Napoli grijpt laatste titelstrohalm

door
Napoli grijpt laatste titelstrohalm

Napoli is voorlopig nog niet mathematisch uitgeschakeld voor de titel. Het greep zaterdag zijn laatste strohalm met een nipte zege op het veld van Torino. Daardoor naderen ze met nog twee wedstrijden te spelen tot op vier punten van AC Milan en vijf punten van voorlopige leider Internazionale. Zondag kan de droom van de Napolitanen wel alsnog helemaal voorbij zijn als Milan wint op het veld van Hellas Verona.


Napoli kon met een overwinning ook zijn derde plaats zo goed als helemaal veiligstellen na de verrassende nederlaag van achtervolger Juventus bij staartploeg Genoa op vrijdagavond. Bij Napoli rekenden ze daarvoor op Dries Mertens, die een dag na zijn 35ste verjaardag aan de aftrap kwam. Hij werd in steun van diepe spits Victor Osimhen geposteerd.

Rond het huur leek de Rode Duivel ook zijn ploeg aan een voorsprong te helpen toen hij na een hakje van Osimhen onderuitgehaald werd in de zestien. De bal ging op de stip, maar aanvoerder Insigne faalde. De 0-0 bleef zo op het bord staan, maar iets meer dan een kwartier voor tijd viel de goal alsnog. Fabian Ruiz zorgde alsnog voor 0-1. Mertens was dan al vervangen, bij Torino bleef Dennis Praet wel de hele wedstrijd op het veld staan.

CHAMPIONS LEAGUE
Van een ticket voor de Champions League was Napoli al zeker, maar de derde plaats is nu wel zo goed als zeker. Met nog twee speeldagen voor de boeg hebben ze vier punten meer dan Juventus. Ze behouden ook nog een waterkans op de titel, maar moeten hopen dat Milan niet wint in Verona. Anders is ook die droom zondag helemaal vervlogen.

LEES OOK: Napoli baalt enorm, Arsenal blijft foutloos doorrazen

Mag Napoli nog hopen op de titel?

Meest recent

Hasi speelt open kaart: van Stroeykens tot Angulo

RSC Anderlecht neemt het morgen om 13u30 op tegen Club Brugge. Besnik Hasi weet dat het een ...

3
3
Standard en AA Gent, opgelet: "Ooit terug naar de JPL"

Bij Hamburger SV speelt met Sambi Lokonga een Belgische speler, maar ook Jean-Luc Dompé is er ...

9
9
Anderlecht wil revelatie vastleggen: "Gesprekken gaande"

Bij RSC Anderlecht spelen ze een matig seizoen, maar er zijn wel een aantal spelers die zich tonen. ...

87
87
Man City in spanning: Doku-tijdbom staat op ontploffen

Jérémy Doku kostte Man City ruim €65 miljoen, maar bij Pep Guardiola koop je ...

26
26
‘Antwerp in stress: Overmars terug naar Ajax?’

Ajax wankelt, en dan duikt meteen weer de naam Marc Overmars op. Antwerp wordt nerveus: Ajax klopte ...

150
150
Leko verrast: "Zij zijn een titelkandidaat"

Bij AA Gent draait het bijzonder wisselvallig. De Buffalo’s doen het voorlopig niet bepaald ...

74
74
Via Club en Rode Duivels weldra naar Europese topcompetitie?

Dat de Belgen geen grote weelde zoals vroeger hebben in de aanval, werd gisteren duidelijk. Rudi ...

70
70
Primeur bij Anderlecht: "Hopelijk extra motivatie"

RSC Anderlecht speelt zondag tegen Club Brugge. Coach Besnik Hasi sprak zich op zijn persbabbel uit ...

195
195
Antwerp met zorgen: grotere problemen op komst?

Royal Antwerp FC staat op een schabouwelijke voorlaatste plaats in de Jupiler Pro League. Dan wordt ...

171
171
Forbs na demonstratie: "De match tegen FC Barcelona was..."

Club Brugge kende een geweldige Europese avond tegen FC Barcelona. Carlos Forbs was samen met Hans ...

125
125
Mazzu snapt niets van kritiek: "Hij heeft niets gedaan..."

Zaterdag moet OH Leuven op bezoek en daarbij hoopt Felice Mazzu een derde overwinning op rij te ...

65
65
Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Hugo Broos staat voor de laatste maanden van zijn trainerscarrière, maar daarin wachten hem ...

158
158
Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

49
49
Verrassende niet-selectie: Mbangula matchwinnaar bij Werder

Er waren vrijdag enkele verrassingen te noteren in de selecties van de Rode Duivels én Jonge ...

57
57
Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Er valt nog heel wat aan te merken op de prestaties van Anderlecht dit seizoen, maar er zijn ook de ...

224
224
DAZN-bom blijft tikken: minister spreekt dreigende taal

De laatste weken wachtten de Belgische profclubs bang af wat er zou gaan gebeuren met het ...

354
354
Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

SK Beveren heeft voor de tweede keer dit seizoen punten laten liggen. De Waaslanders leken in Lommel ...

125
125
Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Club Brugge heeft zich deze week aan Europa laten zien door na een sensationele wedstrijd FC ...

242
242
0 op 9 in CL: Bormans slaat hard terug na kritiek op Union

Union gooide de voorbije jaren zeer hoge ogen in België én Europa, maar in de Champions ...

95
95
Mysterie over talent: Spanje of toch nog Rode Duivels?

De selectie van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein werd ...

146
146
Nieuwe troef voor KV Mechelen: "Hij is een extra impuls"

KV Mechelen kon vorige week niet stunten op Anderlecht, maar staat wel nog altijd knap in de top ...

172
172
Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

66
66
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijkheid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

294
294
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

179
179
Kompany zet nieuwe stap: Bayern wordt nóg sterker

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

326
326

Meer sportnieuws