Basisspeler hervalt: Anderlecht is het kotsbeu

349
Basisspeler hervalt: Anderlecht is het kotsbeu

Voor het tweede seizoen op rij stelt Michael Amir Murillo danig teleur bij RSC Anderlecht. Zijn sportieve prestaties op het veld zijn op z’n minst wisselvallig te noemen, maar daarnaast blinkt de Panamees ook niet uit met een voorbeeldige mentaliteit en professioneel gedrag. Zondag kreeg Murillo tegen Union SG voor de tweede keer dit seizoen een rode kaart wegens onsportief gedrag. Vincent Kompany en de spelers van Anderlecht zijn het stilletjes aan kotsbeu aan het worden.


RECIDIVIST

Vincent Kompany baalde zondag als een stekker. RSC Anderlecht verloor dit seizoen al élke match van Union SG, en uiteraard kwam de vierde gevoelige nederlaag tegen het ‘kleine broertje’ keihard aan. De immer ambitieuze Vincent Kompany was furieus en dat is nog maar een understatement. Dat kwam niet zozeer door de zoveelste nederlaag tegen Union, of door het feit dat Sporting nu helemaal uit de race ligt om de tweede plaats in het klassement te bemachtigen. Hij ergerde zich wél enorm aan de domme uitsluiting van Michael Amir Murillo, en dat was al niet de eerste keer dit seizoen.

De Panamees was zondag de antiheld bij Anderlecht, want in de 87ste minuut kreeg hij een rode kaart onder de neus geschoven door scheidsrechter Bram Van Driessche. Volledig terecht overigens. Michael Murillo trapte zijn rechtstreekse tegenstander Kaoru Mitoma langs achteren op de kuit aan, terwijl de bal al ver weg was en onmogelijk te bereiken voor de Anderlecht-rechtsachter. Deze bedenkelijke actie kwam er door veel frustratie en onmacht, en hoort niet thuis op een voetbalveld.



Dat was ook het oordeel van het Referee Department, dat de rode kaart van Michael Murillo terecht vond en bijgevolg beoordeelde als “gewelddadig gedrag” oftewel “natrappen”. Er hangt de Panamees aldus een zware schorsing boven het hoofd van vier wedstrijden (drie wedstrijden en één met uitstel). Anderlecht overweegt wijselijk en verstandig om het schorsingsvoorstel te aanvaarden, want dergelijk gedrag strookt helemaal niet met de identiteit van de club. Bovendien was het al niet de eerste keer dat Murillo zich bezondigde aan dergelijk onprofessioneel gedrag.

KINDERTUIN ANDERLECHT

Michael Murillo werd ook al in de reguliere competitie uitgesloten met een rode kaart. Bij een 1-2 achterstand tegen OH Leuven ging het licht uit bij de Panamees, die zich liet vangen aan de provocaties van Sébastien Dewaest. Murillo deelde een por uit met de elleboog en dat werd opgemerkt door de VAR, waarop Paars-Wit nog een twintigtal minuten met tien verder moest. Met dank aan Joshua Zirkzee, Majeed Ashimeru en Hendrik Van Crombrugge sleepten de Brusselaars nog een punt uit de brand, maar achteraf was Vincent Kompany nog altijd niet te spreken over de manier waarop Murillo zijn ploegmaats in de steek liet.

“Zo'n rode kaart is onacceptabel”, klonk het streng bij de coach van Anderlecht. Michael Murillo liet zich tegen Oud-Heverlee Leuven kinderlijk liet vangen op de – eveneens verkeerde – provocatie van Sébastien Dewaest en toen al zei Vincent Kompany dat zoiets eigenlijk niet kan. Murillo mocht zich bijgevolg aan een sportieve en/of financiële straf verwachten, maar uiteindelijk bleef het bij een donderpreek van Kompany, iets waar Benito Raman ook al ervaring mee heeft na zijn eveneens ‘domme’ uitsluiting tegen KV Kortrijk na een kopstoot aan Faïz Selemani.



Dat de actie Michael Murillo tegen OH Leuven werd uitgelokt door de sluwe en slinkse Sébastien Dewaest speelde zelfs helemaal geen rol voor Vincent Kompany. “Zo'n rode kaart is onacceptabel. Of het uitgelokt werd door de tegenstander? Daar kijk ik niet naar, alleen naar ons. We moeten bestand zijn tegen elke vorm van provocatie”, vertelde de trainer toen bij Sporza. “We moeten de lat heel hoog leggen op het mentale. Dat is bij ons nu nog het cruciale punt. We moeten elke fase met 11 spelers beleven aan volle intensiteit.”

Maar Michael Murillo heeft dus duidelijk niet geleerd uit zijn fouten en dat zorgt dus voor een grote ergernis bij Vincent Kompany. “Dit kan ik niet laten passeren, ik accepteer het niet”, brieste Kompany na de wedstrijd tegen Union SG bij La Dernière Heure. “Je hoeft me niet te vragen wat de sanctie zal zijn, maar er zal er zeker eentje volgen.” Kompany verhief zelfs zijn stem, toen hij op de persconferentie na de match over het onderwerp-Murillo sprak. Ook aanvoerder Hendrik Van Crombrugge was niet te spreken over het gedrag van zijn ploegmaat. “Hij laat de ploeg in de steek. En het is niet de eerste keer dat dit gebeurt”, citeerde La Dernière Heure. “Hij heeft een bepaald temperament en soms heeft hij kortsluiting in zijn hersenen.”

EXIT MURILLO?

De nieuwe onprofessionele actie waarmee Michael Murillo zijn ploeg in de steek laat, wordt dus allerminst geapprecieerd door zijn coach en zijn ploegmaats. De ontgoochelde reactie van Vincent Kompany in de Panamees valt volledig te begrijpen. Als coach en als ex-topvoetballer was Kompany namelijk nooit uit zijn lood te slaan door provocaties en treiteringen. Als je een bepalende figuur bent geweest bij Manchester City, dan weet je hoe je moet reageren op zo’n provocaties.

Als speler kon Vincent Kompany er ook op rekenen dat zijn ploegmaats niet ongecontroleerd en emotioneel reageren op dergelijke treiteringen: wereldtoppers en hyperprofessionele voetballers onder elkaar. Kompany huivert van dergelijke onprofessionele reacties op een voetbalplein, zie zijn uitermate ontgoochelde reacties na de kinderlijke rode kaarten van Michael Murillo (OH Leuven en Union SG) en Benito Raman (KV Kortrijk). En gelijk heeft ie ook.



Het is nog maar de vraag hoe de toekomst van Michael Murillo er nog uitziet bij RSC Anderlecht. Het is geen geheim dat de Brusselaars hem in januari wilden verkopen, maar uiteindelijk werd er geen geschikte kandidaat-overnemer gevonden. Bovendien zijn Murillo’s sportieve prestaties enorm wisselvallig en hellen ze dit seizoen (net als het vorige) meer over naar de negatieve kant. Het lijkt dus stilaan duidelijk dat de Panamees andere horizonten zal moeten opzoeken, want op deze manier maakt hij zich stilaan onmogelijk in de ploeg. Hij, die als MLS All-Star één van de grote revelaties was tijdens zijn aankomst in 2020, bereikt dit seizoen de ondergrens. Opnieuw.

LEES OOK: 'Bommetje bij Anderlecht: Saliba plots op vertrekken'

Moet Anderlecht Murillo verkopen?

Meest recent

Europese droomavond STVV: Sebaoui duidelijk over return

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

0
0
'Bommetje bij Anderlecht: Saliba plots op vertrekken'

Voor aanvang van de zomermercato werd Nathan-Dylan Saliba bestempeld als iemand die absoluut niet ...

96
96
UEL/UECL: zorgen om Trossard, Nederlandse eliminatie dreigt

Donderdagavond werden de heenwedstrijden in de laatste voorrondes van de Europa en Conference League ...

61
61
Geen perfecte Belgische avond: AA Gent botst op Schotten

AA Gent heeft als laatste van de drie Belgische ploegen vandaag nagelaten om voor een 'perfecte' ...

92
92
'Arsenal pakt wéér uit: 60 mil voor Engels international'

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

40
40
Europees feest voor STVV: terugwedstrijd wordt thriller

Voor het eerst in 23 jaar mocht STVV zich nog eens opmaken voor Europees voetbal. De Kanaries hadden ...

106
106
Rugnummer al bepaald: Anderlecht strikt zesde zomeraanwinst

Het is een erg succesvolle dag geworden voor RSC Anderlecht. Dankzij een 0-3-zege op Kairat Almaty, ...

394
394
Nieuwe twist in stadiondossier Club: Verhaeghe hard aangepakt

Begin juli kreeg Club Brugge het verlossende nieuws dat de vergunningen voor de bouw van een nieuw ...

949
949
Bruno bejubelt uitblinker: "Of hij sensatie kan worden?"

Behoudens een bijzonder onwaarschijnlijk scenario, treedt RSC Anderlecht dit najaar aan in de League ...

347
347
Karetsas klaar voor debuut: BVB-coach onthult groot plan

Zaterdagavond trekt het Duitse voetbalseizoen zich op gang met de traditionele supercup. Dat levert ...

127
127
'Anderlecht ruikt bloed: transferstunt ligt plots op tafel'

Anderlecht blijft speuren naar offensieve versterking en ziet plots een opvallende opportuniteit. ...

1053
1053
Barça slaat weer toe: oude bekende tekent tot 2029

FC Barcelona opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen Elche CF. In ...

74
74
Anderlecht-fans smullen van één man: "Volgende Gouden Schoen"

RSC Anderlecht staat met anderhalf been in de League Phase van de Europa League. De Brusselaars ...

315
315
Titelstrijd snel beslist? "Als Club dan 8 punten los staat ..."

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

910
910
Anderlecht op rozen: Europa League lonkt meer dan ooit

De trip richting Kazachstan bleek uiteindelijk veel moeilijker dan de wedstrijd zelf. Een dominant ...

131
131
'Club Brugge shopt in eigen land: onderhandelingen lopen'

Club Brugge maakt momenteel volop werk van de komst van een extra linksback (Matteo Dams?). Maar ...

332
332
'Overmars vindt doorbraak: miljoenensom + bonussen'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

683
683
'D-Day voor Sibierski: topaanwinst RSCA op het spel'

Nadat het achtereenvolgens Hammarby en PAOK uitschakelde, vormt Kairat Almaty de laatste horde voor ...

566
566
'Jackpot wenkt voor KV Mechelen: record aan diggelen?'

KV Mechelen nam vorig seizoen eindelijk voor het eerst deel aan de Champions' Play-Offs. Dat succes ...

220
220
'Anderlecht loopt blauwtje: transferplan valt in duigen'

Marc Coucke en Michael Verschueren pasten voor de verre reis, maar Antoine Sibierski is gewoon van ...

463
463
"Rotzak en leugenaar!" - Stadiondossier Club zorgt voor storm

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

1966
1966
Transferitis in Kazachstan: opstelling Anderlecht bekend

RSC Anderlecht moet tegen Kairat Almaty straks de voorlaatste stap zien te zetten richting de League ...

402
402
'Club Brugge kan cashen: jacht op Tresoldi barst los'

Joel Ordonez zoekt allicht wel nog andere oorden op, maar voorts wenst Club Brugge deze zomer geen ...

647
647
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg weinig tijd om te bekomen van de nederlaag in Beveren, want twee dagen later ...

328
328
Duchâtelet spreekt vrijuit: Stevige investering verrast

Roland Duchâtelet is nooit een man geweest die onopgemerkt door de voetbalwereld kon bewegen. ...

142
142

Meer sportnieuws