Bormans doet transferstrategie Union uit de doeken

door
Bormans doet transferstrategie Union uit de doeken

Het lijkt erop dat het sprookje van Union dit seizoen dan toch geen happy end zal krijgen, want de promovendus lijkt na twee nederlagen tegen Club Brugge met de meet in zicht alsnog naast de landstitel te gaan grijpen. Mathematisch is de titel wel nog mogelijk, maar Union moet ook nog oppassen dat het de tweede plaats niet weggeeft. In dat geval zou het een ticket voor de voorrondes van de Champions League alsnog verliezen.


Daarin zou Union wel een enorme uitdaging wachten. Niet alleen bleek het de voorbije jaren aartsmoeilijk voor de Belgische vice-kampioen om de groepsfase te bereiken, wellicht zullen de Brusselaars dat ook met een fel vertimmerde ploeg moeten doen. Deniz Undav tekende in januari al bij Brighton, Casper Nielsen is gegeerd door Club Brugge en ook voor Dante Vanzeir zal er veel belangstelling zijn.

"We willen de groep graag samenhouden, maar begrijpen ook dat we aan tafel moeten zitten bij grote biedingen", maakt CEO Philippe Bormans zich geen illusies in Het Laatste Nieuws. Hij doet ook de transferstrategie voor de zomer al uit de doeken, waarbij de club wellicht voor een ruimere kern zal gaan om het drukke programma het hoofd te bieden. "We gaan wel een goeie ploeg smeden met weer namen die niet zo gekend zijn in België. En daar gaan er van doorbreken, zoals Machida deze winter, die direct een meerwaarde gaf. We vertrouwen op onze manier van werken en scouten."

REPUTATIE
Bij die zoektocht naar versterking zal Union ook geholpen worden door de prestaties van dit seizoen. Hun weergaloze jaar kreeg immers weerklank over de hele wereld, waarbij zowat alle internationale sportmedia aandacht gaven aan hun onverwachte titelstrijd, tot zelfs de New York Times toe. In tegenstelling tot vorige zomer zullen spelers nu dus Union wel kennen.

LEES OOK: Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Zal Union volgend seizoen nog kunnen meestrijden?

Meest recent

Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

2
2
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

35
35
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

234
234
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

81
81
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

73
73
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

140
140
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

329
329
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

138
138
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

50
50
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

226
226
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

27
27
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

208
208
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

201
201
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

65
65
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

162
162
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

475
475
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

79
79
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

145
145
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

98
98
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

122
122
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

380
380
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

116
116
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

356
356
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

314
314
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

198
198

Meer sportnieuws