Kompany bestraft sterkhouder: "Dit accepteer ik niet!"

door
Kompany bestraft sterkhouder:

RSC Anderlecht heeft een teleurstellende laatste thuiswedstrijd van deze jaargang achter de rug. Voor de vierde keer dit seizoen trok de recordkampioen aan het kortste einde in de Brusselse derby tegen Union SG. Dit keer eindigde de partij op 0-2 in het voordeel van de promovendus.


Wederom kon RSCA het niet voorkomen om al na enkele minuten op achterstand te komen en wederom speelde Michael Murillo een bedenkelijke rol bij die tegentreffer. De Panamees was dus duidelijk niet op de afspraak in wat sowieso zijn laatste match van het seizoen was. In de slotfase pakte hij immers een rode kaart voor een totaal onnodige trap op zijn rechtstreekse tegenstander Koaru Mitoma.

En die domme fout zal niet zonder gevolgen blijven. Zo was coach Vincent Kompany niet te spreken over de actie van zijn rechtsback en kondigde hij extra sancties aan. "Dit kan ik niet laten passeren, ik accepteer het niet", brieste Kompany bij La Dernière Heure. "Je hoeft me niet te vragen wat de sanctie zal zijn, maar er zal er zeker eentje volgen."

KORTSLUITING
Het was overigens niet de eerste keer dat Murillo zich een overbodige rode kaart liet aansmeren. Ook zijn ploegmaats hebben het dan ook gehad. "Hij laat het team in de steek en het is niet de eerste keer dat dit gebeurt", aldus doelman Hendrik Van Crombrugge. "Hij heeft een bepaald temperament. En soms ontstaat er kortsluiting in zijn hoofd, dan gebeuren dit soort dingen."

LEES OOK: Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Anderlecht moet een nieuwe rechtsback zoeken ...

Meest recent

Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

22
22
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

108
108
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

4
4
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

73
73
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

25
25
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

217
217
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

300
300
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

36
36
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

267
267
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

309
309
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

539
539
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

603
603
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

835
835
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

147
147
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

41
41
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1038
1038
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

277
277
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

336
336
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

156
156
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

190
190
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

609
609
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

586
586
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

331
331
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

567
567
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

196
196

Meer sportnieuws