Kompany heeft masterplan met Rode Duivel

door
Kompany heeft masterplan met Rode Duivel

Vincent Kompany moet roeien met de riemen die hij heeft, maar op bepaalde posities is de kwaliteit gewoon ondermaats. Op de rechtsachter bijvoorbeeld, waar Michael Amir Murillo en Killian Sardella niet voldoen. Daarom zou Anderlecht graag Thomas Foket naar het Lotto Park halen. De achtvoudige Rode Duivel heeft het perfecte profiel voor Kompany, want Foket heeft als wingback een aangeboren talent om diepgang te maken, en Ligue 1 leerde hij bovendien veel beter verdedigen.


MURILLO OUT

Als RSC Anderlecht met één knelpuntpositie kampt, dan is het wel op de rechtsachter. Michael Amir Murillo startte ooit veelbelovend aan zijn verhaal in het Lotto Park, maar vandaag is hij een schim van de MLS All-Star die hij was. Al twee seizoenen lang haalt de Panamees een ontoereikend niveau om beschouwd te kunnen worden als een absolute sterkhouder. Zonde, want intrinsiek heeft hij dat talent nochtans wel. Murillo kende dit seizoen weliswaar enkele opflakkeringen, maar de balans van zijn gehele jaargang wordt als negatief beoordeeld.

Ondanks zijn weinig indrukwekkende prestaties was Michael Murillo dit seizoen toch een vaste basisspeler in het elftal van Vincent Kompany. Het hielp wel dat zijn doublure Killian Sardella al vroeg werd afgeschreven na een dramatische prestatie tegen Union SG. De vraag luidt nu evenwel hoe lang Murillo nog zal kunnen genieten van zijn vrijgeleide op de rechtsachter. Vorig weekend maakte hij zich namelijk onmogelijk door een rode kaart te pakken na een onsportieve reactie jegens Kaoru Mitoma. Dergelijke zaken zijn ontoelaatbaar voor Vincent Kompany en met die bedenkelijke actie was Murillo trouwens niet aan zijn proefstuk toe.



Anderlecht zal bijgevolg ook niets in de weg leggen om Michael Murillo straks te verkopen, dat was in januari trouwens ook al de betrachting van de Belgische recordkampioen. Toen hanteerde Sporting nog een vraagprijs van 5 miljoen euro, en ondanks de interesse van Spartak Moskou kwam er in de wintermercato geen enkele aanbieding voor hem binnen. Volgens La Dernière Heure zou Anderlecht daarom hun vraagprijs laten zakken en vrede nemen met aanbiedingen om en bij de 3 miljoen euro. Het is duidelijk dat Sporting volgend seizoen niet meer voluit de kaart van Murillo zal trekken …

ONMISBAAR BIJ REIMS

RSC Anderlecht is bovendien al een tijdje bezig met het in kaart brengen van potentiële rechtsachters en volgens Het Laatste Nieuws is Thomas Foket daar ééntje van. De 27-jarige rechtsachter is al vier seizoenen lang een vaste waarde bij Stade Reims, dat vandaag de twaalfde plaats bezit in de Ligue 1. Foket wordt in de champagnestreek naar waarde geschat, waar hij erg standvastig en consequent presteert. Hij blinkt er niet uit met kwieke dribbels of versnellingen, maar de achtvoudige Rode Duivel is ontegensprekelijk een stabiele factor in de ploeg van Oscar Garcia: indien fit, dan speelt Foket altijd.

Ondanks het feit dat hij negen wedstrijden in de lappenmand lag, vergaarde Thomas Foket in de Franse competitie een groot aantal van 2.149 speelminuten. Daarmee is hij nog altijd de zesde meest opgestelde veldspeler van Stade Reims. Dat wil toch wat zeggen over zijn belangrijkheid voor de ploeg. Foket is altijd een zekerheid geweest in het Stade Auguste-Delaune en door zijn goede prestaties speelde hij zich eerder al in de belangstelling van onder meer Parma en Olympique de Marseille. En nu toont Anderlecht dus ook interesse in de rechtsachter, die ook als wingback kan kan opereren.



Stade Reims is niet meteen een hoogvlieger in de Ligue 1 en daarom lijdt het geen twijfel dat Thomas Foket wel eens een stapje hogerop zou durven zetten. “Het is een veel bekeken kampioenschap dat vaak een springplank is naar een mooie transfer”, verklaarde hij in oktober al aan La Dernière Heure. Het is wel nog maar de vraag of hij Anderlecht als een mooie transfer catalogeert. Want eens je van het buitenland geproefd hebt, dan is de stap naar de Jupiler Pro League niet zo aantrekkelijk meer. Of het zou moeten zijn dat Foket zich erg aangesproken voelt door de potentiële samenwerking met Vincent Kompany.

COMPLETER GEWORDEN

Wij kennen Thomas Foket allemaal van zijn uitstekende periode als aanvallende rechtsachter bij AA Gent. Door hem de ganse flank te laten aflopen, kon Hein Vanhaezebrouck zijn spelsysteem perfectioneren tot in de puntjes. De fysieke kwaliteiten van Foket zijn dan ook van een erg hoogwaardig niveau. “Foket is zo’n speler die door een muur zou gaan. In de loopoefening in stervorm was hij altijd één van de beste”, zei teammanager van KV Oostende Bart Brackez aan Krant van West-Vlaanderen. Foket werd in 2013 voor één seizoen verhuurd aan de kustploeg.

Maar van die grootse offensieve impulsen blijft er vandaag nog bitter weinig over. Thomas Foket speelt bij Stade Reims namelijk in een meer verdedigend ingestelde ploeg, die bijvoorbeeld maar 42,8% balbezit genereert - het allerlaagste van de Ligue 1. Maar Foket leerde in Frankrijk wel beter verdedigen, waardoor hij er een completere en betere verdediger werd. “Het is een fysiek sterk kampioenschap dat me hielp denken als een verdediger”, zei hij daarover in La Dernière Heure.



Door een gebrek aan balbezit en offensieve impulsen in de ploeg van Stade Reims, draaft Thomas Foket niet langer de ganse lijn af zoals bij AA Gent destijds. “Hier fungeer ik echt als rechterverdediger. Wij winnen ook meestal maar met 1‑0, dus scoren weinig. Ik ben zeker tevreden over mijn efficiëntie en rendement, maar natuurlijk kan het altijd beter. Puur verdedigend voel ik me wel sterker. We beschikken dan ook al twee jaar na elkaar over de beste defensie van de Ligue 1”, zei hij vorig jaar in een interview met Sport/Voetbalmagazine.

IDEAAL VOOR ANDERLECHT

Bij het meer dominante en aanvallend ingestelde Anderlecht van Vincent Kompany zou Thomas Foket zich aldus meer kunnen uitleven op zijn positie. Bovendien heeft de 27-jarige een bepaalde band met Anderlecht, want toen hij eigendom was van Dilbeek trainde hij ooit mee bij de U19 van Sporting. Het is wel nog maar de vraag of Foket het opportuun vindt om terug te keren naar België. De Ligue 1 staat nog enkele tandjes hoger aangeschreven dan de Jupiler Pro League, en dat is ook de voornaamste reden waarom Thomas Foket momenteel acht A-caps telt voor de Rode Duivels.



We kunnen in elk geval goed begrijpen dat Vincent Kompany wel graten ziet in zijn komst. De grootste kwaliteiten van Thomas Foket lagen destijds voornamelijk in het aanvallend gebied, maar in Frankrijk scherpte hij zijn defensieve skills ook hard aan. Een rechter wingback die kan verdedigen én aanvallen: Foket zou voor Kompany en Anderlecht wel eens de droomtransfer bij uitstek kunnen zijn.

LEES OOK: Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

Zou Foket een supertransfer zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

61
61
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

138
138
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

144
144
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

295
295
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

126
126
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

307
307
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

110
110
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

168
168
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

155
155
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

612
612
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

149
149
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

262
262
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

222
222
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

106
106
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

336
336
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

352
352
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

256
256
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws