Club kan titel ruiken dankzij rode kaart en puike Mignolet

389 stemmen
Club kan titel ruiken dankzij rode kaart en puike Mignolet

In de Jupiler Pro League kan Club Brugge aanstaande zondag beslag leggen op zijn derde opeenvolgende titel. Blauw-Zwart won woensdagavond immers voor de twee keer op enkele dagen tijd van titelrivaal Union SG: 1-0. De Bruggelingen hadden wel nood aan enkele uitstekende reddingen van Simon Mignolet en stonden een groot deel van de tweede helft met een mannetje meer door de rode kaart van Koki Machida. In de slotminuten werd de gelijkmaker ook nog eens afgekeurd.


Union had afgelopen zondag een uppercut gekregen na de nederlaag in de heenmatch, maar de ploeg van coach Felice Mazzu toonde over de nodige veerkracht te beschikken. Zo gingen de Brusselaars uitstekend van start op Jan Breydel. Mignolet moest na enkele seconden al vol aan de bak op een poging van Thierry Lazare. Die zorgde vervolgens voor nog meer gevaar, al mocht de middenvelder ook blij zijn dat hij ontsnapte aan zijn tweede geel.

De thuisploeg had het dan weer lastig, maar kon zich gaandeweg beter in de match knokken. Na de pauze kreeg de thuisploeg bovendien nog een hulpende hand van Machida. De Japanse verdediger pakte zijn tweede gele kaart en dus moesten de bezoekers met een mannetje minder verder. Daar kon Blauw-Zwart meteen van profiteren. Na een poging van Tajon Buchanan hobbelde de 1-0 via Anthony Moris en Jonas Bager over de lijn.

GELIJKMAKER AFGEKEURD
Union hing dus in de touwen, maar weigerde zich definitief gewonnen te geven. En in de absolute slotfase leek Casper Nielsen alsnog voor de gelijkmaker te zorgen. Maar na een interventie van de VAR werd de 1-1 alsnog afgekeurd wegens buitenspel eerder in de actie. En zo was het de thuisploeg die met de overwinning aan de haal ging. Buchanan pakte bovendien nog zijn tweede geel, maar dat kon de sfeer op Jan Breydel niet drukken. Indien Club nog één keer wint óf komend weekend minstens even goed doet als Union, is de landstitel een feit.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Club Brugge wordt kampioen ...

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

6
6
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

60
60
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

15
15
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

9
9
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

32
32
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

65
65
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

163
163
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

588
588
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

98
98
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

189
189
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

151
151
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

134
134
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

253
253
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

39
39
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

42
42
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

161
161
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

495
495
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

240
240
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

219
219
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

89
89
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

461
461
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

340
340
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

147
147
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

141
141

Meer sportnieuws