'Miljoenenaankoop Anderlecht in de problemen'

door
'Miljoenenaankoop Anderlecht in de problemen'

RSC Anderlecht slaagde er zondagavond niet in om de drie punten thuis te houden tegen Club Brugge (0-0), maar speelde wel een degelijke partij. Paars-Wit kwam ook veel gretiger en gefocust voor de dag dan een week eerder tegen Union SG. Bovendien pakten enkele opvallende keuzes van coach Vincent Kompany goed uit.


Tegen Club kon de trainer geen beroep doen op Yari Verschaeren, terwijl Lior Refaelov onvoldoende fit was om aan de partij te beginnen. Hierdoor mocht de jonge Kristian Arnstad nog eens in de basis starten. Het was nog maar de tweede keer dat hij aan de aftrap verscheen bij de A-ploeg. De eerste keer was vorig seizoen op Club Brugge. Toen kon de jonge Noor zich niet doorzetten, maar inmiddels heeft hij duidelijk stappen gezet. Zondag was hij zelfs één van de absolute uitblinkers bij Paars-Wit.

En echter kregen nog meer jonkies de kans om zich te tonen. Op het middenveld bijvoorbeeld, besloot Kompany om vast te houden aan Marco Kana. Die speelde een week eerder nochtans een zeer matige partij tegen Union. Maar het bleek een goede keuze om het vertrouwen te behouden in de 19-jarige. Na een lastige aanvangsfase groeide Kana zichtbaar in de match en maakte uiteindelijk een sterke beurt. Fysiek gezien viel er weinig op Kana aan te merken en naarmate de partij vorderde probeerde hij ook aanvallend zijn steentje bij te dragen.

ZORGEN VOOR OLSSON
Dat belooft dus voor de komende weken en vooral met oog op volgend seizoen. Al zorgen die goede prestaties ook voor slachtoffers. "Zweeds international Kristoffer Olsson zit met een probleem, zoveel is duidelijk", schrijft men bijvoorbeeld bij Het Laatste Nieuws. Olsson, die voor zo'n 4 miljoen euro werd aangetrokken, was in de eerste helft van het seizoen nochtans een vaste steunpilaar. Maar zijn toekomst bij RSCA oogt niet bepaald rooskleurig. Als Majeed Ashimeru volgend seizoen ook nog eens topfit is, dreigt de Zweed volledig uit de boot te vallen.

LEES OOK: Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

Kompany moet volgend seizoen vol de kaart van Kana trekken ...

Meest recent

Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

89
89
'Overmars aan zet: miljoenentransfer voor Antwerp?'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

28
28
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

181
181
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

220
220
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

181
181
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

358
358
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

466
466
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

220
220
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

187
187
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

256
256
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

134
134
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

264
264
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

70
70
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

191
191
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

353
353
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

280
280
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

307
307
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

303
303
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

395
395
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

354
354
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

159
159
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

62
62
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

296
296
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

603
603
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

487
487

Meer sportnieuws