'Anderlecht bibbert: vertrek Kompany plots reëel'

580 stemmen
'Anderlecht bibbert: vertrek Kompany plots reëel'

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er definitief op, maar in de bestuurskamers kan het echte werk nu pas beginnen. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval, waar andermaal een drukke zomer wordt verwacht. Eerste puntje op de to do-list: de toekomst van coach Vincent Kompany.


Na zondag staat één ding wel al vast. Kompany zal volgend seizoen niet voor de groep staan bij Burnley FC. The Clarets toonden weliswaar concrete interesse, maar enkel op voorwaarde dat het behoud in de Premier League werd gevrijwaard. Maar zondag degradeerde de ploeg op de slotspeeldag alsnog. Maar ondanks het wegvallen van de meest concrete buitenlandse piste, is de toekomst van Kompany bij Paars-Wit allerminst verzekerd.

Waar de trainer zich in het recente verleden telkens sterk maakte dat hij lange termijnplannen heeft bij RSCA, kon hij zondag geen uitsluitsel geven over zijn toekomst. "We zitten de komende dagen samen met de clubleiding om het seizoen te evalueren en de doelstellingen voor volgend seizoen op papier te zetten. We gaan samen kijken wat het beste is voor de club. De werkgever heeft wat mij betreft altijd het laatste woord", verklaarde hij bij Het Laatste Nieuws. Ook de spelersgroep zou bepaalde signalen hebben opgepikt dat een vertrek niet langer uitgesloten is.

PRIJZEN = GELD
Het verschil met eind vorig seizoen is groot, toen werd de toekomst van Kompany op geen enkel moment in vraag gesteld. Intern noch extern. En dat terwijl RSCA toch betere resultaten behaalde in de voorbije jaargang. Dit keer lijkt het er dan ook op dat de trainer zelf mikt op bepaalde garanties. Zo liet hij zondag andermaal verstaan dat er geld nodig is om voor de prijzen mee te doen. De bal ligt dus in het kamp van Wouter Vandenhaute en co. Het worden nog spannende dagen alvorens de vakantie helemaal van start gaat op Neerpede.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Kompany blijft gewoon bij Anderlecht ...

Meest recent

Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

3
3
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

60
60
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

50
50
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

80
80
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

68
68
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

27
27
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

52
52
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

77
77
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

63
63
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

146
146
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

281
281
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

957
957
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

217
217
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

213
213
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

113
113
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

303
303
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

115
115
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

594
594
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

618
618
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

442
442
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1051
1051
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

249
249
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

495
495
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws