Aster Nzeyimana in de bres na De Bilde-relletje

door
Aster Nzeyimana in de bres na De Bilde-relletje

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd door met 0-2 te gaan winnen op het veld van directe concurrent Union SG. Op de sociale media heerste er bij de Brugse achterban wel wat commotie door enkele uitspraken van co-commentator Gilles De Bilde. Maar volgens commentator Aster Nzeyimana ging het om een groot misverstand.


Aan de rust van de clash in het Dudenpark, leek de geluidsverbinding met de twee commentatoren uit te staan. Maar dat was blijkbaar niet het geval. En attente luisteraars hoorden De Bilde een opmerkelijke uitspraak doen. "Dat ze die boeren maar op hun doos geven", liet de voormalige Gouden Schoen zich ontvallen. Het leek een pijnlijke 'slip of the tongue' van De Bilde, heel wat Club-aanhangers zagen daarin een teken van aversie tegen hun geliefde club.

Dat bleek echter niet het geval. Zo kwam Nzeyimana met meer duidelijkheid via Twitter. "Ik ga hier even in de bres springen voor Gilles. Die kreeg een bericht van iemand en dat las hij voor. Ik was zelf bezig met de eindredacteur maar de mensen van Eleven kunnen dat ook bevestigen. Je kan veel zeggen van Gilles maar fair is fair", liet de commentator verstaan.

GEEN CLUB BRUGGE-HATER
Op sociale media zorgde de uitspraak van De Bilde voor heel wat commotie. Maar dat is dus niet terecht volgens Nzeyimana, die benadrukt dat de voormalige Rode Duivel geen Club Brugge-hater is. "Moest Gilles echt een Brugge-hater zijn en dat soort uitspraken doen, zou daar ook niet mee samen te werken vallen. En zou hij het ook altijd penalty gevonden hebben bijvoorbeeld. Maar ik snap de gevoeligheden van Club-supporters gezien Gilles’ Anderlecht-verleden. Ik snap dat, maar in deze klopt het echt niet", aldus de presentator van Extra Time.

LEES OOK: Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De Bilde is een geschikte co-commentator ...

Meest recent

'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

13
13
Janssen ziet nieuwe diamant bij Antwerp: "Zit toekomst in"

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

9
9
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

30
30
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

17
17
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

33
33
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

269
269
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

49
49
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

27
27
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

212
212
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

137
137
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

122
122
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

356
356
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

507
507
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

38
38
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

323
323
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

116
116
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1138
1138
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

58
58
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

115
115
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

196
196
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

37
37
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

210
210
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

142
142
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

268
268
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

210
210

Meer sportnieuws