Antwerp kent straf na wangedrag tegen Club Brugge

344
Antwerp kent straf na wangedrag tegen Club Brugge

Sportief gezien zijn de kaarten inmiddels geschud, komend weekend wordt ook definitief een punt gezet achter het seizoen in de Jupiler Pro League. Een seizoen waarin het merendeel van de matchen gelukkig weer voor volle tribunes gespeeld konden worden. Maar ook een seizoen waarin de supporters zich meermaals van hun kleinste kant lieten zien.


De rellen in de Antwerpse derby, het wangedrag van de Standard-aanhang, de Man City-fan die het ziekenhuis werd ingeklopt door supporters van Club Brugge, Union-Beerschot dat werd stilgelegd door de bezoekende fans, de ongeregeldheden na de promotiebarrages, ... . Het lijstje met supportersincidenten is dit seizoen behoorlijk lang. Zelfs tijdens de Champions' Play-Offs liep het fout na de topper tussen Club Brugge en Antwerp.

Aanhangers van de Great Old klommen toen over de balustrades om het thuisvak te geraken en daar amok te gaan maken. Na enkele halsbrekende toeren slaagden ze uiteindelijk ook in hun opzet en werd zelfs een poortje geforceerd om tot bij de rivaliserende supporters te geraken. Gelukkig bleven de confrontaties beperkt tot enkelingen en konden verdere escalaties voorkomen worden. Maar de situatie had veel erger kunnen aflopen.

VOORWAARDELIJKE SANCTIE
En inmiddels kent Antwerp ook zijn sancties na het wangedrag van de eigen aanhang. Zo krijgt de club een boete van 5000 euro. Daarnaast werd ook een voorwaardelijke straf van twee uitduels zonder publiek uitgesproken. Die voorwaardelijke straf blijft één jaar gelden. "Maar bij herhaling zal het Bondsparket niet nalaten om het uitstel te laten herroepen, waarbij bijkomend de sanctie van gesloten deuren voor officiële thuiswedstrijden gevorderd zal worden", waarschuwt het Disciplinair Comité.

LEES OOK: Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Deze straf had nog zwaarder moeten zijn ...

Meest recent

Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

10
10
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

21
21
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

69
69
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

58
58
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

146
146
Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

63
63
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

146
146
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

267
267
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

84
84
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

46
46
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

66
66
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

555
555
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

204
204
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

365
365
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

176
176
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

40
40
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

155
155
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

527
527
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

143
143
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

321
321
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

585
585
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

131
131
Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

439
439
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

328
328

Meer sportnieuws