'Miljoenenaankoop Anderlecht in de problemen'

309 stemmen
'Miljoenenaankoop Anderlecht in de problemen'

RSC Anderlecht slaagde er zondagavond niet in om de drie punten thuis te houden tegen Club Brugge (0-0), maar speelde wel een degelijke partij. Paars-Wit kwam ook veel gretiger en gefocust voor de dag dan een week eerder tegen Union SG. Bovendien pakten enkele opvallende keuzes van coach Vincent Kompany goed uit.


Tegen Club kon de trainer geen beroep doen op Yari Verschaeren, terwijl Lior Refaelov onvoldoende fit was om aan de partij te beginnen. Hierdoor mocht de jonge Kristian Arnstad nog eens in de basis starten. Het was nog maar de tweede keer dat hij aan de aftrap verscheen bij de A-ploeg. De eerste keer was vorig seizoen op Club Brugge. Toen kon de jonge Noor zich niet doorzetten, maar inmiddels heeft hij duidelijk stappen gezet. Zondag was hij zelfs één van de absolute uitblinkers bij Paars-Wit.

En echter kregen nog meer jonkies de kans om zich te tonen. Op het middenveld bijvoorbeeld, besloot Kompany om vast te houden aan Marco Kana. Die speelde een week eerder nochtans een zeer matige partij tegen Union. Maar het bleek een goede keuze om het vertrouwen te behouden in de 19-jarige. Na een lastige aanvangsfase groeide Kana zichtbaar in de match en maakte uiteindelijk een sterke beurt. Fysiek gezien viel er weinig op Kana aan te merken en naarmate de partij vorderde probeerde hij ook aanvallend zijn steentje bij te dragen.

ZORGEN VOOR OLSSON
Dat belooft dus voor de komende weken en vooral met oog op volgend seizoen. Al zorgen die goede prestaties ook voor slachtoffers. "Zweeds international Kristoffer Olsson zit met een probleem, zoveel is duidelijk", schrijft men bijvoorbeeld bij Het Laatste Nieuws. Olsson, die voor zo'n 4 miljoen euro werd aangetrokken, was in de eerste helft van het seizoen nochtans een vaste steunpilaar. Maar zijn toekomst bij RSCA oogt niet bepaald rooskleurig. Als Majeed Ashimeru volgend seizoen ook nog eens topfit is, dreigt de Zweed volledig uit de boot te vallen.

LEES OOK: 'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Kompany moet volgend seizoen vol de kaart van Kana trekken ...

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

102
102
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

36
36
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

32
32
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

26
26
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

338
338
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

54
54
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

194
194
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

39
39
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

228
228
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

161
161
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

107
107
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

673
673
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

170
170
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

167
167
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1051
1051
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

677
677
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

445
445
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

843
843
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

836
836
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

137
137
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

491
491
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

806
806
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

397
397

Meer sportnieuws