TU: 'Club ziet aanvaller vertrekken, Lukaku kent toekomst'

door
TU: 'Club ziet aanvaller vertrekken, Lukaku kent toekomst'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het is nog niet zeker waar de toekomst van Loïs Openda ligt. Fenerbahçe zou zijn situatie van dichtbij volgen, maar volgens De Gelderlander staat hij ook op de radar bij PSV Eindhoven. Het is afwachten wat Club Brugge van plan is. Vanuit Turkije wordt beweerd dat Blauw-Zwart hem wil verkopen voor zo'n 9 à 10 miljoen euro, maar die berichtgeving valt met een stevige korrel zout te nemen.

Volgens het Franse Foot Mercato heeft Lyon zijn zinnen gezet op Jackson Muleka. De Congolese aanvaller wordt door Standard uitgeleend aan de Turkse eersteklasser Kasimpasa en daar is hij uitgegroeid tot een sensatie. Muleka scoorde er 12 keer in 11 wedstrijden en leverde ook nog eens 3 assists af. Bij Standard zouden de nieuwe eigenaars de aanvaller graag terug in Luik zien voetballen, maar de spits ziet wel wat in een vertrek.

De beloften van Anderlecht mogen volgend seizoen aantreden in 1B. De club mag volgens de huidige regelgeving twee spelers van 30 of ouder aan de spelersgroep toevoegen, op voorwaarde dat deze spelers geen deel uitmaken van de huidige A-kern. Volgens Le Soir heeft RSCA daarvoor het vizier gericht op Guillaume Gillet. De voormalige publiekslieveling van Paars-Wit speelde de voorbije maanden bij Waasland-Beveren, maar is daar einde contract. Anderlecht zou hem als een geschikte begeleider van de jongeren zien en als T2 bij de U21. Gillet heeft echter nog aanbiedingen, waaronder van zijn geliefde RFC Luik.

Cyriel Dessers ontpopte zich de voorbije maanden tot een ware volksheld bij Feyenoord. Volgens Het Nieuwsblad is men er in De Kuip nu stellig van overtuigd dat de benodigde centen gevonden zullen worden om Dessers aan boord te houden. Investeerder Dennis de Roo kondigde alvast aan zelf een fikse duit in het zakje te willen doen. Dessers heeft een aankoopoptie van 4 miljoen euro.

Antwerp heeft Kyano Delaporte zijn eerste profcontract laten tekenen. Dat kondigde de club aan via de officiële kanalen. De jongeling zette zijn kribbel onder een overeenkomst voor drie seizoenen. De 16-jarige verdediger, die ook op het middenveld uit de voeten kan, speelt al sinds de U8 bij Antwerp.

BUITENLAND 

Volgens Sky Sports heeft Chelsea beslist om Romelu Lukaku te verkopen. De Blues zouden die beslissing genomen hebben in overleg met hoofdtrainer Thomas Tuchel. Het Britse medium weet ondertussen ook welk bedrag men bij Chelsea nog wil vangen voor de aanvaller. Zo zou er minstens 75 miljoen euro op tafel moeten gelegd worden.

FC Barcelona zou wel iets zien in de komst van Lukaku. De Blaugrana is dringend op zoek naar een nieuwe prijsschutter, waardoor heel wat grote namen de revue passeren in de Spaanse media. Ook een terugkeer naar Inter lijkt niet meteen ondenkbaar voor Big Rom.

De verdediging van Chelsea zal komende zomer versterkt moeten worden. Antonio Rüdiger en Andreas Christensen staan immers op het punt om de club transfervrij te verlaten. En daarom zou het vizier opnieuw op Jules Koundé (Sevilla) gericht zijn. De Fransman was afgelopen zomer al nadrukkelijk in beeld, maar toen kwam het niet tot een akkoord. Thomas Tuchel is echter nog steeds een grote fan. Koundé heeft een afkoopclausule van 80 miljoen. Daar wil Sevilla volgens Fabrizio Romano niet te veel van afwijken.

Dries Mertens blijft mogelijk langer bij Napoli. Volgens Corriere dello Sport is het slechts een kwestie van tijd alvorens het nieuws over zijn contractverlenging wereldkundig wordt gemaakt. Aanstaande vrijdag viert de aanvaller zijn 35ste verjaardag, dat zou wel eens een mooi moment zijn om de aankondiging te maken. Volgens La Dernière Heure zal hij wel drie keer zo weinig verdienen dan wat hij nu opstrijkt. Het zou wel gaan om een verlenging van slechts één jaar.

Volgens de Turkse transferwatcher Ekrem Konur denken SL Benfica en Zenit Sint-Petersburg aan een hereniging met Axel Witsel. Die laatste ploeg lijkt door de oorlog in Oekraïne echter een moeilijk verhaal. Benfica lijkt dan weer wel een mooie optie voor Witsel, die op zijn 33ste voor één van de laatste transfers in zijn carrière staat. Al is het allerminst duidelijk hoe concreet de vermeende interesse uit Lissabon is.

Youri Tielemans gaat komende zomer het laatste jaar in van zijn overeenkomst bij Leicester. En als hij niet verlengt, die kans wordt met de week groter, zullen de Foxes moeten meewerken aan een vertrek om te voorkomen dat de middenvelder een jaar later gratis de deur uitwandelt. Vooral Arsenal FC en Manchester United werden al meermaals genoemd, net zoals Tottenham Hotspur.

De voorbije dagen werd ook Real Madrid naar voren geschoven. Tielemans zelf zou alvast een voorkeur hebben voor La Liga. Juventus zou geen optie meer zijn voor de Rode Duivel. Leicester zou immers zo'n 50 miljoen euro verlangen en volgens TuttoJuve is dat bedrag veel te hoog voor de Oude Dame.

Het gonst de voorbije weken geruchten rond Frenkie De Jong. De Nederlandse middenvelder zou op de radar staan van heel wat Europese topclubs en de nodige financiële middelen moeten opleveren voor FC Barcelona. Volgens AS heeft de ex-Ajacied het ook helemaal gehad bij Barça, omdat de club nog altijd geen definitieve positie ingenomen heeft over zijn toekomst. De Nederlander zou stilaan zijn geduld verliezen. Met Manchester United en FC Bayern München liggen alvast twee clubs op de loer. Volgens Fabrizio Romano wil De Jong volgend seizoen wel zeker zijn van Champions League-voetbal, en dat zou voor United wel eens een probleem kunnen gaan worden.

Erik Ten Hag, de nieuwe United-coach, kan deze zomer de transfermarkt optrekken met een astronomisch budget. Eén van de meest recente namen op de verlanglijst van Ten Hag, is die van Tyrell Malacia (Feyenoord). Volgens Fabrizio Romano lopen er evenwel nog geen concrete gesprekken. Er wordt ook gewag gemaakt van een aankomend bod van 20 miljoen pond. De voorbije weken vielen ook al de namen van Jurriën Timber en Antony (beiden Ajax).

De gesprekken tussen Mo Salah en Liverpool over een verlenging lopen moeizaam. Nochtans gaat Salah komende zomer zijn laatste contractjaar in. De geruchten omtrent een vertrek weerklinken dan ook steeds luider. Volgens The Telegraph zal Liverpool gedwongen zijn om mee te werken aan een zomerse transfer indien hij niet bijtekent. Salah zelf zou een avontuur in een andere competitie niet uitsluiten. Vooral Paris Saint-Germain, dat normaal gezien afscheid neemt van Kylian Mbappé, wordt genoemd als mogelijke bestemming.

LEES OOK: 'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Zal Lukaku vertrekken?

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

50
50
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

14
14
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

97
97
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

23
23
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

33
33
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

109
109
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

35
35
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

113
113
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

316
316
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

45
45
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

473
473
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

95
95
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

220
220
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

99
99
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

475
475
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

168
168
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

67
67
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

329
329
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

301
301
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

158
158
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

199
199
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

24
24
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

426
426

Meer sportnieuws