Kompany heeft masterplan met Rode Duivel

door
Kompany heeft masterplan met Rode Duivel

Vincent Kompany moet roeien met de riemen die hij heeft, maar op bepaalde posities is de kwaliteit gewoon ondermaats. Op de rechtsachter bijvoorbeeld, waar Michael Amir Murillo en Killian Sardella niet voldoen. Daarom zou Anderlecht graag Thomas Foket naar het Lotto Park halen. De achtvoudige Rode Duivel heeft het perfecte profiel voor Kompany, want Foket heeft als wingback een aangeboren talent om diepgang te maken, en Ligue 1 leerde hij bovendien veel beter verdedigen.


MURILLO OUT

Als RSC Anderlecht met één knelpuntpositie kampt, dan is het wel op de rechtsachter. Michael Amir Murillo startte ooit veelbelovend aan zijn verhaal in het Lotto Park, maar vandaag is hij een schim van de MLS All-Star die hij was. Al twee seizoenen lang haalt de Panamees een ontoereikend niveau om beschouwd te kunnen worden als een absolute sterkhouder. Zonde, want intrinsiek heeft hij dat talent nochtans wel. Murillo kende dit seizoen weliswaar enkele opflakkeringen, maar de balans van zijn gehele jaargang wordt als negatief beoordeeld.

Ondanks zijn weinig indrukwekkende prestaties was Michael Murillo dit seizoen toch een vaste basisspeler in het elftal van Vincent Kompany. Het hielp wel dat zijn doublure Killian Sardella al vroeg werd afgeschreven na een dramatische prestatie tegen Union SG. De vraag luidt nu evenwel hoe lang Murillo nog zal kunnen genieten van zijn vrijgeleide op de rechtsachter. Vorig weekend maakte hij zich namelijk onmogelijk door een rode kaart te pakken na een onsportieve reactie jegens Kaoru Mitoma. Dergelijke zaken zijn ontoelaatbaar voor Vincent Kompany en met die bedenkelijke actie was Murillo trouwens niet aan zijn proefstuk toe.



Anderlecht zal bijgevolg ook niets in de weg leggen om Michael Murillo straks te verkopen, dat was in januari trouwens ook al de betrachting van de Belgische recordkampioen. Toen hanteerde Sporting nog een vraagprijs van 5 miljoen euro, en ondanks de interesse van Spartak Moskou kwam er in de wintermercato geen enkele aanbieding voor hem binnen. Volgens La Dernière Heure zou Anderlecht daarom hun vraagprijs laten zakken en vrede nemen met aanbiedingen om en bij de 3 miljoen euro. Het is duidelijk dat Sporting volgend seizoen niet meer voluit de kaart van Murillo zal trekken …

ONMISBAAR BIJ REIMS

RSC Anderlecht is bovendien al een tijdje bezig met het in kaart brengen van potentiële rechtsachters en volgens Het Laatste Nieuws is Thomas Foket daar ééntje van. De 27-jarige rechtsachter is al vier seizoenen lang een vaste waarde bij Stade Reims, dat vandaag de twaalfde plaats bezit in de Ligue 1. Foket wordt in de champagnestreek naar waarde geschat, waar hij erg standvastig en consequent presteert. Hij blinkt er niet uit met kwieke dribbels of versnellingen, maar de achtvoudige Rode Duivel is ontegensprekelijk een stabiele factor in de ploeg van Oscar Garcia: indien fit, dan speelt Foket altijd.

Ondanks het feit dat hij negen wedstrijden in de lappenmand lag, vergaarde Thomas Foket in de Franse competitie een groot aantal van 2.149 speelminuten. Daarmee is hij nog altijd de zesde meest opgestelde veldspeler van Stade Reims. Dat wil toch wat zeggen over zijn belangrijkheid voor de ploeg. Foket is altijd een zekerheid geweest in het Stade Auguste-Delaune en door zijn goede prestaties speelde hij zich eerder al in de belangstelling van onder meer Parma en Olympique de Marseille. En nu toont Anderlecht dus ook interesse in de rechtsachter, die ook als wingback kan kan opereren.



Stade Reims is niet meteen een hoogvlieger in de Ligue 1 en daarom lijdt het geen twijfel dat Thomas Foket wel eens een stapje hogerop zou durven zetten. “Het is een veel bekeken kampioenschap dat vaak een springplank is naar een mooie transfer”, verklaarde hij in oktober al aan La Dernière Heure. Het is wel nog maar de vraag of hij Anderlecht als een mooie transfer catalogeert. Want eens je van het buitenland geproefd hebt, dan is de stap naar de Jupiler Pro League niet zo aantrekkelijk meer. Of het zou moeten zijn dat Foket zich erg aangesproken voelt door de potentiële samenwerking met Vincent Kompany.

COMPLETER GEWORDEN

Wij kennen Thomas Foket allemaal van zijn uitstekende periode als aanvallende rechtsachter bij AA Gent. Door hem de ganse flank te laten aflopen, kon Hein Vanhaezebrouck zijn spelsysteem perfectioneren tot in de puntjes. De fysieke kwaliteiten van Foket zijn dan ook van een erg hoogwaardig niveau. “Foket is zo’n speler die door een muur zou gaan. In de loopoefening in stervorm was hij altijd één van de beste”, zei teammanager van KV Oostende Bart Brackez aan Krant van West-Vlaanderen. Foket werd in 2013 voor één seizoen verhuurd aan de kustploeg.

Maar van die grootse offensieve impulsen blijft er vandaag nog bitter weinig over. Thomas Foket speelt bij Stade Reims namelijk in een meer verdedigend ingestelde ploeg, die bijvoorbeeld maar 42,8% balbezit genereert - het allerlaagste van de Ligue 1. Maar Foket leerde in Frankrijk wel beter verdedigen, waardoor hij er een completere en betere verdediger werd. “Het is een fysiek sterk kampioenschap dat me hielp denken als een verdediger”, zei hij daarover in La Dernière Heure.



Door een gebrek aan balbezit en offensieve impulsen in de ploeg van Stade Reims, draaft Thomas Foket niet langer de ganse lijn af zoals bij AA Gent destijds. “Hier fungeer ik echt als rechterverdediger. Wij winnen ook meestal maar met 1‑0, dus scoren weinig. Ik ben zeker tevreden over mijn efficiëntie en rendement, maar natuurlijk kan het altijd beter. Puur verdedigend voel ik me wel sterker. We beschikken dan ook al twee jaar na elkaar over de beste defensie van de Ligue 1”, zei hij vorig jaar in een interview met Sport/Voetbalmagazine.

IDEAAL VOOR ANDERLECHT

Bij het meer dominante en aanvallend ingestelde Anderlecht van Vincent Kompany zou Thomas Foket zich aldus meer kunnen uitleven op zijn positie. Bovendien heeft de 27-jarige een bepaalde band met Anderlecht, want toen hij eigendom was van Dilbeek trainde hij ooit mee bij de U19 van Sporting. Het is wel nog maar de vraag of Foket het opportuun vindt om terug te keren naar België. De Ligue 1 staat nog enkele tandjes hoger aangeschreven dan de Jupiler Pro League, en dat is ook de voornaamste reden waarom Thomas Foket momenteel acht A-caps telt voor de Rode Duivels.



We kunnen in elk geval goed begrijpen dat Vincent Kompany wel graten ziet in zijn komst. De grootste kwaliteiten van Thomas Foket lagen destijds voornamelijk in het aanvallend gebied, maar in Frankrijk scherpte hij zijn defensieve skills ook hard aan. Een rechter wingback die kan verdedigen én aanvallen: Foket zou voor Kompany en Anderlecht wel eens de droomtransfer bij uitstek kunnen zijn.

LEES OOK: Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Zou Foket een supertransfer zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

2
2
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

41
41
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

16
16
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

41
41
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

30
30
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

51
51
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

311
311
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

79
79
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

220
220
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

26
26
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

441
441
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

223
223
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

61
61
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

121
121
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

68
68
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

343
343
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

306
306
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

105
105
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

206
206
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

229
229
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

226
226
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

201
201
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

98
98
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

49
49
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

73
73

Meer sportnieuws