Titelkater Club Brugge: totale exodus op komst

door
Titelkater Club Brugge: totale exodus op komst

Club Brugge heeft zondag beslag gelegd op de 18de landstitel in zijn clubgeschiedenis. Door de 1-3-overwinning op het veld van Antwerp FC kan Blauw-Zwart ook mathematisch gezien niet meer ingehaald worden. Er werd dan ook al serieus gefeest in het Brugse kamp, maar in de bestuurskamer zal het snel weer tijd zijn voor de orde van de dag.


De clubleiding staat immers voor een drukke zomer want de kampioenenselectie lijkt een flinke metamorfose te ondergaan. Niet alleen trainer Alfred Schreuder staat op vertrekken, ook verschillende spelers zoeken normaal gezien andere oorden op. Heel wat jongens die niet in de sportieve plannen voorkomen mogen allicht beschikken, al dan niet tijdelijk: Matej Mitrovic, Fede Ricca, Faitout Maouassa en Owen Otasowie. De aflopende contracten van Bas Dost en José Izquierdo worden normaal gezien niet verlengd.

Bovendien keren verschillende huurspelers terug: Thibault Vlietinck, David Okereke, Kamal Sowah, Loïs Openda en Michael Krmencik. Sommigen krijgen mogelijk een nieuwe kans, maar het merendeel van hen kan opnieuw beschikken. Daarnaast zijn er ook een aantal sterkhouders die allicht vertrekken. Bij Noa Lang staat dat zelfs zo goed als vast. Charles De Ketelaere gaf al aan dat hij interessante aanbiedingen niet zomaar naast zich zal neerleggen en ook Clinton Mata sluit een buitenlands avontuur niet bij voorbaat uit.

VORMER EN CO
Tot slot is er nog een groep spelers achter wie een vraagteken staat gezien hun sportieve situatie van de voorbije maanden. Ruud Vormer, Jack Hendry, Eder Balanta en Noah Mbamba mikken allemaal op een meer speelminuten. In hun geval zal wellicht veel afhangen van wie straks de nieuwe trainer wordt. In ieder geval zal voor de meeste vertrekkers ook nog eens gepaste vervanging voorzien moeten worden. Kortom: het wordt een hete zomer op de burelen in Westkapelle.

LEES OOK: De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Indien Club slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

27
27
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

57
57
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

36
36
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

314
314
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

64
64
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

214
214
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

147
147
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

621
621
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

21
21
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

378
378
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

375
375
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

238
238
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

312
312
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

415
415
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

80
80
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

100
100
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

732
732
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

155
155
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

339
339
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

376
376
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

524
524
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

395
395
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

697
697
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

666
666
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

363
363

Meer sportnieuws