Napoli grijpt laatste titelstrohalm

door
Napoli grijpt laatste titelstrohalm

Napoli is voorlopig nog niet mathematisch uitgeschakeld voor de titel. Het greep zaterdag zijn laatste strohalm met een nipte zege op het veld van Torino. Daardoor naderen ze met nog twee wedstrijden te spelen tot op vier punten van AC Milan en vijf punten van voorlopige leider Internazionale. Zondag kan de droom van de Napolitanen wel alsnog helemaal voorbij zijn als Milan wint op het veld van Hellas Verona.


Napoli kon met een overwinning ook zijn derde plaats zo goed als helemaal veiligstellen na de verrassende nederlaag van achtervolger Juventus bij staartploeg Genoa op vrijdagavond. Bij Napoli rekenden ze daarvoor op Dries Mertens, die een dag na zijn 35ste verjaardag aan de aftrap kwam. Hij werd in steun van diepe spits Victor Osimhen geposteerd.

Rond het huur leek de Rode Duivel ook zijn ploeg aan een voorsprong te helpen toen hij na een hakje van Osimhen onderuitgehaald werd in de zestien. De bal ging op de stip, maar aanvoerder Insigne faalde. De 0-0 bleef zo op het bord staan, maar iets meer dan een kwartier voor tijd viel de goal alsnog. Fabian Ruiz zorgde alsnog voor 0-1. Mertens was dan al vervangen, bij Torino bleef Dennis Praet wel de hele wedstrijd op het veld staan.

CHAMPIONS LEAGUE
Van een ticket voor de Champions League was Napoli al zeker, maar de derde plaats is nu wel zo goed als zeker. Met nog twee speeldagen voor de boeg hebben ze vier punten meer dan Juventus. Ze behouden ook nog een waterkans op de titel, maar moeten hopen dat Milan niet wint in Verona. Anders is ook die droom zondag helemaal vervlogen.

LEES OOK: Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Mag Napoli nog hopen op de titel?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

6
6
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

48
48
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

20
20
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

33
33
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

226
226
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

74
74
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

126
126
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

106
106
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

466
466
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

350
350
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

516
516
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

222
222
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

219
219
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

220
220
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

226
226
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

77
77
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

436
436
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

655
655
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

498
498
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

295
295
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

495
495
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

735
735
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

436
436
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

439
439

Meer sportnieuws