Anderlecht rekent op ‘de beste van België’

290
Anderlecht rekent op ‘de beste van België’

Hét grote doel van RSC Anderlecht dit seizoen, is om een Europees ticket te bemachtigen. Maar dat neemt niet weg dat de Brusselaars ondertussen reeds stevige voorbereidingen treffen voor de volgende jaargang. Zo krijgen veelbelovende youngsters zoals Marco Kana en Kristian Arnstad in de Champions’ Play-offs al heel veel speelminuten van Vincent Kompany. En ook de volledig fit verklaarde Hannes Delcroix verschijnt opnieuw aan de oppervlakte, de 23-jarige moet volgend seizoen de onvervalste defensieleider van Sporting worden. En dat is hij alvast aan het bewijzen.


BESTE VAN BELGIË

Door 2 zware knieblessures raakte Hannes Delcroix dit seizoen amper aan speelminuten: 468 om precies te zijn. Dergelijke blessures komen hoogst ongelegen voor elke voetballer, maar in het geval van Delcroix kon de timing niet slechter zijn. Hij was de grote leider in de Anderlecht-defensie, dat vorig seizoen één van de beste van België was, en door zijn sterke prestaties debuteerde hij ook bij de Rode Duivels. Zonder zijn knieblessures zou Delcroix vandaag ongetwijfeld meer dan één A-cap achter z’n naam hebben staan.

Dit seizoen presteert Sporting aanzienlijk minder op het defensief vlak in tegenstelling tot het vorige seizoen, en daar heeft de absentie van Hannes Delcroix uiteraard veel mee te maken. Zijn stand-in Lisandro Magallan is namelijk geen betrouwbare verdediger, al kende de Argentijn toch één goede periode in het Lotto Park, en vooral zijn uitvoetballend vermogen laat te wensen over. De enige reden waarom Vincent Kompany hem opstelde in de basis , is door zijn grote fysieke sterkte en leiderschap.



Maar een centrale verdediger van Anderlecht moet nog veel meer kunnen dan beuken en leiding geven. Goed en opbouwend passen bijvoorbeeld, een onderdeel waarin Lisandro Magallan een dikke onvoldoende haalt en waarin Hannes Delcroix één van de beste van het land is. Vorig seizoen was Delcroix samen met Mark McKenzie veruit de best uitvoetballende centrale verdediger van de Jupiler Pro League. En die officieuze titel wil Delcroix zo snel mogelijk terug opeisen. Hij laat er alvast geen gras over groeien …

WISSEL VAN DE WACHT

Vorig weekend kreeg Hannes Delcroix in de tweede helft tegen Club Brugge de kans om zich opnieuw te tonen. En dat deed hij ook. Vincent Kompany vond de teleurstellende prestatie van Lisandro Magallan welletjes geweest, de Argentijn pakte al snel een gele kaart en de coach wilde geen risico op een uitsluiting lopen, al wees hij de huurling van Ajax niet met de vinger. “Magallán deed het goed voor rust, maar als de ref een slechte dag had, kon hij zomaar van het veld gestuurd worden."



"Daarom bracht ik Hannes in, en die heeft het heel goed gedaan”, dixit Vincent Kompany. Toch denken en vermoeden wij dat niet enkel en alleen die gele kaart doorslaggevend was om Lisandro Magallan te vervangen door Hannes Delcroix. De éénvoudige Rode Duivel bracht immers een pak meer voetballend vermogen in de ploeg, daarnaast was Delcroix ook erg stevig in de duels én heel efficiënt in zijn acties. De 23-jarige lijkt stilaan klaar te zijn om terug zijn basisplaats op te eisen.

TERUG NAAR TOPNIVEAU

In de vorige speeldag was Hannes Delcroix namelijk de meest efficiënte speler van de hele Champions’ Play-offs, hij haalde in dat onderdeel een vergelijkbaar resultaat als Brandon Mechele (Club Brugge). Ook bij de passing lijkt het gevoel terug goed te zitten want daarin moest Delcroix slechts drie andere spelers voor zich dulden, maar het lijdt uiteraard geen twijfel dat hij zich terug wil opwerpen tot de officieuze best uitvoetballende verdediger van België.



Daarnaast heeft Hannes Delcroix blijkbaar ook nog niets van zijn fysieke sterkte ingeboet. De 23-jarige won vorige week tegen Club Brugge immers 80% van zijn aangegane duels, een hoog gemiddelde waarmee hij de best presterende speler was van de tweede speeldag van de Champions’ Play-offs. Dat zijn allemaal erg mooie cijfers voor Delcroix, al zal hij die veelbelovende herstart zo snel mogelijk moeten bevestigen.

LEES OOK: Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Haalt Delcroix terug zijn beste niveau?

Meest recent

Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

0
0
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

26
26
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

66
66
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

47
47
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

44
44
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

462
462
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

66
66
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

100
100
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

64
64
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

29
29
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

309
309
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

346
346
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

319
319
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

290
290
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

330
330
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

111
111
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

127
127
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

310
310
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

200
200
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

199
199

Meer sportnieuws