Club kan titel ruiken dankzij rode kaart en puike Mignolet

door
Club kan titel ruiken dankzij rode kaart en puike Mignolet

In de Jupiler Pro League kan Club Brugge aanstaande zondag beslag leggen op zijn derde opeenvolgende titel. Blauw-Zwart won woensdagavond immers voor de twee keer op enkele dagen tijd van titelrivaal Union SG: 1-0. De Bruggelingen hadden wel nood aan enkele uitstekende reddingen van Simon Mignolet en stonden een groot deel van de tweede helft met een mannetje meer door de rode kaart van Koki Machida. In de slotminuten werd de gelijkmaker ook nog eens afgekeurd.


Union had afgelopen zondag een uppercut gekregen na de nederlaag in de heenmatch, maar de ploeg van coach Felice Mazzu toonde over de nodige veerkracht te beschikken. Zo gingen de Brusselaars uitstekend van start op Jan Breydel. Mignolet moest na enkele seconden al vol aan de bak op een poging van Thierry Lazare. Die zorgde vervolgens voor nog meer gevaar, al mocht de middenvelder ook blij zijn dat hij ontsnapte aan zijn tweede geel.

De thuisploeg had het dan weer lastig, maar kon zich gaandeweg beter in de match knokken. Na de pauze kreeg de thuisploeg bovendien nog een hulpende hand van Machida. De Japanse verdediger pakte zijn tweede gele kaart en dus moesten de bezoekers met een mannetje minder verder. Daar kon Blauw-Zwart meteen van profiteren. Na een poging van Tajon Buchanan hobbelde de 1-0 via Anthony Moris en Jonas Bager over de lijn.

GELIJKMAKER AFGEKEURD
Union hing dus in de touwen, maar weigerde zich definitief gewonnen te geven. En in de absolute slotfase leek Casper Nielsen alsnog voor de gelijkmaker te zorgen. Maar na een interventie van de VAR werd de 1-1 alsnog afgekeurd wegens buitenspel eerder in de actie. En zo was het de thuisploeg die met de overwinning aan de haal ging. Buchanan pakte bovendien nog zijn tweede geel, maar dat kon de sfeer op Jan Breydel niet drukken. Indien Club nog één keer wint óf komend weekend minstens even goed doet als Union, is de landstitel een feit.

LEES OOK: Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Club Brugge wordt kampioen ...

Meest recent

'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

24
24
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

132
132
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

271
271
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

36
36
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

282
282
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

188
188
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

226
226
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

314
314
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

155
155
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

431
431
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

582
582
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

612
612
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

349
349
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

97
97
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

176
176
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

124
124
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

257
257
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

228
228
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

343
343
Hasi pessimistisch over mercato: "Zolang dat zo blijft..."

Anderlecht stoomt zich dezer dagen onder de Spaanse zon klaar voor de tweede helft van het seizoen. ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemvertrek De Bruyne, transfer Nainggolan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

413
413
Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Lucas Biglia was een iconische middenvelder bij RSC Anderlecht en nu zit de Argentijn in de staf van ...

389
389
‘Kassa voor Westerlo: miljoenenbod op sterkhouder’

De wintermercato is geopend en de Belgische club speuren naar opportuniteiten. Er moet echter ook ...

87
87
Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Naast Transfermarkt is ook databureau CIES met marktwaarden bezig. Het statistiekenbureau nam de ...

100
100

Meer sportnieuws