Club kan titel ruiken dankzij rode kaart en puike Mignolet

door
Club kan titel ruiken dankzij rode kaart en puike Mignolet

In de Jupiler Pro League kan Club Brugge aanstaande zondag beslag leggen op zijn derde opeenvolgende titel. Blauw-Zwart won woensdagavond immers voor de twee keer op enkele dagen tijd van titelrivaal Union SG: 1-0. De Bruggelingen hadden wel nood aan enkele uitstekende reddingen van Simon Mignolet en stonden een groot deel van de tweede helft met een mannetje meer door de rode kaart van Koki Machida. In de slotminuten werd de gelijkmaker ook nog eens afgekeurd.


Union had afgelopen zondag een uppercut gekregen na de nederlaag in de heenmatch, maar de ploeg van coach Felice Mazzu toonde over de nodige veerkracht te beschikken. Zo gingen de Brusselaars uitstekend van start op Jan Breydel. Mignolet moest na enkele seconden al vol aan de bak op een poging van Thierry Lazare. Die zorgde vervolgens voor nog meer gevaar, al mocht de middenvelder ook blij zijn dat hij ontsnapte aan zijn tweede geel.

De thuisploeg had het dan weer lastig, maar kon zich gaandeweg beter in de match knokken. Na de pauze kreeg de thuisploeg bovendien nog een hulpende hand van Machida. De Japanse verdediger pakte zijn tweede gele kaart en dus moesten de bezoekers met een mannetje minder verder. Daar kon Blauw-Zwart meteen van profiteren. Na een poging van Tajon Buchanan hobbelde de 1-0 via Anthony Moris en Jonas Bager over de lijn.

GELIJKMAKER AFGEKEURD
Union hing dus in de touwen, maar weigerde zich definitief gewonnen te geven. En in de absolute slotfase leek Casper Nielsen alsnog voor de gelijkmaker te zorgen. Maar na een interventie van de VAR werd de 1-1 alsnog afgekeurd wegens buitenspel eerder in de actie. En zo was het de thuisploeg die met de overwinning aan de haal ging. Buchanan pakte bovendien nog zijn tweede geel, maar dat kon de sfeer op Jan Breydel niet drukken. Indien Club nog één keer wint óf komend weekend minstens even goed doet als Union, is de landstitel een feit.

LEES OOK: Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

Club Brugge wordt kampioen ...

Meest recent

Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

10
10
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

135
135
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

38
38
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

161
161
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

206
206
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

421
421
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

201
201
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

464
464
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

349
349
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

170
170
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

416
416
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

584
584
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

483
483
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

111
111
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

200
200
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

292
292
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

310
310
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

457
457
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

86
86
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

458
458
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

435
435
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

113
113
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

724
724
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

429
429
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

202
202

Meer sportnieuws