De Bruyne koning van Engeland: "De dictator van City"

door
De Bruyne koning van Engeland:

Het werd uiteindelijk nog een bloedstollende ontknoping, maar Manchester City heeft dan toch beslag gelegd op de Engelse titel. Voor Kevin De Bruyne was het alweer zijn vierde Premier League-eindzege. En het aandeel van de Rode Duivel in het tweede opeenvolgende kampioenschap was aanzienlijk.


Daags voor de titelclimax werd het belang van De Bruyne nog eens onderstreept. Zo werd hij voor de tweede keer in zijn carrière verkozen tot 'Speler van het Jaar' in de Premier League. Onze landgenoot haalde het voor Mo Salah (Liverpool) en Heung-Min Son (Tottenham), beiden nochtans gedeeld topschutter met 23 goals. En ook in de titelmatch haalde KDB zijn gram. Zo leverde hij op fraaie wijze de assist op het winnende en broodnodige doelpunt van Ilkay Gündogan.

De Engelse pers is dan ook lovend voor het aandeel van De Bruyne in de triomf van City. "Hij was grandioos en dé katalysator in de recentste successen van City", beoordeelde men bij The Daily Mail. Bij Manchester Evening News noemt men zijn winnende doelpunt tegen Chelsea dan weer een sleutelmoment in het behalen van de titel. "Zo schakelde hij een directe concurrent uit én bracht hij rust in de toenemende nervositeit."

DICTATOR
Bij The Telegraph maakte men een beoordeling op van het hele seizoen. Met een score van 9 op 10 is KDB één van de weinige spelers met de hoogste punten. "Hij vatte de campagne aan met enkelproblemen, maar vond uiteindelijk zijn beste vorm weer terug. Hij produceerde assists vanuit onmogelijke hoeken en scoorde zelf ook een pak goals. Hij was de dictator van de aanvalslinie bij City."

LEES OOK: Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Op zijn positie is KDB de beste ter wereld ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

46
46
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

53
53
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

87
87
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

227
227
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

275
275
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

133
133
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

114
114
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

277
277
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

15
15
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

88
88
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

90
90
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

217
217
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

113
113
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

65
65
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

86
86
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

184
184
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

41
41
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

175
175
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

34
34
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

166
166
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

263
263
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

77
77
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

355
355
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

243
243
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

198
198

Meer sportnieuws