Vanaken: "Gaan nu voor vierde titel op rij"

148 stemmen
Vanaken:

Het is uiteindelijk een spannende strijd geworden met Union SG, maar Club Brugge heeft zich dan toch verzekerd van de landstitel. Een 1-3-overwinning op het veld van Antwerp FC was zondagmiddag voldoende om de champagnekurken te laten knallen. Voor Blauw-Zwart was het alweer de derde landstitel op rij.


De Brugse titel onverdiend noemen is zeker niet gepast, de reeks die in de voorbije maanden werd neergezet was ronduit indrukwekkend. Maar een groots seizoen was het ook niet van de Bruggelingen. Op bepaalde momenten moest Blauw-Zwart dan ook rekenen op de individuele klasse van bepaalde sterkhouders. Zo was Simon Mignolet van goudwaarde in de Play-Offs. En ook Hans Vanaken stond er weer wanneer nodig.

Zondag bleef hij bijvoorbeeld ijzig kalm bij de cruciale strafschop die leidde tot de 1-1. De tweevoudige Gouden Schoen was dan ook een tevreden man achteraf. "Ik ben heel trots op deze derde landstitel op rij", klonk het bij Het Laatste Nieuws. "De ontlading is groot. We spelen geweldige play-offs. Sinds oktober zijn we aan het achtervolgen, maar we zijn nooit in paniek gekomen. Dat we het nu al kunnen afmaken op speeldag vijf had ik niet gedacht."

VIER OP RIJ
Voor Vanaken zelf is het alweer zijn vijfde landstitel sinds hij in Brugge onder contract staat. Bovendien schreef hij mee geschiedenis: het was alweer van in de jaren 70' geleden dat Blauw-Zwart nog eens drie keer op rij met het kampioenschap aan de haal kon gaan. Maar de honger is nog niet gestild. "We gaan volgend jaar gewoon voor een vierde op rij", aldus Vanaken.

LEES OOK: WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Club is nu al dé titelfavoriet voor volgend seizoen ...

Meest recent

Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

18
18
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

14
14
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

38
38
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

9
9
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

64
64
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

91
91
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

197
197
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

388
388
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

48
48
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

156
156
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

325
325
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

782
782
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

112
112
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

314
314
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

162
162
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

612
612
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

546
546
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

162
162
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

341
341
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

51
51
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

217
217
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

512
512
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

670
670
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

66
66

Meer sportnieuws