Deinze plukt pion weg bij Cercle Brugge

55 stemmen
Deinze plukt pion weg bij Cercle Brugge

KMSK Deinze was één van de vele Belgische clubs die de voorbije maanden in buitenlandse handen terecht kwam. Met de nieuwe investeerders uit Singapore willen de Oost-Vlamingen stappen vooruit zetten en volgend seizoen ongetwijfeld voor de prijzen willen spelen in 1B. Ook aan de verdere uitbouw van de club wordt gewerkt en daarvoor zijn ze bij Cercle Brugge gaan shoppen.


Deinze heeft immers de komst van Wouter Artz als nieuwe Academy Director aangekondigd. De Nederlander was al sinds 2016 aan de slag als beloftencoach bij Cercle, een functie die hij samen met Jimmy De Wulf bekleedde. Nu maakt hij de overstap van Deinze, waar hij een structuur voor de jeugdopleiding moet uitbouwen en daarnaast ook nog 'transition coach' wordt, om talenten te begeleiden die de stap naar de A-kern zetten.

"Het is een van onze belangrijkste doelen om de jeugdacademie te verbeteren. Wouter is iemand met veel ervaring en kennis van het Belgisch voetbal, en zal dus een grote meerwaarde bieden op het gebied van spelersontwikkeling en trainingsmethodologie", legt sportief directeur Adrián Espárraga uit. "Hij zal zich daarnaast ook actief bezighouden met de U18- en U21-teams om de stap naar het eerste elftal korter te maken zodat spelers van de jeugdacademie sneller kunnen integreren in de A-kern."

KNIEPROBLEMEN
De 37-jarige Artz kwam in zijn spelerscarrière uit voor Feyenoord, Excelsior, Cercle, FC Volendam, FCV Dender en KVK Westhoek. Zijn carrière werd echter geteisterd door blessures en daardoor kwam hij niet verder dan een handvol wedstrijden op het hoogste niveau. Op zijn 28ste gaf hij er al definitief de brui aan door een slepende knieblessure.


Goede zet van Deinze?

Meest recent

Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

19
19
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

7
7
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

61
61
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

254
254
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

87
87
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

39
39
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

214
214
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

160
160
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

95
95
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

143
143
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

386
386
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

56
56
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

427
427
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

111
111
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

307
307
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

177
177
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

437
437
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

483
483
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

474
474
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

108
108
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

587
587
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

209
209
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

60
60
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

689
689

Meer sportnieuws