'Standard wil ervaren pion binnenhalen'

125 stemmen
'Standard wil ervaren pion binnenhalen'

Er staat Standard nog een drukke zomer te worden, want na één van de slechtste seizoenen uit de clubgeschiedenis is een grote kuis op Sclessin aangewezen. Alleen duurt het even voor die op gang komt, want na de overname heeft 777 Partners zijn nieuwe organisatie nog steeds niet neergezet. Met Fergal Harkin werd wel eindelijk een nieuwe technisch directeur gevonden, maar op de nieuwe trainer blijft het wachten.


Zolang die niet gevonden is, kan ook de invulling van de spelerskern voor het nieuwe seizoen niet beginnen. Al zouden de Rouches toch al met één aanwinst bezig zijn. Volgens Sudpresse heeft de club immers contact opgenomen met Christophe Lepoint om hem naar Luik te halen. De 37-jarige middenvelder komt vrij nu Moeskroen uit het profvoetbal verdwijnt.

Een overgang van Lepoint naar Standard zou opmerkelijk zijn, maar hij zou er gezien worden als aanwinst voor de U23, die volgend seizoen in 1B uitkomen. Lepoint moet met zijn ervaring de jonkies gaan omringen, zoals ze bij Anderlecht voor die rol ook Guillaume Gillet teruggehaald hebben. Standard krijgt wel concurrentie van AA Gent, dat Lepoint voor dezelfde rol wil, en de speler zou ook andere voorstellen uit 1A hebben.

MENTOR
Het lijkt erop dat we de komende weken nog veel gelijkaardige verhalen zullen zien over topclubs die interesse hebben in ervaren (oud-)spelers. De U23-teams die instromen in de volwassen reeksen mogen immers twee spelers ouder dan 30 opstellen, op voorwaarde dat zij niet voor de A-ploeg uitkomen. De meeste topclubs lijken van die regel gebruik te willen maken om hun jonge talenten te omringen met ervaring en een herhaling van vorig seizoen, toen Club NXT met een piepjonge ploeg kansloos laatste werd in 1B, te vermijden.

LEES OOK: Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"
279

Zou Lepoint een goede aanwinst zijn?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

58
58
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

65
65
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

77
77
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

460
460
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

253
253
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

128
128
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

127
127
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

70
70
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

186
186
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

170
170
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

490
490
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

585
585
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

303
303
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

558
558
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

456
456
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

635
635
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

282
282
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

89
89
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

272
272
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

316
316
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

174
174
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

410
410
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

262
262
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

696
696

Meer sportnieuws