De Bruyne koning van Engeland: "De dictator van City"

465 stemmen
De Bruyne koning van Engeland:

Het werd uiteindelijk nog een bloedstollende ontknoping, maar Manchester City heeft dan toch beslag gelegd op de Engelse titel. Voor Kevin De Bruyne was het alweer zijn vierde Premier League-eindzege. En het aandeel van de Rode Duivel in het tweede opeenvolgende kampioenschap was aanzienlijk.


Daags voor de titelclimax werd het belang van De Bruyne nog eens onderstreept. Zo werd hij voor de tweede keer in zijn carrière verkozen tot 'Speler van het Jaar' in de Premier League. Onze landgenoot haalde het voor Mo Salah (Liverpool) en Heung-Min Son (Tottenham), beiden nochtans gedeeld topschutter met 23 goals. En ook in de titelmatch haalde KDB zijn gram. Zo leverde hij op fraaie wijze de assist op het winnende en broodnodige doelpunt van Ilkay Gündogan.

De Engelse pers is dan ook lovend voor het aandeel van De Bruyne in de triomf van City. "Hij was grandioos en dé katalysator in de recentste successen van City", beoordeelde men bij The Daily Mail. Bij Manchester Evening News noemt men zijn winnende doelpunt tegen Chelsea dan weer een sleutelmoment in het behalen van de titel. "Zo schakelde hij een directe concurrent uit én bracht hij rust in de toenemende nervositeit."

DICTATOR
Bij The Telegraph maakte men een beoordeling op van het hele seizoen. Met een score van 9 op 10 is KDB één van de weinige spelers met de hoogste punten. "Hij vatte de campagne aan met enkelproblemen, maar vond uiteindelijk zijn beste vorm weer terug. Hij produceerde assists vanuit onmogelijke hoeken en scoorde zelf ook een pak goals. Hij was de dictator van de aanvalslinie bij City."

LEES OOK: 'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Op zijn positie is KDB de beste ter wereld ...

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

26
26
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

59
59
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

111
111
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

346
346
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

140
140
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

52
52
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

282
282
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

80
80
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

310
310
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

301
301
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

494
494
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

312
312
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

776
776
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

428
428
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

887
887
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

685
685
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

327
327
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

140
140
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

857
857
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

130
130
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

48
48
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

261
261
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

573
573
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

213
213
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

183
183

Meer sportnieuws