Aster Nzeyimana in de bres na De Bilde-relletje

door
Aster Nzeyimana in de bres na De Bilde-relletje

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd door met 0-2 te gaan winnen op het veld van directe concurrent Union SG. Op de sociale media heerste er bij de Brugse achterban wel wat commotie door enkele uitspraken van co-commentator Gilles De Bilde. Maar volgens commentator Aster Nzeyimana ging het om een groot misverstand.


Aan de rust van de clash in het Dudenpark, leek de geluidsverbinding met de twee commentatoren uit te staan. Maar dat was blijkbaar niet het geval. En attente luisteraars hoorden De Bilde een opmerkelijke uitspraak doen. "Dat ze die boeren maar op hun doos geven", liet de voormalige Gouden Schoen zich ontvallen. Het leek een pijnlijke 'slip of the tongue' van De Bilde, heel wat Club-aanhangers zagen daarin een teken van aversie tegen hun geliefde club.

Dat bleek echter niet het geval. Zo kwam Nzeyimana met meer duidelijkheid via Twitter. "Ik ga hier even in de bres springen voor Gilles. Die kreeg een bericht van iemand en dat las hij voor. Ik was zelf bezig met de eindredacteur maar de mensen van Eleven kunnen dat ook bevestigen. Je kan veel zeggen van Gilles maar fair is fair", liet de commentator verstaan.

GEEN CLUB BRUGGE-HATER
Op sociale media zorgde de uitspraak van De Bilde voor heel wat commotie. Maar dat is dus niet terecht volgens Nzeyimana, die benadrukt dat de voormalige Rode Duivel geen Club Brugge-hater is. "Moest Gilles echt een Brugge-hater zijn en dat soort uitspraken doen, zou daar ook niet mee samen te werken vallen. En zou hij het ook altijd penalty gevonden hebben bijvoorbeeld. Maar ik snap de gevoeligheden van Club-supporters gezien Gilles’ Anderlecht-verleden. Ik snap dat, maar in deze klopt het echt niet", aldus de presentator van Extra Time.

LEES OOK: Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

De Bilde is een geschikte co-commentator ...

Meest recent

Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

0
0
Taravel schenkt klare wijn over heisa rond diploma

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

0
0
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

15
15
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

33
33
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

230
230
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

155
155
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

133
133
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

95
95
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

256
256
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

39
39
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

77
77
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

209
209
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

31
31
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

78
78
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

130
130
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

196
196
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

62
62
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

95
95
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

46
46
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

114
114
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

378
378
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

272
272
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

227
227
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

46
46
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

231
231

Meer sportnieuws