Club kan titel ruiken dankzij rode kaart en puike Mignolet

389 stemmen
Club kan titel ruiken dankzij rode kaart en puike Mignolet

In de Jupiler Pro League kan Club Brugge aanstaande zondag beslag leggen op zijn derde opeenvolgende titel. Blauw-Zwart won woensdagavond immers voor de twee keer op enkele dagen tijd van titelrivaal Union SG: 1-0. De Bruggelingen hadden wel nood aan enkele uitstekende reddingen van Simon Mignolet en stonden een groot deel van de tweede helft met een mannetje meer door de rode kaart van Koki Machida. In de slotminuten werd de gelijkmaker ook nog eens afgekeurd.


Union had afgelopen zondag een uppercut gekregen na de nederlaag in de heenmatch, maar de ploeg van coach Felice Mazzu toonde over de nodige veerkracht te beschikken. Zo gingen de Brusselaars uitstekend van start op Jan Breydel. Mignolet moest na enkele seconden al vol aan de bak op een poging van Thierry Lazare. Die zorgde vervolgens voor nog meer gevaar, al mocht de middenvelder ook blij zijn dat hij ontsnapte aan zijn tweede geel.

De thuisploeg had het dan weer lastig, maar kon zich gaandeweg beter in de match knokken. Na de pauze kreeg de thuisploeg bovendien nog een hulpende hand van Machida. De Japanse verdediger pakte zijn tweede gele kaart en dus moesten de bezoekers met een mannetje minder verder. Daar kon Blauw-Zwart meteen van profiteren. Na een poging van Tajon Buchanan hobbelde de 1-0 via Anthony Moris en Jonas Bager over de lijn.

GELIJKMAKER AFGEKEURD
Union hing dus in de touwen, maar weigerde zich definitief gewonnen te geven. En in de absolute slotfase leek Casper Nielsen alsnog voor de gelijkmaker te zorgen. Maar na een interventie van de VAR werd de 1-1 alsnog afgekeurd wegens buitenspel eerder in de actie. En zo was het de thuisploeg die met de overwinning aan de haal ging. Buchanan pakte bovendien nog zijn tweede geel, maar dat kon de sfeer op Jan Breydel niet drukken. Indien Club nog één keer wint óf komend weekend minstens even goed doet als Union, is de landstitel een feit.

LEES OOK: Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Club Brugge wordt kampioen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

19
19
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

88
88
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

39
39
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

39
39
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

229
229
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

132
132
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

189
189
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

76
76
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

145
145
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

283
283
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

160
160
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

149
149
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

206
206
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

773
773
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

164
164
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

596
596
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

584
584
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

379
379
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

268
268
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

230
230
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

70
70
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

81
81
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

284
284
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

67
67
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

318
318

Meer sportnieuws