Clement overtreft zegereeks, invallersrol voor Tielemans

door
Clement overtreft zegereeks, invallersrol voor Tielemans

Terwijl in de Jupiler Pro League de eindspurt met spannende Play-Offs is ingezet, strijden de Belgen in het buitenland vol voor een ticket naar Europeees voetbal. Zo wist het AS Monaco van Philippe Clement zijn zevende zege op rij te pakken. Chelsea liet dan weer dure punten liggen tegen Everton. 

AS Monaco vs Angers 2-0
Door een zevende overwinning op rij tegen Angers, blijft het AS Monaco van Philippe Clement stijgen in het klassement. De derde plaats is met nog drie speeldagen voor het einde binnen handbereik. De knappe reeks van Clement werd geen eenvoudige opdracht tegen Angers. De voormalige coach van KRC Genk en Club Brugge miste heel wat basisspelers. Onder meer de jonge Belg Eliot Matazo (ex-Anderlecht) kreeg een basisplaats. De goals van Monaco waren net voor de rest (owngoal Bamba) en net na rust (Ben Yedder) mooi verspreid over beide helften. Volgende week wacht de Monegasken een lastige verplaatsing naar Lille. 

Lorient vs Reims 1-2
Wout Faes en Thomas Foket verschenen aan de aftrap bij een winnend Reims. Ook Maxime Busi mocht kort na het uur invallen. De Belgen bij Reims kwamen via ploegmaat Arber Zeneli op voorsprong na een kwartier spelen. Ex-Kortrijkzaan Terem Moffi maakte gelijk met een knappe solorun. Reim-spits El Bilal Touré besliste op het uur de match. In het klassement staat Reims twaalfde. Voor Lorient is het als zestiende nog bibberen tot het einde van de competitie. 

Tottenham vs Leicester 3-1
In Engeland kan Tottenham nog dromen van kwalificatie voor de Champions League na een 3-1-overwinning tegen Leicester. Timothy Castagne startte aan de wedstrijd, Youri Tielemans mocht invallen en redde dankzij een goede assist mee de eer voor Leicester. Ondanks dat The Foxes twee matchen minder hebben gespeeld, lijkt de achterstand van tien punten tot plaats zeven te groot om nog een Europees ticket te halen. 

Everton vs Chelsea 1-0
Met Romelu Lukaku op de bank verloor Chelsea met 1-0 van Everton. Richarlison maakte kort na rust het enige doelpunt van de wedstrijd. Daarnaast konden The Toffees op een goede Ramsdale in doel rekenen, die enkele knappe saves verichtte deze namiddag. In het klassement blijven de Blues derde met vijf punten voorsprong op Tottenham.

LEES OOK: Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

Haalt Philippe Clement de Champions League met AS Monaco?

Meest recent

Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

6
6
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

22
22
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

21
21
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

147
147
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

163
163
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

133
133
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

160
160
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

135
135
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

36
36
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

54
54
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

41
41
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

144
144
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

98
98
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

28
28
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

199
199
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

240
240
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

59
59
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

135
135
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

432
432
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

64
64
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

350
350
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

247
247
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

94
94
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

42
42
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

96
96

Meer sportnieuws