'Standard wil ervaren pion binnenhalen'

door
'Standard wil ervaren pion binnenhalen'

Er staat Standard nog een drukke zomer te worden, want na één van de slechtste seizoenen uit de clubgeschiedenis is een grote kuis op Sclessin aangewezen. Alleen duurt het even voor die op gang komt, want na de overname heeft 777 Partners zijn nieuwe organisatie nog steeds niet neergezet. Met Fergal Harkin werd wel eindelijk een nieuwe technisch directeur gevonden, maar op de nieuwe trainer blijft het wachten.


Zolang die niet gevonden is, kan ook de invulling van de spelerskern voor het nieuwe seizoen niet beginnen. Al zouden de Rouches toch al met één aanwinst bezig zijn. Volgens Sudpresse heeft de club immers contact opgenomen met Christophe Lepoint om hem naar Luik te halen. De 37-jarige middenvelder komt vrij nu Moeskroen uit het profvoetbal verdwijnt.

Een overgang van Lepoint naar Standard zou opmerkelijk zijn, maar hij zou er gezien worden als aanwinst voor de U23, die volgend seizoen in 1B uitkomen. Lepoint moet met zijn ervaring de jonkies gaan omringen, zoals ze bij Anderlecht voor die rol ook Guillaume Gillet teruggehaald hebben. Standard krijgt wel concurrentie van AA Gent, dat Lepoint voor dezelfde rol wil, en de speler zou ook andere voorstellen uit 1A hebben.

MENTOR
Het lijkt erop dat we de komende weken nog veel gelijkaardige verhalen zullen zien over topclubs die interesse hebben in ervaren (oud-)spelers. De U23-teams die instromen in de volwassen reeksen mogen immers twee spelers ouder dan 30 opstellen, op voorwaarde dat zij niet voor de A-ploeg uitkomen. De meeste topclubs lijken van die regel gebruik te willen maken om hun jonge talenten te omringen met ervaring en een herhaling van vorig seizoen, toen Club NXT met een piepjonge ploeg kansloos laatste werd in 1B, te vermijden.

POLL: Zou Lepoint een goede aanwinst zijn?

Meest recent

De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

20
20
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

80
80
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

53
53
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

51
51
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

144
144
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

293
293
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

100
100
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

457
457
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

128
128
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

961
961
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

434
434
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

326
326
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

199
199
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

719
719
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

136
136
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

202
202
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

283
283
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

114
114
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

293
293
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

296
296

Meer sportnieuws