Antwerp levert eerste kanshebber 'Profvoetballer v/h Jaar

door
Antwerp levert eerste kanshebber 'Profvoetballer v/h Jaar

De prijzen en Europese tickets in de Jupiler Pro League zijn inmiddels al verdeeld en komend weekend wordt ook de laatste speeldag van de Play-Offs afgewerkt. Vervolgens zijn de internationale ploegen aan zet. Maar eerst is het tijd om de protagonisten van de voorbije maanden nog eens in de bloemetjes te zetten.


Het einde van het seizoen in het clubvoetbal is traditioneel een periode waarin ook heel wat individuele prijzen worden uitgereikt. Tarik Tissoudali van AA Gent, werd donderdag bijvoorbeeld bekroond met de 'Ebbenhouten Schoen' als beste profspeler van Afrikaanse origine op de Belgische velden. Aanstaande maandag worden dan weer de officiële Pro League-awards uitgedeeld.

Dan komen we onder meer te weten wie aan de haal gaat met de trofee van 'Trainer van het Jaar' of 'Belofte van het Jaar'. Maar de hoofdprijs is natuurlijk die voor 'Speler van het Jaar', vroeger bekend als 'Profvoetballer van het Jaar'. Inmiddels is de Pro League ook al begonnen met de bekendmaking van de resterende genomineerden.

STERKE BUTEZ
Donderdagavond werd alvast de eerste kandidaat onthuld. En dat is niemand minder dan Antwerp-sluitstuk Jean Butez. De Great Old speelde nochtans geen groots seizoen en eindigde zelfs een plekje lager dan in de vorige jaargang. Maar Butez was veruit de meest constante speler en hield zijn ploeg meermaals recht met enkele knappe reddingen. Daarvoor wordt hij nu dus beloond met een plekje bij de laatste tien kanshebbers voor 'Speler van het Jaar'. Vrijdag worden de andere kanshebbers onthuld.

LEES OOK: Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Butez was dit seizoen de beste doelman in de JPL ...

Meest recent

Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

6
6
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

35
35
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

127
127
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

29
29
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

185
185
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

262
262
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

64
64
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

470
470
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

332
332
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

147
147
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

295
295
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

367
367
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

162
162
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

254
254
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

101
101
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

471
471
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

334
334
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

140
140
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

209
209
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

842
842
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

294
294
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

169
169
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

317
317
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

373
373
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

433
433

Meer sportnieuws