine Besard de titel ...

21
21
Vandenbempt over RSCA: "Als ze dit kunnen bevestigen..."

Bij RSC Anderlecht wisten ze een overetuigende 3-0-zege te boeken tegen Zulte Waregem. De start van ...

124
124
Tresoldi vol lof: "Speciale vermelding voor hen"

Club Brugge kon eindelijk een topper winnen. De Bruggelingen waren in de topmatchen dit seizoen nog ...

69
69
Vandenbempt over JPL-topper: "Verdiende Duivels-selectie"

De Rode Duivels maken zich klaar voor een lange interlandperiode met maar liefst vier wedstrijden. ...

62
62
Leko is trots én geeft boodschap aan KRC Genk

Club Brugge won verdiend van KRC Genk. De 3-0 was overdreven, de Limburgers kregen immers ook genoeg ...

127
127
Albert maakt eerste balans op van Anderlecht

RSC Anderlecht maakt progressie. Er staat een betere selectie dan vorig jaar en Vitor Bruno heeft ...

290
290
Heynen en Smets geven hét pijnpunt van KRC Genk prijs

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn eland van vorig seizoen. Het is te weinig. De druk neemt toch ...

190
190
Forbs smult van Club Brugge-tweetal: "Fantastische speler"

Na zijn domme rode kaart tegen AA Gent was Carlos Forbs nog de grote zondebok bij Club Brugge. Maar ...

273
273
Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

200
200
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

284
284
KRC Genk wankelt: Degryse legt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

324
324
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

327
327
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

198
198
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

365
365
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

600
600
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

699
699
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

685
685
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

121
121
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

504
504
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

77
77
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

50
50
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

237
237
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

386
386
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

78
78

Meer sportnieuws