Verstraete in vieze papieren bij Antwerp

509 stemmen
Verstraete in vieze papieren bij Antwerp

Faris Haroun telde in de reguliere competitie amper twee basisplaatsen maar in de Champions’ Play-offs is de 36-jarige goed op weg naar zijn derde startersplek op rij. En dat betekent slecht nieuws voor Birger Verstraete, de veldspeler bij Antwerp FC die dit seizoen het meeste speelminuten telt.


MEESTE MINUTEN BIJ ANTWERP

Birger Verstraete: ‘t is één van de namen die Brian Priske als eerste noteert op zijn wedstrijdblad. De 28-jarige is een zekerheid op het middenveld van Antwerp FC, getuige zijn 3.360 speelminuten dit seizoen. Geen énkele andere veldspeler van The Great Old vergaarde meer speeltijd dan hem, wat Verstraete’s importantie voor Priske benadrukt. Indien fit of niet geschorst, dan kiest de Deense coach altijd voor hem. En daar heeft Priske zo zijn redenen voor.



De leuze van Birger Verstraete is fighting spirit. “Dat mag nooit ontbreken als je het shirt van Antwerp draagt”, zei hij eerder dit seizoen in Het Nieuwsblad. En dat klopt ook. In de voorbije jaren groeide Antwerp FC uit tot een gevreesde fysieke machine met veel inzet en power. Dat in analogie met het DNA van de club, een identiteit waarmee de fans van The Great Old zich mee kunnen vereenzelvigen. Met zijn specifieke speelstijl pas Verstraete past daar dus perfect in.

HAROUN STELT ZICH

Volledig volgens zijn fysieke speelstijl startte Birger Verstraete aan de Champions’ Play-offs met een schorsingsdag. Tegen Club Brugge nam de oudgediende Faris Haroun zijn plaats in en de 36-jarige deed het uitstekend tegen zijn rechtstreekse tegenstander Hans Vanaken. Ondanks een gebrek aan wedstrijdritme, Haroun was in de reguliere competitie amper twee keer een basisspeler, leek het alsof Haroun nooit was weggeweest.



“Ik heb getoond dat ik de ploeg nog kan helpen”, blikte Faris Haroun terug in Het Laatste Nieuws. “Voor zij de eraan twijfelden: Faris staat er nog in de toppers.” Na zijn sterke prestatie tegen Club Brugge scoorde de onvermoeibare middenvelder duidelijk punten bij Brian Priske. In die mate dat de coach Haroun tegen Union SG in het basiselftal liet staan. Ten nadele van Birger Verstraete, de veldspeler met de meeste speelminuten dit seizoen.

MINDER ZONDER HAROUN

Faris Haroun speelde vorige week een bitsige partij tegen Union SG, en door zijn gemaakte overtredingen kon hij in de eerste helft gemakkelijk uitgesloten worden. Brian Priske anticipeerde op dat scenario door Haroun tijdens de rust naar de kant te halen en Birger Verstraete als diens vervanger in te brengen. Priske beperkte daarmee het risico om met een rode kaart geconfronteerd te worden, maar die wissel bracht wel andere nadelen met zich mee.



Antwerp FC speelde namelijk een belabberde tweede helft en de vervanging van Faris Haroun had daar wel iets mee te maken. “Tot de gele kaart van Haroun in minuut 38 hadden we controle en creëerden we enkele mogelijkheden”, zei Brian Priske na de match tegen Union aan Gazet van Antwerpen. In de tweede helft had Antwerp dus veel minder controle en kregen de Brusselaars de grootste kansen.

HET DRAMA VAN VERSTRAETE

De sportieve inbreng van Birger Verstraete in de tweede helft was fel contrasterend in vergelijking met de prestatie van Faris Haroun in de eerste helft. Beide middenvelder speelden een gelijkaardig aantal minuten, respectievelijk 49 en 48, maar in die tijdspanne kon Verstraete zich niet opwerpen als een meerwaarde tegenover Haroun. Naast zijn erbarmelijke stilstaande fases was Verstraete in het algemeen ook gewoon minder efficiënt en belangrijk voor Antwerp FC.

Birger Verstraete was bijvoorbeeld amper 31% efficiënt in al zijn aangegane acties, waarmee hij vorig weekend zelfs de slechtst presterende speler was van de tweede speeldag van de Champions’ Play-offs. Faris Haroun was voor 54% efficiënter in zijn acties, dat is toch een wezenlijk verschil van 23% tussen beide middenvelders. Daarnaast was Haroun ook 27% beter in de passing dan Verstraete, die na Benito Raman (RSC Anderlecht) vorig weekend de slechtste passer was van het weekend.



Bovendien won Birger Verstraete ook amper twee van zijn zeven duels. Dat is nochtans de grote sterkte van de West-Vlaming, maar daarin kon hij zich tegen Union SG dus allerminst onderscheiden. Sterker nog, enkel Benito Raman (Anderlecht), Sargis Adamyan (Club Brugge) en Kristian Arnstad (Anderlecht) zetten in dat onderdeel procentueel gezien nog slechtere cijfers neer dan Verstraete. Het is dus duidelijk dat hij niet in een goede vorm verkeert en dat Faris Haroun stilaan de overhand neemt op hem …

LEES OOK: Witte rook nabij: opvallende gast bij oefenduel Antwerp

Wie moet Priske laten starten?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld door VAR? De Bilde velt oordeel

In de derde voorronde van de Europa League wil RSC Anderlecht donderdagavond een gunstige ...

12
12
Na fatale blunder: United neemt straf besluit over Lammens

Senne Lammens zag zijn sterke seizoen door één fatale fout plots naar de achtergrond ...

395
395
PSG pakt eerste keer uit: 50 miljoen voor Franse WK-ganger

Hoewel het aan heel wat spelers gelinkt wordt, hield Paris Saint-Germain het erg rustig tijdens de ...

12
12
Infantino blijft aangeschoten wild: UEFA behoudt WK-boycot

Tijdens een speciale FIFA-top heeft Gianni Infantino woensdagavond het vertrouwen behouden als ...

32
32
Transferschok! 'Anderlecht in actie voor comeback Lukaku'

Er staat momenteel een groot vraagteken achter de toekomst van Romelu Lukaku. Desondanks leek zijn ...

633
633
Bruno sleutelt aan basisploeg tegen PAOK, Saliba op de bank

RSC Anderlecht werkt donderdagavond zijn heenmatch af in de derde voorronde van de Europa League. Op ...

114
114
Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Real Madrid heeft serieus toegeslagen op de transfermarkt. Voor de overgang van Yan Diomandé ...

64
64
Union slikt mokerslag: extra transfer in de maak?

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

259
259
Club Brugge onthult selectie: trio definitief buitenspel

Een week na de nederlaag in de Supercup hoopt Club Brugge vlot uit de startblokken te schieten tegen ...

377
377
'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

1107
1107
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

101
101
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

349
349
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

868
868
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

148
148
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

453
453
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

745
745
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

770
770
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

244
244
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

146
146
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

26
26
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

203
203
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

124
124
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

177
177
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

56
56
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

95
95

Meer sportnieuws