Antwerp levert eerste kanshebber 'Profvoetballer v/h Jaar

205 stemmen
Antwerp levert eerste kanshebber 'Profvoetballer v/h Jaar

De prijzen en Europese tickets in de Jupiler Pro League zijn inmiddels al verdeeld en komend weekend wordt ook de laatste speeldag van de Play-Offs afgewerkt. Vervolgens zijn de internationale ploegen aan zet. Maar eerst is het tijd om de protagonisten van de voorbije maanden nog eens in de bloemetjes te zetten.


Het einde van het seizoen in het clubvoetbal is traditioneel een periode waarin ook heel wat individuele prijzen worden uitgereikt. Tarik Tissoudali van AA Gent, werd donderdag bijvoorbeeld bekroond met de 'Ebbenhouten Schoen' als beste profspeler van Afrikaanse origine op de Belgische velden. Aanstaande maandag worden dan weer de officiële Pro League-awards uitgedeeld.

Dan komen we onder meer te weten wie aan de haal gaat met de trofee van 'Trainer van het Jaar' of 'Belofte van het Jaar'. Maar de hoofdprijs is natuurlijk die voor 'Speler van het Jaar', vroeger bekend als 'Profvoetballer van het Jaar'. Inmiddels is de Pro League ook al begonnen met de bekendmaking van de resterende genomineerden.

STERKE BUTEZ
Donderdagavond werd alvast de eerste kandidaat onthuld. En dat is niemand minder dan Antwerp-sluitstuk Jean Butez. De Great Old speelde nochtans geen groots seizoen en eindigde zelfs een plekje lager dan in de vorige jaargang. Maar Butez was veruit de meest constante speler en hield zijn ploeg meermaals recht met enkele knappe reddingen. Daarvoor wordt hij nu dus beloond met een plekje bij de laatste tien kanshebbers voor 'Speler van het Jaar'. Vrijdag worden de andere kanshebbers onthuld.

LEES OOK: Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
441

Butez was dit seizoen de beste doelman in de JPL ...

Meest recent

België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

12
12
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

38
38
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

125
125
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

53
53
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

21
21
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

47
47
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

116
116
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

242
242
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

26
26
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

177
177
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

32
32
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

348
348
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

475
475
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

382
382
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

690
690
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

251
251
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

361
361
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

175
175
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

592
592
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

651
651
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

452
452
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

691
691
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

136
136
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

270
270

Meer sportnieuws