Titelkater Club Brugge: totale exodus op komst

door
Titelkater Club Brugge: totale exodus op komst

Club Brugge heeft zondag beslag gelegd op de 18de landstitel in zijn clubgeschiedenis. Door de 1-3-overwinning op het veld van Antwerp FC kan Blauw-Zwart ook mathematisch gezien niet meer ingehaald worden. Er werd dan ook al serieus gefeest in het Brugse kamp, maar in de bestuurskamer zal het snel weer tijd zijn voor de orde van de dag.


De clubleiding staat immers voor een drukke zomer want de kampioenenselectie lijkt een flinke metamorfose te ondergaan. Niet alleen trainer Alfred Schreuder staat op vertrekken, ook verschillende spelers zoeken normaal gezien andere oorden op. Heel wat jongens die niet in de sportieve plannen voorkomen mogen allicht beschikken, al dan niet tijdelijk: Matej Mitrovic, Fede Ricca, Faitout Maouassa en Owen Otasowie. De aflopende contracten van Bas Dost en José Izquierdo worden normaal gezien niet verlengd.

Bovendien keren verschillende huurspelers terug: Thibault Vlietinck, David Okereke, Kamal Sowah, Loïs Openda en Michael Krmencik. Sommigen krijgen mogelijk een nieuwe kans, maar het merendeel van hen kan opnieuw beschikken. Daarnaast zijn er ook een aantal sterkhouders die allicht vertrekken. Bij Noa Lang staat dat zelfs zo goed als vast. Charles De Ketelaere gaf al aan dat hij interessante aanbiedingen niet zomaar naast zich zal neerleggen en ook Clinton Mata sluit een buitenlands avontuur niet bij voorbaat uit.

VORMER EN CO
Tot slot is er nog een groep spelers achter wie een vraagteken staat gezien hun sportieve situatie van de voorbije maanden. Ruud Vormer, Jack Hendry, Eder Balanta en Noah Mbamba mikken allemaal op een meer speelminuten. In hun geval zal wellicht veel afhangen van wie straks de nieuwe trainer wordt. In ieder geval zal voor de meeste vertrekkers ook nog eens gepaste vervanging voorzien moeten worden. Kortom: het wordt een hete zomer op de burelen in Westkapelle.

LEES OOK: Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Indien Club slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

4
4
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

41
41
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

107
107
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

44
44
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

25
25
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

16
16
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

112
112
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

214
214
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

365
365
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

166
166
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

143
143
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

141
141
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

78
78
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

64
64
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

337
337
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

55
55
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

83
83
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

57
57
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

177
177
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

58
58
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

98
98
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

47
47
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

204
204
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

258
258

Meer sportnieuws