Veldbestorming escaleert: Vormer 'redt' Anderlecht-collega

door
Veldbestorming escaleert: Vormer 'redt' Anderlecht-collega

Club Brugge en RSC Anderlecht sloten zondagavond hun seizoen af met een bilijk gelijkspel: 1-1. Vlak na de topper dreigde de situatie wel even te escaleren. Zo vierde de Brugse achterban het behalen van de landstitel nog eens met een spontane veldbestorming.


Omdat de stewards nog volop bezig waren met het plaatsen van de nodige dranghekken, dreigde het onveilig te worden voor de spelers. Zeker voor die van de bezoekers. De meeste spelers van Paars-Wit snelden dan ook de catacomben in. Maar niet iedereen geraakte even snel weg. Dat was onder meer het geval bij Joshua Zirkzee. Yves Taildeman van La Dernière Heure zag evenwel hoe Ruud Vormer in de bres sprong voor zijn landgenoot.

De aanvoerder van Blauw-Zwart zou de spits van Paars-Wit persoonlijk hebben begeleid naar de spelerstunnel om ervoor te zorgen dat hij heelhuids weggeraakte. Josh Cullen toonde zich dan weer moedig en probeerde zelfs nog de eigen fans te gaan groeten toen de veldbestorming op gang kwam. Hij zou uiteindelijk geholpen zijn door de bestuurder van de spelersbus om weer in de neutrale zone te geraken. "Natuurlijk was het een risico, maar we zijn allemaal mensen. Ik voelde me niet bedreigd", aldus de Ier bij LDH.

PROVOCATIES
Tijdens de veldbestorming toonde een deel van de Brugse fans echter ook hun slechtste kant. In plaats van richting het podium te gaan, vatten zijn post onder het bezoekende vak om de Anderlecht-fans nog wat uit te dagen. Een compleet onnodige actie. Op bepaalde beelden die circuleren op de sociale media is zelfs te zien hoe er schijnbaar met een vuurpijl werd geschoten. Charles De Ketelaere kon dat gedrag maar matig appreciëren. Hij probeerde zelfs persoonlijk om de gemoederen te bedaren. "Ik vond het niet zo leuk dat onze supporters naar de hoek gingen om die van Anderlecht uit te dagen. Daarom ging ik daar nog even naartoe", reageerde hij bij Eleven Sports.

LEES OOK: Deschacht gaat strijd aan met Vormer: "Echt een klootzak"

Club moet een sanctie krijgen voor deze toestanden ...

Meest recent

Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

14
14
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

9
9
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

112
112
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

99
99
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

107
107
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

73
73
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

287
287
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

144
144
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

136
136
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

383
383
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

135
135
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

146
146
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

31
31
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

252
252
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

246
246
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

317
317
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

131
131
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

181
181
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

116
116
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

271
271
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

43
43
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

182
182
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

121
121
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

342
342

Meer sportnieuws