Kompany bestraft sterkhouder: "Dit accepteer ik niet!"

door
Kompany bestraft sterkhouder:

RSC Anderlecht heeft een teleurstellende laatste thuiswedstrijd van deze jaargang achter de rug. Voor de vierde keer dit seizoen trok de recordkampioen aan het kortste einde in de Brusselse derby tegen Union SG. Dit keer eindigde de partij op 0-2 in het voordeel van de promovendus.


Wederom kon RSCA het niet voorkomen om al na enkele minuten op achterstand te komen en wederom speelde Michael Murillo een bedenkelijke rol bij die tegentreffer. De Panamees was dus duidelijk niet op de afspraak in wat sowieso zijn laatste match van het seizoen was. In de slotfase pakte hij immers een rode kaart voor een totaal onnodige trap op zijn rechtstreekse tegenstander Koaru Mitoma.

En die domme fout zal niet zonder gevolgen blijven. Zo was coach Vincent Kompany niet te spreken over de actie van zijn rechtsback en kondigde hij extra sancties aan. "Dit kan ik niet laten passeren, ik accepteer het niet", brieste Kompany bij La Dernière Heure. "Je hoeft me niet te vragen wat de sanctie zal zijn, maar er zal er zeker eentje volgen."

KORTSLUITING
Het was overigens niet de eerste keer dat Murillo zich een overbodige rode kaart liet aansmeren. Ook zijn ploegmaats hebben het dan ook gehad. "Hij laat het team in de steek en het is niet de eerste keer dat dit gebeurt", aldus doelman Hendrik Van Crombrugge. "Hij heeft een bepaald temperament. En soms ontstaat er kortsluiting in zijn hoofd, dan gebeuren dit soort dingen."

LEES OOK: Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Anderlecht moet een nieuwe rechtsback zoeken ...

Meest recent

Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

47
47
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

14
14
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

25
25
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

42
42
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

40
40
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

216
216
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

70
70
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

72
72
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

101
101
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

106
106
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

85
85
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

85
85
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

83
83
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

81
81
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

99
99
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

358
358
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

84
84
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

327
327
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

132
132
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

50
50
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

66
66
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

410
410
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

153
153
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

484
484
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

501
501

Meer sportnieuws