De Bruyne koning van Engeland: "De dictator van City"

465
De Bruyne koning van Engeland:

Het werd uiteindelijk nog een bloedstollende ontknoping, maar Manchester City heeft dan toch beslag gelegd op de Engelse titel. Voor Kevin De Bruyne was het alweer zijn vierde Premier League-eindzege. En het aandeel van de Rode Duivel in het tweede opeenvolgende kampioenschap was aanzienlijk.


Daags voor de titelclimax werd het belang van De Bruyne nog eens onderstreept. Zo werd hij voor de tweede keer in zijn carrière verkozen tot 'Speler van het Jaar' in de Premier League. Onze landgenoot haalde het voor Mo Salah (Liverpool) en Heung-Min Son (Tottenham), beiden nochtans gedeeld topschutter met 23 goals. En ook in de titelmatch haalde KDB zijn gram. Zo leverde hij op fraaie wijze de assist op het winnende en broodnodige doelpunt van Ilkay Gündogan.

De Engelse pers is dan ook lovend voor het aandeel van De Bruyne in de triomf van City. "Hij was grandioos en dé katalysator in de recentste successen van City", beoordeelde men bij The Daily Mail. Bij Manchester Evening News noemt men zijn winnende doelpunt tegen Chelsea dan weer een sleutelmoment in het behalen van de titel. "Zo schakelde hij een directe concurrent uit én bracht hij rust in de toenemende nervositeit."

DICTATOR
Bij The Telegraph maakte men een beoordeling op van het hele seizoen. Met een score van 9 op 10 is KDB één van de weinige spelers met de hoogste punten. "Hij vatte de campagne aan met enkelproblemen, maar vond uiteindelijk zijn beste vorm weer terug. Hij produceerde assists vanuit onmogelijke hoeken en scoorde zelf ook een pak goals. Hij was de dictator van de aanvalslinie bij City."

LEES OOK: City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

🚀

Op zijn positie is KDB de beste ter wereld ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Bayern richt vizier op PL, Club aast op Spanjaard'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

4
4
Juventus kruist vingers: toekomst Openda al beslist?

Loïs Openda kende een rampjaar bij Juventus en ging afgelopen zomer op huurbasis naar Olympique ...

5
5
Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

Het is duidelijk dat er momenteel weinig reden is voor stress bij AA Gent. De Buffalo's zijn ...

13
13
Domper van Bommel: twee Duivels niet mee naar Italië

De Rode Duivels zullen nog een laatste keer trainen in Tubeke voor de reis naar Italië. In het ...

57
57
Oorlog in Nederland: Van Dijk compleet afgemaakt na ruzie

Xavi werd aangesteld als de nieuwe bondscoach van Oranje. Het zit er echter al meteen zwaar tegen ...

35
35
Opmerkelijke situatie Lommel: "Geen gesprek over contract"

De interlandbreak zal voor veel clubs het moment zijn om een eerste balans op te maken. Bij Lommel ...

10
10
Nieuwe Duivelse gouden generatie? "Voorzichtig zijn"

De Rode Duivels zitten momenteel in een soort tussenperiode. Met Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku ...

44
44
Wisdom Mike verklaart waarom hij Club boven Bayern koos

Club Brugge kende een zeer drukke zomermercato, waarin het verschillende smaakmakers zag vertrekken. ...

114
114
'Perez zet alles op alles: Real klopt Barça voor wonderkind'

Hoewel de transfermarkt momenteel gesloten is, is er toch een absolute titanenstrijd aan de gang. De ...

67
67
Hoefkens onthult: "Daarover grote discussie met Verhaeghe"

De Rode Duivels beginnen vrijdagavond aan hun campagne in de Nations League met een clash in en ...

136
136
Duivels hoeven volgende Franse sterkhouder niet te vrezen

De Rode Duivels krijgen in de komende twee weken meteen enkele zware opdrachten voorgeschoteld in de ...

74
74
Kane hakt knoop door én onthult volgende uitdaging na Bayern

Harry Kane lijkt voorlopig nog lang niet klaar in Europa. De Engelse spits staat op het punt zijn ...

66
66
Ronaldo recht de rug bij Portugal: "Of ik stop als voetballer?"

Cristiano Ronaldo werd ook door Jorge Jesus opgeroepen voor de nationale ploeg. De 41-jarige ...

48
48
Raskin onder de indruk bij de Duivels: “Hij is héél sterk”

Rudi Garcia gaf bij de Rode Duivels een aantal nieuwe spelers kansen. Onder meer Nathan Ngoy en ...

288
288
Van Gucht lokt woede uit: "Hij heeft een extreme drang, ten koste van alles"

Ruben Van Gucht liet in De Verraders een spoor van verbazing en ergernis achter. Zijn creatieve ...

141
141
Caluwé rekent op twee sterkhouders: "Week na week beter"

KV Mechelen is met een 3 op 21 dramatische gestart aan het seizoen. De Maneblussers hopen dat de ...

131
131
‘Vanaken betaalt zware prijs voor recorddeal Club Brugge'

Club Brugge is bereid om bijzonder ver te gaan voor een nieuwe spelmaker. Als die recorddeal er ...

304
304
Verschaeren bij Sampdoria: zo verlopen zijn eerste weken in Italië

Yari Verschaeren verliet afgelopen zomer RSC Anderlecht. Het duurde even vooraleer hij een nieuwe ...

245
245
De Zes van Italië: hoe zijn de Duivels gestart in de Serie A?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië. Een land in grote crisis. Bij de Belgen ...

37
37
Klopp geeft groot signaal: Nations League onder druk

Chapeau Jürgen Klopp. Hij maakte twee selecties van in totaal 44 spelers bekend voor de vier ...

132
132
Club, Anderlecht of Genk: wie is hofleverancier van België?

De Rode Duivels, de beloften, de U19, de U18 en U17 van België spelen de komende dagen ...

149
149
'Versterking Kompany: Bayern lonkt wéér naar Premier League'

Bayern München is opnieuw sterk uit de startblokken geschoten. Desondanks blijft er ook bij Der ...

143
143
Verrassende bondscoach U17: Mignolet geeft tekst en uitleg

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

207
207
Franse revolutie: Zidane zorgt voor drastische veranderingen

Aanstaande vrijdag maakt niet enkel Mark van Bommel zijn grote debuut als bondscoach. Dan staat ook ...

130
130
Meteen miserie bij Duivels: Mark van Bommel 'kansloos'

Italië. Frankrijk. Turkije. En nog eens Frankrijk. Mark van Bommel staat voor een erg pittige ...

501
501

Meer sportnieuws