Vanaken: "Gaan nu voor vierde titel op rij"

148 stemmen
Vanaken:

Het is uiteindelijk een spannende strijd geworden met Union SG, maar Club Brugge heeft zich dan toch verzekerd van de landstitel. Een 1-3-overwinning op het veld van Antwerp FC was zondagmiddag voldoende om de champagnekurken te laten knallen. Voor Blauw-Zwart was het alweer de derde landstitel op rij.


De Brugse titel onverdiend noemen is zeker niet gepast, de reeks die in de voorbije maanden werd neergezet was ronduit indrukwekkend. Maar een groots seizoen was het ook niet van de Bruggelingen. Op bepaalde momenten moest Blauw-Zwart dan ook rekenen op de individuele klasse van bepaalde sterkhouders. Zo was Simon Mignolet van goudwaarde in de Play-Offs. En ook Hans Vanaken stond er weer wanneer nodig.

Zondag bleef hij bijvoorbeeld ijzig kalm bij de cruciale strafschop die leidde tot de 1-1. De tweevoudige Gouden Schoen was dan ook een tevreden man achteraf. "Ik ben heel trots op deze derde landstitel op rij", klonk het bij Het Laatste Nieuws. "De ontlading is groot. We spelen geweldige play-offs. Sinds oktober zijn we aan het achtervolgen, maar we zijn nooit in paniek gekomen. Dat we het nu al kunnen afmaken op speeldag vijf had ik niet gedacht."

VIER OP RIJ
Voor Vanaken zelf is het alweer zijn vijfde landstitel sinds hij in Brugge onder contract staat. Bovendien schreef hij mee geschiedenis: het was alweer van in de jaren 70' geleden dat Blauw-Zwart nog eens drie keer op rij met het kampioenschap aan de haal kon gaan. Maar de honger is nog niet gestild. "We gaan volgend jaar gewoon voor een vierde op rij", aldus Vanaken.

LEES OOK: Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Club is nu al dé titelfavoriet voor volgend seizoen ...

Meest recent

STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

33
33
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

78
78
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

13
13
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

57
57
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

79
79
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

68
68
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

109
109
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

166
166
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

31
31
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

128
128
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

274
274
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

333
333
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

324
324
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

60
60
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

61
61
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

299
299
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

110
110
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

119
119
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

89
89
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

192
192
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

303
303
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

120
120
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

307
307

Meer sportnieuws