Clement en Monaco geven in slotseconden CL-ticket weg

door
Clement en Monaco geven in slotseconden CL-ticket weg

De slotspeeldag in de Ligue 1 heeft nog heel wat spektakel opgeleverd in de strijd om de Europese tickets en het behoud. Het AS Monaco van Philippe Clement leek op weg om zich te plaatsen voor de groepsfase van de Champions League, maar gaf in Lens in de slotseconden nog een tiende zege op rij weg. Daardoor is het Marseille dat meteen naar het kampioenenbal mag. Onderin het klassement is het FC Metz van Didier Lamkel Zé veroordeeld tot degradatie na een bolwassing in het Parc des Princes.


Voor Clement en zijn Monegasken was de opdracht duidelijk: winnen en de Champions League was sowieso binnen. Maar na een halfuur was het Lens dat op voorsprong kwam via Frankowski. Badiashile bracht Monaco slechts vier minuten later wel weer langszij en na de 1-2 van Ben Yedder leek het sprookje van Clement een happy end te gaan krijgen. Tot in minuut 96 Ganago nog voor 2-2 zorgde.

Daardoor moest Monaco hopen op een misstap van Olympique Marseille, maar dat liet geen steek vallen. Matz Sels kreeg met Strasbourg vier doelpunten om de oren in het Stade Vélodrome. Daardoor mag Marseille naar de groepsfase van het kampioenenbal, Monaco moet de voorrondes zien te overleven. Nice en Rennes wisten de laatste Europese tickets te bemachtigen.

MAGISCHE MBAPPE
Onderin het klassement zakt FC Metz naar de Ligue 2. Het kreeg een 5-0 om de oren van kampioen PSG, waar Kylian Mbappé zijn contractverlenging vierde met een hattrick.  Ook Neymar, met zijn 100ste goal voor PSG, en Angel Di Maria, in zijn laatste match voor de club, waren nog aan het feest. Doordat Saint-Etienne ging gelijkspelen in Nantes, passeren zij Metz nog en dwingen barrages af.

LEES OOK: Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Zal Monaco de groepsfase nog halen?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

56
56
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

25
25
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

29
29
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

98
98
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

64
64
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

18
18
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

164
164
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

200
200
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

50
50
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

114
114
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

364
364
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

270
270
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

217
217
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

86
86
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

78
78
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

211
211
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

107
107
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

86
86
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

137
137
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

414
414
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

42
42
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

170
170

Meer sportnieuws