'Standard wil ervaren pion binnenhalen'

door
'Standard wil ervaren pion binnenhalen'

Er staat Standard nog een drukke zomer te worden, want na één van de slechtste seizoenen uit de clubgeschiedenis is een grote kuis op Sclessin aangewezen. Alleen duurt het even voor die op gang komt, want na de overname heeft 777 Partners zijn nieuwe organisatie nog steeds niet neergezet. Met Fergal Harkin werd wel eindelijk een nieuwe technisch directeur gevonden, maar op de nieuwe trainer blijft het wachten.


Zolang die niet gevonden is, kan ook de invulling van de spelerskern voor het nieuwe seizoen niet beginnen. Al zouden de Rouches toch al met één aanwinst bezig zijn. Volgens Sudpresse heeft de club immers contact opgenomen met Christophe Lepoint om hem naar Luik te halen. De 37-jarige middenvelder komt vrij nu Moeskroen uit het profvoetbal verdwijnt.

Een overgang van Lepoint naar Standard zou opmerkelijk zijn, maar hij zou er gezien worden als aanwinst voor de U23, die volgend seizoen in 1B uitkomen. Lepoint moet met zijn ervaring de jonkies gaan omringen, zoals ze bij Anderlecht voor die rol ook Guillaume Gillet teruggehaald hebben. Standard krijgt wel concurrentie van AA Gent, dat Lepoint voor dezelfde rol wil, en de speler zou ook andere voorstellen uit 1A hebben.

MENTOR
Het lijkt erop dat we de komende weken nog veel gelijkaardige verhalen zullen zien over topclubs die interesse hebben in ervaren (oud-)spelers. De U23-teams die instromen in de volwassen reeksen mogen immers twee spelers ouder dan 30 opstellen, op voorwaarde dat zij niet voor de A-ploeg uitkomen. De meeste topclubs lijken van die regel gebruik te willen maken om hun jonge talenten te omringen met ervaring en een herhaling van vorig seizoen, toen Club NXT met een piepjonge ploeg kansloos laatste werd in 1B, te vermijden.

LEES OOK: Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Zou Lepoint een goede aanwinst zijn?

Meest recent

Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

40
40
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

38
38
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

182
182
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

97
97
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

74
74
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

111
111
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

101
101
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

157
157
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

160
160
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

171
171
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

297
297
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

212
212
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

341
341
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

154
154
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

165
165
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

97
97
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

224
224
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

848
848
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

219
219
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

564
564
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

393
393
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

232
232
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

276
276
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

171
171
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

552
552

Meer sportnieuws