'Miljoenenaankoop Anderlecht in de problemen'

door
'Miljoenenaankoop Anderlecht in de problemen'

RSC Anderlecht slaagde er zondagavond niet in om de drie punten thuis te houden tegen Club Brugge (0-0), maar speelde wel een degelijke partij. Paars-Wit kwam ook veel gretiger en gefocust voor de dag dan een week eerder tegen Union SG. Bovendien pakten enkele opvallende keuzes van coach Vincent Kompany goed uit.


Tegen Club kon de trainer geen beroep doen op Yari Verschaeren, terwijl Lior Refaelov onvoldoende fit was om aan de partij te beginnen. Hierdoor mocht de jonge Kristian Arnstad nog eens in de basis starten. Het was nog maar de tweede keer dat hij aan de aftrap verscheen bij de A-ploeg. De eerste keer was vorig seizoen op Club Brugge. Toen kon de jonge Noor zich niet doorzetten, maar inmiddels heeft hij duidelijk stappen gezet. Zondag was hij zelfs één van de absolute uitblinkers bij Paars-Wit.

En echter kregen nog meer jonkies de kans om zich te tonen. Op het middenveld bijvoorbeeld, besloot Kompany om vast te houden aan Marco Kana. Die speelde een week eerder nochtans een zeer matige partij tegen Union. Maar het bleek een goede keuze om het vertrouwen te behouden in de 19-jarige. Na een lastige aanvangsfase groeide Kana zichtbaar in de match en maakte uiteindelijk een sterke beurt. Fysiek gezien viel er weinig op Kana aan te merken en naarmate de partij vorderde probeerde hij ook aanvallend zijn steentje bij te dragen.

ZORGEN VOOR OLSSON
Dat belooft dus voor de komende weken en vooral met oog op volgend seizoen. Al zorgen die goede prestaties ook voor slachtoffers. "Zweeds international Kristoffer Olsson zit met een probleem, zoveel is duidelijk", schrijft men bijvoorbeeld bij Het Laatste Nieuws. Olsson, die voor zo'n 4 miljoen euro werd aangetrokken, was in de eerste helft van het seizoen nochtans een vaste steunpilaar. Maar zijn toekomst bij RSCA oogt niet bepaald rooskleurig. Als Majeed Ashimeru volgend seizoen ook nog eens topfit is, dreigt de Zweed volledig uit de boot te vallen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

Kompany moet volgend seizoen vol de kaart van Kana trekken ...

Meest recent

WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

10
10
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

77
77
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

37
37
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

607
607
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

485
485
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

183
183
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

132
132
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

49
49
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

174
174
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

109
109
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

373
373
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

189
189
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

139
139
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

65
65
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

116
116
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

272
272
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

197
197
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

24
24
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

67
67
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

131
131
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

499
499
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

110
110
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

742
742
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

751
751

Meer sportnieuws