Clement en Monaco geven in slotseconden CL-ticket weg

door
Clement en Monaco geven in slotseconden CL-ticket weg

De slotspeeldag in de Ligue 1 heeft nog heel wat spektakel opgeleverd in de strijd om de Europese tickets en het behoud. Het AS Monaco van Philippe Clement leek op weg om zich te plaatsen voor de groepsfase van de Champions League, maar gaf in Lens in de slotseconden nog een tiende zege op rij weg. Daardoor is het Marseille dat meteen naar het kampioenenbal mag. Onderin het klassement is het FC Metz van Didier Lamkel Zé veroordeeld tot degradatie na een bolwassing in het Parc des Princes.


Voor Clement en zijn Monegasken was de opdracht duidelijk: winnen en de Champions League was sowieso binnen. Maar na een halfuur was het Lens dat op voorsprong kwam via Frankowski. Badiashile bracht Monaco slechts vier minuten later wel weer langszij en na de 1-2 van Ben Yedder leek het sprookje van Clement een happy end te gaan krijgen. Tot in minuut 96 Ganago nog voor 2-2 zorgde.

Daardoor moest Monaco hopen op een misstap van Olympique Marseille, maar dat liet geen steek vallen. Matz Sels kreeg met Strasbourg vier doelpunten om de oren in het Stade Vélodrome. Daardoor mag Marseille naar de groepsfase van het kampioenenbal, Monaco moet de voorrondes zien te overleven. Nice en Rennes wisten de laatste Europese tickets te bemachtigen.

MAGISCHE MBAPPE
Onderin het klassement zakt FC Metz naar de Ligue 2. Het kreeg een 5-0 om de oren van kampioen PSG, waar Kylian Mbappé zijn contractverlenging vierde met een hattrick.  Ook Neymar, met zijn 100ste goal voor PSG, en Angel Di Maria, in zijn laatste match voor de club, waren nog aan het feest. Doordat Saint-Etienne ging gelijkspelen in Nantes, passeren zij Metz nog en dwingen barrages af.

LEES OOK: Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Zal Monaco de groepsfase nog halen?

Meest recent

Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

10
10
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

213
213
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

42
42
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

155
155
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

222
222
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

404
404
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

621
621
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

513
513
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

276
276
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

139
139
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

248
248
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

453
453
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

42
42
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

293
293
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

165
165
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

234
234
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

339
339
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

679
679
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

205
205
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

364
364
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2225
2225
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

259
259
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

352
352
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

666
666
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

191
191

Meer sportnieuws