Verstraete in vieze papieren bij Antwerp

door
Verstraete in vieze papieren bij Antwerp

Faris Haroun telde in de reguliere competitie amper twee basisplaatsen maar in de Champions’ Play-offs is de 36-jarige goed op weg naar zijn derde startersplek op rij. En dat betekent slecht nieuws voor Birger Verstraete, de veldspeler bij Antwerp FC die dit seizoen het meeste speelminuten telt.


MEESTE MINUTEN BIJ ANTWERP

Birger Verstraete: ‘t is één van de namen die Brian Priske als eerste noteert op zijn wedstrijdblad. De 28-jarige is een zekerheid op het middenveld van Antwerp FC, getuige zijn 3.360 speelminuten dit seizoen. Geen énkele andere veldspeler van The Great Old vergaarde meer speeltijd dan hem, wat Verstraete’s importantie voor Priske benadrukt. Indien fit of niet geschorst, dan kiest de Deense coach altijd voor hem. En daar heeft Priske zo zijn redenen voor.



De leuze van Birger Verstraete is fighting spirit. “Dat mag nooit ontbreken als je het shirt van Antwerp draagt”, zei hij eerder dit seizoen in Het Nieuwsblad. En dat klopt ook. In de voorbije jaren groeide Antwerp FC uit tot een gevreesde fysieke machine met veel inzet en power. Dat in analogie met het DNA van de club, een identiteit waarmee de fans van The Great Old zich mee kunnen vereenzelvigen. Met zijn specifieke speelstijl pas Verstraete past daar dus perfect in.

HAROUN STELT ZICH

Volledig volgens zijn fysieke speelstijl startte Birger Verstraete aan de Champions’ Play-offs met een schorsingsdag. Tegen Club Brugge nam de oudgediende Faris Haroun zijn plaats in en de 36-jarige deed het uitstekend tegen zijn rechtstreekse tegenstander Hans Vanaken. Ondanks een gebrek aan wedstrijdritme, Haroun was in de reguliere competitie amper twee keer een basisspeler, leek het alsof Haroun nooit was weggeweest.



“Ik heb getoond dat ik de ploeg nog kan helpen”, blikte Faris Haroun terug in Het Laatste Nieuws. “Voor zij de eraan twijfelden: Faris staat er nog in de toppers.” Na zijn sterke prestatie tegen Club Brugge scoorde de onvermoeibare middenvelder duidelijk punten bij Brian Priske. In die mate dat de coach Haroun tegen Union SG in het basiselftal liet staan. Ten nadele van Birger Verstraete, de veldspeler met de meeste speelminuten dit seizoen.

MINDER ZONDER HAROUN

Faris Haroun speelde vorige week een bitsige partij tegen Union SG, en door zijn gemaakte overtredingen kon hij in de eerste helft gemakkelijk uitgesloten worden. Brian Priske anticipeerde op dat scenario door Haroun tijdens de rust naar de kant te halen en Birger Verstraete als diens vervanger in te brengen. Priske beperkte daarmee het risico om met een rode kaart geconfronteerd te worden, maar die wissel bracht wel andere nadelen met zich mee.



Antwerp FC speelde namelijk een belabberde tweede helft en de vervanging van Faris Haroun had daar wel iets mee te maken. “Tot de gele kaart van Haroun in minuut 38 hadden we controle en creëerden we enkele mogelijkheden”, zei Brian Priske na de match tegen Union aan Gazet van Antwerpen. In de tweede helft had Antwerp dus veel minder controle en kregen de Brusselaars de grootste kansen.

HET DRAMA VAN VERSTRAETE

De sportieve inbreng van Birger Verstraete in de tweede helft was fel contrasterend in vergelijking met de prestatie van Faris Haroun in de eerste helft. Beide middenvelder speelden een gelijkaardig aantal minuten, respectievelijk 49 en 48, maar in die tijdspanne kon Verstraete zich niet opwerpen als een meerwaarde tegenover Haroun. Naast zijn erbarmelijke stilstaande fases was Verstraete in het algemeen ook gewoon minder efficiënt en belangrijk voor Antwerp FC.

Birger Verstraete was bijvoorbeeld amper 31% efficiënt in al zijn aangegane acties, waarmee hij vorig weekend zelfs de slechtst presterende speler was van de tweede speeldag van de Champions’ Play-offs. Faris Haroun was voor 54% efficiënter in zijn acties, dat is toch een wezenlijk verschil van 23% tussen beide middenvelders. Daarnaast was Haroun ook 27% beter in de passing dan Verstraete, die na Benito Raman (RSC Anderlecht) vorig weekend de slechtste passer was van het weekend.



Bovendien won Birger Verstraete ook amper twee van zijn zeven duels. Dat is nochtans de grote sterkte van de West-Vlaming, maar daarin kon hij zich tegen Union SG dus allerminst onderscheiden. Sterker nog, enkel Benito Raman (Anderlecht), Sargis Adamyan (Club Brugge) en Kristian Arnstad (Anderlecht) zetten in dat onderdeel procentueel gezien nog slechtere cijfers neer dan Verstraete. Het is dus duidelijk dat hij niet in een goede vorm verkeert en dat Faris Haroun stilaan de overhand neemt op hem …

LEES OOK: "Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Wie moet Priske laten starten?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

16
16
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

16
16
'Verhaeghe vloekt: Feyenoord drukt door voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

110
110
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

22
22
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

167
167
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

45
45
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

234
234
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

126
126
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

75
75
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

60
60
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

102
102
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

328
328
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

145
145
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

69
69
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

169
169
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

60
60
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

366
366
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

240
240
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

726
726
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

150
150
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

402
402
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

76
76
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

439
439
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

572
572
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

750
750

Meer sportnieuws