Barça plant supertransfer Rode Duivel

442 stemmen
Barça plant supertransfer Rode Duivel

Adnan Januzaj vertrekt na vijf mooie jaren bij Real Sociedad. De Rode Duivel vond in San Sebastian zijn beste vorm terug, maar op 27-jarige leeftijd wil hij zijn grenzen verleggen. Sociedad probeerde Januzaj alsnog te overtuigen om bij de club te blijven, maar ondanks meerdere voorstellen verlaat hij het Estadio Anoeta. Op die manier is Januzaj gratis op te pikken en daar wil FC Barcelona flink van profiteren. De Blaugrana hebben hem al maanden in het vizier en nu hij einde contract is, wordt Januzaj beschouwd als één van de grootste prioriteiten op de transfermarkt.


IN DE VORM VAN ZIJN LEVEN

Adnan Januzaj verlaat Real Sociedad met veel pijn in het hart. “Ik voel me hier heel goed en zelfs thuis”, zei hij vorig seizoen aan Marca. “Het wordt straks mijn vijfde jaar bij de club en dat is niet voor niets. Maar wel omdat ik van de mensen en van de fans hou. Ik voel me erg goed bij de club”, zei toen. Maar nu zijn contract ten einde loopt, is de tijd rijp geworden voor een stapje hogerop. Januzaj is 28 jaar en zijn entourage is van mening dat hij zich momenteel in de beste vorm van zijn carrière bevindt.



En dat unieke momentum wil het kamp-Januzaj uiteraard uitbuiten. De stijlvolle aanvaller verdiende bij Real Sociedad 4,4 miljoen euro bruto per jaar en het is de bedoeling om dat jaarlijkse salaris gevoelig op te trekken bij zijn nieuwe werkgever - met een flinke tekenbonus als extra. Dat is alvast een realistische doelstelling van zijn entourage, want door zijn status als transfervrije speler in bloedvorm, gecombineerd met internationale ervaring en gezegend met een immens talent, is hij een echt koopje voor élke club.

BARCA-DNA

Maar vooral dan voor FC Barcelona. Het is geen geheim dat de Blaugrana de transfermarkt afschuimt op zoek naar betaalbare offensieve versterking, en dan is Adnan Januzaj uiteraard een interessant target. Hij is gratis op te pikken en hij behoort op zijn positie tevens tot één van beste spelers van La Liga. Januzaj is namelijk de runner-up qua offensieve regelmatigheid, aantal dribbels én het aantal offensieve duels. Daarnaast toont hij dit seizoen ook veel meer solidariteit op het verdedigende vlak, een positieve evolutie die coach Imanol Alguacil dit seizoen al toejuichte in de pers.



De speelstijl van Adnan Januzaj past bovendien ook erg goed bij FC Barcelona. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en over een enorm voetballend vermogen. Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing. Zo’n type stemt dus volledig overeen met het DNA en de visie van FC Barcelona, dat met enkele gerichte aanwinsten de sportieve heropbouw wil inzetten. En volgens Marca is het menens om Januzaj naar het Estadio Camp Nou te halen. Zeker nadat hij zijn contract niet verlengt bij Sociedad.

DÉ PRIORITEIT

Xavi Hernandez zou voorzitter Joan Laporta klaar en duidelijk gemaakt hebben dat er versterking nodig is bij FC Barcelona, indien de club op korte termijn titels wil winnen. Nu het voetbalseizoen gedaan is, begint het werk op de transfermarkt. En volgens de coach van Barça is het transferwerk bijna zo belangrijk als het werk dat er geleverd wordt op het veld. “We moeten veel dingen veranderen om meer competitief te worden en om te vechten voor titels. We moeten onszelf verbeteren en versterken”, zei Xavi na de laatste competitiematch tegen Villarreal, die op de koop toe verloren ging met 0-2.

“Voorzitter Laporta, Mateu Alemany, Jordi Cruijff … Allen vertellen ze me dat er veranderingen mogelijk zijn. We zijn er allemaal positief over. We kunnen geen jaar zonder trofee meer hebben”, waarschuwde Xavi. Volgens Marca heeft de trainer van Barça reeds om enkele versterkingen gevraagd, die zeker niet van de minste zijn. Xavi zoekt vooral naar kwalitatieve aanvullingen op de ploeg die hij momenteel al heeft. En om die spelers naar Catalonië te halen, heeft Xavi het bestuur gevraagd om zijn beoogde targets mooie en ambitieuze financiële voorstellen te doen.



En onder die targets wordt volgens de Spaanse krant ook de naam van Adnan Januzaj gecatalogeerd. Het was al langer bekend dat FC Barcelona hem dit seizoen stevig in het vizier had, maar nu zijn contract eind juni afloopt bij Real Sociedad is het aantrekken van Januzaj plotseling één van de grote prioriteiten geworden. Qua kwaliteiten, talent en voetbalstijl past Januzaj perfect bij het instituut Barça en bovendien hoeft de club geen transfersom meer te betalen voor hem. Daartegenover staat wel een salaris van minimum 4,4 miljoen euro bruto, maar de Catalanen hebben wel ervaring met ‘slim boekhouden’.

LEES OOK: ’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Januzaj en Barça: a match made in heaven?

Meest recent

Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

18
18
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

23
23
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

301
301
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

258
258
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

103
103
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

17
17
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

241
241
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

277
277
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

271
271
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

268
268
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

313
313
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

40
40
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

165
165
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

469
469
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

227
227
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

107
107
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

316
316
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

110
110
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

405
405
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

132
132
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

77
77
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

53
53
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

105
105
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

620
620

Meer sportnieuws