Vanaken: "Hij heeft kwaliteiten bij Club om titularis te zijn"

239 stemmen
Vanaken:

Terwijl het merendeel van de spelersgroep vanaf komende week met een welverdiende vakantie kan vertrekken, staat het bestuur van Club Brugge voor enkele drukke weken. Allereerst zal een opvolger voor coach Alfred Schreuder aangesteld moeten worden. Vervolgens kan het sleutelwerk aan de spelersselectie beginnen.


Sowieso zal de landskampioen de nodige versterking aantrekken, maar ook aan uitgaande zijde zal er één en ander bewegen. Verschillende overbodige spelers mogen beschikken, terwijl enkele sterkhouders mikken op een stap hogerop. Daarnaast staat nog een vraagteken achter bepaalde namen. Achter Jack Hendry bijvoorbeeld. De Schotse verdediger begon sterk aan zijn eerste seizoen bij Blauw-Zwart, maar belandde in de voorbije maanden op de achtergrond.

Om zijn kansen bij de nationale ploeg te vrijwaren wil Hendry echter voldoende speelminuten blijven maken. Indien zijn situatie niet verandert, lijkt een vroegtijdig vertrek dan ook niet uitgesloten. Nochtans is ploegmaat Hans Vanaken ervan overtuigd dat hij heeft wat nodig is om het te maken bij Club. "Elke speler die niet speelt niet tevreden. Zeker als je van jezelf vindt dat je de daar wel de kwaliteiten voor hebt. En ik vind ook dat Jack de kwaliteiten heeft om bij Club titularis te zijn", klonk het bij Eleven Insiders.

LOGISCHE KEUZE
Mogelijk vormt de trainerswissel een oplossing voor Hendry. Het was namelijk onder Alfred Schreuder dat hij aan de kant werd geschoven. Al vond Vanaken dat geen onlogische zet van de Nederlander. "Schreuder heeft op een bepaald moment gekozen voor Stanley Nsoki, Brandon Mechele en Clinton Mata. We kregen vervolgens amper tegengoals binnen en wonnen bijna alles, dan is er ook geen reden om dat te veranderen", aldus de spelmaker.

LEES OOK: Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Hendry verdient komend seizoen weer een vaste basisplaats ...

Meest recent

'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

74
74
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

45
45
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

34
34
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

79
79
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

43
43
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

84
84
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

200
200
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

202
202
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

128
128
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

301
301
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

454
454
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

306
306
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

136
136
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

76
76
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

349
349
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

407
407
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

281
281
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

217
217
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

395
395
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

350
350
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

96
96
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

327
327
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

342
342
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

570
570
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

414
414

Meer sportnieuws