'Standard vindt nieuwe sportieve baas bij Man City'

door
'Standard vindt nieuwe sportieve baas bij Man City'

Voor Standard zit het officiële seizoen er natuurlijk al een tijdje op en gezien de situatie is dat misschien geen slechte zaak voor de Rouches. Onder impuls van de nieuwe eigenaars is er namelijk een aardverschuiving op komst op Sclessin. De nieuwe sportieve baas lijkt inmiddels ook al bepaald.


Standard heeft sportief gezien een ronduit dramatisch seizoen achter de rug. En toch is er voor de Luikenaars hoop in zicht. Zo kwam de club onlangs in Noord-Amerikaanse handen terecht. De nieuwe eigenaars, de zogenaamde '777 Partners', willen de club weer doen aanknopen met de successen van weleer. Maar eerst zal er tabula rasa gemaakt worden. Daarvoor legt '777 Partners' zijn lot grotendeels in handen van Fergal Harkin.

Volgens onder meer La Dernière Heure wordt de 45-jarige Ier eerstdaags voorgesteld als de nieuwe sportieve directeur op Sclessin. Harkin is niet meteen een bekende naam voor het grote publiek. Maar de voorbije jaren leverde hij goed werk bij Manchester City. Daar was hij onder meer verantwoordelijk voor de samenwerking met de andere clubs van de City Football Group en beheerde hij dus het hele leger aan verhuurde spelers.

WERK AAN DE WINKEL
In die functie werd Harkin erg geapprecieerd binnen de voetbalwereld. Er zouden dan ook andere ploegen interesse hebben getoond, maar hij lijkt nu te vallen voor het aanbod van Standard. De verwachting is dat hij deze week zijn kribbel zet. Vervolgens wachten hem meteen enkele drukke weken. Zo zal Harkin eerst een opvolger voor de ontslagen hoofdcoach Luka Elsner moeten aanstellen. Daarna mag hij de spelersselectie van een complete make-over voorzien. Het wordt dus een vuurdoop die kan tellen.

LEES OOK: TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

Standard doet binnen de drie seizoenen weer mee voor de prijzen ...

Meest recent

Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

20
20
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

24
24
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

180
180
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

55
55
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

52
52
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

233
233
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

94
94
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

176
176
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

125
125
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

37
37
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

77
77
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

87
87
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

56
56
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

297
297
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

193
193
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

280
280
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

74
74
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

255
255
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

594
594
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

44
44
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

397
397
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

481
481
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

466
466
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

67
67
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

106
106

Meer sportnieuws