Europa League naar Frankfurt na zenuwslopende finale

door
Europa League naar Frankfurt na zenuwslopende finale

Eintracht Frankfurt heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League ten koste van Glasgow Rangers. Nadat de reguliere speeltijd en verlengingen op 1-1 waren geëindigd, moesten strafschoppen een winnaar aanduiden in het Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. En in die penaltyreeks waren het de Duitsers die aan het langste einde trokken met dank aan doelman Kevin Trapp.


De eerste helft in het hete Andalusië was niet bepaald hoogstaand. De betere kansen waren wel voor de Duitsers. Maar Allan McGregor, het 40-jarige sluitstuk van Rangers, toonde zich attent op onder meer een poging van Ansgar Knauff. Bij de Schotten konden Joel Aribo en Ryan Jack dan weer voor gevaar zorgen. Doelpunten vielen echter niet voor de rust. Gelukkig kwam daar in de tweede periode verandering in.

Ryan Kent liet eerst nog een goede kans liggen, maar niet veel later kon Aribo dan toch toeslaan. Na mistasten van Tuta mocht de aanvaller van Rangers alleen op doel afgaan en zette hij zijn ploeg op voorsprong. Bij Frankfurt was men evenwel niet aangeslagen en ging men meteen op zoek naar de gelijkmaker. Daichi Kamada en Jesper Lindstrøm kregen hun vizier echter niet op scherp.



Niet veel later kregen de Duitsers dan toch loon naar werken. Zo stond Rafael Borré op de juiste plaats om een voorzet van Filip Kostic in doel te werken. De 1-1 bleek meteen ook de eindstand na 90 minuten en dus moest er verlengd worden in Sevilla. Daarin mocht Calvin Bassey blij zijn dat Borré zijn foutje niet afstrafte. De grootste kans op de overwinning was echter nog voor Rangers.

TRAPP GROTE HELD
Zo moest Trapp uitpakken met een grandioze redding op de inzet van Kent. Door die straffe save kwam het dus tot strafschoppen en daarin kon de doelman van Frankfurt zich opnieuw onderscheiden. Met een voetveeg wist hij de elfmeter van Aaron Ramsey te stoppen. Dat bleek meteen ook de enige missers. En zo was het de naam van Frankfurt die werd toegevoegd aan de erelijst. De nummer 11 van de Bundesliga is ook meteen verzekerd van een plekje in de Champions League van volgend seizoen. Rangers bleef dus met lege handen achter, maar kan komend weekend voor een troostprijs zorgen in de Schotse bekerfinale.

Beide doelpunten in de reguliere speeltijd:

LEES OOK: 'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Denkt u dat ooit nog een Belgische club de EL-finale kan halen?

Meest recent

'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

3
3
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

73
73
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

70
70
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

73
73
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

182
182
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

86
86
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

59
59
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

132
132
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

112
112
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

393
393
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

512
512
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

267
267
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

284
284
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

301
301
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1221
1221
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

347
347
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

190
190
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

178
178
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

180
180
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

152
152
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

296
296
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

166
166
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

126
126
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

453
453

Meer sportnieuws