Gillet reageert op 'Anderlecht-comeback'

114 stemmen
Gillet reageert op 'Anderlecht-comeback'

Komende seizoen mogen de beloften van vier 1A-clubs zich wedijveren met de ploegen van 1B. De jongeren van KRC Genk, RSC Anderlecht, Club Brugge en Standard wisten zich daarbij te verzekeren van hun plekje. Iets wat ook een invloed zal hebben op de transferpolitiek van deze clubs.


Uiteraard is het vooral de bedoeling om het leerproces van de jonge talenten te versnellen door hen in een profcompetitie te laten uitkomen. Voor Anderlecht mag het alvast geen probleem zijn een selectie samen te stellen die een rol van betekenis kan spelen. De Brusselaars beschikken immers over een uitstekende jeugdopleiding en kunnen vissen uit de grote Brusselse talentenpool.

Maar de club mag volgens de huidige regelgeving ook twee spelers van 30 jaar of ouder aan de spelersgroep toevoegen, op voorwaarde dat deze spelers geen deel uitmaken van de huidige A-kern. En daarvoor zou RSCA aan een oude bekende denken. Zo geraakte dinsdag bekend dat Paars-Wit op een terugkeer van Guillaume Gillet broedt.

GEEN DEADLINE
De voormalige publiekslieveling van Paars-Wit speelde de voorbije maanden bij Waasland-Beveren, maar is daar einde contract. Anderlecht zou hem als een geschikte begeleider van de jongeren zien. Bij La Dernière Heure bevestigt Gillet die interesse, al heeft hij nog meer opties op zak. "Ik heb nog geen keuze gemaakt", klinkt het. "Ik ga van mijn vakantie gebruik maken om na te denken, maar heb geen deadline gesteld. Ik ben vooral blij dat ik op mijn leeftijd nog op interesse kan rekenen."

LEES OOK: 'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Gillet zou een ideale begeleider zijn voor de jongeren ...

Meest recent

Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

24
24
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

21
21
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

79
79
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

261
261
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

418
418
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

405
405
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

68
68
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

377
377
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

493
493
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

235
235
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

54
54
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

218
218
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

444
444
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

262
262
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

701
701
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

212
212
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

241
241
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

553
553
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

384
384
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

723
723
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

612
612
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

222
222
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

724
724
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

179
179
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

242
242

Meer sportnieuws