Aster Nzeyimana in de bres na De Bilde-relletje

door
Aster Nzeyimana in de bres na De Bilde-relletje

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd door met 0-2 te gaan winnen op het veld van directe concurrent Union SG. Op de sociale media heerste er bij de Brugse achterban wel wat commotie door enkele uitspraken van co-commentator Gilles De Bilde. Maar volgens commentator Aster Nzeyimana ging het om een groot misverstand.


Aan de rust van de clash in het Dudenpark, leek de geluidsverbinding met de twee commentatoren uit te staan. Maar dat was blijkbaar niet het geval. En attente luisteraars hoorden De Bilde een opmerkelijke uitspraak doen. "Dat ze die boeren maar op hun doos geven", liet de voormalige Gouden Schoen zich ontvallen. Het leek een pijnlijke 'slip of the tongue' van De Bilde, heel wat Club-aanhangers zagen daarin een teken van aversie tegen hun geliefde club.

Dat bleek echter niet het geval. Zo kwam Nzeyimana met meer duidelijkheid via Twitter. "Ik ga hier even in de bres springen voor Gilles. Die kreeg een bericht van iemand en dat las hij voor. Ik was zelf bezig met de eindredacteur maar de mensen van Eleven kunnen dat ook bevestigen. Je kan veel zeggen van Gilles maar fair is fair", liet de commentator verstaan.

GEEN CLUB BRUGGE-HATER
Op sociale media zorgde de uitspraak van De Bilde voor heel wat commotie. Maar dat is dus niet terecht volgens Nzeyimana, die benadrukt dat de voormalige Rode Duivel geen Club Brugge-hater is. "Moest Gilles echt een Brugge-hater zijn en dat soort uitspraken doen, zou daar ook niet mee samen te werken vallen. En zou hij het ook altijd penalty gevonden hebben bijvoorbeeld. Maar ik snap de gevoeligheden van Club-supporters gezien Gilles’ Anderlecht-verleden. Ik snap dat, maar in deze klopt het echt niet", aldus de presentator van Extra Time.

LEES OOK: Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

De Bilde is een geschikte co-commentator ...

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

3
3
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

6
6
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

146
146
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

175
175
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

220
220
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

96
96
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

278
278
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

188
188
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

728
728
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

97
97
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

140
140
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

224
224
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

89
89
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

162
162
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

92
92
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

168
168
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

66
66
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

40
40
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

307
307
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

105
105
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

394
394
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

365
365
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

105
105
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

213
213
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

409
409

Meer sportnieuws