Veldbestorming escaleert: Vormer 'redt' Anderlecht-collega

door
Veldbestorming escaleert: Vormer 'redt' Anderlecht-collega

Club Brugge en RSC Anderlecht sloten zondagavond hun seizoen af met een bilijk gelijkspel: 1-1. Vlak na de topper dreigde de situatie wel even te escaleren. Zo vierde de Brugse achterban het behalen van de landstitel nog eens met een spontane veldbestorming.


Omdat de stewards nog volop bezig waren met het plaatsen van de nodige dranghekken, dreigde het onveilig te worden voor de spelers. Zeker voor die van de bezoekers. De meeste spelers van Paars-Wit snelden dan ook de catacomben in. Maar niet iedereen geraakte even snel weg. Dat was onder meer het geval bij Joshua Zirkzee. Yves Taildeman van La Dernière Heure zag evenwel hoe Ruud Vormer in de bres sprong voor zijn landgenoot.

De aanvoerder van Blauw-Zwart zou de spits van Paars-Wit persoonlijk hebben begeleid naar de spelerstunnel om ervoor te zorgen dat hij heelhuids weggeraakte. Josh Cullen toonde zich dan weer moedig en probeerde zelfs nog de eigen fans te gaan groeten toen de veldbestorming op gang kwam. Hij zou uiteindelijk geholpen zijn door de bestuurder van de spelersbus om weer in de neutrale zone te geraken. "Natuurlijk was het een risico, maar we zijn allemaal mensen. Ik voelde me niet bedreigd", aldus de Ier bij LDH.

PROVOCATIES
Tijdens de veldbestorming toonde een deel van de Brugse fans echter ook hun slechtste kant. In plaats van richting het podium te gaan, vatten zijn post onder het bezoekende vak om de Anderlecht-fans nog wat uit te dagen. Een compleet onnodige actie. Op bepaalde beelden die circuleren op de sociale media is zelfs te zien hoe er schijnbaar met een vuurpijl werd geschoten. Charles De Ketelaere kon dat gedrag maar matig appreciëren. Hij probeerde zelfs persoonlijk om de gemoederen te bedaren. "Ik vond het niet zo leuk dat onze supporters naar de hoek gingen om die van Anderlecht uit te dagen. Daarom ging ik daar nog even naartoe", reageerde hij bij Eleven Sports.

LEES OOK: WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Club moet een sanctie krijgen voor deze toestanden ...

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

19
19
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

44
44
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

67
67
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

23
23
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

115
115
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

52
52
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

107
107
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

59
59
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

107
107
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

27
27
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

138
138
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

546
546
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

166
166
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

444
444
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

84
84
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

472
472
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

132
132
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

136
136
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

273
273
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

804
804
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

223
223

Meer sportnieuws