Nieuwe Anderlecht-parel komt in straf rijtje terecht

door
Nieuwe Anderlecht-parel komt in straf rijtje terecht

Voor Anderlecht stond er zondag in het Jan Breydelstadion niets meer op het spel en dus gaf Vincent Kompany tegen Club Brugge volop de kans aan de eigen jeugd. Maar liefst acht producten van Neerpede kregen speelminuten. Naast de habitués Hannes Delcroix, Yari Verschaeren, Francis Amuzu, Marco Kana, Anouar Ait El Hadj en Kristian Arnstad zaten daar ook twee debutanten bij.


Door de schorsing van Murillo en de blessure van Sardella mocht de 17-jarige Noah Sadiki meteen aan de aftrap komen als rechtsachter. In de slotfase liet Kompany ook nog eens Julien Duranville proeven van het hoogste niveau. De pijlsnelle flankaanvaller staat al een tijd te boek als een zeer groot talent en mocht de laatste acht minuten Amuzu komen vervangen.

Daarmee wordt Duranville de op twee na jongste speler in de clubgeschiedenis. Hij vierde pas op 5 mei zijn zestiende verjaardag en mocht zeventien dagen later al debuteren bij de hoofdmacht. Enkel Nii Lamptey (16 jaar en zes dagen) en Romelu Lukaku (16 jaar en elf dagen) waren enkele dagen jonger toen ze hun grote debuut vierden.

INDRUK
Duranville maakte meteen ook indruk bij zijn eerste minuten. Zo toonde Marco Kana zich onder de indruk. "We zullen zijn talent zeer snel zien ontbolsteren", voorspelde de middenvelder na de match. "Zijn progressiemarge is nog immens." Het zou dus goed kunnen dat Duranville volgend seizoen definitief de overstap naar de A-kern mag maken, al kan hij uiteraard ook nog met de U23 in 1B spelen.


LEES OOK: 'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Zal Duranville volgend seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

0
0
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

30
30
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

13
13
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

19
19
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

111
111
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

110
110
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

77
77
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

28
28
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

271
271
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

144
144
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

210
210
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

500
500
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

146
146
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

102
102
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

240
240
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

59
59
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

74
74
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

68
68
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

205
205
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

125
125
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

120
120
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

710
710
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

155
155
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

545
545

Meer sportnieuws