Barça plant supertransfer Rode Duivel

442 stemmen
Barça plant supertransfer Rode Duivel

Adnan Januzaj vertrekt na vijf mooie jaren bij Real Sociedad. De Rode Duivel vond in San Sebastian zijn beste vorm terug, maar op 27-jarige leeftijd wil hij zijn grenzen verleggen. Sociedad probeerde Januzaj alsnog te overtuigen om bij de club te blijven, maar ondanks meerdere voorstellen verlaat hij het Estadio Anoeta. Op die manier is Januzaj gratis op te pikken en daar wil FC Barcelona flink van profiteren. De Blaugrana hebben hem al maanden in het vizier en nu hij einde contract is, wordt Januzaj beschouwd als één van de grootste prioriteiten op de transfermarkt.


IN DE VORM VAN ZIJN LEVEN

Adnan Januzaj verlaat Real Sociedad met veel pijn in het hart. “Ik voel me hier heel goed en zelfs thuis”, zei hij vorig seizoen aan Marca. “Het wordt straks mijn vijfde jaar bij de club en dat is niet voor niets. Maar wel omdat ik van de mensen en van de fans hou. Ik voel me erg goed bij de club”, zei toen. Maar nu zijn contract ten einde loopt, is de tijd rijp geworden voor een stapje hogerop. Januzaj is 28 jaar en zijn entourage is van mening dat hij zich momenteel in de beste vorm van zijn carrière bevindt.



En dat unieke momentum wil het kamp-Januzaj uiteraard uitbuiten. De stijlvolle aanvaller verdiende bij Real Sociedad 4,4 miljoen euro bruto per jaar en het is de bedoeling om dat jaarlijkse salaris gevoelig op te trekken bij zijn nieuwe werkgever - met een flinke tekenbonus als extra. Dat is alvast een realistische doelstelling van zijn entourage, want door zijn status als transfervrije speler in bloedvorm, gecombineerd met internationale ervaring en gezegend met een immens talent, is hij een echt koopje voor élke club.

BARCA-DNA

Maar vooral dan voor FC Barcelona. Het is geen geheim dat de Blaugrana de transfermarkt afschuimt op zoek naar betaalbare offensieve versterking, en dan is Adnan Januzaj uiteraard een interessant target. Hij is gratis op te pikken en hij behoort op zijn positie tevens tot één van beste spelers van La Liga. Januzaj is namelijk de runner-up qua offensieve regelmatigheid, aantal dribbels én het aantal offensieve duels. Daarnaast toont hij dit seizoen ook veel meer solidariteit op het verdedigende vlak, een positieve evolutie die coach Imanol Alguacil dit seizoen al toejuichte in de pers.



De speelstijl van Adnan Januzaj past bovendien ook erg goed bij FC Barcelona. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en over een enorm voetballend vermogen. Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing. Zo’n type stemt dus volledig overeen met het DNA en de visie van FC Barcelona, dat met enkele gerichte aanwinsten de sportieve heropbouw wil inzetten. En volgens Marca is het menens om Januzaj naar het Estadio Camp Nou te halen. Zeker nadat hij zijn contract niet verlengt bij Sociedad.

DÉ PRIORITEIT

Xavi Hernandez zou voorzitter Joan Laporta klaar en duidelijk gemaakt hebben dat er versterking nodig is bij FC Barcelona, indien de club op korte termijn titels wil winnen. Nu het voetbalseizoen gedaan is, begint het werk op de transfermarkt. En volgens de coach van Barça is het transferwerk bijna zo belangrijk als het werk dat er geleverd wordt op het veld. “We moeten veel dingen veranderen om meer competitief te worden en om te vechten voor titels. We moeten onszelf verbeteren en versterken”, zei Xavi na de laatste competitiematch tegen Villarreal, die op de koop toe verloren ging met 0-2.

“Voorzitter Laporta, Mateu Alemany, Jordi Cruijff … Allen vertellen ze me dat er veranderingen mogelijk zijn. We zijn er allemaal positief over. We kunnen geen jaar zonder trofee meer hebben”, waarschuwde Xavi. Volgens Marca heeft de trainer van Barça reeds om enkele versterkingen gevraagd, die zeker niet van de minste zijn. Xavi zoekt vooral naar kwalitatieve aanvullingen op de ploeg die hij momenteel al heeft. En om die spelers naar Catalonië te halen, heeft Xavi het bestuur gevraagd om zijn beoogde targets mooie en ambitieuze financiële voorstellen te doen.



En onder die targets wordt volgens de Spaanse krant ook de naam van Adnan Januzaj gecatalogeerd. Het was al langer bekend dat FC Barcelona hem dit seizoen stevig in het vizier had, maar nu zijn contract eind juni afloopt bij Real Sociedad is het aantrekken van Januzaj plotseling één van de grote prioriteiten geworden. Qua kwaliteiten, talent en voetbalstijl past Januzaj perfect bij het instituut Barça en bovendien hoeft de club geen transfersom meer te betalen voor hem. Daartegenover staat wel een salaris van minimum 4,4 miljoen euro bruto, maar de Catalanen hebben wel ervaring met ‘slim boekhouden’.

LEES OOK: FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

Januzaj en Barça: a match made in heaven?

Meest recent

Evenepoel snoeihard voor Anderlecht: “Heel pijnlijk”

RSC Anderlecht wist ook dit seizoen weer geen prijs binnen te halen. De supporters snakken al acht ...

3
3
Louwagie zet KAA Gent-fans stevig op hun plek

KAA Gent speelt nog een finale tegen KRC Genk om Europees voetbal. De Buffalo’s kenden een ...

23
23
Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

Canada heeft de selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada bekendgemaakt. In ...

12
12
Anderlecht zoekt: Besnik Hasi duidelijk over terugkeer

Besnik Hasi kende een periode als speler en als trainer van RSC Anderlecht. Als T1 stond hij al ...

131
131
Ivan Leko maakt definitief korte metten met ‘Propere Handen’

Het is al een tijdje geleden dat ‘Operatie Propere Handen’ de Belgische voetbalwereld op ...

64
64
Droomtransfer Christos Tzolis: "Zij mogen mij komen halen"

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, lijkt inmiddels ...

198
198
Bizar tijdstip Champions League-finale: dit is dé reden

Zaterdagavond wordt het Europese voetbalseizoen afgesloten met een heerlijke affiche. Zo strijden ...

156
156
Vaste WK-basisplek? Vanaken geeft ideaal middenveld bij Duivels

Enkele jongens waren de voorbije dagen al aan het trainen in Tubeke, zaterdag wordt de voltallige ...

243
243
'Mourinho ramt op tafel: verloren zoon terug naar Real'

Verschillende bronnen bevestigen inmiddels het nieuws: José Mourinho heeft een driejarig ...

127
127
‘Dit gaat vuurwerk geven: Club droomt van gewaagde stunt’

Club Brugge zoekt versterking op de flank en komt naar verluidt uit bij een opvallende ...

600
600
'Sibierski maakt haast: nieuwe trainer Anderlecht onderweg'

Antoine Sibierski staat voor een bijzonder woelige eerste transferperiode al sportieve baas bij RSC ...

572
572
Club Brugge en Feyenoord sluiten volgend akkoord

Club Brugge en Feyenoord vonden een akkoord over de transfer van Dévy Rigaux. Hij ruilde ...

216
216
Wilmots ziet pijnpunt dat Rode Duivels kan nekken

De Rode Duivels bereiden zich al stilaan voor op het WK. Daar hopen ze nog eens een echt positief ...

153
153
'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

113
113
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

80
80
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

154
154
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

19
19
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

187
187
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

191
191
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

373
373
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

209
209
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

63
63
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

347
347
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

203
203
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

119
119

Meer sportnieuws