Vanaken: "Gaan nu voor vierde titel op rij"

door
Vanaken:

Het is uiteindelijk een spannende strijd geworden met Union SG, maar Club Brugge heeft zich dan toch verzekerd van de landstitel. Een 1-3-overwinning op het veld van Antwerp FC was zondagmiddag voldoende om de champagnekurken te laten knallen. Voor Blauw-Zwart was het alweer de derde landstitel op rij.


De Brugse titel onverdiend noemen is zeker niet gepast, de reeks die in de voorbije maanden werd neergezet was ronduit indrukwekkend. Maar een groots seizoen was het ook niet van de Bruggelingen. Op bepaalde momenten moest Blauw-Zwart dan ook rekenen op de individuele klasse van bepaalde sterkhouders. Zo was Simon Mignolet van goudwaarde in de Play-Offs. En ook Hans Vanaken stond er weer wanneer nodig.

Zondag bleef hij bijvoorbeeld ijzig kalm bij de cruciale strafschop die leidde tot de 1-1. De tweevoudige Gouden Schoen was dan ook een tevreden man achteraf. "Ik ben heel trots op deze derde landstitel op rij", klonk het bij Het Laatste Nieuws. "De ontlading is groot. We spelen geweldige play-offs. Sinds oktober zijn we aan het achtervolgen, maar we zijn nooit in paniek gekomen. Dat we het nu al kunnen afmaken op speeldag vijf had ik niet gedacht."

VIER OP RIJ
Voor Vanaken zelf is het alweer zijn vijfde landstitel sinds hij in Brugge onder contract staat. Bovendien schreef hij mee geschiedenis: het was alweer van in de jaren 70' geleden dat Blauw-Zwart nog eens drie keer op rij met het kampioenschap aan de haal kon gaan. Maar de honger is nog niet gestild. "We gaan volgend jaar gewoon voor een vierde op rij", aldus Vanaken.

LEES OOK: Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club is nu al dé titelfavoriet voor volgend seizoen ...

Meest recent

Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

0
0
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

39
39
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

91
91
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

107
107
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

77
77
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

236
236
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

258
258
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

160
160
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

116
116
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

425
425
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

92
92
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

151
151
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

144
144
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

73
73
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

76
76
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

81
81
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

247
247
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

196
196
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

333
333
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

503
503
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

215
215
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

401
401
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

61
61
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

188
188
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

176
176

Meer sportnieuws