Basisspeler hervalt: Anderlecht is het kotsbeu

door
Basisspeler hervalt: Anderlecht is het kotsbeu

Voor het tweede seizoen op rij stelt Michael Amir Murillo danig teleur bij RSC Anderlecht. Zijn sportieve prestaties op het veld zijn op z’n minst wisselvallig te noemen, maar daarnaast blinkt de Panamees ook niet uit met een voorbeeldige mentaliteit en professioneel gedrag. Zondag kreeg Murillo tegen Union SG voor de tweede keer dit seizoen een rode kaart wegens onsportief gedrag. Vincent Kompany en de spelers van Anderlecht zijn het stilletjes aan kotsbeu aan het worden.


RECIDIVIST

Vincent Kompany baalde zondag als een stekker. RSC Anderlecht verloor dit seizoen al élke match van Union SG, en uiteraard kwam de vierde gevoelige nederlaag tegen het ‘kleine broertje’ keihard aan. De immer ambitieuze Vincent Kompany was furieus en dat is nog maar een understatement. Dat kwam niet zozeer door de zoveelste nederlaag tegen Union, of door het feit dat Sporting nu helemaal uit de race ligt om de tweede plaats in het klassement te bemachtigen. Hij ergerde zich wél enorm aan de domme uitsluiting van Michael Amir Murillo, en dat was al niet de eerste keer dit seizoen.

De Panamees was zondag de antiheld bij Anderlecht, want in de 87ste minuut kreeg hij een rode kaart onder de neus geschoven door scheidsrechter Bram Van Driessche. Volledig terecht overigens. Michael Murillo trapte zijn rechtstreekse tegenstander Kaoru Mitoma langs achteren op de kuit aan, terwijl de bal al ver weg was en onmogelijk te bereiken voor de Anderlecht-rechtsachter. Deze bedenkelijke actie kwam er door veel frustratie en onmacht, en hoort niet thuis op een voetbalveld.



Dat was ook het oordeel van het Referee Department, dat de rode kaart van Michael Murillo terecht vond en bijgevolg beoordeelde als “gewelddadig gedrag” oftewel “natrappen”. Er hangt de Panamees aldus een zware schorsing boven het hoofd van vier wedstrijden (drie wedstrijden en één met uitstel). Anderlecht overweegt wijselijk en verstandig om het schorsingsvoorstel te aanvaarden, want dergelijk gedrag strookt helemaal niet met de identiteit van de club. Bovendien was het al niet de eerste keer dat Murillo zich bezondigde aan dergelijk onprofessioneel gedrag.

KINDERTUIN ANDERLECHT

Michael Murillo werd ook al in de reguliere competitie uitgesloten met een rode kaart. Bij een 1-2 achterstand tegen OH Leuven ging het licht uit bij de Panamees, die zich liet vangen aan de provocaties van Sébastien Dewaest. Murillo deelde een por uit met de elleboog en dat werd opgemerkt door de VAR, waarop Paars-Wit nog een twintigtal minuten met tien verder moest. Met dank aan Joshua Zirkzee, Majeed Ashimeru en Hendrik Van Crombrugge sleepten de Brusselaars nog een punt uit de brand, maar achteraf was Vincent Kompany nog altijd niet te spreken over de manier waarop Murillo zijn ploegmaats in de steek liet.

“Zo'n rode kaart is onacceptabel”, klonk het streng bij de coach van Anderlecht. Michael Murillo liet zich tegen Oud-Heverlee Leuven kinderlijk liet vangen op de – eveneens verkeerde – provocatie van Sébastien Dewaest en toen al zei Vincent Kompany dat zoiets eigenlijk niet kan. Murillo mocht zich bijgevolg aan een sportieve en/of financiële straf verwachten, maar uiteindelijk bleef het bij een donderpreek van Kompany, iets waar Benito Raman ook al ervaring mee heeft na zijn eveneens ‘domme’ uitsluiting tegen KV Kortrijk na een kopstoot aan Faïz Selemani.



Dat de actie Michael Murillo tegen OH Leuven werd uitgelokt door de sluwe en slinkse Sébastien Dewaest speelde zelfs helemaal geen rol voor Vincent Kompany. “Zo'n rode kaart is onacceptabel. Of het uitgelokt werd door de tegenstander? Daar kijk ik niet naar, alleen naar ons. We moeten bestand zijn tegen elke vorm van provocatie”, vertelde de trainer toen bij Sporza. “We moeten de lat heel hoog leggen op het mentale. Dat is bij ons nu nog het cruciale punt. We moeten elke fase met 11 spelers beleven aan volle intensiteit.”

Maar Michael Murillo heeft dus duidelijk niet geleerd uit zijn fouten en dat zorgt dus voor een grote ergernis bij Vincent Kompany. “Dit kan ik niet laten passeren, ik accepteer het niet”, brieste Kompany na de wedstrijd tegen Union SG bij La Dernière Heure. “Je hoeft me niet te vragen wat de sanctie zal zijn, maar er zal er zeker eentje volgen.” Kompany verhief zelfs zijn stem, toen hij op de persconferentie na de match over het onderwerp-Murillo sprak. Ook aanvoerder Hendrik Van Crombrugge was niet te spreken over het gedrag van zijn ploegmaat. “Hij laat de ploeg in de steek. En het is niet de eerste keer dat dit gebeurt”, citeerde La Dernière Heure. “Hij heeft een bepaald temperament en soms heeft hij kortsluiting in zijn hersenen.”

EXIT MURILLO?

De nieuwe onprofessionele actie waarmee Michael Murillo zijn ploeg in de steek laat, wordt dus allerminst geapprecieerd door zijn coach en zijn ploegmaats. De ontgoochelde reactie van Vincent Kompany in de Panamees valt volledig te begrijpen. Als coach en als ex-topvoetballer was Kompany namelijk nooit uit zijn lood te slaan door provocaties en treiteringen. Als je een bepalende figuur bent geweest bij Manchester City, dan weet je hoe je moet reageren op zo’n provocaties.

Als speler kon Vincent Kompany er ook op rekenen dat zijn ploegmaats niet ongecontroleerd en emotioneel reageren op dergelijke treiteringen: wereldtoppers en hyperprofessionele voetballers onder elkaar. Kompany huivert van dergelijke onprofessionele reacties op een voetbalplein, zie zijn uitermate ontgoochelde reacties na de kinderlijke rode kaarten van Michael Murillo (OH Leuven en Union SG) en Benito Raman (KV Kortrijk). En gelijk heeft ie ook.



Het is nog maar de vraag hoe de toekomst van Michael Murillo er nog uitziet bij RSC Anderlecht. Het is geen geheim dat de Brusselaars hem in januari wilden verkopen, maar uiteindelijk werd er geen geschikte kandidaat-overnemer gevonden. Bovendien zijn Murillo’s sportieve prestaties enorm wisselvallig en hellen ze dit seizoen (net als het vorige) meer over naar de negatieve kant. Het lijkt dus stilaan duidelijk dat de Panamees andere horizonten zal moeten opzoeken, want op deze manier maakt hij zich stilaan onmogelijk in de ploeg. Hij, die als MLS All-Star één van de grote revelaties was tijdens zijn aankomst in 2020, bereikt dit seizoen de ondergrens. Opnieuw.

LEES OOK: ‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

Moet Anderlecht Murillo verkopen?

Meest recent

Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

31
31
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

17
17
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

270
270
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

207
207
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

79
79
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

613
613
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

30
30
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

241
241
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

631
631
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

565
565
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

261
261
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

446
446
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

175
175
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

334
334
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

732
732
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

463
463
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

525
525
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

211
211
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

878
878
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

127
127
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

577
577
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

398
398
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

495
495
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

1108
1108
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

677
677

Meer sportnieuws