Barça plant supertransfer Rode Duivel

442 stemmen
Barça plant supertransfer Rode Duivel

Adnan Januzaj vertrekt na vijf mooie jaren bij Real Sociedad. De Rode Duivel vond in San Sebastian zijn beste vorm terug, maar op 27-jarige leeftijd wil hij zijn grenzen verleggen. Sociedad probeerde Januzaj alsnog te overtuigen om bij de club te blijven, maar ondanks meerdere voorstellen verlaat hij het Estadio Anoeta. Op die manier is Januzaj gratis op te pikken en daar wil FC Barcelona flink van profiteren. De Blaugrana hebben hem al maanden in het vizier en nu hij einde contract is, wordt Januzaj beschouwd als één van de grootste prioriteiten op de transfermarkt.


IN DE VORM VAN ZIJN LEVEN

Adnan Januzaj verlaat Real Sociedad met veel pijn in het hart. “Ik voel me hier heel goed en zelfs thuis”, zei hij vorig seizoen aan Marca. “Het wordt straks mijn vijfde jaar bij de club en dat is niet voor niets. Maar wel omdat ik van de mensen en van de fans hou. Ik voel me erg goed bij de club”, zei toen. Maar nu zijn contract ten einde loopt, is de tijd rijp geworden voor een stapje hogerop. Januzaj is 28 jaar en zijn entourage is van mening dat hij zich momenteel in de beste vorm van zijn carrière bevindt.



En dat unieke momentum wil het kamp-Januzaj uiteraard uitbuiten. De stijlvolle aanvaller verdiende bij Real Sociedad 4,4 miljoen euro bruto per jaar en het is de bedoeling om dat jaarlijkse salaris gevoelig op te trekken bij zijn nieuwe werkgever - met een flinke tekenbonus als extra. Dat is alvast een realistische doelstelling van zijn entourage, want door zijn status als transfervrije speler in bloedvorm, gecombineerd met internationale ervaring en gezegend met een immens talent, is hij een echt koopje voor élke club.

BARCA-DNA

Maar vooral dan voor FC Barcelona. Het is geen geheim dat de Blaugrana de transfermarkt afschuimt op zoek naar betaalbare offensieve versterking, en dan is Adnan Januzaj uiteraard een interessant target. Hij is gratis op te pikken en hij behoort op zijn positie tevens tot één van beste spelers van La Liga. Januzaj is namelijk de runner-up qua offensieve regelmatigheid, aantal dribbels én het aantal offensieve duels. Daarnaast toont hij dit seizoen ook veel meer solidariteit op het verdedigende vlak, een positieve evolutie die coach Imanol Alguacil dit seizoen al toejuichte in de pers.



De speelstijl van Adnan Januzaj past bovendien ook erg goed bij FC Barcelona. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en over een enorm voetballend vermogen. Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing. Zo’n type stemt dus volledig overeen met het DNA en de visie van FC Barcelona, dat met enkele gerichte aanwinsten de sportieve heropbouw wil inzetten. En volgens Marca is het menens om Januzaj naar het Estadio Camp Nou te halen. Zeker nadat hij zijn contract niet verlengt bij Sociedad.

DÉ PRIORITEIT

Xavi Hernandez zou voorzitter Joan Laporta klaar en duidelijk gemaakt hebben dat er versterking nodig is bij FC Barcelona, indien de club op korte termijn titels wil winnen. Nu het voetbalseizoen gedaan is, begint het werk op de transfermarkt. En volgens de coach van Barça is het transferwerk bijna zo belangrijk als het werk dat er geleverd wordt op het veld. “We moeten veel dingen veranderen om meer competitief te worden en om te vechten voor titels. We moeten onszelf verbeteren en versterken”, zei Xavi na de laatste competitiematch tegen Villarreal, die op de koop toe verloren ging met 0-2.

“Voorzitter Laporta, Mateu Alemany, Jordi Cruijff … Allen vertellen ze me dat er veranderingen mogelijk zijn. We zijn er allemaal positief over. We kunnen geen jaar zonder trofee meer hebben”, waarschuwde Xavi. Volgens Marca heeft de trainer van Barça reeds om enkele versterkingen gevraagd, die zeker niet van de minste zijn. Xavi zoekt vooral naar kwalitatieve aanvullingen op de ploeg die hij momenteel al heeft. En om die spelers naar Catalonië te halen, heeft Xavi het bestuur gevraagd om zijn beoogde targets mooie en ambitieuze financiële voorstellen te doen.



En onder die targets wordt volgens de Spaanse krant ook de naam van Adnan Januzaj gecatalogeerd. Het was al langer bekend dat FC Barcelona hem dit seizoen stevig in het vizier had, maar nu zijn contract eind juni afloopt bij Real Sociedad is het aantrekken van Januzaj plotseling één van de grote prioriteiten geworden. Qua kwaliteiten, talent en voetbalstijl past Januzaj perfect bij het instituut Barça en bovendien hoeft de club geen transfersom meer te betalen voor hem. Daartegenover staat wel een salaris van minimum 4,4 miljoen euro bruto, maar de Catalanen hebben wel ervaring met ‘slim boekhouden’.

LEES OOK: 'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Januzaj en Barça: a match made in heaven?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

59
59
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

7
7
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

12
12
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

105
105
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

124
124
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

234
234
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

224
224
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

259
259
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

131
131
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

144
144
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

67
67
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

339
339
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

392
392
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

31
31
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

87
87
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

193
193
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

77
77
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

124
124
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

96
96
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

590
590
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

275
275
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

389
389
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

220
220
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

276
276
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

75
75
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

304
304

Meer sportnieuws