Bormans doet transferstrategie Union uit de doeken

111 stemmen
Bormans doet transferstrategie Union uit de doeken

Het lijkt erop dat het sprookje van Union dit seizoen dan toch geen happy end zal krijgen, want de promovendus lijkt na twee nederlagen tegen Club Brugge met de meet in zicht alsnog naast de landstitel te gaan grijpen. Mathematisch is de titel wel nog mogelijk, maar Union moet ook nog oppassen dat het de tweede plaats niet weggeeft. In dat geval zou het een ticket voor de voorrondes van de Champions League alsnog verliezen.


Daarin zou Union wel een enorme uitdaging wachten. Niet alleen bleek het de voorbije jaren aartsmoeilijk voor de Belgische vice-kampioen om de groepsfase te bereiken, wellicht zullen de Brusselaars dat ook met een fel vertimmerde ploeg moeten doen. Deniz Undav tekende in januari al bij Brighton, Casper Nielsen is gegeerd door Club Brugge en ook voor Dante Vanzeir zal er veel belangstelling zijn.

"We willen de groep graag samenhouden, maar begrijpen ook dat we aan tafel moeten zitten bij grote biedingen", maakt CEO Philippe Bormans zich geen illusies in Het Laatste Nieuws. Hij doet ook de transferstrategie voor de zomer al uit de doeken, waarbij de club wellicht voor een ruimere kern zal gaan om het drukke programma het hoofd te bieden. "We gaan wel een goeie ploeg smeden met weer namen die niet zo gekend zijn in België. En daar gaan er van doorbreken, zoals Machida deze winter, die direct een meerwaarde gaf. We vertrouwen op onze manier van werken en scouten."

REPUTATIE
Bij die zoektocht naar versterking zal Union ook geholpen worden door de prestaties van dit seizoen. Hun weergaloze jaar kreeg immers weerklank over de hele wereld, waarbij zowat alle internationale sportmedia aandacht gaven aan hun onverwachte titelstrijd, tot zelfs de New York Times toe. In tegenstelling tot vorige zomer zullen spelers nu dus Union wel kennen.

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Zal Union volgend seizoen nog kunnen meestrijden?

Meest recent

‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

8
8
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

26
26
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

119
119
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

359
359
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

86
86
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

53
53
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

69
69
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

213
213
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

320
320
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

168
168
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

268
268
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

107
107
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

203
203
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

326
326
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

76
76
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

597
597
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

75
75
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

229
229
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

105
105
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

122
122
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

54
54
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

47
47
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

534
534
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

56
56

Meer sportnieuws