'Anderlecht bibbert: vertrek Kompany plots reëel'

door
'Anderlecht bibbert: vertrek Kompany plots reëel'

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er definitief op, maar in de bestuurskamers kan het echte werk nu pas beginnen. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval, waar andermaal een drukke zomer wordt verwacht. Eerste puntje op de to do-list: de toekomst van coach Vincent Kompany.


Na zondag staat één ding wel al vast. Kompany zal volgend seizoen niet voor de groep staan bij Burnley FC. The Clarets toonden weliswaar concrete interesse, maar enkel op voorwaarde dat het behoud in de Premier League werd gevrijwaard. Maar zondag degradeerde de ploeg op de slotspeeldag alsnog. Maar ondanks het wegvallen van de meest concrete buitenlandse piste, is de toekomst van Kompany bij Paars-Wit allerminst verzekerd.

Waar de trainer zich in het recente verleden telkens sterk maakte dat hij lange termijnplannen heeft bij RSCA, kon hij zondag geen uitsluitsel geven over zijn toekomst. "We zitten de komende dagen samen met de clubleiding om het seizoen te evalueren en de doelstellingen voor volgend seizoen op papier te zetten. We gaan samen kijken wat het beste is voor de club. De werkgever heeft wat mij betreft altijd het laatste woord", verklaarde hij bij Het Laatste Nieuws. Ook de spelersgroep zou bepaalde signalen hebben opgepikt dat een vertrek niet langer uitgesloten is.

PRIJZEN = GELD
Het verschil met eind vorig seizoen is groot, toen werd de toekomst van Kompany op geen enkel moment in vraag gesteld. Intern noch extern. En dat terwijl RSCA toch betere resultaten behaalde in de voorbije jaargang. Dit keer lijkt het er dan ook op dat de trainer zelf mikt op bepaalde garanties. Zo liet hij zondag andermaal verstaan dat er geld nodig is om voor de prijzen mee te doen. De bal ligt dus in het kamp van Wouter Vandenhaute en co. Het worden nog spannende dagen alvorens de vakantie helemaal van start gaat op Neerpede.

LEES OOK: Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

Kompany blijft gewoon bij Anderlecht ...

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

30
30
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

47
47
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

90
90
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

93
93
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

71
71
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

39
39
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

207
207
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

321
321
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

75
75
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

505
505
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

266
266
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

103
103
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

118
118
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

392
392
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

94
94
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

329
329
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

800
800
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

45
45
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

298
298
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

59
59
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

295
295
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

87
87
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

284
284
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

43
43
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

96
96

Meer sportnieuws