Clement en Monaco geven in slotseconden CL-ticket weg

door
Clement en Monaco geven in slotseconden CL-ticket weg

De slotspeeldag in de Ligue 1 heeft nog heel wat spektakel opgeleverd in de strijd om de Europese tickets en het behoud. Het AS Monaco van Philippe Clement leek op weg om zich te plaatsen voor de groepsfase van de Champions League, maar gaf in Lens in de slotseconden nog een tiende zege op rij weg. Daardoor is het Marseille dat meteen naar het kampioenenbal mag. Onderin het klassement is het FC Metz van Didier Lamkel Zé veroordeeld tot degradatie na een bolwassing in het Parc des Princes.


Voor Clement en zijn Monegasken was de opdracht duidelijk: winnen en de Champions League was sowieso binnen. Maar na een halfuur was het Lens dat op voorsprong kwam via Frankowski. Badiashile bracht Monaco slechts vier minuten later wel weer langszij en na de 1-2 van Ben Yedder leek het sprookje van Clement een happy end te gaan krijgen. Tot in minuut 96 Ganago nog voor 2-2 zorgde.

Daardoor moest Monaco hopen op een misstap van Olympique Marseille, maar dat liet geen steek vallen. Matz Sels kreeg met Strasbourg vier doelpunten om de oren in het Stade Vélodrome. Daardoor mag Marseille naar de groepsfase van het kampioenenbal, Monaco moet de voorrondes zien te overleven. Nice en Rennes wisten de laatste Europese tickets te bemachtigen.

MAGISCHE MBAPPE
Onderin het klassement zakt FC Metz naar de Ligue 2. Het kreeg een 5-0 om de oren van kampioen PSG, waar Kylian Mbappé zijn contractverlenging vierde met een hattrick.  Ook Neymar, met zijn 100ste goal voor PSG, en Angel Di Maria, in zijn laatste match voor de club, waren nog aan het feest. Doordat Saint-Etienne ging gelijkspelen in Nantes, passeren zij Metz nog en dwingen barrages af.

LEES OOK: 'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Zal Monaco de groepsfase nog halen?

Meest recent

Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

8
8
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

32
32
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

20
20
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

16
16
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

39
39
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

28
28
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

44
44
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

59
59
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

60
60
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

140
140
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

475
475
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

135
135
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

199
199
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

245
245
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

180
180
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

448
448
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

257
257
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

150
150
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

691
691
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

152
152
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

50
50
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

53
53

Meer sportnieuws