Napoli grijpt laatste titelstrohalm

34 stemmen
Napoli grijpt laatste titelstrohalm

Napoli is voorlopig nog niet mathematisch uitgeschakeld voor de titel. Het greep zaterdag zijn laatste strohalm met een nipte zege op het veld van Torino. Daardoor naderen ze met nog twee wedstrijden te spelen tot op vier punten van AC Milan en vijf punten van voorlopige leider Internazionale. Zondag kan de droom van de Napolitanen wel alsnog helemaal voorbij zijn als Milan wint op het veld van Hellas Verona.


Napoli kon met een overwinning ook zijn derde plaats zo goed als helemaal veiligstellen na de verrassende nederlaag van achtervolger Juventus bij staartploeg Genoa op vrijdagavond. Bij Napoli rekenden ze daarvoor op Dries Mertens, die een dag na zijn 35ste verjaardag aan de aftrap kwam. Hij werd in steun van diepe spits Victor Osimhen geposteerd.

Rond het huur leek de Rode Duivel ook zijn ploeg aan een voorsprong te helpen toen hij na een hakje van Osimhen onderuitgehaald werd in de zestien. De bal ging op de stip, maar aanvoerder Insigne faalde. De 0-0 bleef zo op het bord staan, maar iets meer dan een kwartier voor tijd viel de goal alsnog. Fabian Ruiz zorgde alsnog voor 0-1. Mertens was dan al vervangen, bij Torino bleef Dennis Praet wel de hele wedstrijd op het veld staan.

CHAMPIONS LEAGUE
Van een ticket voor de Champions League was Napoli al zeker, maar de derde plaats is nu wel zo goed als zeker. Met nog twee speeldagen voor de boeg hebben ze vier punten meer dan Juventus. Ze behouden ook nog een waterkans op de titel, maar moeten hopen dat Milan niet wint in Verona. Anders is ook die droom zondag helemaal vervlogen.

LEES OOK: “Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

Mag Napoli nog hopen op de titel?

Meest recent

Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

20
20
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

52
52
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

77
77
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

31
31
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

53
53
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

95
95
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

35
35
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

101
101
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

109
109
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

92
92
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

163
163
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

153
153
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

29
29
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

258
258
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

286
286
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

58
58
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

193
193
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

906
906
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

181
181
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

127
127
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

60
60
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

141
141
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

174
174
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

165
165

Meer sportnieuws