Barça plant supertransfer Rode Duivel

door
Barça plant supertransfer Rode Duivel

Adnan Januzaj vertrekt na vijf mooie jaren bij Real Sociedad. De Rode Duivel vond in San Sebastian zijn beste vorm terug, maar op 27-jarige leeftijd wil hij zijn grenzen verleggen. Sociedad probeerde Januzaj alsnog te overtuigen om bij de club te blijven, maar ondanks meerdere voorstellen verlaat hij het Estadio Anoeta. Op die manier is Januzaj gratis op te pikken en daar wil FC Barcelona flink van profiteren. De Blaugrana hebben hem al maanden in het vizier en nu hij einde contract is, wordt Januzaj beschouwd als één van de grootste prioriteiten op de transfermarkt.


IN DE VORM VAN ZIJN LEVEN

Adnan Januzaj verlaat Real Sociedad met veel pijn in het hart. “Ik voel me hier heel goed en zelfs thuis”, zei hij vorig seizoen aan Marca. “Het wordt straks mijn vijfde jaar bij de club en dat is niet voor niets. Maar wel omdat ik van de mensen en van de fans hou. Ik voel me erg goed bij de club”, zei toen. Maar nu zijn contract ten einde loopt, is de tijd rijp geworden voor een stapje hogerop. Januzaj is 28 jaar en zijn entourage is van mening dat hij zich momenteel in de beste vorm van zijn carrière bevindt.



En dat unieke momentum wil het kamp-Januzaj uiteraard uitbuiten. De stijlvolle aanvaller verdiende bij Real Sociedad 4,4 miljoen euro bruto per jaar en het is de bedoeling om dat jaarlijkse salaris gevoelig op te trekken bij zijn nieuwe werkgever - met een flinke tekenbonus als extra. Dat is alvast een realistische doelstelling van zijn entourage, want door zijn status als transfervrije speler in bloedvorm, gecombineerd met internationale ervaring en gezegend met een immens talent, is hij een echt koopje voor élke club.

BARCA-DNA

Maar vooral dan voor FC Barcelona. Het is geen geheim dat de Blaugrana de transfermarkt afschuimt op zoek naar betaalbare offensieve versterking, en dan is Adnan Januzaj uiteraard een interessant target. Hij is gratis op te pikken en hij behoort op zijn positie tevens tot één van beste spelers van La Liga. Januzaj is namelijk de runner-up qua offensieve regelmatigheid, aantal dribbels én het aantal offensieve duels. Daarnaast toont hij dit seizoen ook veel meer solidariteit op het verdedigende vlak, een positieve evolutie die coach Imanol Alguacil dit seizoen al toejuichte in de pers.



De speelstijl van Adnan Januzaj past bovendien ook erg goed bij FC Barcelona. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en over een enorm voetballend vermogen. Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing. Zo’n type stemt dus volledig overeen met het DNA en de visie van FC Barcelona, dat met enkele gerichte aanwinsten de sportieve heropbouw wil inzetten. En volgens Marca is het menens om Januzaj naar het Estadio Camp Nou te halen. Zeker nadat hij zijn contract niet verlengt bij Sociedad.

DÉ PRIORITEIT

Xavi Hernandez zou voorzitter Joan Laporta klaar en duidelijk gemaakt hebben dat er versterking nodig is bij FC Barcelona, indien de club op korte termijn titels wil winnen. Nu het voetbalseizoen gedaan is, begint het werk op de transfermarkt. En volgens de coach van Barça is het transferwerk bijna zo belangrijk als het werk dat er geleverd wordt op het veld. “We moeten veel dingen veranderen om meer competitief te worden en om te vechten voor titels. We moeten onszelf verbeteren en versterken”, zei Xavi na de laatste competitiematch tegen Villarreal, die op de koop toe verloren ging met 0-2.

“Voorzitter Laporta, Mateu Alemany, Jordi Cruijff … Allen vertellen ze me dat er veranderingen mogelijk zijn. We zijn er allemaal positief over. We kunnen geen jaar zonder trofee meer hebben”, waarschuwde Xavi. Volgens Marca heeft de trainer van Barça reeds om enkele versterkingen gevraagd, die zeker niet van de minste zijn. Xavi zoekt vooral naar kwalitatieve aanvullingen op de ploeg die hij momenteel al heeft. En om die spelers naar Catalonië te halen, heeft Xavi het bestuur gevraagd om zijn beoogde targets mooie en ambitieuze financiële voorstellen te doen.



En onder die targets wordt volgens de Spaanse krant ook de naam van Adnan Januzaj gecatalogeerd. Het was al langer bekend dat FC Barcelona hem dit seizoen stevig in het vizier had, maar nu zijn contract eind juni afloopt bij Real Sociedad is het aantrekken van Januzaj plotseling één van de grote prioriteiten geworden. Qua kwaliteiten, talent en voetbalstijl past Januzaj perfect bij het instituut Barça en bovendien hoeft de club geen transfersom meer te betalen voor hem. Daartegenover staat wel een salaris van minimum 4,4 miljoen euro bruto, maar de Catalanen hebben wel ervaring met ‘slim boekhouden’.

LEES OOK: 'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Januzaj en Barça: a match made in heaven?

Meest recent

Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

18
18
Hoogspanning bij Pro League: competitiehervorming op schop?

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

48
48
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

76
76
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

214
214
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

182
182
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

100
100
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

226
226
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

146
146
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

92
92
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

55
55
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

273
273
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

378
378
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

89
89
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

606
606
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

279
279
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

112
112
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

130
130
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

453
453
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

103
103
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

345
345
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

806
806
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

47
47
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

311
311
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

62
62
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

308
308

Meer sportnieuws