Basisspeler hervalt: Anderlecht is het kotsbeu

door
Basisspeler hervalt: Anderlecht is het kotsbeu

Voor het tweede seizoen op rij stelt Michael Amir Murillo danig teleur bij RSC Anderlecht. Zijn sportieve prestaties op het veld zijn op z’n minst wisselvallig te noemen, maar daarnaast blinkt de Panamees ook niet uit met een voorbeeldige mentaliteit en professioneel gedrag. Zondag kreeg Murillo tegen Union SG voor de tweede keer dit seizoen een rode kaart wegens onsportief gedrag. Vincent Kompany en de spelers van Anderlecht zijn het stilletjes aan kotsbeu aan het worden.


RECIDIVIST

Vincent Kompany baalde zondag als een stekker. RSC Anderlecht verloor dit seizoen al élke match van Union SG, en uiteraard kwam de vierde gevoelige nederlaag tegen het ‘kleine broertje’ keihard aan. De immer ambitieuze Vincent Kompany was furieus en dat is nog maar een understatement. Dat kwam niet zozeer door de zoveelste nederlaag tegen Union, of door het feit dat Sporting nu helemaal uit de race ligt om de tweede plaats in het klassement te bemachtigen. Hij ergerde zich wél enorm aan de domme uitsluiting van Michael Amir Murillo, en dat was al niet de eerste keer dit seizoen.

De Panamees was zondag de antiheld bij Anderlecht, want in de 87ste minuut kreeg hij een rode kaart onder de neus geschoven door scheidsrechter Bram Van Driessche. Volledig terecht overigens. Michael Murillo trapte zijn rechtstreekse tegenstander Kaoru Mitoma langs achteren op de kuit aan, terwijl de bal al ver weg was en onmogelijk te bereiken voor de Anderlecht-rechtsachter. Deze bedenkelijke actie kwam er door veel frustratie en onmacht, en hoort niet thuis op een voetbalveld.



Dat was ook het oordeel van het Referee Department, dat de rode kaart van Michael Murillo terecht vond en bijgevolg beoordeelde als “gewelddadig gedrag” oftewel “natrappen”. Er hangt de Panamees aldus een zware schorsing boven het hoofd van vier wedstrijden (drie wedstrijden en één met uitstel). Anderlecht overweegt wijselijk en verstandig om het schorsingsvoorstel te aanvaarden, want dergelijk gedrag strookt helemaal niet met de identiteit van de club. Bovendien was het al niet de eerste keer dat Murillo zich bezondigde aan dergelijk onprofessioneel gedrag.

KINDERTUIN ANDERLECHT

Michael Murillo werd ook al in de reguliere competitie uitgesloten met een rode kaart. Bij een 1-2 achterstand tegen OH Leuven ging het licht uit bij de Panamees, die zich liet vangen aan de provocaties van Sébastien Dewaest. Murillo deelde een por uit met de elleboog en dat werd opgemerkt door de VAR, waarop Paars-Wit nog een twintigtal minuten met tien verder moest. Met dank aan Joshua Zirkzee, Majeed Ashimeru en Hendrik Van Crombrugge sleepten de Brusselaars nog een punt uit de brand, maar achteraf was Vincent Kompany nog altijd niet te spreken over de manier waarop Murillo zijn ploegmaats in de steek liet.

“Zo'n rode kaart is onacceptabel”, klonk het streng bij de coach van Anderlecht. Michael Murillo liet zich tegen Oud-Heverlee Leuven kinderlijk liet vangen op de – eveneens verkeerde – provocatie van Sébastien Dewaest en toen al zei Vincent Kompany dat zoiets eigenlijk niet kan. Murillo mocht zich bijgevolg aan een sportieve en/of financiële straf verwachten, maar uiteindelijk bleef het bij een donderpreek van Kompany, iets waar Benito Raman ook al ervaring mee heeft na zijn eveneens ‘domme’ uitsluiting tegen KV Kortrijk na een kopstoot aan Faïz Selemani.



Dat de actie Michael Murillo tegen OH Leuven werd uitgelokt door de sluwe en slinkse Sébastien Dewaest speelde zelfs helemaal geen rol voor Vincent Kompany. “Zo'n rode kaart is onacceptabel. Of het uitgelokt werd door de tegenstander? Daar kijk ik niet naar, alleen naar ons. We moeten bestand zijn tegen elke vorm van provocatie”, vertelde de trainer toen bij Sporza. “We moeten de lat heel hoog leggen op het mentale. Dat is bij ons nu nog het cruciale punt. We moeten elke fase met 11 spelers beleven aan volle intensiteit.”

Maar Michael Murillo heeft dus duidelijk niet geleerd uit zijn fouten en dat zorgt dus voor een grote ergernis bij Vincent Kompany. “Dit kan ik niet laten passeren, ik accepteer het niet”, brieste Kompany na de wedstrijd tegen Union SG bij La Dernière Heure. “Je hoeft me niet te vragen wat de sanctie zal zijn, maar er zal er zeker eentje volgen.” Kompany verhief zelfs zijn stem, toen hij op de persconferentie na de match over het onderwerp-Murillo sprak. Ook aanvoerder Hendrik Van Crombrugge was niet te spreken over het gedrag van zijn ploegmaat. “Hij laat de ploeg in de steek. En het is niet de eerste keer dat dit gebeurt”, citeerde La Dernière Heure. “Hij heeft een bepaald temperament en soms heeft hij kortsluiting in zijn hersenen.”

EXIT MURILLO?

De nieuwe onprofessionele actie waarmee Michael Murillo zijn ploeg in de steek laat, wordt dus allerminst geapprecieerd door zijn coach en zijn ploegmaats. De ontgoochelde reactie van Vincent Kompany in de Panamees valt volledig te begrijpen. Als coach en als ex-topvoetballer was Kompany namelijk nooit uit zijn lood te slaan door provocaties en treiteringen. Als je een bepalende figuur bent geweest bij Manchester City, dan weet je hoe je moet reageren op zo’n provocaties.

Als speler kon Vincent Kompany er ook op rekenen dat zijn ploegmaats niet ongecontroleerd en emotioneel reageren op dergelijke treiteringen: wereldtoppers en hyperprofessionele voetballers onder elkaar. Kompany huivert van dergelijke onprofessionele reacties op een voetbalplein, zie zijn uitermate ontgoochelde reacties na de kinderlijke rode kaarten van Michael Murillo (OH Leuven en Union SG) en Benito Raman (KV Kortrijk). En gelijk heeft ie ook.



Het is nog maar de vraag hoe de toekomst van Michael Murillo er nog uitziet bij RSC Anderlecht. Het is geen geheim dat de Brusselaars hem in januari wilden verkopen, maar uiteindelijk werd er geen geschikte kandidaat-overnemer gevonden. Bovendien zijn Murillo’s sportieve prestaties enorm wisselvallig en hellen ze dit seizoen (net als het vorige) meer over naar de negatieve kant. Het lijkt dus stilaan duidelijk dat de Panamees andere horizonten zal moeten opzoeken, want op deze manier maakt hij zich stilaan onmogelijk in de ploeg. Hij, die als MLS All-Star één van de grote revelaties was tijdens zijn aankomst in 2020, bereikt dit seizoen de ondergrens. Opnieuw.

LEES OOK: 'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

Moet Anderlecht Murillo verkopen?

Meest recent

RSCA zorgt voor transferommekeer: keert succesrecept terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

5
5
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

32
32
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

8
8
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

86
86
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

35
35
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

74
74
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

31
31
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

135
135
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

61
61
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

313
313
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

50
50
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

34
34
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

34
34
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

45
45
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

37
37
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

644
644
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

160
160
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

146
146
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

145
145
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

108
108
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

112
112
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

201
201
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

56
56
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

12
12
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

106
106

Meer sportnieuws