Kompany heeft masterplan met Rode Duivel

475 stemmen
Kompany heeft masterplan met Rode Duivel

Vincent Kompany moet roeien met de riemen die hij heeft, maar op bepaalde posities is de kwaliteit gewoon ondermaats. Op de rechtsachter bijvoorbeeld, waar Michael Amir Murillo en Killian Sardella niet voldoen. Daarom zou Anderlecht graag Thomas Foket naar het Lotto Park halen. De achtvoudige Rode Duivel heeft het perfecte profiel voor Kompany, want Foket heeft als wingback een aangeboren talent om diepgang te maken, en Ligue 1 leerde hij bovendien veel beter verdedigen.


MURILLO OUT

Als RSC Anderlecht met één knelpuntpositie kampt, dan is het wel op de rechtsachter. Michael Amir Murillo startte ooit veelbelovend aan zijn verhaal in het Lotto Park, maar vandaag is hij een schim van de MLS All-Star die hij was. Al twee seizoenen lang haalt de Panamees een ontoereikend niveau om beschouwd te kunnen worden als een absolute sterkhouder. Zonde, want intrinsiek heeft hij dat talent nochtans wel. Murillo kende dit seizoen weliswaar enkele opflakkeringen, maar de balans van zijn gehele jaargang wordt als negatief beoordeeld.

Ondanks zijn weinig indrukwekkende prestaties was Michael Murillo dit seizoen toch een vaste basisspeler in het elftal van Vincent Kompany. Het hielp wel dat zijn doublure Killian Sardella al vroeg werd afgeschreven na een dramatische prestatie tegen Union SG. De vraag luidt nu evenwel hoe lang Murillo nog zal kunnen genieten van zijn vrijgeleide op de rechtsachter. Vorig weekend maakte hij zich namelijk onmogelijk door een rode kaart te pakken na een onsportieve reactie jegens Kaoru Mitoma. Dergelijke zaken zijn ontoelaatbaar voor Vincent Kompany en met die bedenkelijke actie was Murillo trouwens niet aan zijn proefstuk toe.



Anderlecht zal bijgevolg ook niets in de weg leggen om Michael Murillo straks te verkopen, dat was in januari trouwens ook al de betrachting van de Belgische recordkampioen. Toen hanteerde Sporting nog een vraagprijs van 5 miljoen euro, en ondanks de interesse van Spartak Moskou kwam er in de wintermercato geen enkele aanbieding voor hem binnen. Volgens La Dernière Heure zou Anderlecht daarom hun vraagprijs laten zakken en vrede nemen met aanbiedingen om en bij de 3 miljoen euro. Het is duidelijk dat Sporting volgend seizoen niet meer voluit de kaart van Murillo zal trekken …

ONMISBAAR BIJ REIMS

RSC Anderlecht is bovendien al een tijdje bezig met het in kaart brengen van potentiële rechtsachters en volgens Het Laatste Nieuws is Thomas Foket daar ééntje van. De 27-jarige rechtsachter is al vier seizoenen lang een vaste waarde bij Stade Reims, dat vandaag de twaalfde plaats bezit in de Ligue 1. Foket wordt in de champagnestreek naar waarde geschat, waar hij erg standvastig en consequent presteert. Hij blinkt er niet uit met kwieke dribbels of versnellingen, maar de achtvoudige Rode Duivel is ontegensprekelijk een stabiele factor in de ploeg van Oscar Garcia: indien fit, dan speelt Foket altijd.

Ondanks het feit dat hij negen wedstrijden in de lappenmand lag, vergaarde Thomas Foket in de Franse competitie een groot aantal van 2.149 speelminuten. Daarmee is hij nog altijd de zesde meest opgestelde veldspeler van Stade Reims. Dat wil toch wat zeggen over zijn belangrijkheid voor de ploeg. Foket is altijd een zekerheid geweest in het Stade Auguste-Delaune en door zijn goede prestaties speelde hij zich eerder al in de belangstelling van onder meer Parma en Olympique de Marseille. En nu toont Anderlecht dus ook interesse in de rechtsachter, die ook als wingback kan kan opereren.



Stade Reims is niet meteen een hoogvlieger in de Ligue 1 en daarom lijdt het geen twijfel dat Thomas Foket wel eens een stapje hogerop zou durven zetten. “Het is een veel bekeken kampioenschap dat vaak een springplank is naar een mooie transfer”, verklaarde hij in oktober al aan La Dernière Heure. Het is wel nog maar de vraag of hij Anderlecht als een mooie transfer catalogeert. Want eens je van het buitenland geproefd hebt, dan is de stap naar de Jupiler Pro League niet zo aantrekkelijk meer. Of het zou moeten zijn dat Foket zich erg aangesproken voelt door de potentiële samenwerking met Vincent Kompany.

COMPLETER GEWORDEN

Wij kennen Thomas Foket allemaal van zijn uitstekende periode als aanvallende rechtsachter bij AA Gent. Door hem de ganse flank te laten aflopen, kon Hein Vanhaezebrouck zijn spelsysteem perfectioneren tot in de puntjes. De fysieke kwaliteiten van Foket zijn dan ook van een erg hoogwaardig niveau. “Foket is zo’n speler die door een muur zou gaan. In de loopoefening in stervorm was hij altijd één van de beste”, zei teammanager van KV Oostende Bart Brackez aan Krant van West-Vlaanderen. Foket werd in 2013 voor één seizoen verhuurd aan de kustploeg.

Maar van die grootse offensieve impulsen blijft er vandaag nog bitter weinig over. Thomas Foket speelt bij Stade Reims namelijk in een meer verdedigend ingestelde ploeg, die bijvoorbeeld maar 42,8% balbezit genereert - het allerlaagste van de Ligue 1. Maar Foket leerde in Frankrijk wel beter verdedigen, waardoor hij er een completere en betere verdediger werd. “Het is een fysiek sterk kampioenschap dat me hielp denken als een verdediger”, zei hij daarover in La Dernière Heure.



Door een gebrek aan balbezit en offensieve impulsen in de ploeg van Stade Reims, draaft Thomas Foket niet langer de ganse lijn af zoals bij AA Gent destijds. “Hier fungeer ik echt als rechterverdediger. Wij winnen ook meestal maar met 1‑0, dus scoren weinig. Ik ben zeker tevreden over mijn efficiëntie en rendement, maar natuurlijk kan het altijd beter. Puur verdedigend voel ik me wel sterker. We beschikken dan ook al twee jaar na elkaar over de beste defensie van de Ligue 1”, zei hij vorig jaar in een interview met Sport/Voetbalmagazine.

IDEAAL VOOR ANDERLECHT

Bij het meer dominante en aanvallend ingestelde Anderlecht van Vincent Kompany zou Thomas Foket zich aldus meer kunnen uitleven op zijn positie. Bovendien heeft de 27-jarige een bepaalde band met Anderlecht, want toen hij eigendom was van Dilbeek trainde hij ooit mee bij de U19 van Sporting. Het is wel nog maar de vraag of Foket het opportuun vindt om terug te keren naar België. De Ligue 1 staat nog enkele tandjes hoger aangeschreven dan de Jupiler Pro League, en dat is ook de voornaamste reden waarom Thomas Foket momenteel acht A-caps telt voor de Rode Duivels.



We kunnen in elk geval goed begrijpen dat Vincent Kompany wel graten ziet in zijn komst. De grootste kwaliteiten van Thomas Foket lagen destijds voornamelijk in het aanvallend gebied, maar in Frankrijk scherpte hij zijn defensieve skills ook hard aan. Een rechter wingback die kan verdedigen én aanvallen: Foket zou voor Kompany en Anderlecht wel eens de droomtransfer bij uitstek kunnen zijn.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

Zou Foket een supertransfer zijn voor Anderlecht?

Meest recent

CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

13
13
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

71
71
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

35
35
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

46
46
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

64
64
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

461
461
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

19
19
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

37
37
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

55
55
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

179
179
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

113
113
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

127
127
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

206
206
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

68
68
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

112
112
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

121
121
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

143
143
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

94
94
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

394
394
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

136
136
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

420
420
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

230
230
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

197
197
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

81
81

Meer sportnieuws