Trainerszoektocht Club Brugge: topkandidaten bekend

door
Trainerszoektocht Club Brugge: topkandidaten bekend

Club Brugge heeft de landstitel binnen handbereik, maar ongeacht de uitkomst van de twee resterende matchen zal Blauw-Zwart op zoek moeten naar een nieuwe hoofdtrainer. Zo geraakte donderdag officieel bekend dat Alfred Schreuder na een halfjaartje alweer vertrekt. De Nederlander keert door de grote poort terug naar Ajax.


Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe staan in de komende weken dus opnieuw voor een lastige keuze. Club wil volgend seizoen immers weer meedoen op meerdere fronten en zijn dominante positie in het Belgische voetbal behouden, indien mogelijk zelfs uitbouwen. Bovendien zal de nieuwe trainer ook moeten blijven waken over de doorstroming van jonge talenten. Veel ruimte voor een miscast is er dus niet. En op basis van de informatie bij onder meer Het Laatste Nieuws, RTBF en Het Nieuwsblad, lijken de topkandidaten alvast bekend.

Blauw-Zwart zou voor een interne oplossing kunnen gaan. Zo wordt volgens HLN de optie overwogen om assistent-coach Carl Hoefkens door te schuiven. Gezien zijn gebrek aan ervaring als T1 zou dat wel een ietwat gewaagde keuze zijn, al kent hij de club en selectie natuurlijk door en door. Een ander alternatief is binnen de eigen competitie voor een trainer te gaan. Wouter Vrancken, die allicht vertrekt bij KV Mechelen, is volgens HNB een piste, maar nog niet concreet. Hein Vanhaezebrouck is dan weer einde contract bij AA Gent. Maar RTBF beweert dat hij er niet goed opstaat bij Mannaert.

BUITENLAND
Als derde optie wordt dan weer richting het buitenland gekeken. Xabi Alonso, die goed werk levert bij de B-ploeg van Real Sociedad, was afgelopen winter al in beeld en zou nu opnieuw overwogen kunnen worden. Met de ex-speler van Real Madrid en Liverpool zou Club alvast een naam van formaat binnenhalen. Dat geldt ook voor Mark van Bommel, al waren zijn laatste passages als T1 geen groot succes. Alexander Blessin charmeerde Club dan weer in zijn periode bij KV Oostende, maar hij werd niet voor niets gepasseerd toen men een opvolger voor Clement zocht. In ieder geval worden deze namen voorlopig het nadrukkelijkst genoemd, al zal het Brugse bestuur ongetwijfeld nog meer pistes volgen. Afwachten dus wat de komende weken brengen.

LEES OOK: 'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Wie is volgens u de beste optie voor Club Brugge?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

67
67
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

61
61
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

460
460
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

74
74
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

136
136
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

244
244
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

59
59
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

561
561
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

354
354
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

410
410
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

485
485
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

255
255
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1225
1225
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

356
356
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

373
373
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

141
141
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

318
318
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

189
189
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

82
82
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

87
87
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

846
846
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

164
164
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

525
525
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

124
124
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

579
579

Meer sportnieuws