'Anderlecht bibbert: vertrek Kompany plots reëel'

580 stemmen
'Anderlecht bibbert: vertrek Kompany plots reëel'

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er definitief op, maar in de bestuurskamers kan het echte werk nu pas beginnen. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval, waar andermaal een drukke zomer wordt verwacht. Eerste puntje op de to do-list: de toekomst van coach Vincent Kompany.


Na zondag staat één ding wel al vast. Kompany zal volgend seizoen niet voor de groep staan bij Burnley FC. The Clarets toonden weliswaar concrete interesse, maar enkel op voorwaarde dat het behoud in de Premier League werd gevrijwaard. Maar zondag degradeerde de ploeg op de slotspeeldag alsnog. Maar ondanks het wegvallen van de meest concrete buitenlandse piste, is de toekomst van Kompany bij Paars-Wit allerminst verzekerd.

Waar de trainer zich in het recente verleden telkens sterk maakte dat hij lange termijnplannen heeft bij RSCA, kon hij zondag geen uitsluitsel geven over zijn toekomst. "We zitten de komende dagen samen met de clubleiding om het seizoen te evalueren en de doelstellingen voor volgend seizoen op papier te zetten. We gaan samen kijken wat het beste is voor de club. De werkgever heeft wat mij betreft altijd het laatste woord", verklaarde hij bij Het Laatste Nieuws. Ook de spelersgroep zou bepaalde signalen hebben opgepikt dat een vertrek niet langer uitgesloten is.

PRIJZEN = GELD
Het verschil met eind vorig seizoen is groot, toen werd de toekomst van Kompany op geen enkel moment in vraag gesteld. Intern noch extern. En dat terwijl RSCA toch betere resultaten behaalde in de voorbije jaargang. Dit keer lijkt het er dan ook op dat de trainer zelf mikt op bepaalde garanties. Zo liet hij zondag andermaal verstaan dat er geld nodig is om voor de prijzen mee te doen. De bal ligt dus in het kamp van Wouter Vandenhaute en co. Het worden nog spannende dagen alvorens de vakantie helemaal van start gaat op Neerpede.

LEES OOK: 'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Kompany blijft gewoon bij Anderlecht ...

Meest recent

Opmerkelijke naam solliciteerde tevergeefs bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

0
0
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

27
27
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

37
37
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

81
81
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

93
93
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

105
105
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

365
365
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

124
124
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

99
99
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

311
311
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

231
231
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

77
77
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

544
544
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

202
202
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

159
159
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

473
473
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

222
222
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

336
336
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

434
434
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

815
815
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

317
317
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3812
3812
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

98
98
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

156
156

Meer sportnieuws