Verhaeghe rekent fors af met concurrentie Club Brugge

484 stemmen
Verhaeghe rekent fors af met concurrentie Club Brugge

Het is een spannende strijd met Union SG geworden, maar op de voorlaatste speeldag van de Champions' Play-Offs heeft Club Brugge zich dan toch verzekerd van de landstitel. Na de beslissende zege op Antwerp FC was de vreugde dan ook groot. Al maakte preses Bart Verhaeghe van de gelegenheid eveneens gebruik om enkele rekeningen te vereffenen.


Voor de voorzitter werd het alweer de vijfde landstitel onder zijn bewind, de zakenman mag zich dus terecht op de borst kloppen. Maar hij liet het ook niet na om enkele concurrenten een veeg uit de pan te geven. "Jullie zien alleen de spelers en de staf, maar er zit een hele machine achter. En die bouw je niet door alleen een sportief directeur te kopen of wat transfers te doen", leek hij Antwerp te viseren bij Sporza. Eerder had hij bij Eleven Sports ook al kritiek geuit op Union.

Zo vond hij dat de Brusselaars op een bepaalde manier bevoordeeld waren door de samenwerking met moederclub Brighton. "Het was niet Club Brugge tegen Union, maar wel Club Brugge tegen Brighton", klonk het. Daarnaast had Verhaeghe ook zijn bedenkingen bij de speelstijl die verschillende andere (top)clubs hanteren. Zo maakte hij zich sterk dat zijn club net wel voor dominant en gedurfd voetbal staat. Mede daarom vindt hij de blauw-zwarte landstitel 'een goede zaak voor het Belgisch voetbal'.

ONGELUKKIGE UITSPRAAK
Maar analist Peter Vandenbempt was het daar toch niet helemaal mee eens. "Ik vind het een ongelukkige uitspraak", stelt Vandenbempt bij Sporza. "Wij voetballen dominant en de rest moet ons volgen? Dan moet je meer doen, want Club heeft weinig echte referentiewedstrijden gespeeld. Heel lang was er zelfs kritiek van de eigen aanhang op het voetbal onder Clement. Daarna is Schreuder overgeschakeld naar resultaatvoetbal om Union te bekampen. Ik denk dus niet dat dit het moment was voor Verhaeghe om de kwaliteit van het voetbal van andere ploegen te bekritiseren."

LEES OOK: Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Vond u dat Club dat seizoen het aantrekkelijkste voetbal bracht?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

12
12
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

89
89
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

81
81
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

80
80
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

263
263
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

154
154
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

145
145
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

340
340
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

590
590
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3405
3405
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

63
63
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

74
74
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

57
57
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

203
203
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

221
221
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

177
177
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

106
106
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws