Titelkater Club Brugge: totale exodus op komst

door
Titelkater Club Brugge: totale exodus op komst

Club Brugge heeft zondag beslag gelegd op de 18de landstitel in zijn clubgeschiedenis. Door de 1-3-overwinning op het veld van Antwerp FC kan Blauw-Zwart ook mathematisch gezien niet meer ingehaald worden. Er werd dan ook al serieus gefeest in het Brugse kamp, maar in de bestuurskamer zal het snel weer tijd zijn voor de orde van de dag.


De clubleiding staat immers voor een drukke zomer want de kampioenenselectie lijkt een flinke metamorfose te ondergaan. Niet alleen trainer Alfred Schreuder staat op vertrekken, ook verschillende spelers zoeken normaal gezien andere oorden op. Heel wat jongens die niet in de sportieve plannen voorkomen mogen allicht beschikken, al dan niet tijdelijk: Matej Mitrovic, Fede Ricca, Faitout Maouassa en Owen Otasowie. De aflopende contracten van Bas Dost en José Izquierdo worden normaal gezien niet verlengd.

Bovendien keren verschillende huurspelers terug: Thibault Vlietinck, David Okereke, Kamal Sowah, Loïs Openda en Michael Krmencik. Sommigen krijgen mogelijk een nieuwe kans, maar het merendeel van hen kan opnieuw beschikken. Daarnaast zijn er ook een aantal sterkhouders die allicht vertrekken. Bij Noa Lang staat dat zelfs zo goed als vast. Charles De Ketelaere gaf al aan dat hij interessante aanbiedingen niet zomaar naast zich zal neerleggen en ook Clinton Mata sluit een buitenlands avontuur niet bij voorbaat uit.

VORMER EN CO
Tot slot is er nog een groep spelers achter wie een vraagteken staat gezien hun sportieve situatie van de voorbije maanden. Ruud Vormer, Jack Hendry, Eder Balanta en Noah Mbamba mikken allemaal op een meer speelminuten. In hun geval zal wellicht veel afhangen van wie straks de nieuwe trainer wordt. In ieder geval zal voor de meeste vertrekkers ook nog eens gepaste vervanging voorzien moeten worden. Kortom: het wordt een hete zomer op de burelen in Westkapelle.

LEES OOK: Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Indien Club slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

23
23
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

65
65
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

68
68
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

67
67
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

22
22
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

272
272
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

84
84
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

379
379
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

60
60
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

65
65
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

182
182
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

39
39
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

46
46
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

189
189
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

73
73
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

40
40
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

242
242
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

35
35
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

650
650
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

269
269
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

229
229
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

112
112
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

120
120
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

75
75
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

140
140

Meer sportnieuws