La Liga stapt naar UEFA na 'schandalige' Mbappé-deal

469 stemmen
La Liga stapt naar UEFA na 'schandalige' Mbappé-deal

De saga rond Kylian Mbappé en zijn toekomst kende zaterdag een zinderende ontknoping, want Paris Saint-Germain maakte voor zijn wedstrijd tegen FC Metz in het Parc des Princes officieel bekend dat de 23-jarige ster een nieuw contract tot 2025 getekend heeft. De cijfertjes daarin werden niet officieel bekendgemaakt, maar volgens de geruchtenmolen gaat de spits de komende jaren honderden miljoenen opstrijken.


Dat zet vooral in Spanje heel wat kwaad bloed. Dat hoeft niet te verwonderen, want bij Real Madrid verheugden ze zich al een jaar op de transfervrije intrede van Mbappé en dachten ze dat er niets meer fout kon lopen. Dat hij nu alsnog bij PSG blijft, zorgt uiteraard voor heel wat frustratie bij fans, maar ook bij La Liga. Het begon allemaal met een zware uithaal van baas Javier Tebas.

"Het is een belediging voor het voetbal dat PSG nu Mbappé gaat verlengen met enorme geldsommen, nadat ze de voorbije jaren verliezen van 700 miljoen euro lieten noteren en al een loonmassa van meer dan 600 miljoen euro hebben", hield hij zich niet in op Twitter. "Al-Khelaïfi (voorzitter van PSG, nvdr) is even gevaarlijk als de Super League."

KLACHT
Het blijft echter niet bij straffe woorden, want even later kondigde La Liga aan dat het klacht zal neerleggen tegen PSG bij de UEFA én de Franse en Europese autoriteiten. Ze verwijten de Parijzenaars de regels van de Financial Fair Play niet te respecteren en zo de integriteit en balans van het Europese voetballandschap in gevaar te brengen. Het wordt dus uitkijken of de Spaanse frustratie nog gevolgen zal kennen voor PSG.


LEES OOK: ‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Hebben ze een punt of gewoon slechte verliezers?

Meest recent

'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

55
55
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

40
40
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

46
46
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

167
167
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

64
64
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

22
22
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

51
51
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

130
130
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

264
264
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

27
27
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

183
183
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

34
34
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

356
356
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

486
486
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

385
385
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

705
705
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

259
259
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

366
366
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

178
178
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

602
602
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

660
660
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

461
461
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

698
698
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

136
136

Meer sportnieuws