De Bruyne koning van Engeland: "De dictator van City"

465 stemmen
De Bruyne koning van Engeland:

Het werd uiteindelijk nog een bloedstollende ontknoping, maar Manchester City heeft dan toch beslag gelegd op de Engelse titel. Voor Kevin De Bruyne was het alweer zijn vierde Premier League-eindzege. En het aandeel van de Rode Duivel in het tweede opeenvolgende kampioenschap was aanzienlijk.


Daags voor de titelclimax werd het belang van De Bruyne nog eens onderstreept. Zo werd hij voor de tweede keer in zijn carrière verkozen tot 'Speler van het Jaar' in de Premier League. Onze landgenoot haalde het voor Mo Salah (Liverpool) en Heung-Min Son (Tottenham), beiden nochtans gedeeld topschutter met 23 goals. En ook in de titelmatch haalde KDB zijn gram. Zo leverde hij op fraaie wijze de assist op het winnende en broodnodige doelpunt van Ilkay Gündogan.

De Engelse pers is dan ook lovend voor het aandeel van De Bruyne in de triomf van City. "Hij was grandioos en dé katalysator in de recentste successen van City", beoordeelde men bij The Daily Mail. Bij Manchester Evening News noemt men zijn winnende doelpunt tegen Chelsea dan weer een sleutelmoment in het behalen van de titel. "Zo schakelde hij een directe concurrent uit én bracht hij rust in de toenemende nervositeit."

DICTATOR
Bij The Telegraph maakte men een beoordeling op van het hele seizoen. Met een score van 9 op 10 is KDB één van de weinige spelers met de hoogste punten. "Hij vatte de campagne aan met enkelproblemen, maar vond uiteindelijk zijn beste vorm weer terug. Hij produceerde assists vanuit onmogelijke hoeken en scoorde zelf ook een pak goals. Hij was de dictator van de aanvalslinie bij City."

LEES OOK: Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

🚀

Op zijn positie is KDB de beste ter wereld ...

Meest recent

Nederlanders trekken pijnlijke Duivels-conclusie: "Altijd bij dit elftal"

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

4
4
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

42
42
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

36
36
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

54
54
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

81
81
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

157
157
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

31
31
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

200
200
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

170
170
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

28
28
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

33
33
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

136
136
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

238
238
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

61
61
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

202
202
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

198
198
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

275
275
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

109
109
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

427
427
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

613
613
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

154
154
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

244
244
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

325
325
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

165
165

Meer sportnieuws