'Belgische clubs krijgen buitenkans met ex-topper Barça'

228 stemmen
'Belgische clubs krijgen buitenkans met ex-topper Barça'

Het einde van de play-offs is stilaan in zicht. Club Brugge kan zich dit weekend tot kampioen kronen als het wint op het veld van Antwerp. In de zomer zullen de Belgische clubs ongetwijfeld heel wat transferhuiswerk verrichten met het oog op volgend seizoen. Ze kunnen dan mogelijk hun kans wagen bij een ex-speler van FC Barcelona.


Zo maakte Cesc Fabregas (34) bij So Foot bekend dat zijn aflopende contract bij AS Monaco niet verlengd zal worden. Fabregas kwam dit seizoen amper zes keer in actie voor de club uit het prinsdom. Dat heeft onder meer te maken met verschillende blessures. Philippe Clement lijkt in de toekomst dus niet meer te rekenen op de Spanjaard.

Waar zijn toekomst dan wel ligt, weet Fabregas nog niet. "Ik sta overal voor open, ik wil gewoon nog plezier hebben. Waar dat is maakt niet uit, het gaat erom hoe ik me voel", zegt de 110-voudige Spaanse international. Bij Het Nieuwsblad stellen ze zich luidop de vraag of een Belgische (top)club het zal proberen bij Fabregas. In dat geval zal er hoogstwaarschijnlijk voldoende boter bij de vis moeten komen voor de middenvelder.

ARSENAL EN BARÇA

Fabregas is een product van de befaamde La Masia-academie van FC Barcelona. Hij trok echter al op jonge leeftijd naar Arsenal en brak daar al snel door aan de zijde van onder meer Thierry Henry. Daarna keerde hij terug hij naar FC Barcelona, waar hij in totaal in 151 duels in actie kwam. Later in zijn carrière speelde Fabregas voor Chelsea en daarna AS Monaco. Daar lijkt zijn verhaal nu ten einde.

LEES OOK: ‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

Moeten Belgische clubs proberen?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

8
8
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

74
74
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

15
15
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

9
9
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

35
35
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

65
65
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

164
164
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

603
603
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

102
102
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

194
194
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

152
152
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

134
134
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

254
254
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

39
39
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

43
43
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

161
161
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

500
500
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

241
241
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

220
220
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

463
463
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

340
340
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

147
147
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

142
142

Meer sportnieuws