De Bruyne koning van Engeland: "De dictator van City"

door
De Bruyne koning van Engeland:

Het werd uiteindelijk nog een bloedstollende ontknoping, maar Manchester City heeft dan toch beslag gelegd op de Engelse titel. Voor Kevin De Bruyne was het alweer zijn vierde Premier League-eindzege. En het aandeel van de Rode Duivel in het tweede opeenvolgende kampioenschap was aanzienlijk.


Daags voor de titelclimax werd het belang van De Bruyne nog eens onderstreept. Zo werd hij voor de tweede keer in zijn carrière verkozen tot 'Speler van het Jaar' in de Premier League. Onze landgenoot haalde het voor Mo Salah (Liverpool) en Heung-Min Son (Tottenham), beiden nochtans gedeeld topschutter met 23 goals. En ook in de titelmatch haalde KDB zijn gram. Zo leverde hij op fraaie wijze de assist op het winnende en broodnodige doelpunt van Ilkay Gündogan.

De Engelse pers is dan ook lovend voor het aandeel van De Bruyne in de triomf van City. "Hij was grandioos en dé katalysator in de recentste successen van City", beoordeelde men bij The Daily Mail. Bij Manchester Evening News noemt men zijn winnende doelpunt tegen Chelsea dan weer een sleutelmoment in het behalen van de titel. "Zo schakelde hij een directe concurrent uit én bracht hij rust in de toenemende nervositeit."

DICTATOR
Bij The Telegraph maakte men een beoordeling op van het hele seizoen. Met een score van 9 op 10 is KDB één van de weinige spelers met de hoogste punten. "Hij vatte de campagne aan met enkelproblemen, maar vond uiteindelijk zijn beste vorm weer terug. Hij produceerde assists vanuit onmogelijke hoeken en scoorde zelf ook een pak goals. Hij was de dictator van de aanvalslinie bij City."

LEES OOK: Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

Op zijn positie is KDB de beste ter wereld ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

27
27
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

138
138
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

98
98
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

8
8
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

165
165
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

73
73
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

37
37
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

75
75
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

59
59
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

275
275
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

184
184
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

184
184
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

184
184
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

111
111
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

277
277
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

309
309
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

853
853
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

52
52
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

352
352
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

76
76
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1272
1272
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

423
423
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

146
146
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

168
168
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

399
399

Meer sportnieuws