Barça plant supertransfer Rode Duivel

442 stemmen
Barça plant supertransfer Rode Duivel

Adnan Januzaj vertrekt na vijf mooie jaren bij Real Sociedad. De Rode Duivel vond in San Sebastian zijn beste vorm terug, maar op 27-jarige leeftijd wil hij zijn grenzen verleggen. Sociedad probeerde Januzaj alsnog te overtuigen om bij de club te blijven, maar ondanks meerdere voorstellen verlaat hij het Estadio Anoeta. Op die manier is Januzaj gratis op te pikken en daar wil FC Barcelona flink van profiteren. De Blaugrana hebben hem al maanden in het vizier en nu hij einde contract is, wordt Januzaj beschouwd als één van de grootste prioriteiten op de transfermarkt.


IN DE VORM VAN ZIJN LEVEN

Adnan Januzaj verlaat Real Sociedad met veel pijn in het hart. “Ik voel me hier heel goed en zelfs thuis”, zei hij vorig seizoen aan Marca. “Het wordt straks mijn vijfde jaar bij de club en dat is niet voor niets. Maar wel omdat ik van de mensen en van de fans hou. Ik voel me erg goed bij de club”, zei toen. Maar nu zijn contract ten einde loopt, is de tijd rijp geworden voor een stapje hogerop. Januzaj is 28 jaar en zijn entourage is van mening dat hij zich momenteel in de beste vorm van zijn carrière bevindt.



En dat unieke momentum wil het kamp-Januzaj uiteraard uitbuiten. De stijlvolle aanvaller verdiende bij Real Sociedad 4,4 miljoen euro bruto per jaar en het is de bedoeling om dat jaarlijkse salaris gevoelig op te trekken bij zijn nieuwe werkgever - met een flinke tekenbonus als extra. Dat is alvast een realistische doelstelling van zijn entourage, want door zijn status als transfervrije speler in bloedvorm, gecombineerd met internationale ervaring en gezegend met een immens talent, is hij een echt koopje voor élke club.

BARCA-DNA

Maar vooral dan voor FC Barcelona. Het is geen geheim dat de Blaugrana de transfermarkt afschuimt op zoek naar betaalbare offensieve versterking, en dan is Adnan Januzaj uiteraard een interessant target. Hij is gratis op te pikken en hij behoort op zijn positie tevens tot één van beste spelers van La Liga. Januzaj is namelijk de runner-up qua offensieve regelmatigheid, aantal dribbels én het aantal offensieve duels. Daarnaast toont hij dit seizoen ook veel meer solidariteit op het verdedigende vlak, een positieve evolutie die coach Imanol Alguacil dit seizoen al toejuichte in de pers.



De speelstijl van Adnan Januzaj past bovendien ook erg goed bij FC Barcelona. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en over een enorm voetballend vermogen. Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing. Zo’n type stemt dus volledig overeen met het DNA en de visie van FC Barcelona, dat met enkele gerichte aanwinsten de sportieve heropbouw wil inzetten. En volgens Marca is het menens om Januzaj naar het Estadio Camp Nou te halen. Zeker nadat hij zijn contract niet verlengt bij Sociedad.

DÉ PRIORITEIT

Xavi Hernandez zou voorzitter Joan Laporta klaar en duidelijk gemaakt hebben dat er versterking nodig is bij FC Barcelona, indien de club op korte termijn titels wil winnen. Nu het voetbalseizoen gedaan is, begint het werk op de transfermarkt. En volgens de coach van Barça is het transferwerk bijna zo belangrijk als het werk dat er geleverd wordt op het veld. “We moeten veel dingen veranderen om meer competitief te worden en om te vechten voor titels. We moeten onszelf verbeteren en versterken”, zei Xavi na de laatste competitiematch tegen Villarreal, die op de koop toe verloren ging met 0-2.

“Voorzitter Laporta, Mateu Alemany, Jordi Cruijff … Allen vertellen ze me dat er veranderingen mogelijk zijn. We zijn er allemaal positief over. We kunnen geen jaar zonder trofee meer hebben”, waarschuwde Xavi. Volgens Marca heeft de trainer van Barça reeds om enkele versterkingen gevraagd, die zeker niet van de minste zijn. Xavi zoekt vooral naar kwalitatieve aanvullingen op de ploeg die hij momenteel al heeft. En om die spelers naar Catalonië te halen, heeft Xavi het bestuur gevraagd om zijn beoogde targets mooie en ambitieuze financiële voorstellen te doen.



En onder die targets wordt volgens de Spaanse krant ook de naam van Adnan Januzaj gecatalogeerd. Het was al langer bekend dat FC Barcelona hem dit seizoen stevig in het vizier had, maar nu zijn contract eind juni afloopt bij Real Sociedad is het aantrekken van Januzaj plotseling één van de grote prioriteiten geworden. Qua kwaliteiten, talent en voetbalstijl past Januzaj perfect bij het instituut Barça en bovendien hoeft de club geen transfersom meer te betalen voor hem. Daartegenover staat wel een salaris van minimum 4,4 miljoen euro bruto, maar de Catalanen hebben wel ervaring met ‘slim boekhouden’.

LEES OOK: 'Club weigert waanzinnig bod op toptalent'

🚀 FC Barcelona-fans lezen nu:

'Club weigert waanzinnig bod op toptalent'
'Club weigert waanzinnig bod op toptalent'
588

Januzaj en Barça: a match made in heaven?

Meest recent

Club Brugge heeft peperdure miljoenenaankoop beet

Club Brugge heeft zijn eerste grote ingaande transfer helemaal beet. Blauw-Zwart maakte zopas bekend ...

0
0
KRC Genk met statement over Hayen, oude bekende keert terug

Nicky Hayen is niet langer trainer van KRC Genk. Hij vertrok verrassend naar Burnley, dat volgens ...

101
101
Het gelijk van Garcia: "Toontje in media was vilein"

Rudi Garcia heeft van de Rode Duivels weer een ploeg gemaakt die het land in rep en roer kan zetten. ...

24
24
KV Kortrijk pakt uit en vindt akkoord met Chelsea

KV Kortrijk heeft zijn volgende ingaande transfer namiddag meegedeeld aan de buitenwereld. De Kerels ...

18
18
Rode Duivels rekenen op Romelu Lukaku: "Onze beste ooit!"

De Rode Duivels hebben een afspraak met de geschiedenis. Kunnen ze 40 jaar na het WK 1986 Spanje ...

61
61
‘Anderlecht-zomerstunt op komst: recordbod ligt klaar’

Anderlecht heeft toegeslaan op de transfermarkt. Paars-wit heeft via een stevig miljoenenbod een ...

420
420
Club Brugge laat aanvoerder Club NXT vertrekken

Club Brugge dreigt deze zomer niet alleen heel wat sterkhouders te verliezen, ook een aantal ...

70
70
Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

De afgelopen jaren vergaarde de Jupiler Pro League een reputatie als kweekvijver van talent. In de ...

195
195
Garcia hakt knopen door: verrassing bij Rode Duivels?

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de kwartfinale van het WK op tegen Spanje. De ...

262
262
Nieuw stadion Club Brugge: exacte bouwplannen bekend

Het laatste woord is mogelijk nog altijd niet gezegd, maar het ziet er naar uit dat Club Brugge ...

669
669
De Cat neemt afscheid: bonussen Anderlecht onthuld

De kogel is door de kerk: Nathan De Cat ruilt RSC Anderlecht in voor TSG Hoffenheim. Inmiddels nam ...

311
311
Union SG-voorzitter Alex Muzio stopt bij UEC

Union SG maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Ook achter de schermen wordt de club sterk ...

37
37
Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

De kwartfinale tussen Spanje en de Rode Duivels komt dichterbij. België staat voor een enorme ...

153
153
Matte Smets verbaast met transferkeuze: KRC Genk bevestigt

Matte Smets is uitgegroeid tot een onmisbare pion bij KRC Genk. Afgelopen wintermercato stond hij al ...

294
294
‘Europese grootmacht gaat vol voor Mika Godts’

Godts kende een topseizoen bij Ajax, maar toch werd de buitenspeler niet opgenomen voor de ...

99
99
Anderlecht reageert op vertrek De Cat met toptransfer

Nathan De Cat maakt de overstap van RSC Anderlecht naar Hoffenheim en het heeft niet lang geduurd of ...

416
416
Vanaken krijgt lof: “Hij zou zo bij Spanje kunnen spelen”

Hans Vanaken is dit WK volledig ontploft op het WK. De middenvelder is niet altijd zeker van een ...

236
236
Kogel is door de kerk: De Cat tekent bij Hoffenheim

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is de kogel ook helemaal door de kerk: Nathan De ...

179
179
Met wie verrast Garcia? Albert pleit voor 2 Duivels

Om 21u staan de Rode Duivels in hun kwartfinale van het WK tegenover Spanje. De meeste media hebben ...

89
89
'Club weigert waanzinnig bod op toptalent'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

588
588
Visuele bevestiging: recordtransfer Union in de maak

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Dat was vooral aan inkomende zijde, waarmee ...

24
24
'Standard heeft nieuwe Teuma in vizier'

Bij Standard wordt er deze zomer weer stevig aan de kern gesleuteld. De aflopende contracten van ...

133
133
Leander Dendoncker terug naar Jupiler Pro League?

Van de generatie die in 2018 brons pakte op het WK, blijft op deze wereldbeker nog maar weinig over. ...

433
433
TRANSFERUURTJE: 'Transferrecords voor Club én Union"

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

282
282
Diego Moreira geeft update over onfortuinlijke Onana

Amadou Onana viel geblesseerd uit tegen de Verenigde Staten en zal maanden aan de kant staan. ...

144
144

Meer sportnieuws