Verstraete in vieze papieren bij Antwerp

509
Verstraete in vieze papieren bij Antwerp

Faris Haroun telde in de reguliere competitie amper twee basisplaatsen maar in de Champions’ Play-offs is de 36-jarige goed op weg naar zijn derde startersplek op rij. En dat betekent slecht nieuws voor Birger Verstraete, de veldspeler bij Antwerp FC die dit seizoen het meeste speelminuten telt.


MEESTE MINUTEN BIJ ANTWERP

Birger Verstraete: ‘t is één van de namen die Brian Priske als eerste noteert op zijn wedstrijdblad. De 28-jarige is een zekerheid op het middenveld van Antwerp FC, getuige zijn 3.360 speelminuten dit seizoen. Geen énkele andere veldspeler van The Great Old vergaarde meer speeltijd dan hem, wat Verstraete’s importantie voor Priske benadrukt. Indien fit of niet geschorst, dan kiest de Deense coach altijd voor hem. En daar heeft Priske zo zijn redenen voor.



De leuze van Birger Verstraete is fighting spirit. “Dat mag nooit ontbreken als je het shirt van Antwerp draagt”, zei hij eerder dit seizoen in Het Nieuwsblad. En dat klopt ook. In de voorbije jaren groeide Antwerp FC uit tot een gevreesde fysieke machine met veel inzet en power. Dat in analogie met het DNA van de club, een identiteit waarmee de fans van The Great Old zich mee kunnen vereenzelvigen. Met zijn specifieke speelstijl pas Verstraete past daar dus perfect in.

HAROUN STELT ZICH

Volledig volgens zijn fysieke speelstijl startte Birger Verstraete aan de Champions’ Play-offs met een schorsingsdag. Tegen Club Brugge nam de oudgediende Faris Haroun zijn plaats in en de 36-jarige deed het uitstekend tegen zijn rechtstreekse tegenstander Hans Vanaken. Ondanks een gebrek aan wedstrijdritme, Haroun was in de reguliere competitie amper twee keer een basisspeler, leek het alsof Haroun nooit was weggeweest.



“Ik heb getoond dat ik de ploeg nog kan helpen”, blikte Faris Haroun terug in Het Laatste Nieuws. “Voor zij de eraan twijfelden: Faris staat er nog in de toppers.” Na zijn sterke prestatie tegen Club Brugge scoorde de onvermoeibare middenvelder duidelijk punten bij Brian Priske. In die mate dat de coach Haroun tegen Union SG in het basiselftal liet staan. Ten nadele van Birger Verstraete, de veldspeler met de meeste speelminuten dit seizoen.

MINDER ZONDER HAROUN

Faris Haroun speelde vorige week een bitsige partij tegen Union SG, en door zijn gemaakte overtredingen kon hij in de eerste helft gemakkelijk uitgesloten worden. Brian Priske anticipeerde op dat scenario door Haroun tijdens de rust naar de kant te halen en Birger Verstraete als diens vervanger in te brengen. Priske beperkte daarmee het risico om met een rode kaart geconfronteerd te worden, maar die wissel bracht wel andere nadelen met zich mee.



Antwerp FC speelde namelijk een belabberde tweede helft en de vervanging van Faris Haroun had daar wel iets mee te maken. “Tot de gele kaart van Haroun in minuut 38 hadden we controle en creëerden we enkele mogelijkheden”, zei Brian Priske na de match tegen Union aan Gazet van Antwerpen. In de tweede helft had Antwerp dus veel minder controle en kregen de Brusselaars de grootste kansen.

HET DRAMA VAN VERSTRAETE

De sportieve inbreng van Birger Verstraete in de tweede helft was fel contrasterend in vergelijking met de prestatie van Faris Haroun in de eerste helft. Beide middenvelder speelden een gelijkaardig aantal minuten, respectievelijk 49 en 48, maar in die tijdspanne kon Verstraete zich niet opwerpen als een meerwaarde tegenover Haroun. Naast zijn erbarmelijke stilstaande fases was Verstraete in het algemeen ook gewoon minder efficiënt en belangrijk voor Antwerp FC.

Birger Verstraete was bijvoorbeeld amper 31% efficiënt in al zijn aangegane acties, waarmee hij vorig weekend zelfs de slechtst presterende speler was van de tweede speeldag van de Champions’ Play-offs. Faris Haroun was voor 54% efficiënter in zijn acties, dat is toch een wezenlijk verschil van 23% tussen beide middenvelders. Daarnaast was Haroun ook 27% beter in de passing dan Verstraete, die na Benito Raman (RSC Anderlecht) vorig weekend de slechtste passer was van het weekend.



Bovendien won Birger Verstraete ook amper twee van zijn zeven duels. Dat is nochtans de grote sterkte van de West-Vlaming, maar daarin kon hij zich tegen Union SG dus allerminst onderscheiden. Sterker nog, enkel Benito Raman (Anderlecht), Sargis Adamyan (Club Brugge) en Kristian Arnstad (Anderlecht) zetten in dat onderdeel procentueel gezien nog slechtere cijfers neer dan Verstraete. Het is dus duidelijk dat hij niet in een goede vorm verkeert en dat Faris Haroun stilaan de overhand neemt op hem …

LEES OOK: Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Wie moet Priske laten starten?

Meest recent

Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

0
0
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

7
7
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

44
44
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

119
119
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

39
39
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

35
35
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

126
126
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

188
188
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

160
160
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1039
1039
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

100
100
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

36
36
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

265
265
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

66
66
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

28
28
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

64
64
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

82
82
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

29
29
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

166
166
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

342
342
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

283
283
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

42
42
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

288
288

Meer sportnieuws