'Miljoenenaankoop Anderlecht in de problemen'

309
'Miljoenenaankoop Anderlecht in de problemen'

RSC Anderlecht slaagde er zondagavond niet in om de drie punten thuis te houden tegen Club Brugge (0-0), maar speelde wel een degelijke partij. Paars-Wit kwam ook veel gretiger en gefocust voor de dag dan een week eerder tegen Union SG. Bovendien pakten enkele opvallende keuzes van coach Vincent Kompany goed uit.


Tegen Club kon de trainer geen beroep doen op Yari Verschaeren, terwijl Lior Refaelov onvoldoende fit was om aan de partij te beginnen. Hierdoor mocht de jonge Kristian Arnstad nog eens in de basis starten. Het was nog maar de tweede keer dat hij aan de aftrap verscheen bij de A-ploeg. De eerste keer was vorig seizoen op Club Brugge. Toen kon de jonge Noor zich niet doorzetten, maar inmiddels heeft hij duidelijk stappen gezet. Zondag was hij zelfs één van de absolute uitblinkers bij Paars-Wit.

En echter kregen nog meer jonkies de kans om zich te tonen. Op het middenveld bijvoorbeeld, besloot Kompany om vast te houden aan Marco Kana. Die speelde een week eerder nochtans een zeer matige partij tegen Union. Maar het bleek een goede keuze om het vertrouwen te behouden in de 19-jarige. Na een lastige aanvangsfase groeide Kana zichtbaar in de match en maakte uiteindelijk een sterke beurt. Fysiek gezien viel er weinig op Kana aan te merken en naarmate de partij vorderde probeerde hij ook aanvallend zijn steentje bij te dragen.

ZORGEN VOOR OLSSON
Dat belooft dus voor de komende weken en vooral met oog op volgend seizoen. Al zorgen die goede prestaties ook voor slachtoffers. "Zweeds international Kristoffer Olsson zit met een probleem, zoveel is duidelijk", schrijft men bijvoorbeeld bij Het Laatste Nieuws. Olsson, die voor zo'n 4 miljoen euro werd aangetrokken, was in de eerste helft van het seizoen nochtans een vaste steunpilaar. Maar zijn toekomst bij RSCA oogt niet bepaald rooskleurig. Als Majeed Ashimeru volgend seizoen ook nog eens topfit is, dreigt de Zweed volledig uit de boot te vallen.

LEES OOK: Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

Kompany moet volgend seizoen vol de kaart van Kana trekken ...

Meest recent

Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

88
88
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

22
22
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

16
16
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

100
100
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

13
13
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

50
50
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

120
120
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

487
487
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

69
69
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

104
104
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

165
165
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

123
123
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

60
60
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

98
98
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

121
121
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

198
198
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

423
423
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

233
233
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

40
40
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

169
169
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

188
188
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

425
425
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

107
107

Meer sportnieuws