Vanaken: "Gaan nu voor vierde titel op rij"

148 stemmen
Vanaken:

Het is uiteindelijk een spannende strijd geworden met Union SG, maar Club Brugge heeft zich dan toch verzekerd van de landstitel. Een 1-3-overwinning op het veld van Antwerp FC was zondagmiddag voldoende om de champagnekurken te laten knallen. Voor Blauw-Zwart was het alweer de derde landstitel op rij.


De Brugse titel onverdiend noemen is zeker niet gepast, de reeks die in de voorbije maanden werd neergezet was ronduit indrukwekkend. Maar een groots seizoen was het ook niet van de Bruggelingen. Op bepaalde momenten moest Blauw-Zwart dan ook rekenen op de individuele klasse van bepaalde sterkhouders. Zo was Simon Mignolet van goudwaarde in de Play-Offs. En ook Hans Vanaken stond er weer wanneer nodig.

Zondag bleef hij bijvoorbeeld ijzig kalm bij de cruciale strafschop die leidde tot de 1-1. De tweevoudige Gouden Schoen was dan ook een tevreden man achteraf. "Ik ben heel trots op deze derde landstitel op rij", klonk het bij Het Laatste Nieuws. "De ontlading is groot. We spelen geweldige play-offs. Sinds oktober zijn we aan het achtervolgen, maar we zijn nooit in paniek gekomen. Dat we het nu al kunnen afmaken op speeldag vijf had ik niet gedacht."

VIER OP RIJ
Voor Vanaken zelf is het alweer zijn vijfde landstitel sinds hij in Brugge onder contract staat. Bovendien schreef hij mee geschiedenis: het was alweer van in de jaren 70' geleden dat Blauw-Zwart nog eens drie keer op rij met het kampioenschap aan de haal kon gaan. Maar de honger is nog niet gestild. "We gaan volgend jaar gewoon voor een vierde op rij", aldus Vanaken.

LEES OOK: 'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

Club is nu al dé titelfavoriet voor volgend seizoen ...

Meest recent

'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

89
89
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

51
51
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

155
155
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

318
318
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

326
326
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

33
33
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

509
509
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

334
334
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

48
48
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

51
51
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

460
460
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

426
426
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

292
292
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

146
146
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

366
366
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

40
40
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

138
138
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

364
364
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

510
510
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

394
394
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

380
380
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

317
317
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

111
111
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

252
252

Meer sportnieuws