Napoli grijpt laatste titelstrohalm

door
Napoli grijpt laatste titelstrohalm

Napoli is voorlopig nog niet mathematisch uitgeschakeld voor de titel. Het greep zaterdag zijn laatste strohalm met een nipte zege op het veld van Torino. Daardoor naderen ze met nog twee wedstrijden te spelen tot op vier punten van AC Milan en vijf punten van voorlopige leider Internazionale. Zondag kan de droom van de Napolitanen wel alsnog helemaal voorbij zijn als Milan wint op het veld van Hellas Verona.


Napoli kon met een overwinning ook zijn derde plaats zo goed als helemaal veiligstellen na de verrassende nederlaag van achtervolger Juventus bij staartploeg Genoa op vrijdagavond. Bij Napoli rekenden ze daarvoor op Dries Mertens, die een dag na zijn 35ste verjaardag aan de aftrap kwam. Hij werd in steun van diepe spits Victor Osimhen geposteerd.

Rond het huur leek de Rode Duivel ook zijn ploeg aan een voorsprong te helpen toen hij na een hakje van Osimhen onderuitgehaald werd in de zestien. De bal ging op de stip, maar aanvoerder Insigne faalde. De 0-0 bleef zo op het bord staan, maar iets meer dan een kwartier voor tijd viel de goal alsnog. Fabian Ruiz zorgde alsnog voor 0-1. Mertens was dan al vervangen, bij Torino bleef Dennis Praet wel de hele wedstrijd op het veld staan.

CHAMPIONS LEAGUE
Van een ticket voor de Champions League was Napoli al zeker, maar de derde plaats is nu wel zo goed als zeker. Met nog twee speeldagen voor de boeg hebben ze vier punten meer dan Juventus. Ze behouden ook nog een waterkans op de titel, maar moeten hopen dat Milan niet wint in Verona. Anders is ook die droom zondag helemaal vervlogen.

LEES OOK: 'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Mag Napoli nog hopen op de titel?

Meest recent

"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

9
9
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

421
421
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

49
49
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

58
58
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

201
201
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

119
119
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

233
233
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

364
364
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

15
15
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

186
186
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

39
39
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

306
306
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

315
315
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

62
62
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

331
331
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

461
461
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

694
694
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

638
638
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

1078
1078
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

183
183
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

51
51
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1093
1093
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

301
301
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

359
359
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

179
179

Meer sportnieuws