'Anderlecht troeft buitenlandse topclubs af'

door
'Anderlecht troeft buitenlandse topclubs af'

Doorheen de reguliere competitie kwam de jeugd minder aan bod, maar tijdens de play-offs deed Vincent Kompany weer volop een beroep op de talrijke talenten van Neerpede. Vooral in de laatste wedstrijden kwamen zij uitgebreid aan bod, voor de overbodige slotmatch op bezoek bij aartsrivaal Club Brugge had Vincent Kompany zelfs nog enkele verrassingen in petto.


Als vervanger voor de geschorste Michael Murillo kreeg rechts achterin namelijk Noah Sadiki voor het eerst zijn kans. De 17-jarige verdediger deed het best aardig tijdens zijn debuut en mag volgend seizoen wie weet dus wel op meer speelgelegenheid rekenen. Anderlecht lijkt ook in hem te geloven, want in februari tekende hij nog maar pas zijn eerste profcontract. Sadiki ligt vast tot medio 2023, met optie voor een extra jaar.

Op die manier troefden de Brusselaars volgens Het Laatste Nieuws een aantal gegadigden uit Duitsland en Frankrijk af, die eveneens aasden op zijn handtekening. Het Nieuwsblad schuift concreet Lille, Marseille en Wolfsburg naar voren als ploegen die hem vorige zomer al wouden inlijven, eerder zouden zelfs Barcelona, Chelsea en Bayern München belangstelling hebben getoond voor het talent van eigen bodem.

DURANVILLE
Hetzelfde geldt overigens voor Julien Duranville, die als invaller mocht proeven van het grote werk. De pas 16-jarige aanvaller werd zo meteen de op twee na jongste debutant ooit bij Paars-Wit. Ook hij zette vorig jaar zijn kribbel onder een verbintenis tot 2024, misschien wel een nog grotere stunt. In tegenstelling tot Rayana Bounida, die net als een paar illustere voorgangers sneller eieren voor zijn geld koos, willen Duranville en Sadiki dan ook graag eerst doorbreken in het Lotto Park.

LEES OOK: Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Wie maakte zondag de beste indruk?

Meest recent

DAZN & Pro League scheppen duidelijkheid over speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League was de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

100
100
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

125
125
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

80
80
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

131
131
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

85
85
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

315
315
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

142
142
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

169
169
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

145
145
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

108
108
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

421
421
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

56
56
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

154
154
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

329
329
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

245
245
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

78
78
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

386
386
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

334
334
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

216
216
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

537
537
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

195
195
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

230
230
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

175
175
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

258
258

Meer sportnieuws