Trainerszoektocht Club Brugge: topkandidaten bekend

1274 stemmen
Trainerszoektocht Club Brugge: topkandidaten bekend

Club Brugge heeft de landstitel binnen handbereik, maar ongeacht de uitkomst van de twee resterende matchen zal Blauw-Zwart op zoek moeten naar een nieuwe hoofdtrainer. Zo geraakte donderdag officieel bekend dat Alfred Schreuder na een halfjaartje alweer vertrekt. De Nederlander keert door de grote poort terug naar Ajax.


Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe staan in de komende weken dus opnieuw voor een lastige keuze. Club wil volgend seizoen immers weer meedoen op meerdere fronten en zijn dominante positie in het Belgische voetbal behouden, indien mogelijk zelfs uitbouwen. Bovendien zal de nieuwe trainer ook moeten blijven waken over de doorstroming van jonge talenten. Veel ruimte voor een miscast is er dus niet. En op basis van de informatie bij onder meer Het Laatste Nieuws, RTBF en Het Nieuwsblad, lijken de topkandidaten alvast bekend.

Blauw-Zwart zou voor een interne oplossing kunnen gaan. Zo wordt volgens HLN de optie overwogen om assistent-coach Carl Hoefkens door te schuiven. Gezien zijn gebrek aan ervaring als T1 zou dat wel een ietwat gewaagde keuze zijn, al kent hij de club en selectie natuurlijk door en door. Een ander alternatief is binnen de eigen competitie voor een trainer te gaan. Wouter Vrancken, die allicht vertrekt bij KV Mechelen, is volgens HNB een piste, maar nog niet concreet. Hein Vanhaezebrouck is dan weer einde contract bij AA Gent. Maar RTBF beweert dat hij er niet goed opstaat bij Mannaert.

BUITENLAND
Als derde optie wordt dan weer richting het buitenland gekeken. Xabi Alonso, die goed werk levert bij de B-ploeg van Real Sociedad, was afgelopen winter al in beeld en zou nu opnieuw overwogen kunnen worden. Met de ex-speler van Real Madrid en Liverpool zou Club alvast een naam van formaat binnenhalen. Dat geldt ook voor Mark van Bommel, al waren zijn laatste passages als T1 geen groot succes. Alexander Blessin charmeerde Club dan weer in zijn periode bij KV Oostende, maar hij werd niet voor niets gepasseerd toen men een opvolger voor Clement zocht. In ieder geval worden deze namen voorlopig het nadrukkelijkst genoemd, al zal het Brugse bestuur ongetwijfeld nog meer pistes volgen. Afwachten dus wat de komende weken brengen.

LEES OOK: Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Wie is volgens u de beste optie voor Club Brugge?

Meest recent

Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

14
14
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

18
18
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

54
54
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

254
254
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

244
244
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

277
277
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

70
70
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

470
470
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

89
89
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

314
314
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

44
44
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

85
85
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

131
131
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

268
268
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

79
79
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

837
837
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

225
225
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

319
319
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

458
458
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

92
92
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

558
558
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

112
112
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

323
323
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

160
160

Meer sportnieuws