Vanaken: "Hij heeft kwaliteiten bij Club om titularis te zijn"

door
Vanaken:

Terwijl het merendeel van de spelersgroep vanaf komende week met een welverdiende vakantie kan vertrekken, staat het bestuur van Club Brugge voor enkele drukke weken. Allereerst zal een opvolger voor coach Alfred Schreuder aangesteld moeten worden. Vervolgens kan het sleutelwerk aan de spelersselectie beginnen.


Sowieso zal de landskampioen de nodige versterking aantrekken, maar ook aan uitgaande zijde zal er één en ander bewegen. Verschillende overbodige spelers mogen beschikken, terwijl enkele sterkhouders mikken op een stap hogerop. Daarnaast staat nog een vraagteken achter bepaalde namen. Achter Jack Hendry bijvoorbeeld. De Schotse verdediger begon sterk aan zijn eerste seizoen bij Blauw-Zwart, maar belandde in de voorbije maanden op de achtergrond.

Om zijn kansen bij de nationale ploeg te vrijwaren wil Hendry echter voldoende speelminuten blijven maken. Indien zijn situatie niet verandert, lijkt een vroegtijdig vertrek dan ook niet uitgesloten. Nochtans is ploegmaat Hans Vanaken ervan overtuigd dat hij heeft wat nodig is om het te maken bij Club. "Elke speler die niet speelt niet tevreden. Zeker als je van jezelf vindt dat je de daar wel de kwaliteiten voor hebt. En ik vind ook dat Jack de kwaliteiten heeft om bij Club titularis te zijn", klonk het bij Eleven Insiders.

LOGISCHE KEUZE
Mogelijk vormt de trainerswissel een oplossing voor Hendry. Het was namelijk onder Alfred Schreuder dat hij aan de kant werd geschoven. Al vond Vanaken dat geen onlogische zet van de Nederlander. "Schreuder heeft op een bepaald moment gekozen voor Stanley Nsoki, Brandon Mechele en Clinton Mata. We kregen vervolgens amper tegengoals binnen en wonnen bijna alles, dan is er ook geen reden om dat te veranderen", aldus de spelmaker.

LEES OOK: Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Hendry verdient komend seizoen weer een vaste basisplaats ...

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

11
11
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

57
57
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

111
111
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

26
26
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

153
153
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

88
88
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

93
93
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

73
73
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

171
171
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

70
70
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

132
132
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1152
1152
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

64
64
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

75
75
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

503
503
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

231
231
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

121
121
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

152
152
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

137
137
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1049
1049
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

130
130
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

61
61
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

386
386
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

882
882

Meer sportnieuws