Veldbestorming escaleert: Vormer 'redt' Anderlecht-collega

1712
Veldbestorming escaleert: Vormer 'redt' Anderlecht-collega

Club Brugge en RSC Anderlecht sloten zondagavond hun seizoen af met een bilijk gelijkspel: 1-1. Vlak na de topper dreigde de situatie wel even te escaleren. Zo vierde de Brugse achterban het behalen van de landstitel nog eens met een spontane veldbestorming.


Omdat de stewards nog volop bezig waren met het plaatsen van de nodige dranghekken, dreigde het onveilig te worden voor de spelers. Zeker voor die van de bezoekers. De meeste spelers van Paars-Wit snelden dan ook de catacomben in. Maar niet iedereen geraakte even snel weg. Dat was onder meer het geval bij Joshua Zirkzee. Yves Taildeman van La Dernière Heure zag evenwel hoe Ruud Vormer in de bres sprong voor zijn landgenoot.

De aanvoerder van Blauw-Zwart zou de spits van Paars-Wit persoonlijk hebben begeleid naar de spelerstunnel om ervoor te zorgen dat hij heelhuids weggeraakte. Josh Cullen toonde zich dan weer moedig en probeerde zelfs nog de eigen fans te gaan groeten toen de veldbestorming op gang kwam. Hij zou uiteindelijk geholpen zijn door de bestuurder van de spelersbus om weer in de neutrale zone te geraken. "Natuurlijk was het een risico, maar we zijn allemaal mensen. Ik voelde me niet bedreigd", aldus de Ier bij LDH.

PROVOCATIES
Tijdens de veldbestorming toonde een deel van de Brugse fans echter ook hun slechtste kant. In plaats van richting het podium te gaan, vatten zijn post onder het bezoekende vak om de Anderlecht-fans nog wat uit te dagen. Een compleet onnodige actie. Op bepaalde beelden die circuleren op de sociale media is zelfs te zien hoe er schijnbaar met een vuurpijl werd geschoten. Charles De Ketelaere kon dat gedrag maar matig appreciëren. Hij probeerde zelfs persoonlijk om de gemoederen te bedaren. "Ik vond het niet zo leuk dat onze supporters naar de hoek gingen om die van Anderlecht uit te dagen. Daarom ging ik daar nog even naartoe", reageerde hij bij Eleven Sports.

LEES OOK: Club greep naas terugkeer icoon: "Kwamen er niet uit"

Club moet een sanctie krijgen voor deze toestanden ...

Meest recent

'Club Brugge breekt record: eerste Tresoldi-bod onderweg'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

45
45
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

42
42
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

65
65
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

135
135
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

111
111
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

187
187
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

256
256
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

136
136
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

209
209
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

92
92
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

67
67
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

220
220
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

44
44
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

123
123
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

219
219
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

827
827
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

103
103
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

161
161
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

202
202
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

232
232
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

78
78
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

140
140
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

145
145
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

248
248
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

470
470

Meer sportnieuws