La Liga stapt naar UEFA na 'schandalige' Mbappé-deal

door
La Liga stapt naar UEFA na 'schandalige' Mbappé-deal

De saga rond Kylian Mbappé en zijn toekomst kende zaterdag een zinderende ontknoping, want Paris Saint-Germain maakte voor zijn wedstrijd tegen FC Metz in het Parc des Princes officieel bekend dat de 23-jarige ster een nieuw contract tot 2025 getekend heeft. De cijfertjes daarin werden niet officieel bekendgemaakt, maar volgens de geruchtenmolen gaat de spits de komende jaren honderden miljoenen opstrijken.


Dat zet vooral in Spanje heel wat kwaad bloed. Dat hoeft niet te verwonderen, want bij Real Madrid verheugden ze zich al een jaar op de transfervrije intrede van Mbappé en dachten ze dat er niets meer fout kon lopen. Dat hij nu alsnog bij PSG blijft, zorgt uiteraard voor heel wat frustratie bij fans, maar ook bij La Liga. Het begon allemaal met een zware uithaal van baas Javier Tebas.

"Het is een belediging voor het voetbal dat PSG nu Mbappé gaat verlengen met enorme geldsommen, nadat ze de voorbije jaren verliezen van 700 miljoen euro lieten noteren en al een loonmassa van meer dan 600 miljoen euro hebben", hield hij zich niet in op Twitter. "Al-Khelaïfi (voorzitter van PSG, nvdr) is even gevaarlijk als de Super League."

KLACHT
Het blijft echter niet bij straffe woorden, want even later kondigde La Liga aan dat het klacht zal neerleggen tegen PSG bij de UEFA én de Franse en Europese autoriteiten. Ze verwijten de Parijzenaars de regels van de Financial Fair Play niet te respecteren en zo de integriteit en balans van het Europese voetballandschap in gevaar te brengen. Het wordt dus uitkijken of de Spaanse frustratie nog gevolgen zal kennen voor PSG.


Hebben ze een punt of gewoon slechte verliezers?

Meest recent

'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

17
17
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

25
25
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

18
18
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

122
122
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

103
103
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

399
399
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

50
50
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

114
114
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

340
340
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

282
282
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

161
161
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

157
157
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

135
135
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

98
98
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

432
432
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

87
87
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

344
344
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

138
138
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

855
855
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

451
451
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

130
130
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

565
565
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

737
737
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1067
1067

Meer sportnieuws