Antwerp levert eerste kanshebber 'Profvoetballer v/h Jaar

door
Antwerp levert eerste kanshebber 'Profvoetballer v/h Jaar

De prijzen en Europese tickets in de Jupiler Pro League zijn inmiddels al verdeeld en komend weekend wordt ook de laatste speeldag van de Play-Offs afgewerkt. Vervolgens zijn de internationale ploegen aan zet. Maar eerst is het tijd om de protagonisten van de voorbije maanden nog eens in de bloemetjes te zetten.


Het einde van het seizoen in het clubvoetbal is traditioneel een periode waarin ook heel wat individuele prijzen worden uitgereikt. Tarik Tissoudali van AA Gent, werd donderdag bijvoorbeeld bekroond met de 'Ebbenhouten Schoen' als beste profspeler van Afrikaanse origine op de Belgische velden. Aanstaande maandag worden dan weer de officiële Pro League-awards uitgedeeld.

Dan komen we onder meer te weten wie aan de haal gaat met de trofee van 'Trainer van het Jaar' of 'Belofte van het Jaar'. Maar de hoofdprijs is natuurlijk die voor 'Speler van het Jaar', vroeger bekend als 'Profvoetballer van het Jaar'. Inmiddels is de Pro League ook al begonnen met de bekendmaking van de resterende genomineerden.

STERKE BUTEZ
Donderdagavond werd alvast de eerste kandidaat onthuld. En dat is niemand minder dan Antwerp-sluitstuk Jean Butez. De Great Old speelde nochtans geen groots seizoen en eindigde zelfs een plekje lager dan in de vorige jaargang. Maar Butez was veruit de meest constante speler en hield zijn ploeg meermaals recht met enkele knappe reddingen. Daarvoor wordt hij nu dus beloond met een plekje bij de laatste tien kanshebbers voor 'Speler van het Jaar'. Vrijdag worden de andere kanshebbers onthuld.

LEES OOK: Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Butez was dit seizoen de beste doelman in de JPL ...

Meest recent

'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

82
82
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

29
29
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

180
180
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

61
61
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

123
123
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

108
108
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

14
14
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

95
95
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

286
286
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

114
114
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

505
505
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

172
172
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

177
177
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

208
208
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

127
127
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

303
303
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

198
198
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

245
245
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

360
360
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

252
252
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

427
427
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

181
181
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

194
194
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

119
119
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

257
257

Meer sportnieuws