Clement en Monaco geven in slotseconden CL-ticket weg

door
Clement en Monaco geven in slotseconden CL-ticket weg

De slotspeeldag in de Ligue 1 heeft nog heel wat spektakel opgeleverd in de strijd om de Europese tickets en het behoud. Het AS Monaco van Philippe Clement leek op weg om zich te plaatsen voor de groepsfase van de Champions League, maar gaf in Lens in de slotseconden nog een tiende zege op rij weg. Daardoor is het Marseille dat meteen naar het kampioenenbal mag. Onderin het klassement is het FC Metz van Didier Lamkel Zé veroordeeld tot degradatie na een bolwassing in het Parc des Princes.


Voor Clement en zijn Monegasken was de opdracht duidelijk: winnen en de Champions League was sowieso binnen. Maar na een halfuur was het Lens dat op voorsprong kwam via Frankowski. Badiashile bracht Monaco slechts vier minuten later wel weer langszij en na de 1-2 van Ben Yedder leek het sprookje van Clement een happy end te gaan krijgen. Tot in minuut 96 Ganago nog voor 2-2 zorgde.

Daardoor moest Monaco hopen op een misstap van Olympique Marseille, maar dat liet geen steek vallen. Matz Sels kreeg met Strasbourg vier doelpunten om de oren in het Stade Vélodrome. Daardoor mag Marseille naar de groepsfase van het kampioenenbal, Monaco moet de voorrondes zien te overleven. Nice en Rennes wisten de laatste Europese tickets te bemachtigen.

MAGISCHE MBAPPE
Onderin het klassement zakt FC Metz naar de Ligue 2. Het kreeg een 5-0 om de oren van kampioen PSG, waar Kylian Mbappé zijn contractverlenging vierde met een hattrick.  Ook Neymar, met zijn 100ste goal voor PSG, en Angel Di Maria, in zijn laatste match voor de club, waren nog aan het feest. Doordat Saint-Etienne ging gelijkspelen in Nantes, passeren zij Metz nog en dwingen barrages af.

LEES OOK: Jonge Duivel: "Geruchten over Anderlecht gehoord, maar..."

Zal Monaco de groepsfase nog halen?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

114
114
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

131
131
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

31
31
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

145
145
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

223
223
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

275
275
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

543
543
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

105
105
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

481
481
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

569
569
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

175
175
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

67
67
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

176
176
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

75
75
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

89
89
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

247
247
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

689
689
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

197
197
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

314
314
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

155
155
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

46
46
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

127
127

Meer sportnieuws