'Anderlecht bibbert: vertrek Kompany plots reëel'

door
'Anderlecht bibbert: vertrek Kompany plots reëel'

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er definitief op, maar in de bestuurskamers kan het echte werk nu pas beginnen. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval, waar andermaal een drukke zomer wordt verwacht. Eerste puntje op de to do-list: de toekomst van coach Vincent Kompany.


Na zondag staat één ding wel al vast. Kompany zal volgend seizoen niet voor de groep staan bij Burnley FC. The Clarets toonden weliswaar concrete interesse, maar enkel op voorwaarde dat het behoud in de Premier League werd gevrijwaard. Maar zondag degradeerde de ploeg op de slotspeeldag alsnog. Maar ondanks het wegvallen van de meest concrete buitenlandse piste, is de toekomst van Kompany bij Paars-Wit allerminst verzekerd.

Waar de trainer zich in het recente verleden telkens sterk maakte dat hij lange termijnplannen heeft bij RSCA, kon hij zondag geen uitsluitsel geven over zijn toekomst. "We zitten de komende dagen samen met de clubleiding om het seizoen te evalueren en de doelstellingen voor volgend seizoen op papier te zetten. We gaan samen kijken wat het beste is voor de club. De werkgever heeft wat mij betreft altijd het laatste woord", verklaarde hij bij Het Laatste Nieuws. Ook de spelersgroep zou bepaalde signalen hebben opgepikt dat een vertrek niet langer uitgesloten is.

PRIJZEN = GELD
Het verschil met eind vorig seizoen is groot, toen werd de toekomst van Kompany op geen enkel moment in vraag gesteld. Intern noch extern. En dat terwijl RSCA toch betere resultaten behaalde in de voorbije jaargang. Dit keer lijkt het er dan ook op dat de trainer zelf mikt op bepaalde garanties. Zo liet hij zondag andermaal verstaan dat er geld nodig is om voor de prijzen mee te doen. De bal ligt dus in het kamp van Wouter Vandenhaute en co. Het worden nog spannende dagen alvorens de vakantie helemaal van start gaat op Neerpede.

LEES OOK: 'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Kompany blijft gewoon bij Anderlecht ...

Meest recent

Vandenbempt in de bres voor Duivel: “Rol als blikopener’

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

3
3
Brusselmans laat fans in shock: Ernstige financiële zorgen

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

10
10
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

40
40
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

198
198
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

108
108
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

64
64
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

195
195
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

237
237
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

113
113
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

369
369
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

225
225
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

507
507
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

64
64
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

76
76
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

408
408
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

85
85
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

112
112
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

160
160
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

52
52
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

160
160
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

221
221
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

453
453
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

227
227
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

38
38
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

519
519

Meer sportnieuws