La Liga stapt naar UEFA na 'schandalige' Mbappé-deal

door
La Liga stapt naar UEFA na 'schandalige' Mbappé-deal

De saga rond Kylian Mbappé en zijn toekomst kende zaterdag een zinderende ontknoping, want Paris Saint-Germain maakte voor zijn wedstrijd tegen FC Metz in het Parc des Princes officieel bekend dat de 23-jarige ster een nieuw contract tot 2025 getekend heeft. De cijfertjes daarin werden niet officieel bekendgemaakt, maar volgens de geruchtenmolen gaat de spits de komende jaren honderden miljoenen opstrijken.


Dat zet vooral in Spanje heel wat kwaad bloed. Dat hoeft niet te verwonderen, want bij Real Madrid verheugden ze zich al een jaar op de transfervrije intrede van Mbappé en dachten ze dat er niets meer fout kon lopen. Dat hij nu alsnog bij PSG blijft, zorgt uiteraard voor heel wat frustratie bij fans, maar ook bij La Liga. Het begon allemaal met een zware uithaal van baas Javier Tebas.

"Het is een belediging voor het voetbal dat PSG nu Mbappé gaat verlengen met enorme geldsommen, nadat ze de voorbije jaren verliezen van 700 miljoen euro lieten noteren en al een loonmassa van meer dan 600 miljoen euro hebben", hield hij zich niet in op Twitter. "Al-Khelaïfi (voorzitter van PSG, nvdr) is even gevaarlijk als de Super League."

KLACHT
Het blijft echter niet bij straffe woorden, want even later kondigde La Liga aan dat het klacht zal neerleggen tegen PSG bij de UEFA én de Franse en Europese autoriteiten. Ze verwijten de Parijzenaars de regels van de Financial Fair Play niet te respecteren en zo de integriteit en balans van het Europese voetballandschap in gevaar te brengen. Het wordt dus uitkijken of de Spaanse frustratie nog gevolgen zal kennen voor PSG.


LEES OOK: Pocognoli jubelt na enorme stunt: Pogba boven water

Hebben ze een punt of gewoon slechte verliezers?

Meest recent

'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

4
4
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

8
8
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

38
38
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

86
86
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

88
88
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

87
87
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

48
48
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

173
173
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

531
531
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

94
94
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

62
62
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

78
78
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

264
264
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

164
164
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

173
173
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

55
55
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

242
242
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

59
59
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

115
115
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

585
585
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

223
223
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

139
139
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

298
298
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

513
513

Meer sportnieuws