Clement en Monaco geven in slotseconden CL-ticket weg

door
Clement en Monaco geven in slotseconden CL-ticket weg

De slotspeeldag in de Ligue 1 heeft nog heel wat spektakel opgeleverd in de strijd om de Europese tickets en het behoud. Het AS Monaco van Philippe Clement leek op weg om zich te plaatsen voor de groepsfase van de Champions League, maar gaf in Lens in de slotseconden nog een tiende zege op rij weg. Daardoor is het Marseille dat meteen naar het kampioenenbal mag. Onderin het klassement is het FC Metz van Didier Lamkel Zé veroordeeld tot degradatie na een bolwassing in het Parc des Princes.


Voor Clement en zijn Monegasken was de opdracht duidelijk: winnen en de Champions League was sowieso binnen. Maar na een halfuur was het Lens dat op voorsprong kwam via Frankowski. Badiashile bracht Monaco slechts vier minuten later wel weer langszij en na de 1-2 van Ben Yedder leek het sprookje van Clement een happy end te gaan krijgen. Tot in minuut 96 Ganago nog voor 2-2 zorgde.

Daardoor moest Monaco hopen op een misstap van Olympique Marseille, maar dat liet geen steek vallen. Matz Sels kreeg met Strasbourg vier doelpunten om de oren in het Stade Vélodrome. Daardoor mag Marseille naar de groepsfase van het kampioenenbal, Monaco moet de voorrondes zien te overleven. Nice en Rennes wisten de laatste Europese tickets te bemachtigen.

MAGISCHE MBAPPE
Onderin het klassement zakt FC Metz naar de Ligue 2. Het kreeg een 5-0 om de oren van kampioen PSG, waar Kylian Mbappé zijn contractverlenging vierde met een hattrick.  Ook Neymar, met zijn 100ste goal voor PSG, en Angel Di Maria, in zijn laatste match voor de club, waren nog aan het feest. Doordat Saint-Etienne ging gelijkspelen in Nantes, passeren zij Metz nog en dwingen barrages af.

LEES OOK: Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Zal Monaco de groepsfase nog halen?

Meest recent

Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

5
5
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

9
9
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

97
97
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

36
36
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

76
76
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

145
145
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

43
43
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

49
49
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

17
17
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

50
50
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

73
73
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

133
133
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

288
288
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

93
93
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

94
94
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

89
89
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

105
105
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

122
122
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

93
93
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

117
117
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

268
268
'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

162
162
Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

172
172

Meer sportnieuws