Aster Nzeyimana in de bres na De Bilde-relletje

door
Aster Nzeyimana in de bres na De Bilde-relletje

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd door met 0-2 te gaan winnen op het veld van directe concurrent Union SG. Op de sociale media heerste er bij de Brugse achterban wel wat commotie door enkele uitspraken van co-commentator Gilles De Bilde. Maar volgens commentator Aster Nzeyimana ging het om een groot misverstand.


Aan de rust van de clash in het Dudenpark, leek de geluidsverbinding met de twee commentatoren uit te staan. Maar dat was blijkbaar niet het geval. En attente luisteraars hoorden De Bilde een opmerkelijke uitspraak doen. "Dat ze die boeren maar op hun doos geven", liet de voormalige Gouden Schoen zich ontvallen. Het leek een pijnlijke 'slip of the tongue' van De Bilde, heel wat Club-aanhangers zagen daarin een teken van aversie tegen hun geliefde club.

Dat bleek echter niet het geval. Zo kwam Nzeyimana met meer duidelijkheid via Twitter. "Ik ga hier even in de bres springen voor Gilles. Die kreeg een bericht van iemand en dat las hij voor. Ik was zelf bezig met de eindredacteur maar de mensen van Eleven kunnen dat ook bevestigen. Je kan veel zeggen van Gilles maar fair is fair", liet de commentator verstaan.

GEEN CLUB BRUGGE-HATER
Op sociale media zorgde de uitspraak van De Bilde voor heel wat commotie. Maar dat is dus niet terecht volgens Nzeyimana, die benadrukt dat de voormalige Rode Duivel geen Club Brugge-hater is. "Moest Gilles echt een Brugge-hater zijn en dat soort uitspraken doen, zou daar ook niet mee samen te werken vallen. En zou hij het ook altijd penalty gevonden hebben bijvoorbeeld. Maar ik snap de gevoeligheden van Club-supporters gezien Gilles’ Anderlecht-verleden. Ik snap dat, maar in deze klopt het echt niet", aldus de presentator van Extra Time.

LEES OOK: Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

De Bilde is een geschikte co-commentator ...

Meest recent

Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

2
2
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

39
39
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

103
103
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

17
17
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

62
62
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

193
193
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

75
75
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

62
62
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

591
591
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

128
128
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

157
157
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

158
158
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

169
169
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

378
378
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

37
37
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

51
51
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

155
155
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

28
28
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

234
234
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

378
378
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

156
156
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

138
138
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

103
103
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

122
122
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

336
336

Meer sportnieuws