Club kan titel ruiken dankzij rode kaart en puike Mignolet

389
Club kan titel ruiken dankzij rode kaart en puike Mignolet

In de Jupiler Pro League kan Club Brugge aanstaande zondag beslag leggen op zijn derde opeenvolgende titel. Blauw-Zwart won woensdagavond immers voor de twee keer op enkele dagen tijd van titelrivaal Union SG: 1-0. De Bruggelingen hadden wel nood aan enkele uitstekende reddingen van Simon Mignolet en stonden een groot deel van de tweede helft met een mannetje meer door de rode kaart van Koki Machida. In de slotminuten werd de gelijkmaker ook nog eens afgekeurd.


Union had afgelopen zondag een uppercut gekregen na de nederlaag in de heenmatch, maar de ploeg van coach Felice Mazzu toonde over de nodige veerkracht te beschikken. Zo gingen de Brusselaars uitstekend van start op Jan Breydel. Mignolet moest na enkele seconden al vol aan de bak op een poging van Thierry Lazare. Die zorgde vervolgens voor nog meer gevaar, al mocht de middenvelder ook blij zijn dat hij ontsnapte aan zijn tweede geel.

De thuisploeg had het dan weer lastig, maar kon zich gaandeweg beter in de match knokken. Na de pauze kreeg de thuisploeg bovendien nog een hulpende hand van Machida. De Japanse verdediger pakte zijn tweede gele kaart en dus moesten de bezoekers met een mannetje minder verder. Daar kon Blauw-Zwart meteen van profiteren. Na een poging van Tajon Buchanan hobbelde de 1-0 via Anthony Moris en Jonas Bager over de lijn.

GELIJKMAKER AFGEKEURD
Union hing dus in de touwen, maar weigerde zich definitief gewonnen te geven. En in de absolute slotfase leek Casper Nielsen alsnog voor de gelijkmaker te zorgen. Maar na een interventie van de VAR werd de 1-1 alsnog afgekeurd wegens buitenspel eerder in de actie. En zo was het de thuisploeg die met de overwinning aan de haal ging. Buchanan pakte bovendien nog zijn tweede geel, maar dat kon de sfeer op Jan Breydel niet drukken. Indien Club nog één keer wint óf komend weekend minstens even goed doet als Union, is de landstitel een feit.

LEES OOK: Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Club Brugge wordt kampioen ...

Meest recent

Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

55
55
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

386
386
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

66
66
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

404
404
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

42
42
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

57
57
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

752
752
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

43
43
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

54
54
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

195
195
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

128
128
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

327
327
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

167
167
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

75
75
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

109
109
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

241
241
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

106
106
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

542
542
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

559
559
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

418
418
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

155
155
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

258
258
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

226
226
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

501
501

Meer sportnieuws